Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FID


FID
őstag

Én is így vagyok aláírok azt helló. A buli persze fontos, de a templomi nem vonz. Eltudom én költeni azt a pénzt másra is ;)

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#2) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

kérdés, hogy az esküvő és a lagzi anyagilag milyen egyenleget hoz. mert az se két pénz...
én a helyedben kihagynám. 2.6 misi nem akkora pénz, hogy megérje.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) JoeYi


JoeYi
őstag

és a CSOK-nak hála kapcsolatok mennek tönkre...

Olyan morális helyzetbe kerültetek amiből csak két jó kiút van. Vagy nem veszitek fel a pénzt, vagy olyan esküvőt kell rittyenteni amire a párod vágyik. Hidd el ez fontos. Te férfi vagy és mérnök féle azthiszem. Osztasz szorzol, kijön hánymennyi. A párod pedig érez. Anyagi okokból lehet aztmondja hogy jó, polgári legyen csak, de belül meg összetörik, mert minden nőnek a fehér ruha a nagy álma. A ház miatt rengeteg pénz lefolyik a Dunán mire újra megnyugtató tartalékotok lesz, sőt addigra lehet a gyerek is beesik, és a lagzi csak tolódik és tolódik.

Én azt mondom hogy ha már borult a bili akkor boruljon rendesen, vegyétek fel a pénzt, legyen becsületes lagzi és ha marad pénz akkor az menjen az építkezésre. Ez a jó kompromisszum. Ennél már csak akkor tudsz jobban eljárni ha kijelented a párodnak hogy márpedig így lesz, levéve a morális terhet a válláról amit te akasztottál rá, valamint egyből az egekben érezné magát mert úgy jártok el ahogy titkon szeretné.

Persze ez csak tanács, de itt nem logikus döntést kell hozni, hanem a párod álma a fontos, és minden nőnek az esküvő az álma kb 0 éves korától, semmi más.

(#4) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Aki meg nem akar úgymond semmit, csak egy fedelet meg a párját az dögöljön meg. :C
Jó példa erre hosszú, hogy ki a lényegtelen, tehát a kis csitrinek már van 1, szrni nem tudnak a nyomorúságtól, nincs a pasinak rendes tartós állása, de házat mennek nézni, családit, mucsára, mert ott lesz munkája biztos, ha már a gyerek utánpótlás biztosított.
A másik fele ennek az, hogy a fent említett fedél, ooooohne gyerek, az meg vért izzad. Jó értem én, hogy kell az ösztökélés, mert kevesen vagyunk, de egyik helyre mindent, a másikra kb semmit?

[ Szerkesztve ]

(#5) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Vagy adjon az állam lagzitámogatást?

(#6) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

azon a falun, ahol elvárják a lakodalmat: a friss házasulók meg joggal elvárják, hogy ne legyen negatív a mérleg a lakodalom után. Erre van a menyasszonytánc.

Ha meg már együtt éltek x éve, akkor meg nincs ajándéklista se, csak készpénz jön számításba :)

Szóval anyagi megterheléstől nem kell félni, ez csak az időtöket viszi.

...csak én vagyok helikopter?

(#7) buherton


buherton
őstag

A "nagy nap" előtti és utáni nap semmiben sem különbözik jobban, mint amennyire egy péntek és egy vasárnap szokott, azon túl hogy családilag szegényebbek lesztek egy vaskos összeggel, amibe ez az egész játék kerül.

Hogy ezt mennyien nem képesek belátni? :(

Nekünk egy becsületes esküvő+lakodalom durván számolva 2 millióba került 42 főre (gyűrűtől, kezdve mindent beleszámolva). Ugye volt ajándékozás is, és a szülők is megtámogattak.

Én a helyedben úgy fognám fel, hogy a CSOK-ból fizeted a lagzidat.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#8) D1Rect


D1Rect
félisten

"Ehhez már csak a hab az esküvői tortán, hogy nem vagyok nagy partiarc, nem szeretem a felhajtást, a mulatós zenét meg a vicces népi játékokat. Szóval hát ja..."
Szívemből szóltál, a világból ki lehetne kergetni ezekkel, de a menyasszonytánc és egyéb juttatások sacc/kb. nulla közelébe hozhatja a lagzi végét.

(#9) Móci


Móci
addikt

Mi is pont ebbe na cipőben járunk, azaz az esküvő és csok témában.
Használt házat szeretnénk, s lehet nem lesz három gyerek, mert elég kettő, azaz egy saját. Ez még kiderül, sok minden változhat. Új ház kilőve, mivel hitelt nem szeretnénk, 10 misi meg kevés azért magában ,vagy maximum egy kicsivel megtámogatva.

Az esküvő terén nekünk van igényünk egy klasszikusra, bár igencsak drága mulatság úgy is, hogy polgári ceremónia, ruhák, egy minimál ebéd/vacsora, s mehet mindenki haza. Ez sem 100 000 forint, úgyhogy jól meg kell gondolni.

