Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Huntszy


Huntszy
tag

Mérted esetleg, hogy mennyit fogyaszt amúgy az a "minimális fogyasztású" laptop?

Kíváncsi lennék rá mert többször is eszembe jutott már, hogy vajon egy régi laptopot érdemes kukázni családtagtól ha kell valami egyszerű feladatra vagy egy rPi még annál is kevesebbet fogyaszt így ledolgozza idővel a pár ezer forintos beugróját?
Persze csak gondoltam rá, lemérni még nem mértem le magam :U

(#2) Gdi


Gdi
senior tag

Daisychain-elj elé pár UPS-t :)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#3) Lenry válasza Huntszy (#1) üzenetére


Lenry
félisten

nem mértem, de feltételezem, hogy kevesebbet eszik, mint egy asztali gép.

egyébként én is gondolkodtam a fenti célra egy Pi-n, és próbáltam is összehozni, de valami nem volt ARM-re, ami kellett volna, nem emlékszem már hogy micsoda, úgyhogy végül maradt így

(#2) Gdi :DDD
még lehet hogy volna is annyi hadrafogható UPS-em :B

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) nemlehet válasza Huntszy (#1) üzenetére


nemlehet
őstag

Nekem egy Asus ROG G56RJ gépem van nagyon hasonlóra használva (torrent is fut rajta meg családi fájl megosztás). Kikapcsolt dedikált VGA mellett lehajtva olyan 15-20 W körül eszik egy I7-4700HQ procival.

Nyilván nem egy rPi de tekintve hogy pl az UPC beltéri is ennyit eszik szerintem belefér.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#5) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

már ilyen piszlicsáré néhány napnak is emléket állítunk? :P

[link]

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) Gdi válasza bambano (#5) üzenetére


Gdi
senior tag

Azért mégis csak egy laptop.

Ha a Voyager űrszondákat nem számoljuk (mint leghosszabb futásidő számítógépnél), akkor ez alábbi ér valamit már?
[link]

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#7) D1Rect


D1Rect
félisten

Találtam illusztrációt:

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.