Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Xirtam


Xirtam
veterán

Kérdésem, hogy ezt pl. egy játék ba bele is tudod tenni mint egy 3D-s objecktum? Vagy ez most így micsoda? :B :R

(#2) Lenry válasza Xirtam (#1) üzenetére


Lenry
félisten

ez így most egy 3D modell, a 3ds max saját projektfájljába mentve (.max)
ha egy játékmotor kezel egy olyan formátumot, amibe a max menteni tud, akkor a modell természetesen importálható az adott játékba. (pl az Unreal engine 3 ilyen)

bár ebben a formában erősen ellenjavallott, mert ez az egy virág 10.500 polygonból áll, ami túlságosan sok egy egyszerű virághoz.
ha az Unreal engine-nél maradunk, akkor ott egy karakter átlag 3000-12000 polygonból áll

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) Xirtam válasza Lenry (#2) üzenetére


Xirtam
veterán

Úgye ezek a polygon a vonalak amig magát a 3D-s elemet alkotják. Jól gondolom?

(#4) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

jó. :K

Látom gyakorolsz szorgalmasan. Valami előrelépés az ügyen? Régebben érdekelt prof szinten a dolog.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5) Lenry válasza Xirtam (#3) üzenetére


Lenry
félisten

majdnem :)
a polygonok (sokszögek, esetemben elsősorban négyszögek) azok a sík lapok, amik a modellt alkotják :K
a vonalakat edge-nek, élnek nevezzük, egy edge-hez két polygon kapcsolódhat.

(#4) Vladi: nem akarom elkiabálni, de talán lesz belőle valami :B

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) Vladi válasza Lenry (#5) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

:C
Akkor majd csak suttogj. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7) Xirtam válasza Lenry (#5) üzenetére


Xirtam
veterán

Esetleg valami tutorial oldalt ahol okosodni tudok ebben a " modellező programozásban " ha nevezhető így tudnál linkelni? Tudom Google a barátom! De szájbarágos kell :D :R

(#8) Lenry válasza Xirtam (#7) üzenetére


Lenry
félisten

hááááát
én anno középsuliban kaptam egy "alapkiképzést", plusz van egy barátom, aki ebből él, ő is nagyon sok mindent megtanított, plusz a Digital Tutors tutorialjai is sokat segítettek, nagyon nagyon jók és szájbarágósak, azonban két apró hátrányuk van: angol nyelvűek és fizetősek (45USD/hó)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) Vladi válasza Xirtam (#7) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Blenderhez vannak jó leírások. Esetleg nézd meg azt.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

gratulalok muvesz ur : )

some men just wanna watch the world burn...

(#11) Xirtam válasza Lenry (#8) üzenetére


Xirtam
veterán

Középsuliban? Igazat megvalva én pont ezzel akarnék akartam foglalkozni. Most fogok érettségizni aztán egyetemen ezt akartam! :U

(#12) Lenry válasza Xirtam (#11) üzenetére


Lenry
félisten

nem volt a tanterv része :)
egy infótáborban mutatta meg az infótanárunk

nem tudom, hogy találsz-e olyan egyetemet, ahol lehet erre szakosodni

(#10) j0k3r! :R
hol vagyok én a művészethez.... :B

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) Xirtam válasza Lenry (#12) üzenetére


Xirtam
veterán

Végülis ez modellező grafikus programozói szak nem? Legalábbis szerintem azon kéne tanítaniuk!

(#14) Dany007


Dany007
veterán

Wow, egyre coolabb lesz ez a virág! A renderelt kép már inkább hasonlít fényképre, mint 3D-s képre! Grat!
Amúgy eddig mennyi időd van a dologban? És miből tanulod? Magadtól? vagy net? vagy isis? :)

(#15) Lenry válasza Dany007 (#14) üzenetére


Lenry
félisten

[link]

néhány hónapja foglalkozok vele komolyabban

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16) Dany007 válasza Lenry (#15) üzenetére


Dany007
veterán

jajajaaa Thx, write only modban vagyok már ilyen későn! :D

(#17) Lenry


Lenry
félisten

Kicsit kerekíteni kell az alját, meg szárat kell még faragni neki

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) Dany007 válasza Lenry (#17) üzenetére


Dany007
veterán

Meg egy kis brightnesst =) Bár tudom a sötétség sokmindent eltakar.
Amúgy még mindig nagyon komoly!

(#19) Lenry válasza Dany007 (#18) üzenetére


Lenry
félisten

:R

a plusz fényt már akár PS-ben is megoldom

(#20) Psychonaut: jó ötlet :R

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20) Psychonaut válasza Lenry (#17) üzenetére


Psychonaut
addikt

Szvsz ne egy erdei út elé rakd be, inkább kert vagy hasonló háttér legyen.

(#22) Lenry válasza Psychonaut (#20) üzenetére


Lenry
félisten

igaz, ezek tulipánok, de a depth of field miatt úgysem látszik. már csak a színeket kell kicsit összébb hangolni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) JoeYi válasza Lenry (#22) üzenetére


JoeYi
őstag

az alap blogbejegyzés képei gyönyörűek, de ez ebben a tálalásban szörnyű.

A virág aljával ne törődj, inkább alkosd meg a szárát és a kapcsolódási pontot a szárhoz. Ha ilyen hátteret akarsz használni, akkor pedig sokkal fényesebbre kell venni a jelenetet.

Összességében szerintem ütősebb lenne ha lefektetnéd egy asztalra

Amúgy grat hozzá

(#24) Lenry válasza JoeYi (#23) üzenetére


Lenry
félisten

:K
az asztalos ötlet is tetszik, megpróbálom megvalósítani

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25) Lenry válasza JoeYi (#23) üzenetére


Lenry
félisten

mit szólsz ehhez?

még plusz szirmok ide-oda, plusz fény, meg valami a feketeség helyére...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26) JoeYi válasza Lenry (#25) üzenetére


JoeYi
őstag

hú, nagyon szép. Viszont a kép alján lévő szirmot kicsit mahináld meg, vagy vedd le, vérpacára asszociálok belőle :)

A rózs így már jó, még pár levelet kaphatna :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.