Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) madstunt


madstunt
addikt

én ott fordultam el tőle amikor magyarul kezdtek adni.meg akkor már (kb 5-6 éve) is kezdtek el menni a trágya irányában a szinttel az újabbnál újabb sorozatokkal. amúgy van vmi kék,számomra meghatározhatatlan alakú döggel készülő rajzfilm asszem az nem aggresszív
Nemtudom mennyire lépi át az ingerküszöböd amit én kifejezetten imádtam.Az a boci és pipi volt(najó meg orrvérzésig flinstones,tom és jerry néhanapján jetsons :) )
amit máig nem találok még torrenten se igazán az a Túrpi úrfi(top cat) nah az még a kedvencek közt volt.

(#2) Ptech


Ptech
őstag

Én kb cartoon networkon tanultam meg angolul, de mostanában tényleg szörnyű az egész, nézhetetlen. Vagy csak öregszem :S

(#3) Mobi28


Mobi28
tag

"ki találta ki, hogy erre van szüksége a gyerekeknek?"

Ez jó kérdés! Szombat reggel bekapcsolod neki a tv-t és dől a szerencsétlen gyerekekre az erőszak. Kinek jó ez? :(

(#4) Lenry válasza madstunt (#1) üzenetére


Lenry
félisten

Tom és Jerry, Gyalogkakukk, Boci és Pipi, Dexter Laboratóriuma, SWAT Kats, Ed, Edd n Eddy, Flúgos Futam, Hong Kong Phooey

ezek jutottak hirtelen eszembe, amiket nagyon szerettem.
emlékszem a Boci és Pipi meg a Dexter első részeire, azokat anno Cartoon Cartoon Show-ban indultak, azokat is láttam (ez egy olyan sorozat volt, amiben pilotokat sugároztak, a népszerűekből sorozatok lettek, pl Boci és Pipi, Dexter, Powerpuff Girls, Johnny Bravo)

#2 Ptech: én is innen tanultam angolul :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) keIdor


keIdor
titán

Én is sokat néztem annak idején. 180°-ot fordult a csatorna. Ma egy rakás szar röviden.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6) CséZé


CséZé
őstag

én is akkor néztem ezt a csatornát mikor angol volt, de akkor nem értettem belőle semmit :DDD
úgyhogy váltottam Minimax-ra az még az elején egész jó volt :K

(#7) ABE


ABE
őstag

Céltalanul gonosz és verekedős rajzfilmek korábban is voltak, max. nem a Cartoon Network-ön. Én sosem szerettem ezeket, meg a Batman és hasonló kaliberű fosokat sem komáztam. A legemlékezetesebbek talán a Tom & Jerry illetve a Dexter laboratóriuma, a jelenlegiek közül pedig a Fosterék háza képzeletbeli barátoknak az, amit jópofának tartok. Ami viszont totálisan beteg, az a Bátor a gyáva kutya. Oké, felnőtt fejjel nagyon csipázom, de gyerekeknek nem ilyen morbid és abszurd cuccot kéne nyomatni (nem tudom, hogy adják-e még).

[ Szerkesztve ]

(#8) Lenry válasza ABE (#7) üzenetére


Lenry
félisten

Batmanéket én sem szeretem. semmilyen formában nem rajongok a DC Universért... meg a Marvelért sem

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) madstunt válasza ABE (#7) üzenetére


madstunt
addikt

jaja a foster's-re gondoltam :R

(#10) Csemike


Csemike
csendes tag

Csináljunk illyen onlájn petíciót. Követeljük vissza:

1. Dexter
2. Billy és Mandy
3. Bátor a gyáva kutya
4. Fosterék háza
5. Pindur pandúrok

Még biztos eszembe fog jutni néhány...
Igen, tudom, hogy ezek közül mennek még rajzfilmek a Cartoonon, de egy nap csak egyszer, vagy mint a Billy, hajnali háromkor... Még jó, hogy van Nickelodeon, meg Spongyabob. :))

[ Szerkesztve ]

(#11) remixboy


remixboy
tag

kisgyerekként én is sokat cartoon Network-oztam szerettem is nagyon.
sok kedvenceim is voltak mint pld: TOM&Yerry,dexter, ja és a Bátor a gyáva kutya,na aztán az télleg morbid volt...a kedvencem
megértem őket követni kell a divatot,újítani kell ,de nem ennyire!
elfajúlt,értelmetlen meséket adnak le mint pld-ul Nyomi szerencsétlen utazásai
nahát ez mindent tarol!!! :W

[ Szerkesztve ]

Hibás és nem müködő telefonokat,keresek gyűjteményembe!

