Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Lenry:] belga

Hozzászólások

(#1) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Én még csak bele-bele tekergettem, nem hallgattam végig egy számot se, de nem is érzem, hogy kellene. Haverom a mai napig nyaggat vele, hogy töltsem le, mert muszály (csakazértislynal) és a legjobb albumuk. A Belgának nagyon kevés jó száma van, de az a kevés igazán jó. A többi csak melléktermék.
A Cartoont meg ne vegyük bele! Régen nagyon jó csatorna volt jó műsorokkal, de elindul a lejtőn és már a pöcegödör szintjén van. És a legrosszabb, hogy még megy ennél is lejjebb.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#2) moha21


moha21
addikt

A Belga-nak csak az első albuma volt jó. Szerintem.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#3) mephi666


mephi666
nagyúr

hallgattunk/hallgatunk elég sok belgát... a számaik nagy részében nagyon jó a társadalomkritika... kíváncsi vagyok azért, hogy ez az új milyen... majd kiderül... (utóbbi időben csalódtam már elég sok zenekarban: pl az új slipknot album lett szerintem sz@r :( )

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) westcoastog


westcoastog
veterán

Hallottam belgától olyan számot hogy az no comment kategória. Paraszt. Vannak jó számaik, ami nekem tetszik az a gépkocsi, zsolti a béka, szerelmes vagyok, az a baj, de ezeken kívül nem sok jó számuk van.

[ Szerkesztve ]

(#5) bubi92


bubi92
őstag

belga egyre ratyibbb :Y

(#6) Daweee


Daweee
őstag

Bár abszolút nem stílusom, vannak jó számaik, (szövegeik) szigorúan a régiek között, az újakat már meg se hallgatom. Kinőttem belőlük :D

[ Szerkesztve ]

(#7) cskamacska


cskamacska
addikt

Szerintem simán jó. Neked nem tetszik, hát így jártál. :P
Egyébként meg pont nem politikával, hanem annak karikírozásával, társadalomkritikával van tele, de ha neked már ettől fáj a fejed, még véletlenül se nézz meg egy híradót, mert megmérgezi az agyad. :)) Zeneileg tényleg nincs a toppon az előzőekhez képest, de szvsz eddig sem volt jó a Bëlga háttérzenélésre.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#8) Lenry válasza cskamacska (#7) üzenetére


Lenry
félisten

hát nem tudom. kevéssé tudok élvezni 5 perc értelmetlen, de folyamatos bazmegelést.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) qestion


qestion
aktív tag

Cartoon még mindig jobb lehet, mint a Bebe, Minimax

a pálya

(#10) moha21 válasza Lenry (#8) üzenetére


moha21
addikt

Pedig például a kalauz című számokban csak káromkodás megy, mégis jók.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#11) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Az abszolút kedvenc Belga számom: Lyuk-lyuk :K

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#12) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én jókat röhögök rajtuk, pl Meki. Ez ubóbbi még a jazzfanatikus (!) apumnak is tetszik, de azért egyikünk se hallgatna napi szinten belgát. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13) Lenry válasza moha21 (#10) üzenetére


Lenry
félisten

nem, nem az.

egyetlen dolog miatt lett sikeres: mert káromkodnak benne, és erre valamiért vevő a nép. de a zenei értéke nulla.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) JetiRulez válasza Lenry (#13) üzenetére


JetiRulez
őstag

A Lyukban, a Kocsiban, a Húsban, stb. nem igen van káromkodás. Pont ezek vannak a kedvencek közt. Van még pár, csak hirtelen nem jut eszembe. A káromkodásról már Én is jó ideje leszoktam, néha azonban kicsúszik pár cifra szószerkezet. :B

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#15) moha21 válasza Lenry (#13) üzenetére


moha21
addikt

Nekem tetszik és én szeretek is káromkodni bizonyos körülmények közt.
Lehet azért, mert rendes körülmények közt nem szoktam és ilyenkor kiadom a gőzt.
Istenkáromlás nincs benn csak válogatott trágárság egy kis BKV "életképpel".
Amolyan kimondatlan érzések.

Persze nem akarom én megváltoztatni a véleményed, nekem is van olyan "zene" amiben csak káromkodnak és tényleg nem tetszik, de szerintem ezekben poénosra van fogva a dolog.

Amúgy ott van az Ovi-rap című szám nekem az is bejön abban nincs káromkodás. : )
vagy a külföldi című szám az is jó, de ez mind a legelső albumuk.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16) Vladi


Vladi
nagyúr

"nincs dallam, nincs rím, nincs zene" Vagyis Belga? :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17) Lenry válasza moha21 (#15) üzenetére


Lenry
félisten

az ovis jó, azt én is szeretem. a kocsi is.
a bkv-s nagyon rezegtette a lécet, de ami végképp leverte, sőt még a léctartó oszlopokat is fölborította az az egykéthá' kezdetű "számuk" volt. azt senki ne akarja nekem bemagyarázni, hogy az öncélú kurvaanyázáson kívül bármit is mondott volna.

