Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JuliusCaesar


JuliusCaesar
tag

Magyarisztánban néha nem küldenek értesítést arról, hogy nem kellesz.

EDIT:
Nem lelombozás akart lenni, csak mondom, hogy ilyen is van. Ha nem küldenek értesítést csütörtökig, akkor én felhívnám őket.

[ Szerkesztve ]

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#2) mephi666 válasza JuliusCaesar (#1) üzenetére


mephi666
nagyúr

amikor elvégeztem a sulit, akkor beadtam a jelentkezésem vagy 15-20céghez, ahol el tudtam volna magam képzelni és a végzettségem is passzolt... emellett kb. 5-10 meghirdetett állásra is jelentkeztem, ahova megfelelő papírjaim voltak... az eredmény: a 15-20cégből csak 1 helyről hívtak fel kb. 3-4 hónappal később... a meghirdetett állások közül pedig 1 helyről hívtak fel, hogy menjek interjúra... fel is vettek :B ...azóta is itt melózok... azért utánam sem kapkodtak annyira a cégek, pedig szvsz. nincsenek rossz papírjaim...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3) Tim82


Tim82
nagyúr

Néha meg 2-3 hét, amíg visszajeleznek. Ne görcsölj, felesleges. És ne tegyél fel mindent egy lapra. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4) Csemike


Csemike
csendes tag

Hát már hogy a fenébe ne lehetne mogyoróvajat kapni. :) Tescóban, Lidl-ben szokott lenni, mondjuk jó drágán...

(#5) ollie válasza Csemike (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, sajnos aranyáron adják. Régebben lehetett kapni Lengyelországban gyártottat is, annak elég tűrhető volt az ára, de az sajnos eltűnt.

***

(#6) Lenry válasza Tim82 (#3) üzenetére


Lenry
félisten

késő, már feltettem

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) philoxenia válasza Csemike (#4) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ennél drágább? Sőt ez még olcsóbb.
Vagy csinálhatsz...[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8) Dany007


Dany007
veterán

Akkor túlsokat nem jelentkezhettél még állásra :)
Ez teljesen normális. Nálam volt olyan, hogy 2 hónap múlva kerestek meg. Az esetek többségében pedig 1-2 hét minimum. Mivel bevárják az összes önéletrajzot, majd szelektálnak válogatnak stb... Aztán ha épp olyanjuk van és nem kellesz, akkor vissza se írnak...

(#9) Lenry válasza Dany007 (#8) üzenetére


Lenry
félisten

kis cég, tizenpár emberrel, azt nem tudom, hogy mennyi jelentkező van, de elvileg nem olyan sok

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) Dany007 válasza Lenry (#9) üzenetére


Dany007
veterán

Mi is kis cég vagyunk (illetve ahol dolgozok) ~ 26 emberrel. Titkárnőnek 2 nap alatt 150-en jelentkeztek...
Szerintem a 2 hetet várd meg. Aztán ha nem írnak / hívnak, akkor vagy nem nyert, vagy talonba tettek.
Nekem is volt olyan, kis graf. stúdióba jelentkeztem, kb 5-en dolgoztak ott, és kb. 2 hónappal később hívtak vissza, hogy na akkor mehetnék. Akkor meg már késő volt :)
Majd figyeld meg, ha sok önéletrajzot adsz be, pár hónap és hívni fognak.
Én úgy tapasztaltam (bár szerencsére elég régen kellett már meló után néznem), hogy az össz. beadott önéletrajzok nagyrészére semmi reakció. Szó szerint semmi. Kis hányadánál behívnak beszélgetésre, és egy másik hányadánál kapsz elutasító visszajelzést. De ez is minimális. Ami viszont jelentős, az a pár hónap utáni megkeresések száma. Valamiért 1 vagy 2 hónap elteltével (persze amikor már volt munkám) elkezdtek hívogatni ezek a cégek. :)

(#11) Kolondrum


Kolondrum
félisten

A *** gigatel is ezt ígérte aztán semmi. A megkeresésre sem reagáltak, kis ****k.

(#12) Vladi


Vladi
nagyúr

E miatt ne idegeld magad. 10-ből 7 hely nem is ír vissza semmit. A jófejek visszaküldik az önéletrajzodat, na az újrahasznosítható. :))

(#6) Lenry:

ááá ne már... :O

(#9) Lenry:

Momentán a leg csicskább állásra is vagy 30-an jelentkeznek. Valami b, c, d, stb terved van? :U

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13) Lenry válasza Vladi (#12) üzenetére


Lenry
félisten

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) Manitou válasza Dany007 (#10) üzenetére


