Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Egyrészt annyiszor "szopattak" minket, jólesne, hogy ha énszopathatnék meg jó sok embert :) Másrészt, meg nem mennék, ha alapvetően "minden jó" lenne, akkor kéne a francnak +1 alföld :)

Smoke & Torque

(#102) keIdor válasza Szplöttyy (#101) üzenetére


keIdor
titán

De azért az az alföld nagyobb, mint a régi Magyarország. :))

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#103) Szplöttyy válasza keIdor (#102) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Nemtudom, nekem ez a "kicsi" is jó lenne, ha minden menne, ahogy kell. Ha nyugodtan betolhatnám a vasat D-be, és lehúzott ablakkal krúzolhatnék, amerre jólesik. És nemkéne a kátyúktól, rendőröktől, kifogyó tanktól, széteső autótól tartanom :)

Smoke & Torque

(#104) Crystalheart válasza gamerkiller (#73) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Magyarország sem tesz értem semmit, én sem teszek érte semmit. Nem, nem mennék. Jöhet az osztás."

Mint írtam, én sem pártolnék egy támadó háborút - ám én erkölcsi okokból. Nem azzal van gond, hogy nem pártolod, hanem hogy milyen alapon: édesanyádat is hagynád szenvedni, ha az élet terhei alatt megrogyva nem figyelne úgy rád, ahogyan szeretnéd? Vagy a rossz útról tért testvéreden néznél keresztül, mikor segítségért könyörög nehéz helyzetében?

Az ország mi vagyunk, és tudd meg, hogy sokan, például én is az életemet szentelem a te és minden honfitársam boldogulására. Függetlenül attól, kérsz-e belőle, mert én feltétel nélkül cselekszem. Akkor is, ha három hete héjában sült krumplit eszem magában, és öt éve nincs új ruhám. Ez a jelen helyzet, de nem jelenti, hogy így is marad.

Hát nem tesz érted semmit? (És akkor még a neked is járó közszolgáltatásokról nem is szóltam.)

[ Szerkesztve ]

(#105) csibor


csibor
őstag

Csak halkan megjegyzem amennyiben támadó háborúba kéne menni,annak lenne legalább 3 év szellemi,ideológiai megdolgozása állampolgároknak :)Nem lenne kérdés akarsz menni,mert vinnének.Mindenkinek van valakije akit tudnak fenyegetni.Arról nem is beszélve szabad felfegyverzett hazafiak segítenének betalálni a toborzóirodába.A határak igencsak ellenőrizve lennének,csak úgy nem tudnál lelépni innen,ha nem is értesz egyet a rendszerrel.Most szabad rendszer van,még ha sokaknak nem is ez a véleménye.Én a nagyon késő Kádár rendszerben szocializálódtam,már ott is viszonylagos szabadság volt,de a mostani rendszer álom,vagy átok :F ahhoz képest

(#106) Dany007 válasza csibor (#105) üzenetére


Dany007
veterán

"A határak igencsak ellenőrizve lennének,csak úgy nem tudnál lelépni innen,ha nem is értesz egyet a rendszerrel."

Azért egy ilyen rendszer kialakulásának nem kevés látható előzménye lenne. Gondolom ezt nem lehet úgy felhúzni egyik napról a másikra, mint a Berlini falat. Szóval mint politikailag, mint katonailag sok látványos előkészület kellene ehhez. Értem ezalatt, hogy ez a nemtudod átlépni a határt ha nem tetszik a rendszer kialakulásához a jelenlegi helyzetből legalább 3-4 év kéne. Addig meg az emberek rátudnak eszmélni hogy hoppá mi történik itt és az okosabbja le tud lécelni mielőtt bezárulnak a kapuk.

