Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kemotox


kemotox
addikt

Te tuti jó játékkal játszottál? Taktikázás???
Az a villódzós kombós megölős téma pont azért lett kitalálva, hogy azért kapsz lőszert meg életet ergo nem kell megállnod egy pilllanatra sem, hanem mehet a mészárlás.
Mindegy azért egy egészséges bezzegrégenezésnek elment ez a kis szösszenet ;]

(#2) Samus


Samus
addikt

Nekem túl színes lett. Tiszta csillámpóni, mikor a glory kill után egy ellenfél megsemmisül.

Nekem a Doom 3 volt a kedvencem. Az Dark volt, sokszor a frászt hozta rám (még akkor is, ha a kritikák szerint pont emiatt nem volt igazi Doom). A 2016os még csak-csak elment, azért ott ment a hentelés, de ez itt most nekem is sok...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#3) Xaels


Xaels
félisten

Ha csak 2-3 pályán szaladtál át akkor még a javát nem is láttad. Platformer részek, Marauder, Doom Hunter Super Gore Nest.

Ja a lőszerrel nem bánik bőkezűen a játék, ezért is kell odafigyelni, hogy mit hol és mivel lő az ember de a játékmenet még mindig egy folyamatos mozgásra épülő aréna shooter.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#4) Navaren válasza Samus (#2) üzenetére


Navaren
aktív tag

Juuuj, rám is. Emlékszem rá, volt valahogy egy rész, ahol egy hang a füledbe súgja, hogy "Follow me" és aztán vérrel kirajzolt lábnyomok kezdenek egy oldalsó folyosóra mutatni...

Imádtam. Akkor is, ha stílusidegen :).

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#5) Lenry válasza kemotox (#1) üzenetére


Lenry
félisten

nem gyűlölök semmit.
ez volt az első benyomásom, ami alapján nem játszom vele tovább.
pont

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

A doom mindig is real time stratégia volt. Hogyan öljünk meg 3 szörnyet 2 skulóval, miközben a 25%-os kötszer packig eljutunk és a chaningunnereket is kikerüljük? :DD

Én minden téli szünetben végigtolom ultra violencen.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Én csak streamen néztem eddig. 3 dolog szúrt szemet.
1. Csillog mint egy NFS
2. Minek oktat ennyit az elején? 2016-ban ez jobban meg volt oldva
3. Egyből ideadja a láncfűrészt. ( Ha már van bázis akkor legalább ott markolta volna fel a shotival együtt.)

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8) Kr/\toS


Kr/\toS
senior tag

Nem rossz ez, de nagyon Quake3 arénás lett. Ez nem feltétlen baj, sok hangeffekt onnan ihletődött és az rendben is van, sőt. Csak a 2016-os setup szerintem is jobb volt. A játék 2.felében visszaköszön a D2016-féle pályafelépítés is.

[ Szerkesztve ]

(#9) janeszgol válasza Samus (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

A Doom3 mestermű lett. Utánozhatatlan.

(#10) D1Rect


D1Rect
félisten

Az előző résznek vagy 4x futottam neki, legutóbb 1 hete.
De végig fogom tolni.

(#11) updog válasza janeszgol (#9) üzenetére


updog
senior tag

2020 van, de nekem a Doom3 hallatán még mindig az a custom wad jut eszembe, ami '96 környékén keringett, egy doom3.exe mellé csomagolva, és mindenféle idétlenségekre voltak benne cserélve a szörnyek (az imp pl. Barnie the dinosaur :D ). Azóta nem tudom komolyan venni a Doom 3-at :DDD

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#12) zoo8800


zoo8800
veterán

Nekem a 2016-os DOOM hozta vissza az FPS-t az életembe, kb. 10 év után. Rajongok érte. Valami hasonlót vártam az Eternaltól is, de eddig nem vált be...
A grafika lehetne ütősebb, nem eléggé horror, túl kevés ammo. A 2016-os egyszerűen 'profibb' volt.

rip and tear, until it is done

(#13) GreatL


GreatL
őstag

Doom... igazából a Serious Sam sorozat már az első résszel átvette a régi vonalat és nagyszerűen viszi.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#14) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Én az előző résszel is így voltam, nem is értem, hogy miért ajnározta mindenki anno. Oké, hogy a DOOM alapvetően a hentelésről szól, de ez még ahhoz mérten is nagyon agyatlan lett.