Azt, hogy ti mit szeretnétek majd eldöntitek, én megértem mindkét érvet, s bizony nehezen döntenék, hogy mi lenne a legjobb választás...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#10) sto1911


sto1911
veterán

"Nem lesz tőle boldogabb a pár" - az asszony viszont igen :)
"szegényebbek lesztek egy vaskos összeggel, amibe ez az egész játék kerül." - altalaban vissza szoktak hozni ajandek/menyasszonytanc formajaban a lagzi arat. Ha mar falun vagytok, akkor gondolom ott is a szokas a menyasszonytanc, vagy epp ki lehet kotni, hogy a 20. etkeszlet helyett (amit amugy is ti vittetek 5 eve ;] ) inkabb az arat hozzak ajandekba.

Most osszehazasodtok a penzert, de elotte meg lefoglaltok valami eleg tavoli idopontot a lagzira nem opcio?

(#11) Lenry


Lenry
félisten

látom sokan írtátok, hogy legyen lagzi, de az most semmiképp nem lesz, nem véletlenül írtam csak azt a két lehetőséget a végén, amit...

nem csak pénzen múlik, rengeteg idő is. a környezetemben házasodók tapasztalataiból kiindulva nem baj, ha egy évvel korábban elkezded a szervezkedést, nekünk meg van rá uszkve két hónapunk, ha azt akarjuk, hogy végezzünk a dologgal, mire elkezdem a hitelt intézni, hogy az is meglegyen, mire elérünk arra a legkorábbi időpontra, amikor a kivitelező el tudja kezdeni az építkezést - ami a július.

úgyhogy két lehetőség van: polgári házasság most vagy nem igénylünk szocpolt. nincs harmadik út

(#10) sto1911 "Most osszehazasodtok a penzert, de elotte meg lefoglaltok valami eleg tavoli idopontot a lagzira nem opcio?"

nekem igen. ő fél attól, hogy így sem lesz belőle semmi

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) vitya2


vitya2
csendes tag

Én intek mindenkit az ilyenektől. Azt is fontos látni, hogy a CSOK nem ingyé van. Komoly kötelességekkel jár és vállalni kell a felelősséget, ha valami miatt felrúgjátok a vállalt dolgokat. Ha jó pár év múlva bárki úgy gondolja, hogy ki akar szállni, mert elég, akkor pedig eggyel több nyűg és probléma, amit meg kell oldani. Először gondoljátok át mennyire futja saját magatoktól, mert a bárminemű hitelek brutális durva következményekkel járnak, ha valami rosszul üt ki.

(#13) Ceree válasza Lenry (#11) üzenetére


Ceree
senior tag

Konkretan mi ezt jatszuk most a 'parommal', polgarit elore hoztuk, szuk csaldi korben meg is volt, a templomi es a lagzi pedig szervezes alatt. Gyakorlatilal a csok osszegenek egyik resze a hitel, a masik az onresz csokkentesebe megy - ergo ebbol alljuk a lagzit. 60 fo korul leszunk, es nem lesz hetjegyu az osszeg. Azt hozza tennem meg, hogy nalunk se lesz klasszikus falusi lagzi, mert nem szeretjuk, inkabb egy kozos vacsora es "buli" lesz a baratokkal csaladdal. Persze keszulunk nehany extra dologgal, amitol kulonleges lesz, de kihagyjuk a "a lakodalomban ilyennek lennie kell" reszeket.

Es hogy nem valtoztat semmit? A mi kapcsolatunk a lanykeres ota csak jobb lett, rengeteget mokazunk a szervezes alatt (a meghivo es video keszitestol a tanckoerografiaig). Idot igenyel, az tuti, de ha nincsenek kulso extra kotottsegek es nem szol bele senki (csalad probalkozott, de le lettek szerelve), akkor megeri.

Remelem tudtam picit segiteni. :-)

Másolat_eredetije

(#14) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

A CSOK is egy jó nagy átverés, mi a családommal beadtuk január 22-én, majd február 14-én kiküldték, hogy megkapjuk a két gyerek után (én vagyok az egyik 22 évesen, de egyetemi hallgatóként) a 1,2 milliót. Jó mentünk is intézni a lakáshitelt házvásárlásra, mivel csak erre vártunk 15-én meg is lett. 16-án kapjuk a levelet, hogy a február 13-i módosítás miatt, mi nem férünk bele ezért nem kapunk semmit, pedig 17-én írattuk volna át a házat. Komoly szemétségnek tartom ezt, hogy nem rajtunk múlt a pályázat elbírálása, és mégis megvonták tőlünk...

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#15) buherton válasza PumpkinSeed (#14) üzenetére


buherton
őstag

Milyen rendeletváltozás miatt volt mindez?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#16) Vladi


Vladi
nagyúr

Szerintem meg lehetne köztes megoldást is választani. Te is bevállalsz dolgokat - na bumm, max táncolsz egy kicsit :P - meg ő is lejjebb ad. Ennyi.

