Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Freiherr


Freiherr
őstag

Jó kis szellős elrendezésű kégli, tetszik. ;) Persze majd a szomszédok döntik el (sajnos), mennyire élhető a hely.

XXX

(#2) twollah1976


twollah1976
őstag

Tobb kepet a cicarol!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Egy igényes ember.

(#4) Lenry válasza Freiherr (#1) üzenetére


Lenry
félisten

köszönöm, ez fontos célunk volt, és azóta is az, hogy minél kevesebb minden legyen a házban.
valós probléma, hogy bár minden látogató megjegyzi, hogy milyen szép világos, tágas, szellős a ház, de majdnem mindenki hoz valamit, amit aztán rakni kell valahová, ahol majd szűkíti a teret... persze az elkerülhetetlen, hogy végül a világ összes családi házához hasonlóan ez a ház megteljen, de egyelőre küzdünk ellene :)

a szomszédokkal kevés gond van. szemből nem jön át sok zaj, a hátunk mögött már szántók vannak, az egyik oldalról üres ház van, a másik oldalon egy fiatal srác lakik. mondjuk ő hobbiból motorokat bütyköl és szívesen meginterjúvolnám, hogy mégis milyen diagnosztikai információhoz jut abból, hogy nyélgázon üvölteti percekig a Simsonját a haverjaival...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) Lenry válasza twollah1976 (#2) üzenetére


Lenry
félisten

ezek viszonylag frissek


"a másik tiszta szőr, ismeretlen okokból"

egyébként ha valakinek, akkor a macskának jót tett a költözés. 5 éve van meg, pár hónaposan találtuk a társasház udvarán, felvittem és következő 4 és fél évet kis megszakításokkal ugyanabban a 43 négyzetméteres lakásban töltötte, rendes agorafóbiája lett, néha levittem az udvarra, akkor felugrott a legközelebbi ablakba és befelé bámult :D

azt nem szerettem volna, hogy a házban is szobamacska legyen, de féltem, hogy ha egyszerűen kirakom, akkor eltűnik vagy baja lesz. végül az lett a megoldás, hogy amikor otthon voltunk és jó idő volt, akkor mindig nyitva volt a teraszajtó, és így a saját kíváncsisága vitte szép lassan ki az udvarra. ma már ott tartunk, hogy alig lehet behozni (mert alapvetően továbbra is benn lakik), és már kintről és bentről is ki tudja nyitni a szúnyoghálóajtót ha ki vagy be szeretne menni (sajnos nem csukja vissza maga után :D )

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) Lenry válasza Kolondrum (#3) üzenetére


Lenry
félisten

köszönöm :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Grat, bár kiégett a szemem a falak színétől.

(#8) #90088192 válasza Lenry (#4) üzenetére


#90088192
törölt tag

Helló 😀

Mostanában egyre több emberrel találkoztam aki osztják a véleményed a minél kevesebb kacatal kapcsolatban és én is közéjük tartozok.

Semmi boldogság nem származik hasztalan de "értékes" nek vélt tárgyak halmozasanak.

A macska ért külön köszönet :R

Diagnosztika információ pedig lehet a gyűrű hézag mert bizonyos fordulatokon olyan hangokat ad ki ami elárulja ha túl nagy. Igaz ehhez azért több kell mint amit a legtöbb suttyó tudása megenged mert a dugattyú szoknya is csapkolodik ide oda ha kopott és nem hallja a különbséget. :DDD

(#9) DEJVID


DEJVID
őstag

Nekem mindig olyan fura látni azt, hogy más hogyan él. Nehogy félre értsd, eszemben ágában sincs leszólni, csak hát nyilván más, mint ahol én élek :D

(#10) Kolondrum válasza DEJVID (#9) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ezzel többen vagyunk így.

(#11) updog


updog
senior tag

jo let!!454! Szép lett! :) Én is nagyon szeretem az összenyitott, tágas hatást keltő, fényes tereket, úgyhogy nagyon szimpatikus konstrukció.