(#107) csibor válasza Dany007 (#106) üzenetére


csibor
őstag

Lehet ezzel kezdtem :F
Csak halkan megjegyzem amennyiben támadó háborúba kéne menni,annak lenne legalább 3 év szellemi,ideológiai megdolgozása állampolgároknak
Egyébként szerintem elkezdődött :U

(#108) Dany007 válasza csibor (#107) üzenetére


Dany007
veterán

Omg... utólag vettem észre, hogy az lehet arra utal... :)
Btw, akkor még van idő menekülni azt mondod? Szerintem még nem kezdődött ilyesmi.
Azért a legtöbb ember még szereti ezt a nyitott nyugathoz hasonlítani akaró életformát.
Így ha konkrétan megérzik ennek a vesztét, biztos, hogy nagyobb felhördülés lesz, mint anno 2006-ban.

(#109) csibor válasza Dany007 (#108) üzenetére


csibor
őstag

Minden megdolgozás kis lépésekkel kezdődik. Mindig csak 1 leheletnyivel húzzák szorosabbra a gyeplőt,és már észre sem vesszük mi lesz a vége.
Mindegy hagyjuk ez már kőkemény politika lenne.

[ Szerkesztve ]

(#110) eziskamu


eziskamu
addikt

Mivel túlontúl féltem magam, ezért vagy elhúznék, ha lehet, vagy megpróbálnék krumplihámozó lenni :) .
Volt egy régi mondás, hogy aki kitalálta a munkát, azt még az őskorban le kellett volna ütni egy bunkóval. Na én így vagyok a háborúval. Szerintem a katonaságot inkább katasztrófa elhárításra kellene kiképezni, alkalmazni, abba még belefér havi pár lőgyakorlat is. Inkább életmentésre mint kioltásra kellene koncentrálni, ami azért még egy háborúban is jól jöhet. Valamint ez megelőzné (talán?) valamennyire, hogy mi kezdeményezzünk.

[ Szerkesztve ]

(#111) dabadab válasza Geller72 (#62) üzenetére


dabadab
titán

+1
Lehet, hogy a II VH tul regen volt, de a deli szomszedoknal zajlo haboruk nem igazan, de ugy latszik, sokaknak tenyleg csak a COD volt meg.

DRM is theft

(#112) eziskamu válasza dabadab (#111) üzenetére


eziskamu
addikt

Nekem inkább az utánna történő szerbiai NATO bombázások voltak félelmetesek (persze mondjuk mert nem a déli határon lakok), mert az oroszok meg nagyon ráncolták a homlokukat. Az első VH is a környékről (miatt/ürügyén ésatöbbi) indult. Az se volt szerencsés, amikor az egyik ilyen "inteligens" NATO bomba a belgrádi kínai nagykövetségen kopogtatott be.

[ Szerkesztve ]

(#113) dabadab válasza eziskamu (#112) üzenetére


dabadab
titán

Igazabol az lenne a tanulsag, hogy abban a haboruban a katonak jo resze azzal volt elfoglalva, hogy a civil lakossagot terrorizalja: fosztogattak, raboltak, gyilkoltak. Ismertem egy sracot, aki zsoldoskent kavart arra, meselt eleg sok borzasztot.

DRM is theft

(#115) Geller72


Geller72
veterán

..most már talán elmondható...de anno a délszláv balhénál, ha az éppen hatalmon lévő kulcsfontosságu vezetőink nicsenek észnél, nagy baj lett volna. egy **** szőrszál választott el bennünket a háborútól. Akkor voltam épp hivatásos..volt egy karácsony, amikor az épp hazakészülő állomány két órát állt a sorompó előtt...a telefont vártuk, hogy mi lesz. (Állítólag a szerbek szóltak, hogy lehet olyan hadművelet, ami áthúzódik a mi területeinkre is, nem minket célozva, de a területeinket igénybe véve. A magyarok szóltak, hogy ez talán így mégsem lenne jó. Azt a választ kaptuk, hogy nem kérdés volt, csak szólnak előre. Köszi) Mindenki be volt szarva. Naponta többször átlőttek hozzánk "véletlenül". A határőrök folyamatosan paráztak. Napi szinten sértették meg a légteret. És nem 5 km-re jöttek be. És nem véletlenül. A kecsói bázison azóta sem volt akkora forgalom..:D. Nekik csak jó lett volna, ha belerántanak minket. Az Oroszok is igen közel voltak, hogy beleugorjanak. És nem csak a Kínai követségre, hanem hozzánk is potyogtak a kazettás bombák. A Barcsiak tudnának mesélni. Szal respect, hogy akkor minden oldalon hideg fejjel áltak a dolgokhoz.

