Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Stanlee


Stanlee
őstag

Semmi. Laborba vettem par cuccot ugyanattol a gyartotol. A gepek kulonbozo meretuek voltak. A legdurvabb, hogy a legnagyobb dobozara van meretezve a tobbi fele-negyedakkora gep csomagolasa is. Ertsd a legkisebb es a legnagyobb is ugyanakkora kulso csomagolasban erkezett.

Bonusz: mivel 3 db-ot rendeltem, igy mindegyiket egy egyszer hasznalhato 800x600-as raklapra tettek, ezzel kimaxolva a leheto legtobb szemetet gyartsuk elvet.

Tovabbi kornyezetkimeles volt, hogy mivel raklapra tettek oket, sima futarszolgalat nem tudta kihozni, ezert 2 adagban csak ezert jott egy kisebb teherauto, csak a mi csomagjainkkal.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#2) Rive


Rive
veterán

link

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#3) szipipeti


szipipeti
csendes tag

Ha lehetek fogadatlan prókátor....
Szóval: A gyári doboz dupla fóliázása:
A belső fólia közvetlen a dobozt védi a portól... És mit ilyennek, lehetőleg szállítás alatt sértetlennek kell maradnia... (hogy pl.: a dobozt a "vékonyfóliával" - ami a bontatlanságot is jelzi...) ki lehessen tenni egy áruház polcára is...
A gyárban még nem tudják, hogy a kereskedő polcra teszi, vagy konténerben utazik EU-ba...
Ezen okból van egyébként az igényes gyártóknál zsigerből kétféle 230V-os csatlakozó... Olcsóbb, mint két eltérő csomagolást készíteni, és az eltérést a vevőig figyelemmel kísérni (cikkszám eltérés a vevőt is megzavarhatja, (jön az ingyen-csere igény)... Az "ángélusország" - kontinens probléma meg is oldva egy 500.000.000 fős piacon...
Ugyan ez érvényes a dobozokra....
A dobozgyár érezhetően olcsóbban ad egy széria (mondjuk 1.000.000 db) komplett dobozt mint 2 féle 500.000 db-ost (még úgy is, hogy kell bele 1-2 db kartonpapírbetét...
+ eltérő dobozméret 2 féle beállítás a csomagológépsoron...
A külön csomagolt tápkábelek-csatlakozók...
Szinte minden esetben a különböző adapterek egymástól több száz kilométerre, olykor 1-2-3 év eltéréssel készülnek... A szállítás és a raktározás és a végleges csomagolás ideje alatt is a gyártónak garantálni kell a "tisztaságot/sértetlenséget"...
'sztán egyiken sem örülnénk, ha sérülten érkezne, és 1, bosszankodnánk, 2 szapulnánk a szállítót a kereskedőt és a gyártót... 3 visszáruznánk annak minden bosszúságával,
a, nőne a kereskedő költsége és a
b, használatba vehetőség ideje..
c, ergo; a saját költségünk is...
És nem beszéltünk arról, hogy milyen nemzetközi és nemzeti szabványok vannak előírva, melyeket a gyártónak, a kereskedőnek és a szállítónak be kell tartania...
A CD tényleg baromság.... Akkor tegyen bele egy msdhc kártyát, egy elfekvő fél gigásat...
Pont most fut a "chipseszacskó" mizéria a neten... Hasonló okok miatt...

[ Szerkesztve ]

(#4) YASKATIR


YASKATIR
aktív tag

Ha nem igy lenne becsomagolva es megserulne a szallitas alatt, akkor meg az lenne a problema. Csak egy pelda: Ha a kulso folia megserulne, akkor nem lennel koteles fizetni erte, mert "felbontottak" es mondhatod, hogy nem ujat kaptal, hanem valami hasznalt fost.

En mar kertem vissza a telefon arat a gearbest-tol igy, mert teljesen le volt szakadva a folia a dobozrol es igy nem tudom eldonteni, hogy valoban uj telefont kaptam, vagy csak valami refurbished cuccot

[ Szerkesztve ]

(#5) snecy20


snecy20
veterán

Inkább ilyen alapos legyen a csomagolás, mint az ellenkezője. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#6) uatu


uatu
csendes tag

Csak, hogy teljes legyen a kép, a csomagolóautomata meg lehet, hogy Made in Hungary.