(#15) MADKING


MADKING
tag

Doom Eternal, NEM, ez inkabb DOOM Raider, mi a szar ez a ugri bugri, falon maszas, Lara Croft begyurt?
Amugy loszer van, azert van a lancfuresz, hogy legyen loszer. :K

(#16) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Én videók alapján nagyon élvezetesnek tartottam, de még várok vele legalább egy fél évet, 30 eurónál többet nem szeretnék érte fizetni.

Nem értem az agyatlan hentelés kifejezést. Az melyik játékok? Call of Duty? Én valószínűleg már kinőttem abból.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

megírhatnád mit kell csinálni hogy menjen a red alert 2 :D origin + win10 kombóval meg sem nyikkan.

...csak én vagyok helikopter?

(#18) Lenry válasza Sethdobaloah (#17) üzenetére


Lenry
félisten

jelen tapasztalataim alapján sehogy.
szerencsére van külön retrógémer gépem, azon XP van :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) DeFranco válasza Sethdobaloah (#17) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem megy, valami gugli első találat patchet kellett felrakni hogy legyen rendes felbontás talán, de egyébként jól fut, pont a napokban futottam vele egy skirmish-t

(#20) Sethdobaloah válasza DeFranco (#19) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

hja, csak nekem meg sem nyikkan. (elindítom a kliensből, az elmegy a háttérbe, majd visszajön, mert kilépett a játék) Google meg nem segített...
Mindegy, teszek fel VM-re XP-t aztán játszom onnan.

...csak én vagyok helikopter?

(#21) Chaser válasza zoo8800 (#12) üzenetére


Chaser
titán

nekem a pc-t is, kontrolleren nem ment az irányítás ( :
ami trailer és ingamet eddig láttam, nem győzött meg az eternáról, pedig lehet kivételesen meg is vettem volna egyből
viszont doom3 kimaradt, látom páran dicsérték, azt beszerzem - lehet játszottam vele valamennyit, csak hitvány lehetett a gépem hozzá -

Sethdobaloah
nekem sem, a generals széria sem...
w7-en ment virágbolti, az valahogy elmaradt h megvegyem, nemrég pótoltam és megvettem pakkban, egyik se megy w7-en sem, de eszerint w10-en sem ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22) DeFranco válasza Sethdobaloah (#20) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ok, akkor ne keress rá erre: [link]

virtuál gépet tolni egyszerűbb

(#23) Sethdobaloah válasza DeFranco (#22) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

hát hja, egyszerűbb. Meg telepítsen random dolgokat más a gépére. Köszönöm, én nem.

...csak én vagyok helikopter?

(#24) D1Rect válasza DeFranco (#19) üzenetére


D1Rect
félisten

Igazán lehetne tolni RA2 multit.

(#25) Lenry válasza D1Rect (#24) üzenetére


Lenry
félisten

zseniális ötlet

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Nem értek egyet Lenry posztjával, de értem mire gondol.

Számomra az eddig látottak alapján nekem a Doom Eternal a széria legnagyobb mérvű összefoglalójának tűnik.

Közvetlenül merít az első és második részből művészeti stílusából, fegyver repertoárban, ellenfelekben és hangulatában is hasonló koncepció mentén mozog (a nyaktörő tempóról nem is beszélve) és mindezt kombinálja jónéhány modern játékelemmel, ami elsősorban a harcrendszer komplexitása és a pályadesign köré épül.

A Doom 2016 sötétebb tónusához képest ez egyértelműen egy színesebb, kicsit retroperspektív élmény.

