Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lenry


Lenry
félisten

na jó, DHCP van, de semmi élvezet nem volna abban, ha ennyiben hagynám :B

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Linux Distribution Chooser

Mandriva esetleg?

(#3) Noddy


Noddy
senior tag

Ilyen kis hardverre valami minimal kell. Sztem a Puppy linux megérne egy próbát, de sztem kár erőltetni a firefoxot :) .

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#4) Lenry válasza Psychonaut (#2) üzenetére


Lenry
félisten

abból nincs PowerPC edition

egyelőre ezekből találtam PPC-verziót
* Debian
* Darwin
* FreeBSD
* Gentoo
* OpenSUSE
* Yellow Dog Linux

ebből a Debian tetszik, mert ismerem és szeretem

a Yellow Dog, mert annak az első verzióit pont ehhez hasonló hardverhez adták ki, hátha most is nagyobb a támogatás

illetve a Darwin, mert az most az OS X alapja

Noddy: az felmegy PPC-re? (RW-t nem olvas a Mac, USB nincs rajta, tehát kénytelen vagyok egyszer írható CD-ket felhasználni, nem akarok olyat írni, ami nem lesz jó)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) Lenry


Lenry
félisten

úgy döntöttem, hogy mielőtt legyalulom róla a rendszert, kaptok arról is egy bemutatót, meg akkor a hardverről is :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) Lenry válasza Lenry (#5) üzenetére


Lenry
félisten

körbefényképezés kész.
szoftveres oldalon is be fogom mutatni, de előbb rá kell jönnöm, hogy tudok screenshotokat csinálni, illetve azt átvinni a gépemre

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) Vladi


Vladi
nagyúr

Debian. Annyira régi a cucc, hogy valami spéci disztró kéne rá. Puppy jó irány, csak nem tom van e ppc változata. Vagy egyáltalán.

Esetleg valami régi cucc, de azok már nem támogatottak.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#8) Lenry válasza Vladi (#7) üzenetére


Lenry
félisten

esetleg Debian valami nagyon (nagyon nagyon) nem erőforrásigényes ablakkezelővel?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) Vladi válasza Lenry (#8) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igen, úgy lehet esélyed. Bár az a 64 mega ram, az nagyon kevés még így is.
Mondjuk fluxbox. De azért a rendszert is minimálisra kell telepíteni, és olyan programokat használni. Főleg konzolosokat.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10) Lenry válasza Vladi (#9) üzenetére


Lenry
félisten

így a kihívás ;)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) Noddy válasza Lenry (#10) üzenetére


Noddy
senior tag

Sajna úgy néz ki, hogy nincs puppy power pc-re, vagy legalábbis elég problémás. Marad a debian esetleg yellow dog.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#12) Lenry


Lenry
félisten

note to self:
You may need to swap the IDE cables to boot from the CD-ROM. Open Firmware apparently can only boot from the first IDE controller on these motherboards and the CD-ROM is attached to the second. Once booted, NetBSD can access the hard drive on the second IDE controller.

ezért nem akarta ez a jót :W

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.