(#12) The DJ


The DJ
addikt

Én is a Cartoon Networkon nőttem fel, volt hogy órákat ültem előtte. Pedig nem értettem belőle egy kukkot se az elején, de tetszett és végül azt vettem észre, hogy már meg is értem, amit mondanak. Szóval én is beállhatok azon emberek sorába, akik innen tanulták meg az angol nyelv alapjait. Azóta is nagyon jó vagyok belőle és a suliban és végig kitűnő voltam...és ez azért nem semmi szerintem. Bár hogy ma milyen arról nem tudok nyilatkozni. Régen viszont nagyon szerettem :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#13) Lenry válasza The DJ (#12) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem biztosan hatással lehet a sok angol szöveg egy kisgyerek nyelvérzékének fejlődésére, én is mindig kitűnő voltam angolból, nyelvvizsgát is szereztem még középiskolában, és érettségin még külön kis oklevelet is kaptam a szóbelimért
[/ÖNFÉNYEZÉS] :DDD

a mai napig büszke vagyok arra, hogy magamtól következtettem ki a "follow me" kifejezés jelentését, mert amikor a Scooby Doo-ban ezt mondták, akkor mindig intettek, hogy kövess, és mentek utána :B

(#11) remixboy: áhh igen. ez volt ami végképp felkúrta az agyam, a Nyomis csak nem tudtam a címét. az ultimate fasság (már ha ez az, amiben egy kiskölök meg valami kapitány mászkálnak egy női bálnában/val)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) Daweee


Daweee
őstag

Én inkább nickelodeonos voltam annak idején, de a CN-t sem vetettem meg :)
Mára mindkét csatorna meghalt lélekben (mint a G'n'R :B )
Egyszer nem rég rákattantam a témára, a youtube tele van akkor és most videókkal, nagyon jó nosztalgiázni velük.

(#15) DEJVID


DEJVID
őstag

A Nyomi és a Chowder igenis jó.

(#16) madstunt válasza Lenry (#13) üzenetére


madstunt
addikt

Te is kaptál oklevelet a szóbeliért?:) én is
Asszem beállok én is a "cartoon network elött tanultam az angolt" sorba

(#17) Ptech


Ptech
őstag

Ami mindenképp kell vissza: Freakazoid!
Ja, és eredeti angol nyelven, a szinkronos szenvedés mehet a fenébe.

(#18) Penyus


Penyus
senior tag

Enis a CNrol tanultam meg angolul. Anno qrvasokat neztem. De mostmar felerne egy kinzassal ami megy rajta. Amit meg nem emlegettetek itt az a time squad volt, azt is birtam. Meg tanulni is lehetett belole. Miota magyar a cn azota semmit nem er. ~10 eve volt utoljara jo kb.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#19) <NewL>


<NewL>
addikt

en is azon nottem fel,csak angolul hablatyoltak rajta,neztunk mint jani a moziban:D kesobb amikor magyarul megneztem par szkubi duu reszt azthittem elcseppenek.
imadom a szkubiduut:D

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#20) Lenry válasza <NewL> (#19) üzenetére


Lenry
félisten

na nekem a Scooby Doo, ami bizonyítja, hogy régen teljesen más voltam (vagy, hogy mennyire sz*r a magyar szinkron), mert régen az abszolút kedvenc volt, ma meg végigszenvedtem azt az egy részt is.
gagyi, szutyok, és nem poénos.... :(

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21) #65675776


#65675776
törölt tag

Az egyébként általános jelenség, hogy egy eredendően idegen nyelvű csatorna amint átkerül magyar nyelvre, és a műsort is a magyarok rendezik, akkor a színvonal meredeken zuhanni kezd.

(#22) Lenry válasza #65675776 (#21) üzenetére


Lenry
félisten

de miért?
ennyire tehetségtelen errefelé minden szakmabeli? :F

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) #65675776 válasza Lenry (#22) üzenetére


#65675776
törölt tag

A jelek szerint igen. Kitűnő példa erre az MTV, ami minden szempontból csúnyán megzuhant. Tartalmilag, illetve kép és hangminőségben egyaránt. Persze ehhez nyilván az is hozzátartozik, hogy milyen az igényszint...

A CN esetén meg ugye az van, hogy igen erőteljes késéssel kerül át minden a magyar CN-re. Ez meg szerintem akaraterő kérdése lenne, nem kellene annyit tökölni a szinkronokkal.