A változtatások nagy része szerintem kedvező, viszont a fejlesztési rendszernek vannak részei, amik feleslegesen túl vannak komplikálva egy Doom játékhoz képest, egy nyersebb megközelítés elég lett volna.

Nálam tehát megvásárlós lesz a játék, viszont egy kedvezőbb árat én is megvárok, addig pedig a Doom 1-2-t is kijátszom szépen, vélhetőleg az Ultra-Violence nehézségi szint és a Secret-ek felfedezése elég időre lefoglal majd. :)

[ Szerkesztve ]

(#27) D1Rect válasza Lenry (#25) üzenetére


D1Rect
félisten

Tele vagyok velük, egyet igazán megérdemelsz. <3

(#28) Steven


Steven
addikt

Én totálisan egyet értek veled. Főleg a legeleje volt a legviccesebb ,kb idegből kapcsoltam ki a tutorial menüt :DDD
HAHAHhahaha totál átérzem :R

Amúgy boxon most én is újra kezdtem a halo sorozatot gyerekkel 4. résznél tartunk:D

Nagyobb élmény szerintem mint ez....

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#29) BigBear


BigBear
senior tag

Nos, elsőre elolvasva az írást, kb. az jött le, hogy - már elnézést - "Ez hülyeség, nem lehet ilyen, nem tudom mit nézett, stb..."
De sajnos némi próbálgatás után egyet kell értenem vele. :R
Ez egy színes, csillámpóni-csillivilli garfikával feltuningolt 12 éves monitorfejű gyerekeknek szóló nagy nulla.
Már csak a nevében Doom. Ugrabugra egy a millióból hentelés, aminek tagadhatatlanul szép a grafikája, de ebben ki is merül minden.
Nagyon szomorú vagyok, hogy ide jutott a sorozat. :(
Biztos benne van az is, hogy megvénültem, de akkor is...
Nemrég nosztalgiáztam a Serious Sam sorozattal, Halo-val, komolyan, azok messze lekörözik ezt a nemtudommit.

[ Szerkesztve ]

(#30) D1Rect


D1Rect
félisten

Anélkül, hogy egyetlen képet is láttam volna az új Doomból, nekem teljesen Diablo 3 érzésem van a hozzászólásokat olvasgatva.

(#31) Chaser válasza D1Rect (#30) üzenetére


Chaser
titán

nekem a red alert 3 ( :
azért volt 1-2 rész ami tetszett a doomban, de a játékmenet összességében nem, a 2016-nál alig vártam h kipróbálhassam, ennél nincs az az érzés

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) Lenry válasza PR0JECTNR56 (#26) üzenetére


Lenry
félisten

köszönöm :R

számomra az egyértelműen látszott, hogy a pörgéssel, a harc sebességével az első Doomhoz nyúltak vissza, olvasva a Doom keletkezésének körülményeit, az id akkori szándékait, biztos vagyok benne, hogy az 1993-as John Romero fejében már akkor is pontosan ez a gyors mészárlás képe lebegett.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#33) Chaser válasza Lenry (#32) üzenetére


Chaser
titán

ez nekem összeollózottnak tűnik, a 2016-ban is voltak igazi mészárszék részek, az hozta is a 90-es évekbeli doom feelinget, és bfg nélkül elég mókásak ( :
személy szerint a cocodemon'-t pont ugyanúgy képzeltem el akkor mint amit most megvalósítottak, a repülő koponya - talán elveszett lélek - jószágokat is, és volt még 1-2 figura

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34) vemalsar


vemalsar
csendes tag

Hát én a Doom 64-et vártam, azt kipróbáltam, és nem csalódtam :D Igaz, ott figyel a Nintendo 64 cartridge is a polcon, tudtam mire fizetek be.

