Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Lenry:] Átvertek

Hozzászólások

(#1) Tulipanti


Tulipanti
tag

Ezek a multik...Ezért utálom őket.
Nekünk T****ba még nem sikerült úgy vásárolni, hogy ne számoltak volna valamit drágábban. Egy doboz tojásért 550ft-ot számoltak, az akciós medvesajtot max. áron számolták. Még jó, hogy átnéztük a blokkot. Majdnem 1500ft-tal lettünk átvágva. És ezt nem egy emberrel játszhatták el...

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#2) gabor85 válasza Tulipanti (#1) üzenetére


gabor85
őstag

Ja, sok kicsi sokra megy. Amíg nálunk volt kisbolt a faluban, addig sose nézem a visszajárót... ma már ott tartok hogy minden számlát elteszek...

(#3) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Engem úgy vágtak át, amit csak otthon figyeltem és vettem észre, hogy vannak szav időhöz közeli áruk leértékelve.
Egy ilyen árut vettem meg, gondoltam ha úgy is akciós belefér. Otthon vettem csak észre a dolgot, hogy sikerült teljes árat fizetnem érte. :(((

- http://pazsitz.hu -

(#4) Lenry válasza Tulipanti (#1) üzenetére


Lenry
félisten

ők is ki tudja, hány számlához, tételhez csapják hozzá ezt a kis titkos sarcot...

de nem baj...
el fog fogyni ez az üveg traubi is. ha a következőt is ennyiért számolják, akkor csúnya verekedést rendezek

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) Tulipanti válasza Lenry (#4) üzenetére


Tulipanti
tag

Sajna, tapasztalatok szerint, mind ezt csinálja. Egy picit mindig ráraknak a dolgokra. Elkeserítő.....
Az árleolvasókat mindig használom, ha működnek egyáltalán, de még így is előfordult, hogy a pénztár után a vevőszolgálat volt a következő megállóhely.

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#6) Lenry válasza Tulipanti (#5) üzenetére


Lenry
félisten

akkor tapasztaltként kérem tanácsodat: mit kell ilyenkor tenni? mi a leghatásosabb?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) Tulipanti válasza Lenry (#6) üzenetére


Tulipanti
tag

Hát blokkal együtt odamenni a pénztárhoz, vagy az ügyfélszolgálathoz (ha van) és megmondani HATÁROZOTTAN, hogy nem ennyiért volt kiírva. Elvileg vissza kell adniuk a pénzt. Ha nem és kötekednek, kérni kell a panaszkönyvet, na miután azt kérted, tuti visszaadják a pénzt!

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#8) Lenry válasza Tulipanti (#7) üzenetére


Lenry
félisten

miért ekkora varázsszó a panaszkönyv?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) Tulipanti válasza Lenry (#8) üzenetére


Tulipanti
tag

Mert nekik ez utánajárással jár. A panaszkönyvet el kell küldeniük a helyi jegyzőhöz x napon belül és büntetést kapnak. És inkább kerülik ezt, inkább visszaadják a pénzt, olcsóbban megússzák.

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#10) aphra2


aphra2
aktív tag

Engem már vertek át úgy, hogy egy tételt kétszer ütütt be a pénztáros, (kb 600ft).
Olyan gyorsan húzgálta a leolvasó felett, hogy szinte minden második tételt nem tudta beolvasni a gép, ezért áthúzta mégegyszer.
Máig se tudom ,hogy szándékos volt-e, vagy a kapkodás miatt történt, mert én meg alig győztem pakolni a kosárba, és persze csak otthon vettem észre.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#11) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Ez Spar hol? :)

Amúgy Sparéknál bizony teljesítmény-alapú a ranglétra, erre ösztönzik a boltvezetőket. Ha nincs hiány, akkor nagyon jófejek, és mászhatnak följebb. Persze hiány az mindig van a tolvajok miatt, de az ilyen átverésekkel lehet kompenzálni. Pl. múltkor, mikor volt a vödrös narancs, néha kipakolgatták ládákba jóval drágábbért az egyik üzletben, görög narancs címén. :D

(#12) Lenry válasza Crystalheart (#11) üzenetére


Lenry
félisten

mi meg púpoztuk a vödörbe a narancsot :U

egyébként az egyik szegedi üzletükben esett meg az eset

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) padee


padee
tag

Általában a leértékelt termékeken két vonalkód van, az eredeti, eredeti árral és az akciós sárga, az akciós árral. Nem fedik egymást szándékosan és "véletlen" az eredetit huzzák le.
Aki észreveszi, vevőszolgálaton visszakapja a pénzét. Aki nem, az így járt.

