Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mrlt


mrlt
tag

Hát igen, szorult helyzet csiszolja az elmét. :D

Go Pack Go!

(#2) baluka26


baluka26
veterán

Nem azért jár az ember egyetemre, hogy megtanulja a dolgokat?
Sose fogom megérteni a puskamestereket.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3) vwpolopg válasza baluka26 (#2) üzenetére


vwpolopg
őstag

Majd ha nem arra megy ki a játék sok tanárnál, hogy minél többször meghúzza az embert, hogy fizesse a rengeteg UV-t, na majd akkor nem lesznek puskamesterek se...

(#4) csƵ válasza baluka26 (#2) üzenetére


csƵ
őstag

Egyik csoporttársam 3. éve jár egyetemre és még nem volt olyan alkalom, hogy ne lett volna nála puska.

(#5) baluka26 válasza csƵ (#4) üzenetére


baluka26
veterán

Bár csak első félévem egyetemen, ált-középsuliban sem volt nálam soha puska.
vwpolopg: Ha akar, úgy is meghúz, hogy a puskát lemásolod. Bátyámat is így húzták meg Győrben közlektanból. Szóval ez nem jó indok.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6) hoffman_


hoffman_
nagyúr

A gép ötletes és mókás, de komoly használatra szerintem alkalmatlan. Használható puska kettő van - ha nagy a szigor. Toll, amire felfér mondjuk 15 xtra fontos képlet, illetve A4-es lap, besuvasztva a zh lapok közé.

Az ilyennel az a baj, hogy feltűnő a használata, illetőleg nagyon lassú. De poén, azt meg kell hagyni :D Illetőleg múltkori vizsgán nálunk volt aki bebukott ennek a gépnek a belsejével. Volt nála egy szépen megkreált, ilyen kis lapokból álló puska könyv, amikor tanár elvette, és kibontotta a lépcsőre, akkor egy 3 méteres puskacsíkon röhögött a fél terem :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7) ArchElf


ArchElf
addikt

Én nem puskáztam, mert 1m távolságról már képtelen voltam/vagyok elolvasni 8-as betűméretű szöveget sem.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#8) D1Rect


D1Rect
félisten

Éjjen mérnök/építész/orvos képzéss!

(#9) hoffman_ válasza D1Rect (#8) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10) moha21


moha21
addikt


.>

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#11) hoffman_ válasza moha21 (#10) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Na jó, a fentebbit visszaszívtam, így is lehet :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12) Lenry válasza moha21 (#10) üzenetére


Lenry
félisten

epic :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) beefjeez


beefjeez
senior tag

Én jobbat tudok, és ez egyedi: Klasszikus átlátszó golyós tollba cetli! :)

(#14) Kephamos


Kephamos
addikt

"Aki az egyetemet csak tanulással tudja megcsinálni az megélni is csak a munkából tud majd..."
Nade, félre a tréfát. Vannak helyzetek, mikor tényleg csalni kell, ha sikert akar az ember. Pl. a mérnökképzés ilyen. Van, mikor csalni kell, nincs mese.

(#15) hoffman_ válasza Kephamos (#14) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nekünk annyira érdemes csak csalni villanytanon, mint az orvosoknak anatómián :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16) moha21 válasza hoffman_ (#15) üzenetére


moha21
addikt

Kb. mateknál is hasonló a helyzet. Bár egy két elméleti kérdés vagy képletet kipuskázni még nem a világvége, én pédául a csillag-delta átalakítást sosem tudtam fejben megjegyezni :>
Pedig ott is meg lehet határozni, hogy miért annyi lesz az eredő amennyi, de sosem érdekelt.

Nyquist vagy Bode diagrammnál meg tényleg semmit nem tudsz puskázni. Villany 2-ből nekem nem is volt puskám.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#17) hoffman_ válasza moha21 (#16) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Értelme sincs. Én egy kezem meg tudom számolni, hogy hányszor puskáztam gimiben és eddig egyetemen összesen. Amúgy villany nekem mumus, most jön a 4. szemeszter, és ezzel együtt a villany II. harmadik felvétel vk-n... I-ből most mentem át. De nem puskáztam :D Aztán van csíra csoporttársam, aki leleste vizsgán már egy éve haverról a felét és 3-assal átment... Csillag-deltát amúgy pont tudom :) És érdekes, mert szerintem az pl halál egyszerű megjegyezni, de sokan nem vágják mégse.

