Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) janitor01 válasza Alchemist (#24) üzenetére


janitor01
tag

Ez amúgy engem is érdekelne. Vegyünk például engem. Egy autóipari beszállító cégnél vagyok mérnök. Nem érzem, hogy ez ne lenne "komoly" meló. Elég sokat utazok a vevőkhöz, 1, 2, 3, napra. Sokat prezentálok, sokat tárgyalok. Időm 99% ban office programokat használok. Ha nem akkor 3D fájlokat nyitok meg nézegetővel esetleg, metszeteket készítek. Na most ezekre még az ennél gyengébb specifikációkkal szerelt jelenlegi céges Lenovom is alkalmas.

Nekem pl egy dolog számít, hogy könnyű legyen beférjen egy kézi táskába, ne keljen még a töltőt se vinnem. A kifordítható képernyű szintén jó eszköz ha éppen nincs kivetítő vagy TV a szobában. Nyilván amiért ez a gép kiesik az az, hogy nem dokkolható bár amúgy a type-C vel ez sem megoldhatatlan. Mivel mikor az irodában vagyok akkor azért be vagyok dokkolva rendes monitorral és bill+egér.

Számomra ezek a subnotik az ideálisak, sőt tovább megyek átlag userek számára az m es proci is több mint elég.

Nem fogok ezen 400 + alkatrészes CATIA modellekkel dolgozni (de arra elég komoly asztali munkaállomások vannak), nem fogok 4K-s videókat napi szinten vágni és effektezni (amúgy ha kellene a gyerek szülinapi videóját egy évben egyszer sztem. simán megvágod egy core m es géppel is.) Nem fogok sem végeselem szimulációt sem egyebet végezni. De szerintem igenis ezek a gépek alkalmasak komoly munkára is.

Ezek a gépek szerintem célmunkákra nem alkalmasak de ez egy nagyon kis szelete az egésznek és tipikusan NEM az szelet ahol laptopokat kellene használni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.