(#14) eastsider


eastsider
nagyúr

teszkoba vagyok nyárimunkán. és hát vannak érdekes dolgok...
mondjuk általában az van, hogy a sok értelmiségi totál rossz helyre tölti be a cuccokat.. pl tojások... meg nem mondanád melyik melyik, ha nincs a helyén a címke...
mondjuk folyamatosan jár az árellenőr, és nézi a cuccokat... multkor 5-6db sajt volt rosszul beárazva.... de olcsóbbra... :DD

mondjuk volt már, hogy a szalonnára véletlenül fasírtos címkét raktam :DD :B

multkor mérem a cuccot. májkrém. ilyen viaszos a külseje, tudjátok... levágom a jó méretet, raknám a mérlegre, erre öreg faszi: "vedd ám le róla a fóliát is, meg vágd le róla a spárgát is. nehogy már azért fizessünk" ÁÁÁ mondom ilyen nincs, hogy valaki ennyire sóher... a fóla, meg a spárga volt vagy 0,0001 gramm.... PFF...
meg olyan volt még, hogy belerakatták zacskóba is a cuccot. zacskó nélkül is lemértem meg azzal is. kb volt vagy 10 forint kül a két ár között, ezen is problémáztak... hmm pedig rá kellett volna fogni, hogy ez a zacskó ára XD

(#15) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Nem kell ennyire túlmisztifikálni a dolgot. Ezzel hozzák be azt a veszteséget amit a tolvajok ellopnak, persze.... :U Ekkora baromságot is rég olvastam már. Ha valaminek nem stimmel az ára, az 2 roppant egyszerű okra vezethető vissza:
1, Mint fentebb írták, valami jóképességű nem azt töltött a polccímke mögé, amit kellett volna
2, Kevés az árellenőr, sok az árváltozás.
Ennyi, ilyen egyszerű.
Az árak a prágában lévő központból töltődnek át éjjelente, nem a pénztáros találja ki őket.
(Más kérdés, ha balfaszságból/nemtörődömségből kétszer húzza le valaminek a vonalkódját, vagy a sárgacímke helyett az eredeti vonalkódot.) Egyébként a pénztárosnak igyekeznie kell, mert nézik náluk a teljesítményt, azaz a szkennelt cucc/óra arányt. Szóval nem unalmukban pörögnek.
Még csak HATÁROZOTTNAK sem kell lenni, egyszerűen odamész a vevőszoli pulthoz, megmutatod a cuccot amit vettél, és nem stimmel az ára, meg a blokkot. A vevőszolis visszaadja a különbözetet. Hidd el, nem problémázik majd, nem a sajátját kell odaadnia. Nem kell vele flegmázni/bunkózni/stb, nem ő tehet róla. A fentebb leírtak a teszkóra vonatkoznak.

Mellesleg a panaszkönyv már vagy 20 éve megszűnt, "Vásárók könyve" az új neve.

[ Szerkesztve ]

Rip and tear

(#16) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Ilyenkor mindig azt mondják, hogy nem viszi a gép rendesen. :W Érdekes, hogy a Te***-ban miért mindig a vevő kárára téved a gép? Szerencsére volt jó pár olyan bolt, ahol még 1x sem kellett többet fizetni, mint az ára.

(#17) mephi666


mephi666
nagyúr

egy ideje én is jobban figyelek... régebben, amikor még szűkösebb volt a keret, vásárlás közben mindig számoltam, hogy gyors kerekítgetésekkel mennyinél járhatok... akciósan láttam teszkóban 89huf-ért borostyán sört... megörültem, bedobtam vagy 8at a kocsiba... (a hitvány 3% körüli söröket utálom, viszont 100-150 között akciósban jókat lehet már venni) pénztárnál fizettem, csomó mindent vettünk és vagy 500ft-tal több lett a végösszeg... arra gondoltam hirtelen, h valamit kifelejtettem a számolásból... otthon viszont kipakolásnál nézem a blokkot: borostyán sör: 169huf+üveg... :W nem kicsit voltam ideges... ezek után még a kasszánál végignézem mindig a blokkot, mert elég jó a számmemóriám és 30tételből is kiszúrom, ha valaminek nem annyi az ára, mint amennyit kiírtak... felidegelt rendesen a dolog, mert 169-ért már nem borostyánt kaptam volna, hanem akár dreher bak-ot is az akkori árfolyamon...
másik eset: plusban a nő egyszer véletlenül duplán húzta át a mézet, de szóltam neki és nagyon segítőkész volt és azonnal sztornózta bocsánatkérések közepette...