Amúgy erre néha ráparázok, mert van ami érdekel, van sok, ami nem, de így másodévesként lövésem nincs egy csomó dologról, pedig nem haladok olyan rosszul. Sokszor elgondolkodom, hogy hogy a rákba lesz belőle potens villanymérnök.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18) moha21 válasza hoffman_ (#17) üzenetére


moha21
addikt

Az első éves tárgyak úgyis alapozó tárgyak, nagyon nincs mit levonni belőlük. Méréstechnikára érdemes figyelni + elektronikára. Mérés laborra én Tényihez mentem ( aki szigorú, de megtanít ), elektroból meg természetesen mindenhol Molnár tanár úr. Utóbbihoz mindig jártam külön is, mert ő tart a népnek és ott lehet faggatni. Persze ez így általánosan igaz, ha hajtás-t tanulsz majd akkor nem annyira fog érdekelni a programozás, ha PLC-zel akkor meg leszarod a távvezetékeket .:)

Mondjuk nekem a villany I az könnyen ment nagyon, a villany 2 az már necces volt. Legjobban a másodfokú Bode-val szívtam személy szerint, valószínű a matek miatt.
Mondjuk az anyagismeretet azt full kipuskáztam a vizsgán, arra emlékszem, pedig érdekes volt meg minden.:)

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#19) hoffman_ válasza moha21 (#18) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hm, te Tavaszmezős vagy akkor, jól gondolom? Elektrobol nekünk Csepesz tanárnő van, aki aranyos nagyon, de nem szeretem, nekem nagyon nem adja át az elektrót. Méréssel készen vagyok, 1-2 is megvan laborokkal. Nem ízi, sok mindent nem tudok, de legalbáb érdekes volt, illetve Major tartotta, a kedvenc előadóm. Programozáshoz síkhülye vagyok, energetika a cél, azon belül meg szeretnék megújuló energiaforrásokkal foglalkozni, kíváncsi vagyok mennyire sikerül majd(modul ugye nincs rá). Távvezetékeket se komálom, szóval majd valahol kompromisszumot fogok kötni :D (hírtech, világítástechinka érdekel nagyon, de az meg max hobbiszinten)

mod:

Nekem nem volt puskám anyagra, 4-5 pdf volt, egyet tudtam, meg egy kis józanparaszti, és bemákoltam. Viszont akkor vagy te sz*ptál nagyon, vagy velünk rendes nagyon Dén papa, mert másodfokú Bodét nem ad sose. Megmutatta gyakorlaton egyszer, de az nagyon para, vizsgán sose volt.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#20) moha21 válasza hoffman_ (#19) üzenetére


moha21
addikt

Hát nálunk Szininél volt ZH-n is és Vizsgán is 2.fokú Bode. Dén Gábor amúgy nagyon rendes tanár, voltam nála pár órán villany I-en. Világítástechnika labor az a B épületben van nem? Vagyis a Józsiban ott van valami ilyesmi. Fizikával szoktak még bajban lenni sokan, pedig szerintem az sem nehéz tárgy.
Molnár mindent átad elektróból, azt is ami nem kell.:)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#21) hoffman_ válasza moha21 (#20) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A két székhelyen sajnos teljesen máshogy tanítanak, elég nehéz az "átjárás" a kettő között, ezt már láttam. Dén papa amúgy tényleg rendes, de az elvi hibát azért szereti szórni rendesen. Világításlabor Józsiban van tudtommal is. Fizikából buktam most, sajnos nem készültem rá eleget, pedig tényleg könnyű, sőt egyenesen nevetséges amit Dóri elvár szerintem. Kár, hogy durván több elmélet van, a számolás az igazi, de így is elmegy, BME-n ennél parább, bár ott a villany is. Elektróbol viszont magamra vagyok utalva, már szereztem be olvasmányt, most ez egy lájtosabb félév lesz(ha a 3 vk-t nem veszem), szóval elektróból is meg villanyból is önképzés lesz :) Majd elválik. Ha nem leszek mérnök, megyek politikusnak :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.