"de majdnem mindenki hoz valamit, amit aztán rakni kell valahová, ahol majd szűkíti a teret... persze az elkerülhetetlen, hogy végül a világ összes családi házához hasonlóan ez a ház megteljen, "

Mi nemrég találtunk egy FB-csoportot ("<település neve> minden ingyen" szokott lenni, kb. minden nagyobb városnak van), meggyőződtünk róla hogy ismerőseink akiktől a sz*rokat ajándékokat kaptuk nem tagok, oda kezdtük el szórni a fölösleges cuccokat (3 éve költöztünk a mostani lakásba, van 8-10 doboz, amik azóta is a gardrób mélyén hevernek - vajon fontos dolgok vannak-e bennük, ha három év alatt semmire nem volt szükségünk belőlük? :U

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#12) Chaser


Chaser
titán

korrekt :R
a több növénykét hiányolom

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13) Fred23


Fred23
nagyúr

Alapvetően tetszik, de szerintem majd' minden szobába kerülhetne még valami kacat!

Én is kacatkidobálós vagyok, viszont pont mostanában kezdtem el érezni, hogy már átestem a ló túlsó oldalára. Ha valaki benéz hozzánk, szinte semmit nem lát belőlem, a személyiségemből, maximum 1-1 könyvből szűrhet le valamit, de ott is szanáltam, és a korábbi mennyiség négyötödétől megszabadultam.

Szeretnék hozni majd nyaralásból egy 17. századi hajó makettet, és kitenni valami jól látható helyre, hogy adjak egy kis extra, jellemző valamilyenséget oda, ahol annak hiányát érzem.

Chaser: Engem mostanában elkezdett zavarni, hogy nem nagyon tükröz engem, hogy kábé random emberé lehetne. Több egyéniségre vágyok hosszas stílussemlegesség/stílusközöny után.

[ Szerkesztve ]

(#14) AxBattler


AxBattler
félisten

UPP a lakásnak és a cicának! :C
Tetszenek a szellős terek, a széles konyhapult; a kertkapcsolatért külön pluszpont jár!

A cirkót eltakaró harmonikaajtót milyen sínrendszerrel oldottad meg?
Tervezek valami hasonlót, de nem tudom, melyik ajánlott...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15) Chaser válasza Fred23 (#13) üzenetére


Chaser
titán

mért kell trükközni a lakásnak a személyiséged?
ha meg igen, tervezz egyet, esetleg megvalósításba is szállj bele, na az tükrözni fogja a személyiséged :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) Lenry válasza updog (#11) üzenetére


Lenry
félisten

köszönjük, ez fontos cél volt, hogy ne az legyen a betévedő ember érzése, hogy egy bunkerben van, hanem legyen tágas, világos, nagy. azt hiszem ezt sikerült elérnünk

ez a FB csoportos dolog nem rossz ötlet, biztos vagyok benne, hogy a környéken is van hasonló :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) Lenry válasza Chaser (#12) üzenetére


Lenry
félisten

ezen a ponton van némi ellentmondás bennem is, mert egyrészt én is szeretem a növényeket, édesanyám háza pl úgy néz ki mint egy virágbolt, annyi zöld van bent, de egyrészt a meglévő néhányról is többször feledkezünk meg, mint az egészséges volna, plusz azok is csak a zsúfoltságot növelnék.

igazából néhány - nappaliban lévő kókuszpálmához hasonló - nagy növényt még tervezek, de nem tudom hogy mi legyen, ami úgy nagy, hogy közben alapterületre kicsi, másrészt hová rakjam, ahol nem szűkíti nagyon a helyet, de jól is érzi magát és a macska sem tesz benne kárt (bár nem az a fajta, akit különösebben érdekelnek a növények)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) Lenry válasza Fred23 (#13) üzenetére


Lenry
félisten

nekem erre van a nappalinak az a sarka, amiben a gép van. aki odanéz, láthatja a gépeket, szervert, a polcon a könyveimet, (PC) játékaimat, stb. ebből már annyi következtetést le lehet vonni, amennyit első pillantásra láttatni szeretnék egy vendéggel

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) Lenry válasza AxBattler (#14) üzenetére


Lenry
félisten

köszönjük :R

A cirkót eltakaró harmonikaajtót milyen sínrendszerrel oldottad meg?