Retro_Vem YT channel: https://www.youtube.com/channel/UCXrWwrQEMxnSiyzrU5wK2DQ

(#35) akaido


akaido
addikt

:K A Quake2 után a Q3 is színes volt.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#36) Samus


Samus
addikt

Kipróbáltam. A hentelés jó, az tetszik, de emberek. Mindenki agyon ajnározza, hogy így pörgős, úgy pörgős, közben a pályák fele ugra bugra, időzítős érd el vagy leesel tipusú platformer. Két órát még nem játszottam, de már kétszer kellett végigjátszást néznem, mert a létező leghalványabb fogalmam sem volt, merre felé kellene ugrabugrálni. Lehet hogy öreg vagyok én már ehhez (30), meg kimaradt az első kettő Doom, de a 2016-ról teljesen más emlékeim voltak. A sajtó odavan érte, repkednek a 90 feletti százalékok, de nekem eddig elég keserű a szám íze...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#37) akaido válasza Samus (#36) üzenetére


akaido
addikt

Öreeeeg? Akkor én mit mondjak a közel 58-cal... :B

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#38) Chaser válasza Samus (#36) üzenetére


Chaser
titán

ha olcsó lesz megveszem, de tisztára' super mario feelingem volt néhány gameplay résznél amit néztem ( :
azért majd végig játszom, de amit most kérnek annyit biztos nem adok érte, akkor sem ha 10 évig fejlesztették, az engem pont nem érdekel meddig csinálták, csak az h mit adnak azért a pénzért :)
a 2016 az odab@sz az biztos, amiatt vettem pc-t sok idő után

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39) Samus válasza Chaser (#38) üzenetére


Samus
addikt

Aki azt mondja, hogy ez agyatlan és non-stop pörgő hentelés, az hazudik, de nagyon. A harc irtó nehéz, de nem azért, mert sokan jönnek, hanem mert se lőszer, se élet. Ha nem nyomod a Glory Kill-t, és használod a láncfűrészt, amikor csak tudod (értsd: csorog egy kis nafta bele, mert azt is kiskanállal mérik persze), akkor véged. Azt el lehet felejteni, hogy csak pumpálni kell az ellent ólommal. Ha ez vége, akkor meg keresheted a következő platformot, mert ugrálás (rúdon, falon, ami van) jön. Ha a vége előtt lezúgsz, akkor kezdheted elölről. Tényleg ilyen volt a régi Doom? Mert csak azt nyomja a sajtó, hogy igen, ez a Doom érzés.

És emiatt váltottam Win10-re...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#40) Chaser válasza Samus (#39) üzenetére


Chaser
titán

a 2016 is stratégia is volt egyben hentelés mellett ( :
annál az volt az érzésem nekem ez kell, összeraktam emiatt egy pc-t, ennél az újnál egész biztos nem raknék össze pc-t csak emiatt :N
biztos vannak jó részei, de amikor ugrál a manus falakon az ehhhh, kb tomb raider :d meg a forgó tűzgolyó akármi, na arról egyből a super mario ugrott be
ezt túlgondolták, az én szemszögemből biztos
valszeg' nem fogja hozni azt a majdbesz@rok' érzést nálam mint ahogy a 2016 tette egyes részein

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) kemotox válasza Samus (#39) üzenetére


kemotox
addikt

Igen, ilyesmi volt a klasszikus DOOM is, de amúgy ha elismered, hogy nem játszottál velük, akkor nem értem, hogy most mi alapján írod ezeket.

És azért írtam, hogy ilyesmi, mert egy kicsit kevésbé volt pörgősebb. De könyörgöm, az egy billentyűzettel játszott majd 30 éves játék...
És igen volt ott is ugrabugra, lásd secretek.