én is káromkodok. de nem vágok alá ütemet, és nem adom ki CD-n.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) dy_nmq


dy_nmq
aktív tag

"Ha én kő volnék, felszedegetnének.
Elvinnének harcba, rendszer ellenségek.
Nagy ívben repülnék, Kerecsendként szállnék.
Bármit, amit nem kell, telibe trafálnék.
Macskakő barátok, engem siratnának.
Elvittek szolgálni, javát e hazának.
Terméskő családom, meszes feleségem,
Nem dobnak már vissza, egy pártszékházban végzem.

Már minálunk babám, már minálunk babám, az jött a szokásba.
Fölszedik a követ, amit aztán követ a rendőr dobálása.
Felmegy a legény a sáncra, a lépcső tetejére,
eldobja a kövét, mindegyik az övét a rendőr irányába."

--- szerintem ez k*rva nagy :DDD

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#19) nem_tom


nem_tom
őstag

Az új albumot még nem hallgattam. A régebbiek közül van egy-két jó száma, de nagy része, csak semmitmondó, fölöslegesen obszcén hulladék.

[ Szerkesztve ]

(#20) mephi666 válasza Lenry (#17) üzenetére


mephi666
nagyúr

az "egykéthá" semmi más, csak egy erős kritika a fiatalok egy rétegéről :K beszéltük régen, hogy a belga hasonló kaliberű, mint a south park... van, aki csak az értelmetlen káromkodást látja benne, de sokkal többről van itt is szó... (majdnem minden számukban) az egykéthá-ban jól kifigurázzák azt a réteget, ahol minden mondatban legalább 5 káromkodást használnak...

Múltkor megláttam a haveromat az utcán
Odamentem hozzá, azt mondtam neki:
"B**i Lajos, k***ög, szevasz, mi van
K***a anyádat megb***od, mi a helyzet?"
"B***d szájba a nénikédet, semmi!
Itt héderezek, b***om a rezet a sz*ros p***ába
Nyaljál ki gyomorig, hulladékarcú, kis b***gyerek"

én speciel hallottam már bizonyos csoportokat ilyen stílusban "kommunikálni", belgáék itt is csak egy jó erős görbetükröt mutatnak... bizonyos fiataloknál alap tényleg, hogy töltelékszónak mindenhol "b***d meg" / "k**** anyád" / stb-t tesznek, mert ezzel érzik magukat keménynek és menőnek :(

amelyik számban csak az értelmetlen, öncélú szitkozódást hallod, ott próbálj meg mélyebben a szöveg mögé nézni, hogy kit akarnak ezzel kifikázni/mire céloznak, mert tényleg kevés olyan számuk van, aminek nincs mondanivalója :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#21) Olcsi


Olcsi
senior tag

Én korabban nem voltam vele tisztában, de a belga - tavasz c. lemezsorozata 4db korongból áll. Ebből gyanítom, hogy a gyémántot szánták rendes albumként, ugyanis tényleg csak ezen vannak értékelhető számok. Én a többit szinte nem is hallgattam...tele volt effektekkel, szöveg szinte semmi, béna. Olyan volt, mint a tavalyi pannónia fesztivalon előadott koncertjük.:)De a gyémánt az jol sikerült... Szerintem hallgasd meg! Pl a Faka c. szám, vagy a Focivébé!:)

(#22) Olcsi


Olcsi
senior tag

Egyébként nem értem a kiakadásodat! Szerintem egyszerű: ha nem tetszik, nem erre van szükséged, ne hallgasd!:) Bocs,nem kötözködésből írom ezt,de ez az a dolog, ahol van választási lehetőséged!:)

(#23) Lenry válasza Olcsi (#22) üzenetére


Lenry
félisten

hallgatja a faxom.
de írtam is: öcsém hallgatja mellettem az új albumot

két gép, egy nappali. ez van.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24) moha21 válasza Lenry (#23) üzenetére


moha21
addikt

Meg is őrülnék azt kellene hallgatnom, mint öcsém. :)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#25) dy_nmq válasza moha21 (#24) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

na ezzel én is így vagyok :))

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#26) Lenry válasza moha21 (#24) üzenetére


Lenry
félisten

én is kezdem baromira unni.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27) Vladi válasza Lenry (#26) üzenetére


Vladi
nagyúr

Születésnapja mikor lesz? Adj neki egy fülhallgatót. ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#28) Lenry válasza Vladi (#27) üzenetére


Lenry
félisten

májusban :D

meg hát a jó öreg Tesla jobban szól

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29) Undoroid válasza moha21 (#2) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Egyetértek!A többi szerintem felejthető... :K

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Lenry:] belga
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.