(#24) sviba


sviba
tag

Jó kérdés, de még a tom& jerry-t is leszinkronizálták... Ti értitek? :DD És igen, a SWAT cats, az kőkemény volt, testvéremmel néztem, ő fordított nekem. Amit meg még meg lehet most nézni azok a Looney Toones-os izék. "What's up duck?" :)

[ Szerkesztve ]

A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

(#25) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

:O

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#26) madstunt válasza #65675776 (#23) üzenetére


madstunt
addikt

Indulásakor és az azutáni fél-háromnegyed évben elég jó volt az mtv.mikor 1 éves lett akkor zuhant hirtelen :(
az volt az egyik probléma hogy a magyar nézők követelték a trl-t meg a hasonló szarságokat pedig pont nem ilyen IQhuszár csatornának pozícionálták hisz poptévének ott van konszernen belül a VIVA csakhát kikövetelte a sok 12éves a sok szart ami a külföldi MTV-n megy.

Bocsánat ha erős szavakat használtam...

[ Szerkesztve ]

(#27) #65675776 válasza madstunt (#26) üzenetére


#65675776
törölt tag

Amikor váltottak angolról magyarra, abban a pillanatban messze rosszabb lett a hangminőség, ami egy zenei csatornánál elsődleges szempont.

Emellett én nem neveznék semmit sem zenei csatornának, aminek a műsorának a 2/3-a 3/4-e pofázós műsor. Ezen a téren a magyar MTV sokkal rosszabb arányt tud felmutatni, mint az angol. Pl a Party Zone az angolon tisztán zene. Amikor indult a magyar, akkor 90%-ban pofázás volt, a maradék 10%-ban pedig töredék track-ek mentek le. Később ugyan az első óra után tisztán zene lett itt is, de ugyan úgy nézhetetlen. Emellett az angol MTV-n hajnal 2-5 között igencsak jó, nem populáris zenék mentek. Na a magyar MTV-n ez nincs.

(South Park-ból is ~40-50 epizódot ismételgetnek össze vissza, tipikusan még a kronológiát sem betartva.)

Minden szempontból visszalépés volt a magyarítás.

(#28) remixboy


remixboy
tag

Johny Bravo lemaradt a kedvenceim közül,szintén szrtettem :)

Hibás és nem müködő telefonokat,keresek gyűjteményembe!

(#29) makraipeter1


makraipeter1
tag

Mostanában már én sem tudom nézni ezt a sz*rt!
Asszem hétvégén szokott olyan 7-8kor lenni Mézga Család az M1-en! :)
Azért megéri felkelni is!

(#30) Móci


Móci
addikt

Mi is sokat néztük rokonnal a cartoont régen. Scooby Doo, Dexter... Hiába nem értettük, akkor is jó volt. :)
Most inkább bele sem merek nézni. Tegnap pont tévéztem (kivételes eset), s ahogy kapcsolgattam a csatornákat, valamelyiken ment valami gyerekműsor. 2 másodpercet bírtam belőle. Kegyetlen durván szar dolgokat adnak a gyerekeknek bakker... :W

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#31) jookomak válasza #65675776 (#27) üzenetére


jookomak
őstag

manapság klippekre ott a jutúb, meg a myspace, mindenki ott nézi. emiatt tűntek el szinte teljesen a zenecsatornákról.
ezért van egyre több sztáros műsor, meg mindenféle hulladék. a paris hilton barátot keresnél dobtam le a láncot teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#32) cskamacska válasza Lenry (#4) üzenetére


cskamacska
addikt

Volt szerencsém a csatornával valamikor 91 körül megismerkedni, mikor lett tányéros tévénk(színes tv után egy évvel), kifejezett felüdülés volt a magyar 1/2 és az RTL/VOX/PRO7 hétvégi gyerekmaténéi után egész nap CN-t bambulni, bár kezdetben elég fura volt a felhozatal, főleg 60-70-es évekbeli ami rajzfilek domináltak, ohh hol is volt még a Cartoon Cartoon újítása(ha jól tévedek az valamikor 96 körül kezdődött és 2-3 évre rá érkeztek a tényleges rajzfilmsorozatok). Nálam is megvolt a "Tom és Jerry-ből tanult meg angolul" jelenség(bezzeg Friderikuszék csak néztek, de a hülye tévések nem tudhatják amit mi).
Na de nem is ez a poén, hanem a nálunk fogható(júpíszísó) Cartoon Network adására rá sem ismerek. Kb 2002 óta szoktam le abszolút a csatorna nyomonkövetéséről, és akkor még a műsor szerves részét alkották az olyan (ha jól tudom)saját készítésű What a cartoon gyökerű rajzfilek mint a Dexter's Laboratory, Johny Bravo, Cow and Chicken, Courage the cowardly dog, Powerpuff Girls, Samurai Jack...
éés aztán körülnéztem Wikipédián. Hát ezek a cuccok legkésőbb 2005-re jól eltűntek. Viszont poén látni, hogy a teljes Hanna-Babera életművet volt szerencsém nyomon követni a CN-en. Abszolút mindent leadtak, volt Huckleberry, Top Cat(elég sokáig), Space Ghost(Batman csak szeretne ilyen menő lenni mint ez a fazon :DDD ), Dastardly and Muttley, Pirates of Darkwater, Swatkats, egyszerűen minden. Még Ruby-Spears legtöbb rajzfilmjét is leadták, hogy szerettem anno a Thundarr-t, és a Centurions-t. :R
Lords Of Light :D