másik sztori ismerősömmel történt józsefvárosi piacon: priluki cigiből akart bevásárolni (sötétbőrű emberektől)... asszem 200huf volt 1doboz akkor... (normálisabb cigik meg 400-420 körül indultak) először kért 5 csíkkal... megnézte, kibontotta... aztán meggondolta magát és még 5 csíkkal kért, de azt már nem nézte meg... szerencsétlenségére... otthon kibontotta és mindben papírzsebkendő volt :) cseszegettük is vele még hónapokig, amikor cigizett, hogy: "na öcsi, milyen a 400ft-os priluki?" mi jót szórakoztunk, de ő már kevésbé, mert tömören: "b*sszátok meg azanyátokat" volt rá a válasz :))

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#18) Mr.Csizmás válasza mephi666 (#17) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

1-1 ok, hogy ne vásároljunk a tecsóban, se a dzsippóktól.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19) tildy


tildy
nagyúr

Hülyeség rájuk boítani a pultot. Mit érsz el vele?azt cseszteted aki nem tehet róla, és akin eleve csattan az áruház minden balféksége.

Egyébként meg magyar ember mikor tanulja meg végre, hogy:
-áru pénztárnál elrak, blokk megnéz. Még kijövetel előtt.

Nekem volt már számomra pozitív ár is, sőt olyan is, hogy valamiből véletlen kettőt adott egy pénztáros. Visszamentem, visszadtam a másikat, hiszen csak egyért fizettem. (mozikártya volt)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20) mephi666 válasza tildy (#19) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem 1 olyan eset volt, amikor jobban jártam: 1.5éve vettem lakást és újítottam fel... baumaxxban elég sok dolgot vettünk és kivételesen nem is számolgattam, mert "ami kell, az úgyis kell!"... csomó aljzatot vettem, vezetékeket, kábelcsatornát, lámpákat a folyosóra, hogy ugyanolyan legyen mindenhol... fürdőbe és konyhapult fölé fénycsövet, stb... diszperzitről, ecsetekről, festőhengerről meg ilyenekről nem is beszélve... polcoknál azért figyeltünk az árakra, mert megvolt, hogy miért mennyit vagyok hajlandó adni és nem akartam azért túlköltekezni... na, megvettük-kifizettük és otthon tűnt csak fel, hogy 2db fénycsöves lámpa helyett csak 1et számláztak ki... azért nem mentünk vissza panaszkodni... bizonyos % leírható a termékekből leltárhiánykor és a cégek kalkulálnak is vele...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#21) D1Rect


D1Rect
félisten

Mi általában a Tescoban vásároltunk nagyobbakat. 10-ből 7-8-szor kellett vevőszolgálatozni.
(a francért van beosztva 4 ember munkájára 1?)
A LIDL-ben viszont még soha nem volt kellemetlen tapasztalatom.
(Kb. azóta vásárolunk ott kaját amióta bejött az országba.)

(#22) csimav


csimav
senior tag

Tegnap anyám átszaladt kajaidőben a Te***ba.
Vett egy 59 Ft os Danone joghurtot magának ebédre. 500 Ft-al fizetett, a pénztáros 5000 Ft ból kezdett el neki visszaadni, de aztán (sajnos) rájött, hogy nem stimmel valami.

