Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Lenry:] Arch Linux

Hozzászólások

(#1) Lenry


Lenry
félisten

de azért most napi szinten használom :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ejj, ez akkor nekem is kötelező darab... :))

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) Lenry válasza lezso6 (#2) üzenetére


Lenry
félisten

hajrá :) erre tessék
ha elakadsz, szívesen segítek, hátha olyanba futottál bele, amin én már túl vagyok.

érdemes a core és nem a netinstall verziót telepíteni, mert amíg nincs hálózatod addig úgyse tud semmit letölteni a netinstall.
nálam legalábbis ennél a pontnál elakadt.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) lezso6 válasza Lenry (#3) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Köszi, de egyelőre majd vizsgaidőszak után fogok neki, s majd egy új vassal. :B
Mindenesetre nagyon felkeltette a disztrib az érdeklődésemet, mert ezzel aztán lehet gányolni, és megtanulni azt, hogy mi hogyan is működik egy linuxon belül, s ez engem nagyon is érdekel. :K

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) Vladi


Vladi
nagyúr

Anyám...
Meguntam a debijánt, mer működik van most egy arc linuxom. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6) 7 válasza Vladi (#5) üzenetére


7
addikt

Vannak azért lényegesebb különbségek, de tényleg aranyos indoklás :D

Nekem egyébként érdekes módon nemigen volt probléma a telepítgetéssel. Az egyetlen kritikus kérdés az, hogy van-e neted (nekem volt, pikk-pakk felismerte eddig mindenen a hálókártyát, amin futtattam), onnantól kezdve már a csomagkezelő segítségével gyakorlatilag mindent megoldhatsz belátható időn belül, szóval nekem inkább élvezet, mint szívás. Emellett élvezem azt, hogy egy tényleg csak a feltétlenül szükséges alapokat tartalmazó rendszerre építhetek. Így átlátom az egészet, és az van fent rajta, amit én akarok. :)

No meg ugye azért az sem semmi, hogy rendkívül sokféle alkalmazás van a repóban, amiket ráadásul többnyire frissen is tartanak. :K

(néha túl frissen is, ld. GTK vs. Flash -- valamelyik GTK-verzió óta a Flash nem szívesen érzékeli az egérkattintásokat)

[ Szerkesztve ]

(#7) Lenry válasza 7 (#6) üzenetére


Lenry
félisten

akkor ezért nem tudok Firefoxban kattintani a Youtube videókra?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) 7 válasza Lenry (#7) üzenetére


7
addikt

Igen, pontosan ezert. Sajna egyelore csak hackes megoldas van ra, ahhoz nekem meg nincs tul sok kedvem, inkabb kibirom. :)

Amugy ha jobbklikket nyomsz (hogy elojojjon a menu), utana meg duplaklikkelsz, akkor azt rendszerint erzekeli szimpla kattintaskent, de ugye ez nem az igazi. :)

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Lenry:] Arch Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.