Sok zsoldos volt. Magyar is és Oroszok is.

[ Szerkesztve ]

(#116) csibor válasza Geller72 (#115) üzenetére


csibor
őstag

Én is ott voltam 2 szer mint határőr,1 Felsőszölnök,1 Drávaszabolcs,megerősítésénél. Mindkét alakalommal megúsztam,de az utánunk következő váltásnak már nem volt ilyen szerencséje Drávaszabolcsnál.

(#117) Narxis


Narxis
nagyúr

Nem mennék!

Thanos was right.

(#118) Móci válasza Narxis (#117) üzenetére


Móci
addikt

Én se mennék.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#119) Nowhereman


Nowhereman
őstag

Nos mivel azt mondtad támadó jellegű a háború, elösször a támadás okát kéne tudni. Magyarországnak lezüllött hadsereghe ugyebár maximum valami városállammal tudna megküzdeni. Ilyen szomszédunk nincs. Tehát marad a szövetségesi kötelesség. Ebben az esetben 99.99999999%, hogy az USA lenne az agresszor. Hát életem és halálom a hazámért és népemért, de az USA világuralmi törekvéseiért egy szúnyogcsípést sem vállalnék be.

Utánam a kondenzcsik!

(#120) Lenry válasza Nowhereman (#119) üzenetére


Lenry
félisten

el is olvastad?
távoli jövő, erős sereg, egyébként meg puszta hipotézis az egész, vonatkoztass el a jelenlegi helyzettől. a kérdés lényege, hogy támadnál-e?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#121) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Elolvasva és értelmezve a kérdésed, és a felvázolt körülményeket: mennék.

Sokaknak ahogy elnézem nehézséget okoz értelmezni amit felírt a kedves kérdező fórumtárs, pedig elég egyértelmű a kérdés. Jó hogy lehet még ezer meg egy körülmény, de a leírtak alapján is lehet racionális döntést hozni.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#122) CséZé válasza Geller72 (#115) üzenetére


CséZé
őstag

milyen fura, hogy így is a magyarokat bombázták az amerikaiak. hiába nem magyarország határain belül voltak.

(#123) Dany007 válasza wiggen123 (#121) üzenetére


Dany007
veterán

Azért jó látni, hogy még ilyen (fent vázolt) körülmények esetén is lenne aki menne harcolni (helyettem)!

(#124) Gergő_ válasza Dany007 (#123) üzenetére


Gergő_
őstag

hidd el van elég "ember", aki bele sem gondol és már csak passzióból is menne ölni.

(#125) dabadab válasza Dany007 (#123) üzenetére


dabadab
titán

Aha, tok jo, hogy mindig akad eleg ember gyilkolni, fosztogatni es kegyetlenkedni. Mive is lenne a vilag nelkuluk?...

DRM is theft

(#126) Lenry válasza dabadab (#125) üzenetére


Lenry
félisten

hát bizony a világ meg az emberiség már csak ilyen

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#127) Dany007 válasza dabadab (#125) üzenetére


Dany007
veterán

Kár, hogy nem érződött benne az irónia... :( Lehet nem tettem szmájlit és azért...