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#24) Lenry válasza csimav (#22) üzenetére


Lenry
félisten

azonnal bukta is volna az aznapi fizuját, mert a kasszahiányt mindig a pénztárosnak kell kiegyenlíteni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25) tildy válasza Lenry (#24) üzenetére


tildy
nagyúr

Tescoban lehet, auchanban, intersparban nem. Mindkettőben voltam anno pénztáros

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26) lorcsi válasza csimav (#22) üzenetére


lorcsi
veterán

azért legyél már észnél :U

ha rosszul ad vissza szerencstlen pénztáros, akkor azt a fizujából rendesen levonják
a válság óta nem ritka a 6órában foglalkoztatott pénztáros és ők nincsenek túlfizetve...vagyis kb. 60 alatt keres. nem nehéz utánaszámolni menyni maradna neki egy ilyen kárörvendés után :((

(#27) mephi666 válasza tildy (#25) üzenetére


mephi666
nagyúr

teszkóban tuti... írtam már valahova, hogy 1 ismerősömet megszívatták teszkós diákmeló alatt, mert nem számoltatta át a kasszát nyitáskor és lett 10ezer hiánya a végén... :W pár napig ingyen melózhatott és jóeséllyel az előtte levő dolgozó lopott a kasszából, vagy cseszte el... a srác nem volt hülye, tudott számolni normálisan és amennyire ismertem, becsületes volt munkában/magánéletben is...

mi még anno falun egyik kocsmában jártunk úgy, hogy haverom kért 2 vodkát, én meg lefotóztam a pultos csajszit, amikor töltötte :) haverom 5ezressel fizetett és 10ből kapott vissza... :B nem nagyon szólt érte, mert elég rendesen le volt égve... (jah és tudtuk, hogy ezért a csajszit semmi kár nem fogja érni...)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#28) NoLF válasza csimav (#22) üzenetére


NoLF
addikt

miért sajnos?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#29) juliabrilke válasza D1Rect (#21) üzenetére


juliabrilke
addikt

Pont ezen gondolkoztam, hogy hol nem akartak még átcseszni. A LIDL-ben 1x volt csak gond, de nagyon segítőkészen és normálisan megoldották a problémát.
A PLUS-ról ugyanez nem mondható el sajnos. Nekiáll még pattogni a nő, ha korrigálni kell. :W A TESCO-t inkább nem is mondom. :(

(#30) csimav válasza NoLF (#28) üzenetére


csimav
senior tag

Hát figyelj. Mért 5000 ret irt be, ha anyám egy 500-ast adott.
Sajnos-t csak azért írtam, mert egy kis plusz sose árt. Amúgy meg anyám is szólt a pénztárosnak, meg később ő is látta, hogy az egy 500-as.
Nem tudom mért kell leordítani ezért... :Y

[ Szerkesztve ]

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#31) NoLF válasza csimav (#30) üzenetére


NoLF
addikt

ki ordított le? én csak kérdeztem, hogy miért sajnos.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#32) juliabrilke válasza csimav (#30) üzenetére


juliabrilke
addikt

Azért ez nem szép dolog. Most gondolj csak bele. A mástól átveréssel elvett pénzt te is elvetted volna? :DDD

(#33) csimav válasza NoLF (#31) üzenetére


csimav
senior tag

Nem te, hanem a többiek:D Csak válaszra nyomtam...
Amúgy 5 éves korom óta utálok a pénztárosokat.
És mi miatt?
Bementem a boltba venni 1kg cukrot és egy kenyeret. A pénztáros kb 10x annyit kért el, mint amennyibe kerültek. Mivel akkor még nem tudtam számolni, ezért csak otthon derült ki az eset.

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#34) D1Rect válasza csimav (#33) üzenetére


D1Rect
félisten

Azért egy sok évvel ezelőtti eset miatt nem kéne utálnod egy egész szakmát. ;)

(#35) fekeandras


fekeandras
őstag

Kicsit más de rendesen kibaszta nálam a biztosítékot.Íme:

"[I]Olvasónk esete a tahó biztonsági őrökkel + biztonsági szakember véleménye

2009. július 17.-én délután az Auchan Óbuda bevásárlóközpontban vásároltunk a férjemmel. A pénztárnál, fizetés után három RC.Security biztonsági szolgálati alkalmazott körbeállt minket és megkértek, hogy kövessük őket egy zárt irodába.
Megkérdeztem, hogy milyen okból, mire az volt a válasz, hogy rutinellenőrzés céljából. Mondtam nekik, hogy ezt nem értem, és hogy lopással vádolnak-e minket. Közölték, hogy nem vádolnak semmivel, de főnöki utasításra a férjemet át akarják vizsgálni rutinellenőrzés keretében és valójában nekem nem is kell velük mennem.[/I]

