Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44) Ed_007 válasza Bugarov (#39) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Az egyik boltban kifogtam öt egymás mellé pakolt minőséginek tartott gépet és kapva az alkalmon, végigpróbáltam a billentyűzeteket illetve összevetettem a képernyőket, súlyelosztást stb.
A Dell-ekben nincsen magyar billentyűzet (XPS sorozat), ami nekem alap (magyarul írok legtöbbször), plusz nem is volt kényelmes gépelni rajta.
A 900-as Yoga a harmadik legjobb volt (a Dell-t megelőzve), de a szigetes billentyűzet elrendezése (billentyűzetek mérete, köztül levő hely stb.), a nyomáspontok, mozgás, stb. nem igazán jött be.
A HP Spectre 360 egész jó volt, de sajnos nem nagy enteres volt a billentyűzete (nekem ez vált be és furcsa volt néhány további billentyű helyzete).
Az Asus Zenbook UX390 billentyűzetén nagyon jó volt gépelni; a nyomáspont, mozgás, a gombok mérete és távolsága stb. igen kellemes volt.
A számomra legkényelmesebb az Asus UX305 volt; amely meglepően tökéletesen kézre állt; alig tudtam ott hagyni.
Lenovo notebook-okat használtam az utóbbi öt évben; hagyományos (nem szigetes), nagy Enter-es billentyűzettel, azaz ilyen háttérrel nézelődtem - nekem egyébként még ma is ez az etalon (T60p - W500 stb.).
A képernyő szempontjából Y900-Dell-Asus UX205-Asus UX390-HP Spectre 360 volt a sorrend (rosszabbtól a jobb felé a felsorolásban). Az Y900 nagyon halvány volt...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.