(#7) proci985 válasza szipipeti (#3) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

plusz a belso csomagolasra szukseg van, ha dobaljak a cuccot (pl viharba kerul a kontenerhajo) akkor is tul kell elnie.

telefonoknal is egyebkent pepitaban igy nez ki a csomagolas.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Én miniPC fetisiszta vagyok, jól esett.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#9) kemotox


kemotox
addikt

Altalaban nem a gyarban kapja meg ezt a vegso csomagolast. Egy gyarban dolgozom en is, de a termek megy minden specko csomi meg manual meg minden nelkul a nemetekhez. Azt majd ok intezik. De a cuccon made in hungary van.

(#10) Elf válasza Stanlee (#1) üzenetére


Elf
aktív tag

Conrad-tól rendeltem egy darab nyákra szerelhető mikro USB aljzatot.
Németországból jött a kb. 30x30x5cm méretü doboz tele valamilyen töltőanyaggal megy egy 2x2-es simítózáras zacsival.
Eltartott pár percig míg megtaláltam.:-)

(#11) nemlehet


nemlehet
őstag

Azt hittem itt majd a dobozban, dobozban, dobozban fólia, meg nejlon meg zsák meg doboz lesz.

Ne haragudj, de elég butaság az egész bejegyzés így. Ha egy doboz koszos, sérült te sem szivesen veszed meg/át. Az, hogy belül így ki van rögzítve meg a "hála égnek" kategória. Próbáld ki, hogy 3-4-et belerúgsz a dobozba a mindenféle rögzítőkkel, aztán meg a rögzítők nélkül....

Az hogy minden külön van csomagolva meg ki lett fejtve fentebb, teljesen érthető. Tény, hogy sok a szemét, de szerintem a környezet szempontjából is kedvezőbb, hogy mindenben van 3-4 felesleges zacsi, mintha a termékek 50%-a törve érkezik be és mehet egyből zúzdába, mert cserélni kell. Plusz én pl ritkán dobom csak ki a zacsit rögtön, egy csomó mindenre jó. Szerelek, tisztítok, legalább van mibe rakni a csavarokat/alkatrészeket, ami nagy az kutyasétánál kakis zacsi lesz, antisztatikus változatok pláne értékesek ha pótalkatrészt (HDD-t pl) akarok tárolni. A mindenféle töltőanyagokat meg csomagküldésnél lehet ellőni, családnak, gariban vissza, aprón eladott cuccokhoz (pedig egyik se gyakori nálam, de még azért elfogyogatnak ezek az évek során)

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#12) kmisi99 válasza Elf (#10) üzenetére


kmisi99
addikt

Jujj a conrad igen ők durvák.

Rendeltem egy darab ellenállást ami egy rizsszem méretű cucc átvételre a boltban, gondoltam pici kis zacsiban lesz aztán a kezembe nyomják, azt a 30x30x5cm dobozt amit említettél. Komolyan mondom kárt okoztam a conradnak azzal hogy a 30ft os ellenállásom kb 50ft értékű csomagolásban küldték. :W

De ha már kínaiak, akkor még az ebay/aliexpresses kínaiak még durvábbak. Azok még a kb törhetetlen dolgokat is betekerik fél méter szivaccsal. Elképesztő műanyag hulladékot generálnak, mikor megjön a postás a munkahelyre és 2-3 munkatárs is kap 1-2 dolgot kínából aznapra a kuka tuti tele lesz csomagoló anyaggal.

(#13) Mi5u


Mi5u
tag

Van rálátásom a gyártásra. Mindez azért van, hogy a kedves vevő karc/törésmentes árut kapjon. Ellenkező esetben, "Karcos/Hibás/Használt árut kaptam" bejegyzések születnek.

[ Szerkesztve ]

(#14) Lenry


Lenry
félisten

akkor ezek szerint csak engem zavar az orbitális mennyiségű szemét. hát jó.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) MasterDeeJay

Rekord bár nem feltétlen kínai:
Panasonic telefonközponthoz egy azaz egy darab normál méretű SD kártya becsomagolva több dobozba a végeredménybe egy normál ATX ház is belefért volna. Ez rendszeres, pedig sima borítékban is elfért volna.
Acer notebook szervíz (akikkel igen meg vagyok elégedve de az acer márkát én nem szeretem) gyakorlatilag egy nagyobb szerver dobozába rakták a notit szintén extrém módon becsomagolva.

Szállításkor dobálják a cuccot. Ha valamelyik szállítócégnél a napi több ezredik csomagot rakja odébb a robot akkor már biztos tele van vele a töke. Aztán ott van még a gyár ahol készül, nem hiszem hogy nagy a tisztaság, jó az ha minden külön be van csomagolva. Hozzáteszem nem tudom milyen körülmények uralkodnak egy olcsóbb kategóriájú termékeket előállító kínai gyárban.
Maga a csomagolás nem lenne baj ha újra is lehetne hasznosítani.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.