videó I. rész

Megkértem a férjemet, aki egyébként norvég állampolgár és egyelőre csak egy kicsit beszél magyarul, hogy vegye elő a videokamerát, mert szeretném rögzíteni az eseményeket. Természetesen szinte mindent fordítottam neki. Ő a döbbenettől alig bírt megszólalni. Tehát elkezdtem venni ami történik, de közölték, hogy azonnal kapcsoljam ki a kamerát, mert sértem a személyiségi jogaikat. Persze én kérdeztem, hogy és mi a helyzet a mi személyiségi jogainkkal, meg azzal, hogy megaláznak minket más emberek előtt? Erre az volt a válasz, hogy az áruház bejáratánál van egy szabályzat és azt a vásárló a belépésével elfogadta. Tehát, annak értelmében ők átvizsgálhatják a vásárlókat. Erre én azt válaszoltam, hogy az emberek ide nem olvasni, hanem vásárolni jönnek, mellesleg nekem jogom van használni a kamerámat, ott és akkor amikor akarom!
Erre ők rendőri intézkedést kértek, és feljelentéssel fenyegettek, mert nem kapcsoltam ki a kamerát. Ezek után mondtam, hogy én is rendőri intézkedést kérek! Mivel nagyon kellett volna sietnünk dolgozni, beleegyeztünk a zárt helyiségben történő átvizsgálásba, ami hamar lezajlott. Ők tájékoztattak minket, hogy a helyiségben történő eseményeket videón rögzítik. Na erre is kiakadtam, mert hogy van az, hogy nekik lehet, nekünk meg nem.
Mindenesetre az áruházból való távozáskor megírtam a panaszkönyvet, és szerettem volna aláíratni a főnökségből valakivel, hogy átvette! Senki nem volt hajlandó az aláírásával igazolni, hogy átvette, mert hirtelen a teljes főnökség szabadságon volt. A másolatot elraktam és távozáskor ismét elkezdtem felvenni a biztonsági szolgálat alkalmazottait és az áruház feliratát, de már a bejáraton kívül.

videó II. rész

Erre lerohantak a biztonságiak és el akarták venni a kameránkat. Arra még volt időm, hogy bedobjam a kocsiba és bezárjam az ajtót, majd közöltem, hogy onnan vegyék ki, ha merik. Ekkor megint telefonáltak a rendőrségnek, amit én is megtettem és odaálltak a kocsink elé, hogy ne tudjunk elmenni. Ekkor már nem akartunk elmenni, mert feljelentést szerettünk volna tenni. Sajnos, azonban fél óra elteltével sem jelentek meg a rendőrök, és a biztonságiak is némi telefonálgatás után visszavonultak az áruház belső területére.
Nem tudjuk kifejezni felháborodásunkat és döbbenetünket, hogy ez jogállamban megtörténhet!

Erre írta ezt egy biztonsági szakmában dolgozó ember:

[I] Tisztelt szerkesztőség!
Megdöbbentem az itt látott videókon! Felsőfokú biztonságszervezői végzettségem (is) van, jelenleg azonban csak őrként dolgozhatok. De ezt inkább később fejtem ki, most inkább a jelen esethez szólnék hozzá:
Amennyiben nem történt tettenérés (valaki látta vagy saját szemével, vagy a monitoron) vagy nem jelzett a kapu, igazából nem lehet semmiféle átvizsgálás! Nincs ilyen "rutin" sehol! Amennyiben egy jelzőkapu megszólal, és nem lehet tisztázni a miértet, akkor lehet visszatartani a delikvenst, amíg a kapu jelez az ismételt áthaladásoknál is... De jelenleg szó sincs arról, hogy az áruház tulajdonát szeretnék visszatartani. Az "elkövetőt" szabálysértésnél is marasztalhatják az őrök (de igazából, csak amíg nála van a lopott szajré, vagy olyan károkozás történt, amit nem tud kiegyenlíteni). Bűncselekmény elkövetésénél (ha eléri a 20000 Forintot az érték vagy valamilyen felminősítő körülmény merül fel) van igazán értelme visszatartani egy elkövetőt, mert akkor az ügy a rendőrséghez, majd bíróságra kerül, nem a jegyzőhöz.
Az eljárás ellen lehet panaszt tenni:
Személy-, Vagyonvédelmi és Magánnyomozói Szakmai Kamaránál, Auchan vezetőségénél, Fogyasztóvédelmi Hatóságnál (legfeljebb hatáskör hiányában megmondják, kihez kell fordulni)
Lehet feljelentést tenni (magánvádas eljárás):
Ehhez mindenképpen rágjuk át magunkat a 2005. Évi CXXIII. törvényen, amelyben pontosan le vannak írva a személy- és vagyonőrök jogai, alkalmazható eszközei. Ajánlott egy hasonló ügyekben jártas ügyvéd segítségét kérni (na, nem a szakmai jártasság, hanem a bírók ismerete miatt).