[ Szerkesztve ]

(#128) Geller72 válasza wiggen123 (#121) üzenetére


Geller72
veterán

Nem érzem értelmezhetetlennek a kérdést, viszont egy erre a kérdésre adott "igen" választ mindennek neveznék, csak racionálisnak nem. Biztos, hogy Einstein is csak egy segg volt, amiért annyira pacifista beállítottsággal bírt, és ott emelt szót a béke mellett, ahol tudott. Annak ellenére, hogy Ő már rég látta az emberiség szomorú sorsát. Értem én a felvázolt fikciót, de mint elméleti feltevés, gyakorlati vonzata is van. A kérdés kurva egyszerű. Résztvenni egy katonai intervencióban. Erre érted azt, hogy az "IGEN"válasz racionális? Hmm :F .
Az Afgán intervencióba több évtizednyi megszállás után beletört az egész orosz (akkori unio) bicskája. A NATO tengernyi emberrel, a legfejlettebb technológiával, több tízmilliárd dollárral sem érte még el azt, hogy valaki egy kiba' páncélozott szállítójárműben Kandahar-tól Takhar tartományig el merjen menni kísérettel is egy szuszra..:DDD.

De ha már Albert "barátomat" említettem, ő mondta a következő találó megjegyzést, aminek úgy érzem van igazságtartalma:

"Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel"

[ Szerkesztve ]

(#129) Dany007 válasza Geller72 (#128) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem teljesen érthető.
A 3.-kal, amire mindenki fogad, hogy lesz, v.színűleg úgy le fogunk amortizálódni, hogy a 4.-re már csak botok meg a kövek maradnak. És / vagy annyira ki lesz irtva az emberiség, hogy a megmaradtak nem lesznek képesek fenntartani a technológiát.

(#130) wiggen123 válasza Geller72 (#128) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Nem. Arra értettem, hogy a fiktív helyzetet figyelembe véve racionális. A kérdés együtt értelmezendő a felvetett körülményekkel. Ha a kérdezőt csak az érdekelte volna, hogy hány őrült militarista van itt a PHn, akkor lenne olyan egyszerű a kérdés, hogy "Résztvenni egy katonai intervencióban."
Én figyelembe vettem, hogy "égető szükség" van arra a földre. Valószínűleg értelmes vezetés került addigra Magyarország élére, ha így fel tudták virágoztatni a gazdaságot. Egy ilyen értelmes vezetés nem kezdene indokolatlanul háborúzni, hacsak más lehetősége már nincs. Csakis e miatt válaszoltam igennel. Persze a logikám lehet nem helyes, sok a feltételezés. Pontos választ csak a körülmények részletesebb ismeretében lehetne adni :)

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#131) Crystalheart válasza wiggen123 (#130) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egy értelmes vezetés inkább gazdasági egyezséget kötne: mi felajánlunk valamit, ami nekik nincs, mert olyan húdefejlettek vagyunk(...), cserébe kedvezményeket kapunk a földjeiken. A háborúsdi még csúcstechnológiával is elavult dolog.

(#132) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Amíg van két ember a Földön addig mindig lesz háború is sajnos. Ilyenek vagyunk.

Romani ite domum.

(#133) bullseye válasza Geller72 (#128) üzenetére


bullseye
addikt

nem tudom Einstein mennyire volt pacifista, de mivel okos ember volt, valszeg csak az agressziót ítélte el, a védelmet nem. Mert szép dolog elkerülni a háborút, de nem mindegy ki szállja meg az embert...

Off
mellesleg - és előre is elnézést minden rendes embertől - egy topik mutáció is érdekes lenne, ahol Magyarország területén folyó támadó hadműveletben való részvételről kellene nyilatkozni. csak így általánosságban...
on

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#134) Lenry válasza bullseye (#133) üzenetére


Lenry
félisten

az lett volna a kérdés első változata, de két okból megváltoztattam:
1. elvileg úgyis mindenkinek védenie kellene az országot, tehát mindenki igennel válaszolna
2. nem akarom tudni, ki lenne az a ***** aki elmenekülne

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#135) Dili006 válasza Geller72 (#128) üzenetére


Dili006
csendes tag

Kedves Geller!

Most nem azért hogy kötözködjek, de attól, hogy Einstein okos fizikus volt, az nem azt jelenti, hogy mindenhez ért, meg mindenben igaza van. Legalábbis szerintem. Ez nekem most kicsit úgy tűnik, mintha azt mondanád, hogy a töritanárom ért a fizikához, mert ő okos, és tanár.