Bifold Laguna volt a rendszer neve, de úgy látom, hogy már nem forgalmazzák, legalábbis a bolt oldalán, ahonnan vettem, nem találom, helyette ezek vannak
baloldalt tudsz választani, a név mögötti szám a rendszer terhelhetőségét jelzi kilóban, tehát az Ekofold 20 az 20kg-s ajtólapokat bír el oldalanként, összesen.

amikor én vettem még csak háromféle volt, az első legkönnyebb csak a fal felőli sarokpontján támaszkodik, a felső sín csak vezeti az ajtót, a nagyobb teherbírásúak esetén már a felső sínről függeszkedik az ajtó, meg talán alsó sín is van.
én végül ezt a legkönnyebbet vettem, bár voltak kétségeim, hogy mennyire lesz stabil meg tartós, és nem kellett volna az erősebbet venni, de egyelőre úgy tűnik bírja.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20) Chaser válasza Lenry (#17) üzenetére


Chaser
titán

Ennyebennye' odacsapok ( :
Figyelni kell a novenyekre, meghalaljak, az oxigen valoszinuleg nem lesz jobb benn, ahhoz oserdo kell, de a csinek' jot tesz
Ami nagyon igenytelen, es magasabbra tud noni komolyabb terebelyesedes nelkul az a legenyoalma, nem veletlen ez a neve ( :
Talan a kedvencem egy kis gyonyoruseg, a croton, masneven csodacserje, jellegzetessege, h a levelei vilagostol sotet zoldig, sargatol biborig tundokolnek, annak fuggvenyeben mennyi feny eri oket, kimondottan vilagos helyeket es akar kozvetlen napsutest szereti, kicsinek egy cserje, aztan el kezd fasodni a szara, amibol mellekagakat hoz, van belole tolgy level alaku "lombos" es normal
Diffenbachiat is nagyon szeretem, palma alaku szeles levelei vannak, a torzse idovel vastagodik
Ha gyerek van ezzel vigyazni kell, kulonosen mergezo az erintese is akar, masik kettonel ilyenrol nem tudok
Futonovenybol is lehet nagyon szep "fat" csinalni, szep nagy cserep e kell egy oszlop, bhs fa kvazi vizallo, de a foldben levo reszet le is lehet kenni vedoreteggel, dekorativ, aztan arra hadd szaladgaljon a novenyke, keresztbe felfurt lecekkel tudod szabalyozni a szelesseget, erdemes tobb tovet ultetni
Meg a kertbe is sok csoda van, motivalonak majd mutatok par kepet, mit/terveztem epitettem egy eve

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) Alex91


Alex91
félisten

A furdoszobai csempe szinei hasonloak a mienkhez. En mar megbantam, a sotet szinu csempen nagyon latszik a vizko...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22) AxBattler válasza Lenry (#19) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi! Ugyanitt néztem a Stanfold 40-es rendszert... :D
Igaz, hogy lamellás ajtóból gondoltam megoldani a falat, ami kimondottan könnyű, de hosszú távra tervezve inkább a masszívabb szerkezetet venném.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23) Lenry válasza Chaser (#20) üzenetére


Lenry
félisten

jöhetnek a képek, mert a kertrendezés még hátravan

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24) Somatom válasza Fred23 (#13) üzenetére


Somatom
veterán

Sajnos, a személység tükrözését nem olcsó megvalósítani. Ahhoz alap dolog lenne, hogy egyből a nappaliba lehessen beállni a motorral. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25) Chaser válasza Lenry (#23) üzenetére


Chaser
titán

összeszedek párat:)

Somatom
van ismerősöm akinél anappaliban álltak a motorok, rég nem beszéltem vele, lehet most is van ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) Somatom válasza Chaser (#25) üzenetére


Somatom
veterán

TV, zene, kanapé, asztal, Harley. Más nem kell a nappaliba. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#27) Kolondrum válasza Chaser (#25) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem nem fér be az ajtón. Télire.

(#28) Fred23 válasza Lenry (#18) üzenetére


Fred23
nagyúr

Igen, és pont azért, mert az személyesebb, vonzza is az ember tekintetét. Barátságos dolog szerintem, ha minden helyiségben van valami ilyen.

