Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Lyely

(#2) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

nem látom betervezve a szerver racket :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) asci


asci
tag

Nagyon szép az új alaprajz, vedd úgy hogy én is rábólintottam! :K

(#4) sketchifun


sketchifun
senior tag

Nekem is tetszik, a rombusz is nagyon jó ötlet.

Tetszik ez a blog, érdekes témát dolgoz fel, bár örülnék, ha terjedelmesebb lenne. Így túl hamar a végére érek, és megesz a fene. :D

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#5) Robert07 válasza bambano (#2) üzenetére


Robert07
aktív tag

Nekem is egyből ez jutott eszembe. :DDD
Kell neki egy jó kis szoba hangszigeteléssel és légelvezetéssel.
Ha terveznék, akkor ezt semmiképp nem hagynám ki.

Persze a legtöbb embernek ez felesleges. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6) bambano válasza Robert07 (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Persze a legtöbb embernek ez felesleges.": akik jönnek utána nyafogni a szaktopicba, hogy kevés a wifi jelszint :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) dabadab


dabadab
titán

Mivel írtad, hogy már előrehaladott a dolog és nincs szükségetek tanácsra, ezért inkább csak érdeklődnék:
azt a 45 fokos konyhapultot már megbántátok? :D
(Éppen idén építettük át a konyhát, mivel az volt a tapasztalat, hogy a konyhabútorban bármilyen sarokkal csak a gond van, a 45 fokossal meg pláne.)

(#6) bambano: wifis problémák ellen nem szerverrack kell, hanem ethernetkábel mindenhova. :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#8) Cucuska2


Cucuska2
őstag

dabadabhoz csatlakozok:

Nem okozott gondot a 45 fokos szobabejárat sem? Én a saját szobabejáratomat, ami szintén hasonló kialakítású, szívből gyűlölöm.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#9) bambano válasza dabadab (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

jójó értem én... :)

csak úgy gondoltam, hogy rajtam kívül biztosan nem lesz még egy hülye, aki egynél több racket rak egy ekkora házba, tehát a szerverrackbe alapértelmeztem rendes strukturált kábelezést meg minden mást, ami ilyenkor illik.

szerk: mondjuk a gardrobe úgyis csak addig számít, amíg friss a házasság és az asszony el tud érni dolgokat a férjénél... utána jó lesz az szerverszobának :P

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) Lenry válasza bambano (#2) üzenetére


Lenry
félisten

az lenn van a titkos laborban ;)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) UnA


UnA
Korrektor

Nahát, napsugaras ház :) Mármint az eredeti terv.

(#12) Lenry válasza Cucuska2 (#8) üzenetére


Lenry
félisten

a saját gyerekszobámnak is ilyen lecsapott sarka volt, sosem éreztem, hogy probléma lenne, most sem

(#7) dabadab az a konyhapult egyelőre csak a rajzon létezik, úgyhogy még megtapasztalás előtt vagyunk, de az asszony így akarta, és ő fogja használni, úgyhogy rábólintottam

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) apezka


apezka
tag

Hali!
Ötletes a tervrajz, én díjazom a nagy világos nappalit, valamint a nagy teraszt! ;)
A terasz fedett lesz? És ugye még nem tettetek le a könnyű szerkezetről!?

Hajrá-hajrá örülök, hogy van folytatás! ;)

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#14) Lenry válasza apezka (#13) üzenetére


Lenry
félisten

nem lesz fedett, mert az majdnem annyiba kerülne, mintha beépítenénk (~70%-a a lakás négyzetméterenkénti árának), és ha arra lenne keret, akkor nyilván inkább nagyobbra épülne a ház.
a bejárati ajtó előtti ~3 m²-es rész fedett, a többi járólap, aztán majd egyszer lesz vele valami

a könnyűszerkezet természetesen maradt

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) Lenry


Lenry
félisten

ajánlom egyébként mindenki figyelmébe az eredeti rajzon lévő P126 garázs-t, ami, mint neve is mutatja, egyetlen méretkategóriájú gépjármű befogadására lett volna alkalmas a maga 4,2m-es hosszával... :D
a Passat az alap bruttó szélességét is túléri, hát még ha levesszük a falak vastagságát.

egyébként érezhetően nem gondolták ők sem komolyan a dolgot, legalábbis erre utal, hogy a garázsajtó helyét is felzsaluzták és kiöntötték betonnal, így most a "P126" egy 74 centi magas padkát leküzdve állhatna csak be a helyére

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16) dabadab válasza Lenry (#14) üzenetére


dabadab
titán

Egy napvitorlán azért elgondolkoznák a teraszra, mert ha az sincs, akkor nyáron gyakorlatilag használhatatlan (bár a rajzon nem láttam tájolást, de talán az északi oldal se segít rajta eleget).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#17) bambano válasza Lenry (#15) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ne tamáskodj, vegyél rendes lendületet :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) Syl válasza dabadab (#16) üzenetére


Syl
nagyúr

Írta, hogy délre néz, "egész nap nagytotálban kaphatja a fényt", valamint "földig érő ablakokat terveztünk".
Csak azt nem írta, hogy tulajdonképpen kemencét vagy mit épít ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#19) dabadab válasza Syl (#18) üzenetére


dabadab
titán

Ja, tényleg, ebből azért lehet következtetni :)

A nagy ablakokkal semmi baj, szépek, télen besegítenek a fűtésbe, nyáron meg kell eléjük valami árnyékolás, ennyi.