Az Afganisztáni háborút meg szerintem nem jó ezzel párhuzamba állítani, mert igazából hogy az amcsik x ezer kilométerre otthontól harcolnak gazdasági érdekek miatt, nem teljesen összehasonlítható azzal, hogy megtámadjuk a szomszédot létszükséges földért. Meg ugye, ha gazdasági érdekek miatt dúl a háború (pl. olajért) akkor az ember kevésbé szeretne meghalni, mert akkor nem élvezi a gazdasági fejlődés nyújtotta előnyöket, és akkor minek. Honvédő háborúnál, meg elvileg az érzelmek (pl. hazaszeretet) dominálnak (bár ahogy elnézem a mai fiatalokat, ezen sajnos kezdek elgondolkodni).

Jelen példában a helyzet szerintem inkább ilyen köztes állapot lenne a két típus között (tehát azért mész harcolni, hogy ne halj éhen élelmiszerhiányban).

Amúgy én mennék (ezt már mondtam, csak törölték :) ).

(#136) Geller72 válasza bullseye (#133) üzenetére


Geller72
veterán

Mivel nem tudod, hogy mennyire volt pacifista, így a mondatod másik felére sem tudod megadni a választ. Elég elolvasni a "Hogyan látom a világot" című írását és abból elég konzekvencia vonható le.

To #134:

Akkor én valszeg a kicsillagozott kategória vagyok a számodra. Meg sem kísérlem a meggyőzés eszközeit latba vetni..

"A történelem arra tanít meg bennünket, hogy az emberiség semmit sem tanul a történelemből."......

(#137) Geller72 válasza Dili006 (#135) üzenetére


Geller72
veterán

"Most nem azért hogy kötözködjek, de attól, hogy Einstein okos fizikus volt, az nem azt jelenti, hogy mindenhez ért, meg mindenben igaza van. Legalábbis szerintem. Ez nekem most kicsit úgy tűnik, mintha azt mondanád, hogy a töritanárom ért a fizikához, mert ő okos, és tanár."

Ne haragudj, de ez nagyon béna hasonlat...:D. Gondolj bele egy kicsit, mit írtál le..:D.

Az afgán háborút sem párhuzamként hoztam fel, talán fuss neki ismét a hozzászólásomnak.

"Honvédő háborúnál, meg elvileg az érzelmek (pl. hazaszeretet) dominálnak (bár ahogy elnézem a mai fiatalokat, ezen sajnos kezdek elgondolkodni)."

-Nem ez volt a kérdés a topic indításánál, hanem az agresszív letámadás.

..amúgy nem éreztem kötözködésnek, csupán beszélgetünk az adott témáról. (Amíg a topik gazda ki nem vág..:DDD)

(#138) Lenry válasza Geller72 (#136) üzenetére


Lenry
félisten

az a hozzászólás honvédő háborúról szól. az elől is elmennél?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#139) bullseye válasza Lenry (#134) üzenetére


bullseye
addikt

félreértetted, valszeg mert jó ember vagy :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#140) Geller72 válasza Lenry (#138) üzenetére


Geller72
veterán

#21....egyébként szerintem neked a honvédő háborúról teljesen téves eszméid lehetnek.
A te megfogalmazásodban a régi stílusu honvédő hábor nem létezik. A hősiesség és az ehhez hasonló dolgok nem dominálnának, mert nem lenne idő a kialakulásukra...folytathatnám, de nem tudom lenne e értelme a gondolataim leírásának..

Még bikaszemnek is lógok egy PM-el..:D.

[ Szerkesztve ]

(#141) akom


akom
senior tag

Ha háború lenne akár mi támadunk akár, minket támadnak elmennék az országból.. :(

(#142) CséZé válasza akom (#141) üzenetére


CséZé
őstag

hova mennél, ha mindenhol háború van?