Somatom:
Lehet, ő olcsón megmutatta a benne lakozó lényeget. :D

(#29) Somatom válasza Fred23 (#28) üzenetére


Somatom
veterán

Az igen! Ezt hívják ridegtartásnak? ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#30) Chabee


Chabee
tag

Hali!

Jó lett az otthon, gratula! Csendes, mosolygós életet kívánok benne! :)

A nappali - étkező - konyha együttes az nagyon jó dolog. A színek is jók, bár a hálóé az nekem már erős. De ugye Ti laktok ott, így ez tökéletesen lényegtelen. ;) A kazánt nézve padlófűtés van a nappal használatos lakóterekben? Mert csak a hálóban láttam radiátort. (Bocsi, lehet hogy erről már írtál, de a többi házblogos bejegyzésed nincs meg készség szintjén :N ) Majd ha lemegy egy teljes "szezon" érdekelnének a tapasztalatok, hogy mi hogyan vált be. Esetleg a rezsi úgy alakult-e ahogy gondoltátok, reméltétek, stb.
Amúgy ahogy nézegettem a képeket feltörtek az emlékeim egy hasonló projektről. Kicsit több mint két éve lakunk egy családi házban. Csak egy laza 26 hónapos folyamat után költöztünk be. Reggeltől estig tudnék mesélni jót is rosszat is. A gyerekeim után a házunkat tartom életem fő művének. :DD Mindezt úgy hogy én egy igazi bérházszökevény és panelproli voltam.
Anno amikor nekiálltunk a házprojektünknek egy kollégám megnyugtatott, hogy a családi ház akkor lesz kész, ha lerombolják. De ugye ez a gondolat már számtalanszor előjött a bejegyzéseid nyomán.
Szóval örülök, hogy csatlakoztál a családi házban élők táborához, üdv a csapatban!

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#31) Luck Dragon

Szuper lett , nekem is tetszik a szellős belső tér . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#32) D1Rect válasza Lenry (#17) üzenetére


D1Rect
félisten

Én is így voltam, aztán volt egy csajom aki viragnagykerben dolgozott és telehordta a lakást dudvákkal, aztán leredukáltam kb. a felére és ha nincsenek bent a szobában, akkor hiányoznak.

tldr: a növények jók.

Ui.: nekem a lila háló pár árnyalattal világosabban kéne, de ezt leszámítva csecse a kecó.

(#33) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Én ismerek olyat aki egy izzóhoz is szerelőt hív. Ergo nem olyan sokan vagyunk akik ennyire belemerülnek ilyen dolgokba, pedig sztem ez, hogy magad csinálod értéken teremt.

(#34) Chaser válasza Lenry (#23) üzenetére


Chaser
titán

Most csak egy, suru volt az elmult par nap
Balra zebrafu, evelo, jobbra rozsaszin viragu ezustos pampafu, orokzold
Mindketto szereti a fenyt, a laza talajt, ez a pampafu vag, elesek a levelei, olyan helyre kell telepiteni ahol nincs mozgolodas korulotte, lehet szamolni 3m-es magassaggal es 2m szelesseggel, a zebrafu kisebb lesz, azt ezeoccazert' lottem, a pampafu 8e volt, tavalyi telepites mindketto, mar tavaly is brutalisat nottek, iden meg tundokolnek, a pampafu elvileg iden jozza a rousaszin-barnas buzogany szeru viragait

Szerk:
Pampafu szoloban
A mogotte levo kerites 2m magas koruli, mar boven fole nott