DRM is theft

(#20) anjani182


anjani182
őstag

Két kérdés jutott eszembe, vagyis inkább eszembe se jutna:

1. falun építkezni???? mire elkészül a ház a bekerülési árért se adható el...többnyire...ezen gondolkoztál?

2. a közlekedőből nyílik legalább 2 szoba, ahogy látom, feltételezem ott a bejárat, na már most ha pl megfürdesz utána átlépkedsz a koszos előszobán be a hálóba?

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#21) UnA válasza anjani182 (#20) üzenetére


UnA
Korrektor

Lehet, hogy nem mindenki építkezési vállalkozó ;)

(#22) D1Rect válasza anjani182 (#20) üzenetére


D1Rect
félisten

"1. falun építkezni???? mire elkészül a ház a bekerülési árért se adható el...többnyire...ezen gondolkoztál?"
Szerintem ott szeretne élni, nem eladásra lesz.
De ez csak tipp.

(#23) bambano válasza anjani182 (#20) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én vettem papucsot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) anjani182 válasza D1Rect (#22) üzenetére


anjani182
őstag

Persze, magamról tudom hogy örültem hogy városba költöztem immár új építésű kertvárosi részre, előtte volt egy belvárosi 'kitérő'.

Fő ok a jobb óvoda, iskola de tény hogy figyelembe vettem hogy azért lehessen is lépni. A belvárosi lakás 2 hét alatt irányáron elment kp.-re...és léptünk tovább.

Falun árulgathatod akár évekig...én nem merem kijeleteni hogy 30-40 évig hol fogok lakni, erre alapozni nem lehet.

Forever and ever, let's make this last forever.

(#25) anjani182 válasza bambano (#23) üzenetére


anjani182
őstag

:DDD...amúgy padlófűtés. Papucs az a teraszra van nálunk.

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#26) nzozz


nzozz
aktív tag

Szia!
Csak érdeklődök - ne vedd keresetlen (jó) tanácsnak - napkollektort/légkollektor/hővisszanyerő szellőztetőrendszert terveztek beépíteni?

(#27) csoki46


csoki46
aktív tag

Megkerdezhetem, hogy a wc előtti extra beugró, valamint a dupla ajtós megoldás miert lett így tervezve? túl nagy lett volna a helység vagy csak az extra zaj és aroma zárás volt a cél? :D

(#28) hoffman_ válasza bambano (#23) üzenetére


hoffman_
nagyúr

én is azon kevesek közé tartozom, akik relatíve szárazon jönnek ki a fürdőből. nem is értem, hogy lehet ez probléma, ehh.

olvaslak ám Lenry, csak csendben. várom a morzsákat! ha kész lesz, bevágom babzsákot az SL-be és megyünk avatni :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#29) anjani182 válasza hoffman_ (#28) üzenetére


anjani182
őstag

Nem azzal van a gond, nem érted?! Lefürdesz, és van egy közlekedőd ami előszoba is, sőt az előszoba mellett közvetlen 2 szoba van, akár háló is lehet! Az előszoba egy relatíve koszos helyiség, nem hinném, hogy jó ötlet, hogy szobák határolják, ahová csak hordod be a koszt! :F

A ház relatíve nagy, viszont egy rakás közlekedő van, ami nem feltétlen hasznos helyiség.

Felénk már földszintes házakban is 2 WC van (egy a fürdőbe, egy szimpla WC helyiség, kézmosóval), illetve egy mosókonyha. A milyenk emeletes, így alap a 2 fürdő...

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#30) hoffman_ válasza anjani182 (#29) üzenetére


hoffman_
nagyúr

szkúzi, nem fogtam fel mit kéne érteni. ettől függetlenül: nálunk nincsen kosz, maximum egy hangyányi por, én lehet, hogy ebből indulok ki, néha nem árt takarítani :D én is összemászkálom az előszoba egy részét, mégse leszek dzsuvás :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#31) anjani182 válasza hoffman_ (#30) üzenetére


anjani182
őstag

Télen sem?!

Akkor vagy nincs gyereked, vagy van valami fűtetlen, de zárt előtered, ahol leveted a cipőd :D

Nekem van egy papucsom a teraszon, illetve a bejáratnál is, ha valami oknál fogva ki kell menni még fürdés után nálam alap hogy nedves popsitörlővel megtörlöm a talpam, akkor is ha csak 20 másodpercre léptem ki a KINTI papucsba...ahogy írtam benti papucsunk nincs, padlófűtés van.