Manitou
addikt

Egyszer nálunk irodavezető állásra 250-300 jelentkezés jött, elég volt végignézni :Y :DDD
Nyílván mind a 300 ember nem lett behívva. Le lett szűkítve és úgy lett behívva egy pár ember, de ezzel a részével nem én foglalkoztam, csak láttam mik történnek a háttérben. Mondjuk jelentkezett boldog, boldogtalan. Nőt kerestünk főként, de volt olyan jelentkező, hogy kép alapján életfogytiglan :DDD és köze nem volt a meghirdetett álláshoz.
Ja mi is kis cég vagyunk. 9 fő

[ Szerkesztve ]

(#15) Kolondrum válasza Manitou (#14) üzenetére


Kolondrum
félisten

De ha odaírják h minden jelentkezőnek visszaírnak akkor elvárható h meg is tegyék, elég egy sablon mail is. Ha megkeresésre sem reagál egy cég az már sztem pofátlanság, a bunkóság netovábbja, taplóság, ragozzam még?

(#16) Lenry válasza Kolondrum (#15) üzenetére


Lenry
félisten

"A jelentkezőknek néhány napon belül visszajelzünk."

ez van a weblapon

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) Kolondrum válasza Lenry (#6) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hiba volt. Én lelkiekbe tettem fel nem is egyszer a vége az volt h az ideiglenes melóban (én így hívom) kikészültem és leírni nem lehet mi volt ott. Tehát a nem válaszra fel kell készülni. Mindenki a pozitív hozzáállással jön, na mióta nincs csak negatív azóta a melók felé is úgy közelítek h nem lesz, így nem ér meglepetés, sajnos még így is pofánvág a nem. Nem egyszerű dolog ez.

Lenry! Ez volt a b***s gigatel oldalán is. Rájuk írtam h mivan akkor? 3x nem kaptam egymás után. Mivel letettem erről az egészről így elküldtem őket a picsába.

Pár napja újra bújtam a melókat és sajnos tapasztaltam pár dolgot. Kevesebb melóval taliztam és egyre több olyan volt amibe leírás alapján benne van, hogy majd te a jelentkező intézel mindent, papír, fizikai, számítógépes levelezés aztán majd kapsz érte pénzt, a hirdető vállán alig van munka. Remélem csak rossz időpontban néztem fel netre.

[ Szerkesztve ]

(#18) Lenry válasza Kolondrum (#17) üzenetére


Lenry
félisten

azért én maradok bizakodó, mert más választásom nincs

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) Kolondrum válasza Lenry (#18) üzenetére


Kolondrum
félisten

Kívánom h összejöjjön. :R Az biztos (szembesültem vele) , hogy nem feltétlen azok kerülnek be x melókra akik odavalók. Képesek egyes cégek x megyéből valakit felvenni, de a szomszéd utcában lévő jelentkezőt meg nem. Ez azért huuu. (ja és itt nem csak a lakhelyről van szó, életkorról, képzettségről stb)

[ Szerkesztve ]

(#20) Manitou válasza Kolondrum (#15) üzenetére


Manitou
addikt

Ja, hát ha odaírják akkor valóban. Jó pár embernek mi is visszaírtunk, pedig mi "nem tettenünk erre igéretet".Amúgy meg se gondoltuk akkoriban, hogy ennyi jelentkező lesz, pedig ez még akkor volt, mikor a válság még a fasorban se volt.
Akkor mi mehet most , el se tudom képzelni :U

[ Szerkesztve ]

(#21) stangli


stangli
senior tag

Nyugodjál meg, amúgy elsőre nem biztos, hogy sikerülni fog, sok önéletrajz küldése hozza meg a kívánt gyümölcsöt, az állást. Ha a megadott dátumig nem válaszolnak, akkor nem te vagy a kiválasztott.

Gyorsan átfutva a hsz-ket, azt tudom mondani, hogy tök mindegy hány ember dolgozik egy cégnél, általában egy állásra átlag 50en jelentkeznek (ha nem többen), nagy a verseny, válság van, ne feled, az elmúlt 2évben inkább kirúgják az embereket, mint hogy felvegyék, és akinek állása van, vagy netalán elsőre talál, az tegye össze a két kezét és minden este mondjon el egy imát a fennvalónak...

Ha meg cvonline, proff, meg mit tom Én hol találtad, akkor visszajelez egy email, ez egy gesztus, főleg akkor ha fejvadász cégnek küldted az önéletrajzod... szóval több helyre küldjed, ne egy helyre... csak szurkolni és remélni merem, hogy elsőre sikerüljön.

[ Szerkesztve ]

(#22) Manitou


Manitou
addikt

Van már valami fejlemény? :U

(#23) Lenry válasza Manitou (#22) üzenetére


Lenry
félisten

negatív :(

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24) Lenry


Lenry
félisten

behívtak állásinterjúra

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25) stangli válasza Lenry (#24) üzenetére


stangli
senior tag

Grat :)
Holnap örülj, és kevesebb lámpalázzal ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.