És ami a "főnöki utasítás" hátterében állhat:
Ex rendőrtiszt, ex katonatiszt, aki nem ismeri a Vagyonvédelmi törvényt... Viszont csodás kapcsolatai vannak, így kerülhet olyan munkakörbe, amihez nekem van végzettségem, viszont nincsenek meg a kapcsolataim hozzá... Mert ugye jó dolog 40 éves kor előtt nyugdíjba menni és azt a pár százezres nyugdíjacskát még jól ki kell egészíteni valamivel, nehogy a hozzáértő aktív munkavállalóknak legyen képzettségüknek megfelelő állásuk. És aki végrehajtja az ilyen utasítást, az tipikusan vagy megvette a biztonságőri OKJ-s bizonyítványát, vagy egy gyors, egyetlen hétvégés kurzuson megszerezte a szakma teljes egészéhez szükséges tudást.

Egy a szakmát hiányoló (anonym) biztonsági szakember
[/I]

A nevet nem írom ide és a forrást sem mert még szélsőségesnek tartanátok, hogy ilyesmi oldalakat nézegetek.

Éljenek soká a nyolc osztályt végzett, nyelveket nem beszélő gyorstalpalón képzett biztonsági őrök ... :(((

Szégyen. :(

(#36) PazsitZ válasza fekeandras (#35) üzenetére


PazsitZ
addikt

;)

- http://pazsitz.hu -

(#37) lúzer


lúzer
veterán

velem is többször előfordult
még a kasszánál kiszúrtam eddig, mert nézem, hogy milyen árakat dob a gép

és azt köszike, de nem kérem, persze nem pár forintnál

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#38) fekeandras válasza lúzer (#37) üzenetére


fekeandras
őstag

Én már azt is figyelem mit üt be/húz le a pénztáros.Ahogy fizettem odébb megyek, hogy a mögöttem jövő is tudja pakolni a dolgait és tételesen végigmegyek a blokkon.Ha valami nem stimmel azonnal irány az ügyfélszolgálat.Sajnos pofátlanul bepróbálkoznak, figyelni kell.

(#39) lúzer válasza fekeandras (#38) üzenetére


lúzer
veterán

igen, hallottam hogy egy cuccot többször lehúznak, de még nem volt velem ilyen

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#40) tildy válasza fekeandras (#38) üzenetére


tildy
nagyúr

Szvsz nem bepróbálkozás. Gondolj bele mennyi árucikk van egy ilyen boltban, és mennyi árváltozás...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#41) fekeandras válasza tildy (#40) üzenetére


fekeandras
őstag

Azért a Budaörsi Auchanban sűrűn megfordulok és nem 1x olyan dolgok is ott voltak a blokkon amit vagy eleve nem is vettem vagy pedig ha vettem is akkor a tételszám nem stimmelt például 1db üdítő helyett 4db, túró rudi 2helyett 3 stb...Máskor az akciós 1190 forintos dobozos 5lityis 100%-os almalevet 1490-ért húzta le a pénztáros csaj (ez persze nem az ő hibája volt).Mikor szóvá tettem az ügyfélszolgálatos csajnál kapásból utánaellenőrzés nélkül le akart szerelni valami falmelléki dumával.Odébb léptem két lépést hoztam egy aktuális reklámújságot a bejárattól és az orra alá nyomtam.Nagy fintorogva jóváírta.Nem vág földhöz az a 300forint de ha egy nap csak 100 embert csapnak be (és itt most nem is mondtam nagy számot) így akkor az már elég jó kis lóvé ...
Nem is értem, hogy bírják cérnával a pénztárosok.Amit némelyik paraszt vevő megenged magának az ilyen dolgokból kifolyólag... a másik oldalról meg a vezetőség stresszeli őket.Jó kis meló... :)

(#42) tildy válasza fekeandras (#41) üzenetére


tildy
nagyúr

Ott dolgoztam :B :U Igaz annak lassan már 10 éve ...Hogy szalad az idő....

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Lenry:] Átvertek
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.