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35) Chaser


Chaser
titán

A hatterben diszkreten megbujik a kertek rettegett kiralynoje, a trombita folyondar az orgona tovenel
Rola erdemes tudni, h igen agressziv noveny, szeret terkeszkedni, cserebe viszont gyonyoru, az ude zold lombozatot nagyon keves noveny tudja produkalni, ilyen suruseggel lehet mas nem is, viragai tobb szinuek lehetnek, az enyem narancs
Nem kell tole felni, nem veletlen raktam dezsaba ( : alul vannak rajta lyukak az oldalan, felesleges viz ott elfolyik, ha kibujna a gyoker konnyu likvidalni
Tavaly nagyon lemetszettem, h erosodjenek a gyokerei, ugy latom megtortent, beindult rendesen
A tetvek es igy a hangyak szeretik, perem reszre erdemes ultetni, barna vandorpoloska is szeret nasizni a viragjabol, pedig kulonosen mergezo, zuhanyoztatassal persze tavol tarthatok a rovarok
En azt mondom, enelkul a gyonyoruseg nelkul nincs kert, csak okosan kell vele banni, nem szabad a kacsokat talajhoz emgedni, ott is kacsokat noveszt es dugvanyozza magat, nagyon szereti a napot, a fenti fuvekkel egyetemben egesz nap el tudna viselni
Viragjai furtokben lognak, trombita alakuak, innen es a jellegzetes terjeszkedeserol kapta a nevet
Nagyon sokszor arrebb raktam, mire meglett a vegleges helye, az orgona mar oreg es betegeskedik, majd jo tamasz lesz neki, olyankor a legszebb mikor befut valamit, eleg szep tomeget is tud hozza produkalni, ezert egy kiszaradt fa neki tokeletes
Dezsaban sokkal.lassabban no mint szabadon, de igy kordaban lehet tartani, amugy meg nem ( : kepes tobb m melyre is lemenni ha akadalyt talal, akar megkeruli a medencet, pincet, mikozben gyokerzete folyamatosan novekszik

Szerk:
Meg egy kep a viragokrol:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36) zoo8800


zoo8800
veterán

Klassz kégli :)

rip and tear, until it is done

(#37) updog


updog
senior tag

Kérdés: mostanában volt elég sok nagyobb vihar (felénk biztosan) - erősebb (80-100 km/h) szélben van-e esetleg nyekergése, pattogása a szerkezetnek? Ugyanez a kérdés a nagyobb felmelegedésekre / hőingadozásokra is :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#38) Zolaash


Zolaash
aktív tag

A lomoktól való szabaduláshoz rendszeresen a nagycsaládosok egyesületéhez, illetve a Caritas-hoz visszük a cuccokat. Egyszer volt egy család, akiknek rengeteg motyót adtunk miután kiégett a lakásuk pár utcával arrébb, de az egyedi eset volt. Viszont az adta meg a kezdő löketet a "valamire még jó lesz" szemlélet száműzéséhez. A nejem is ebben nőtt fel, és én is, én már gyerekkorom óta rosszul voltam tőle, a nejem pedig vevő volt rá.

Rip and tear

(#39) bkercso


bkercso
nagyúr

Én is rakhatnék fel képeket, de biztosan kívül esnének többek értelmezési tartományán... :DDD (Segítek: nálunk a gyerekszoba nem üres, ellenben hely sincs benne.)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#40) mephi666 válasza bkercso (#39) üzenetére


mephi666
nagyúr

ismerős ...nálunk az egész lakás gyerekszoba... sőt már az erkély is :DDD (egyedül a konyhát és a tv előtti részt zártam el kerítéssel, mert jobb, ha ott nem akciózik szabadon :D )

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41) Kisszidi


Kisszidi
csendes tag

Nekem tetszik, ízléses. :)
Teljesen más mint amiben mi élünk, de tök érdekes látni más hogyan rendezi be a környezetét.

Nálunk is nagy volt a dilemma, hogy milyen járólap legyen. Végül a teljes ház berendezése, beleértve a padlót természetes fa lett. Néha elképzelem milyen lett volna valami mintás lappal, de igazából szeretem, kellemes.

[ Szerkesztve ]

(#42) Bird


Bird
addikt

Egyszerű bejelentés volt? Csak mert mindenhez illeszkedik az a tetőhajlásszög (meg úgy egy csomó minden más), de önmagához feltétlen.... Ugye egyszerű bejelentésnél a HÉSZ előírásait nem igazán kell figyelembe venni.... Építésügy én így szeretlek!

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#43) Lenry válasza Bird (#42) üzenetére


Lenry
félisten

egyszerű bejelentésnek indult, de nem az lett végül, itt részleteztem a sztorit
szóval részünkről valószínűleg figyelembe kellett venni a helyi szabályzatot, de tekintve, hogy ez egy kis falu, valószínűleg örültek, hogy van egyáltalán aki építkezik és nem kezdtek tetőszögeken vacakolni

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.