Nézzétek meg youtube-on Shroud hogy tolja, na ha az nem adrenalinpumpáló lövölde, akkor nem tudom mi. Persze ha csak prüntyög az ember, akkor persze, hogy nem jön át

(#42) Chaser válasza kemotox (#41) üzenetére


Chaser
titán

mikkel nem játszottam? az eternallal biztos nem ( :
az origi doom-ot én még 2000 előtt toltam végig :d
doom 2016-ot nemrég
doom3 kimaradt, azt megveszem
ezért az eternalért amit én adnék az max pár ezer ft
nem a pörgősséggel van baj, összeollózott dolognak tűnik, innen lopunk, onnan lopunk, pont mint a mai legtöbb film
ezt a csillámpóni' lootolást is ugyan honnan a fenéből szedték hogy az kell egy doomba? oké, elvileg lehet állítani, de defaulton az

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Srácok, mi az, hogy klasszikus doom?? Mert a klasszikus 2.5 d volt, kamu 3d nem létezett benne fent és lenn, pláne nem ugrás. :U

A kiskanállal mért ammo az igen, az benne volt, főleg keményebb fokozatokon. De ha ismerted a secreteket akkor lehetett haladni. Inkább ilyen ésszel skulózápor volt.

mod: link

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#44) Chaser válasza Vladi (#43) üzenetére


Chaser
titán

bizony ( :
aztán jött nálam a quake 2 ami már totál 3d volt, de az valahogy nem fogott meg, ellenben utána a quake 3 az annál jobban
doom 2016 viszont telitalálat nálam, az origiben levő szörnyekből többet úgy valósítottak meg ahogy anno én is elképzeltem, ott vannak benne az origi doomhoz rejtett pályák, a secret is nagyon baba, az új fegyverek ahogy jönnek, kb mintha az origit toltam volna csak mai grafikával és full 3d-ben
és voltak részek ahol olyan fergeteges sötét hangulat volt, hogy nagy eséllyel ezt az eternal nem fogja kiváltani nálam, ez az ugribugri meg csillámpónis dolog valahogy nem okoz nálam rettegést ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45) zoo8800


zoo8800
veterán

Ahogy haladok előre a pályákon, egyre inkább az az érzésem, hogy bizony jó cucc ez. Eleinte nem volt "csakmégegymentés" érzésem, de már van... :)
A sok csillámpóniért most se rajongok, de ez van.
Tavaly ősszel fejlesztettem egy kicsit a gépet, hogy majd kimaxolva tudjak Doomozni. A max. grafikai beállításoknak a közelébe se enged a játék, mert 6 GB VRAM csak közepes beállításokra elég. Viszont a 16 GB RAM-ból szintén csak 6 gigát használ a játék. Érdekes...

rip and tear, until it is done

(#46) Samus válasza zoo8800 (#45) üzenetére


Samus
addikt

Valahogy nekem is ez az érzésem. Mostmár megtalálom az utat, megy az ugrabugra is, bár sokszor hihetetlen, hogy van kitalálva. Viszont van történet. És nem is rossz.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#47) Chaser válasza zoo8800 (#45) üzenetére


Chaser
titán

de jó h 6gb-os a kártyám ( : még jó h nem voltam rácuppanva, úgy gondoltam azért egy 5600 xt-n 1440p ultrán 60 fps-sel azért még elszaladgál

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48) Iron


Iron
újonc

Sziasztok!

Meg tudná írni nekem valaki, hogy melyik gombbal lehet falat mászni PS4 kontrollerrel?

(#49) Egon válasza GreatL (#13) üzenetére


Egon
nagyúr

Ennyi.
Nagyon vártam anno a 2016-os Doom-ot, a Doom 3 ijesztgetős stílusa nembejövős volt, de óriási csalódás lett már az is, a lőszerhiány végett. Megbántam hogy megvettem (szerencsére megvártam egy leárazást vele).
Vazze, ilyen játékkal hentelni ül(ne) le az ember, nem a lőszert számolgatni, meg patikamérlegen adagolni... :W
Azóta végigtoltam a Wolfenstein the New Colossus-t, a Titanfall 2-t és élveztem. Ha majd nosztalgiázásra vágyom, előszedem az SS HD-t, a Crysis 1-et, a Painkiller-t vagy a RtCW-t, a Doom kuka (megjegyzem a Far Cry 5-tel egyetemben).
Hozzáteszem nem annyira az én műfajom az fps, inkább stratégiázni szeretek, de időnként jólesik egy kis hent.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.