(#11) Lenry:

Mi ketten az asszonnyal megszerveztük 3 hét alatt. Nagyon jó lett, 1-2 kisebb gonddal. Ha nem lenne a rokonság 90%-a csóró, jobban is kijöttünk volna, így - 1 M-el zártuk.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17) Lenry válasza Vladi (#16) üzenetére


Lenry
félisten

nincs köztes megoldás

semmiképp nem lesz most lakodalom. se idő se pénz nincs rá, és ezzel ő is tisztában van.

(#14) PumpkinSeed engem is érdekelne, hogy mire hivatkozva utasítottak el titeket

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) Vladi válasza Lenry (#17) üzenetére


Vladi
nagyúr

Bejegyzett élettársira sem ajdák a csokot?

Mi az, hogy nincs köztes megoldás? Olyan nincs. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19) PumpkinSeed válasza buherton (#15) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Eddig ez nem volt, de febr 13-tól van:

"Annak a gyermeknek, akire tekintettel igényelték a támogatást, továbbra is 10 évig kell a lakásban életvitelszerűen laknia, de legalább a nagykorúvá válásáig, tehát 18 évesen a gyerek már dönthet úgy, hogy elköltözik."

Na hát én 22 vagyok, és ezelőtt úgy volt, hogy tanulói jogviszonnyal kell rendelkezzen.

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#20) Lenry válasza Vladi (#18) üzenetére


Lenry
félisten

nem, arra nem adják, plusz az meg már semmiben sem különbözik egy polgári eskövőtől

nincs köztes megoldás. nem tudom ennél jobban elmagyarázni.

nem fogunk kapkodva valamilyen esküvőt összerántani, mert annak nincs értelme. a rokonság fele nem tud eljönni (pl édesapám és a testvérem is Németországban él, nem tudnak bármikor hazaugrani), nem olyan lesz, nem úgy lesz, nem akkor lesz, stb, stb. cserébe ugyanúgy egy vagyonba kerül, akkor meg ha már muszáj elbaszni ennyi pénzt, akkor ne rossz szájízzel jöjjünk ki a dologból.

finanszírozni nem tudjuk. az én családom nem áll úgy, az övé meg már így is igen nagy összeggel járul hozzá az építkezéshez, nem fogunk még egy lakodalmat is kifizettetni velük. nekünk meg ha bárhonnan is lesz plusz másfél milliónk, akkor abból +10m^2 ház lesz, amiben aztán 40-50 évig élek és nem egy délutánra verem el.

párom életében fontos dolog, hogy legyen egy szép esküvője, de nem mindenek felett álló. ő is racionálisan próbál gondolkodni az ügyben, és tisztában van vele, hogy most nem az a prioritás, hogy fehér ruhában álljon egy oltár előtt.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21) potyautas válasza Vladi (#16) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Na, ez az eredmény a reális. Egy lagzi többnyire veszteséges szokott lenni.

PumpkinSeed! Már meg ne haragudj, de 22 évesen azért ne számítsanak már gyereknek!

[ Szerkesztve ]

(#22) PumpkinSeed válasza potyautas (#21) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem is ezzel van a baj hanem, hogy az eredeti alapján tanulói jogviszonnyal rendelkező. Én tanulói jogviszonnyal rendelkezem és a megfelelő papírokkal tudtam is bizonyítani. Az a +1millió pont jól jött volna, hogy végre elköltözünk a faluból ahol se munka se semmi csak a bűnözés, de így nem jön össze, mert a bank nem ad 1millióval többet, mert többet nem tudunk felmutatni... Szóval érted.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23) Kolondrum válasza PumpkinSeed (#22) üzenetére


Kolondrum
félisten

Tudod az a szomorú, hogy csak így tudtál volna "meglógni". Én most költöztem, 3 lépésre van minden, szó szerint. Jó, öröm boldogság, de párommal együtt valósulhatott ez meg és ohne gyerek sőt. Támogatás? Mire?

(#24) ViZion


ViZion
félisten

Mi kb. 14 éve vagyunk együtt... Semmi lagzi, talán nyáron hivatalba be és aláírok én is. De aggódom: a házasságok gyakran végződnek válással :o

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25) Lenry válasza ViZion (#24) üzenetére


Lenry
félisten

ha eddig megvoltatok, ezen nem fog változtatni egy papír

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26) ViZion válasza Lenry (#25) üzenetére


ViZion
félisten

Legyen igazad... :B
Mennyi macera ezt a csok-ot intézni? Nekünk van 2 gyerek, mi sem tervezünk többet. Jobbnak láttam nem belekezdeni, mert van saját, de ugye arra mindig lehetne költeni -akár új helyiséggel bővíteni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27) Lenry válasza ViZion (#26) üzenetére


Lenry
félisten

passz, mi 99%, hogy nem fogjuk igénybe venni, így nem kezdtem utánanézni a részleteknek

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28) Megs


Megs
újonc

Sziasztok!

Szerintünk jó megoldás a CSOK, mi már házasok vagyunk és van lakástakarékunk is, már igénylés alatt áll a CSOK, viszont úgy gondolom fontos, hogy álljon mellettünk egy erre megfelelő szakember is, mert nem egyszerű az igénylés folyamata, nekünk ők segítenek http://forrasnavigator.hu nagyban megkönnyítik a folyamatot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.