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#33) Lenry válasza cskamacska (#32) üzenetére


Lenry
félisten

én is akörül kezdtem a CN-t, amikor te, mert emlékszem, hogy mire felépült a házunk, már volt kábelTV-nk, és Cartoon Network. öcsém pedig már az új házba született 1992-ben.
(sőt, fura módon, a kábelTV már akkor megvolt, amikor a ház még nem... de a vezetéket áthúztuk mamáékhoz a szomszédba, és ott néztük a TV-t)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34) Bibby válasza madstunt (#9) üzenetére


Bibby
addikt

Ugye milyen jó kis rajzfilm az? :))

Ελευθερια η θανατος

(#35) Psychonaut válasza Daweee (#14) üzenetére


Psychonaut
addikt

mint a G'n'R
Nana... :(((

(#36) #65675776 válasza jookomak (#31) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak sajnálni tudom azokat, akiknek a YT és egyéb hasonszőrű micsodák minősége megfelel (bőven alulmarad még az analog TV-vel szemben is)... Ebben a témában a Stage6 volt az egyetlen jó megoldás, de az ugye megszűnt.

(#37) Daweee válasza Psychonaut (#35) üzenetére


Daweee
őstag

Tudtam hogy Te erre ugrani fogsz, azért is tettem oda a :B -t
:D

(#38) remixboy


remixboy
tag

milyen rég is volt...mikor mi is úgy fogtuk be valami dekoderrel a cartoon network-ot
anno 96-7 körül igaz csak angolul,de én is mondhatnám hogy onnét is tanultam egysmást...

egyszer télleg csinálhatnának egy ilyen maratoni napot,amin a régi klasszikus mesék
mennének:)
áá már nem lesz olyan mint rég volt :O

Hibás és nem müködő telefonokat,keresek gyűjteményembe!

(#39) Cthulhu Dawn válasza DEJVID (#15) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Betépve talán lehet élvezni, de amúgy igenis szar.

Amúgy én ezektől a háromdimenziós sztarvarsz és társai sorozatoktól kapok agyvérzést amik mostanában mennek a CN-ön :( . Régebben még (hajnal) 3 óra körül adták a Billy és Mandy-t, nyáron még volt, hogy fent is maradtam megnézni, de mára teljesen eltűnt. A top cat-et meg kövezzetek meg, de én ki nem állhattam ;] . Bátor a gyáva kutyát meg töltök, annak még a szinkronja is vicces :) .

[ Szerkesztve ]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#40) madstunt válasza #65675776 (#36) üzenetére


madstunt
addikt

Csak sajnálni tudom azokat, akiknek a YT és egyéb hasonszőrű micsodák minősége megfelel

és ott a baj hogy sajna ez a többség :(((
mint zenész,azért hanyagolom pl a myspace music oldalam mert egyszerűen szörnyű minőség van... kb 64kb/s-es normál mp3 codecet használnak valszeg (szal nem az eggyel jobb mp3pro-t, de még az is édeskevés lenne 64 kilobittel) meg vmi 32kHz-s mintavételezést tán...

(#41) ABE válasza Cthulhu Dawn (#39) üzenetére


ABE
őstag

A 3D-s izék meg a Top Cat nekem sem jön be, bátorból meg most szereztem meg az összes részt. Tényleg jó a szinkronja, főleg azt bírom, amikor a feliratokat "szinkronizálták", hogy csatt, meg vaku... :DDD Jut eszembe, elfekvőben DVD-n van bilimendim, azt is elkezdem nézegetni. :K

(#42) Fecogame


Fecogame
veterán

Én reggelente csak a Spongya Bob-ot nézem meg :DDD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.