(#143) akom: én csak tovább gondoltam ;]

[ Szerkesztve ]

(#143) akom válasza CséZé (#142) üzenetére


akom
senior tag

Nem arról volt szó hogy itt Magyarországon ?

(#144) akom válasza CséZé (#142) üzenetére


akom
senior tag

Akkor már eléggé nagy gondba lenne az egész világ cimbora. :U

(#145) Crystalheart válasza CséZé (#142) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Svájcban nem lesz soha. :D

(#146) Dany007 válasza Lenry (#138) üzenetére


Dany007
veterán

Ezen elgondolkoztam én is.
Pontosabban az ezt megelőző offos hsz-ed alatt.
Hogy elmenekülnék-e vagy megöletném-e magam a hazámért...
És az az igazság, hogy ez is helyzetfüggő.
Ha totál esélytelenek lennénk, pl. Kína vagy Orosz o. ellen (csak tegyük fel), akkor egy háborús komolyabb ellenállás csak fölösleges vérontáshoz vezetne. Ergo egy ilyen helyzetben (amikor nyilvánvaló, hogy esélyünk sincs) teljesen mind1, hogy elmenekülök, vagy meghalok a hazámért, mert a vége ugyan az lenne, csak jóval több elhúzódó mészárlás során. És igen, lehet félteném az egyetlen életemet. Elvégre ha a végkifejlet már előre látható, akkor értelmetlen a küzdelem, tudva előbb-utóbb úgyis végünk.
Viszont ha valamelyik (néha nagyon) pofátlan szomszédos ország lenne (mert van 1-2 ilyen) az agresszor, akkor bizony erősen meggondolnám magam! És lehet inkább azt mondanám, hogy mutassuk meg nekik kik is vagyunk!

De ez azért összetettebb, meg szerintem a szitu se lenne ennyire egyértelmű. De ebből talán le lehet szűrni hogy állok hozzá. Aztán, hogy ez jó vagy sem... ez van.

(#147) keIdor válasza Crystalheart (#145) üzenetére


keIdor
titán

Dehogynem, majd nekimegy Líbia.:D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#148) CséZé válasza Dany007 (#146) üzenetére


CséZé
őstag

volt már rá példa, hogy a világ legnagyobb birodalmával néztünk szembe nem is olyan rég.
viszont egy hazaárulás azt is "leverte".

(#149) Dili006 válasza Dany007 (#146) üzenetére


Dili006
csendes tag

Igazából ha megfigyeled honvédő háborúnál szerintem nem olyan könnyű a támadó dolga. Nézd meg Afganisztánt, Irakot, vagy régebbi példával élve Vietnámot. Oda ment a világ egyik legnagyobb serege, és a végén mégsem nyertek. Pont azért amit írtam, hogy elvileg aki a Hazáját védi, annak sokkal nagyobb a motivációja, mint akit odaküldenek, hogy foglald el, mert... valami. Kína, Oroszország, USA ellen is lehet ám gerilláskodni, meg pszichológiai hadviselni szerintem.

(#150) Crystalheart válasza Dili006 (#149) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A történelmünket rendesen megszórta a sors hasonlókkal. Az Oszmán Birodalom sem volt éppen kicsi, de végtére Habsburgék is Franciaországgal vetekedtek, ami akkor nagy szó volt. (Az a "jópofa", hogy '49-ben két nagyhatalom kellett a magyarok legyűréséhez. Az akkori viszonyok között a gerillaharcok nem lettek volna túl eredményesek, szépen népirtottak volna cserébe, nem volt ilyen fene nagy humanitáriusság. Gerilláskodni demokrata hatalom ellen lehet, abszolutista vagy diktatórikus ellen kicsit öngyilkosság. Bár mindig a diktátor hangulatától függ. :) ) És persze ne feledkezzünk meg '56-ról sem. Mit tanulnánk a töriórán, ha ekkor mindenki azt mondta volna, hogy "menjenek a búsba, én meg megyek haza"? :DDD Ha ezeket levonjuk, nagyjából a személyes kis hatalmi harcok maradnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.