Vagy megfordítom a kérdést, akkor mitől lesz egy idő után láthatóan koszos az előszoba futószőnyegünk? Nem hinném, hogy a portól... :DDD (szoktuk mosni!) :C

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#32) dabadab válasza anjani182 (#31) üzenetére


dabadab
titán

"Akkor vagy nincs gyereked, vagy van valami fűtetlen, de zárt előtered, ahol leveted a cipőd :D"

Nekünk van gyerekünk, valamint fűtött, nem zárt előterünk van, mégse kerül onnan sár a nappaliba.
Nem is értem a dolgot: az előtér arra van, hogy az ember ott vegye le a cipőjét és onnantól kezdve tisza padló van.

DRM is theft

(#33) Lenry válasza anjani182 (#20) üzenetére


Lenry
félisten

1. tudom. nem eladni építem.
2. így adta ki a ház meg a telek meg a hely. cipőt levesszük az ajtóban, utána nincs sár.

(#26) nzozz jó lenne, de egyelőre nincs rá keret

(#27) csoki46 az építész tette oda, valami idióta szabályozás miatt kell

(#28) hoffman_ :DD

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34) Ghoosty válasza dabadab (#32) üzenetére


Ghoosty
őstag

1-es szoba esetében jogos a kritika. Az ott lakó márpedig végigmegy a sáron.

Lenry:

Hány fős családot terveztek? Ha 3-nál többen lesztek, (márpedig 3 hálóval ez nagyon úgy tűnik) tényleg érdemes megfontolni egy 2. WC-t. Ha nem is rögtön, kialakítani, de legalább előre lefektetni egy 110-es szennyvíz csövet, hogy később meg lehessen oldani a rácsatlakozást.
Amúgy alapvetően nekem is tetszik az elrendezés, ha venni akarnék, akkor szóba jöhetne.

[ Szerkesztve ]

(#35) anjani182 válasza Ghoosty (#34) üzenetére


anjani182
őstag

Végre valaki, aki egyetért :DDD és mondhatni átlátja, amiről beszélek, vagy már van valós tapasztalat...?! :F

Én amit nagyon hiányolok a saját házamból: egy kazánház-mosókonyha szerű helyiség, pár db törölköző szárítós radiátorral, mosógép és szárítógép elhelyezési lehetőséggel, sőt férjen be egy vasalódeszka is! :R

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#36) UnA válasza anjani182 (#35) üzenetére


UnA
Korrektor

Vasalás? Az utolsó 20 évben nem használtuk...

(#37) Ghoosty válasza anjani182 (#35) üzenetére


Ghoosty
őstag

A tapasztalat, csak annyi, hogy abban a helységben, ahová érkezünk, ott van kosz, rossz időben némi sár is. Nálunk ez egy zárt előtér és onnan tovább nincs koszolás, de nem is nyílik belőle lakószoba.

(#38) Lenry válasza Ghoosty (#34) üzenetére


Lenry
félisten

érdemes megfontolni egy 2. WC-t

mint azt írtam is, már túl vagyunk azon a stádiumon, ahol variálni lehet, de azért érdekelne, hogy szerinted hová lehetne másik WC-t?

mi egyébként 4-en voltunk, amíg otthon laktam, 1 WC-nk volt, sosem éreztem hiányát egy másodiknak

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#39) Lenry válasza anjani182 (#35) üzenetére


Lenry
félisten

volt a tervnek egy olyan változata, ahol a kamra az egy háztartási helység volt, és mellette a konyha rovására volt még egy helység, ami a kamra lett volna, de sok helyet foglalt, egész pontosan áldozatául esett a költségek racionalizálásának.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#40) Syl válasza Lenry (#38) üzenetére


Syl
nagyúr

érdekelne, hogy szerinted hová lehetne másik WC-t?

A nappali közepén jót mutatna :))

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#41) Ghoosty válasza Lenry (#38) üzenetére


Ghoosty
őstag

Fürdőbe lehetne rakni, meg a gardrobból lehetne leválasztani WC-nek, de csak utólag, mert nem lesz 2 ajtó a konyháig, ami miatt 2 kellett a másikra is.

(#42) UnA válasza Ghoosty (#41) üzenetére


UnA
Korrektor

Mi öten voltunk a családban, de nem emlékszem arra, hogy nagyon probléma lett volna a vécék száma. Ellenben a fürdőszoba, az tudott neuralgikus pont lenni, leginkább a kamaszokkal...

(#43) bambano válasza UnA (#42) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tehát amikor te voltál kamasz? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) UnA válasza bambano (#43) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem, ezek a gyerekek voltak - már ilyen vén vagyok ;)

(#45) Ghoosty válasza UnA (#42) üzenetére


Ghoosty
őstag

A fürdő valóban nagyobb gond, de az sokkal nagyobb helyigényű, azt nem lehet csak úgy berakni valahová, így nem is említettem ebben a stádiumban.
Nekünk van 2 és sokszor jól jön. Persze, meg lehet lenni nélküle, csak ha megteheti az ember, hogy válogat, akkor gondolja át.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.