Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha tartósan terheled a procit, akkor milyen frekin áll meg?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) Cifu


Cifu
nagyúr

Szép és korrekt írás, nem túl ömlengő, és mentes a látványosabb hibáktól. Gratula érte! :C

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Jó írás.
Kár, hogy nincs Lenovo laptopokhoz magyarországi szerviz :(

(#4) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Szia

Csak par kiegészítés:
1. A 3,5ghz turbo az mar nem 8 szalon érhető el.
2. Nyugalomban a 50fok koruli maghomerseklet elegge magasnak mondhato ugy, hogy meg igazan meleg sem volt iden, mi lesz nyaron..terhelest meg sem említem inkabb. A terheléses hofokokat elegge hianyoltam az írásból.
3. Gyakorlati szempontból nem annyira lényeges, hogy korábbi tesztekben csak a 2Gb vram volt tesztelve.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#5) szabonagyur válasza Darth_Revan (#3) üzenetére


szabonagyur
félisten

Van, TMX nevet fut csak használhatatlan kategoria.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#6) Chaser válasza Darth_Revan (#3) üzenetére


Chaser
titán

De van, legalábbis eddig volt. Amíg kinn szervizelték őket gördülékenyebb volt a történet. Ez most az ideapadok legnagyobb gondja.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7) Khelben


Khelben
nagyúr

Érdemes lett volna megmérni játék közben a billentyűzet hőmérsékletét, mert ha el is vezeti a hőt, annak nagy része oda jut és a 60 fokos billentyűzetet mindennek nevezném, de egészségesnek nem igazán.

(#8) Darth_Revan válasza szabonagyur (#5) üzenetére


Darth_Revan
veterán

TMX? Az mi? Én annak a trehány cégnek a puszta létezését is tagadom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9) Ferkósza


Ferkósza
tag

"Ezen eszköz minőségéről inkább nem nyilatkoznék."
LOL :DD

(#10) Integrale


Integrale
veterán

Kár, hogy hiányzik az M.2 csatoló, pár hete akartam váltani egy ilyen notebookra, de kell az SSD és a HDD is, így kiesett.

1 maggal 3,5 GHz, kettővel 3,4, 4-gyel pedig 3,3 GHz, 8 szállal pedig gyanítom még alacsonyabb.
Terhelve meddig throttlingol? Vagy a két ventilátoros kialakítás miatt huzamosabb ideig is tudja tartani a turbot, nem szól bele a GPU hőmérséklete?

"Bad reklám is reklám too"

(#11) oszi666 válasza szabonagyur (#4) üzenetére


oszi666
őstag

Nekem régebbi, notimnál, i7 2630QM procis laptopnál out of the box volt mindig 45-50 fok körüli a hőmérséklet alapjáraton
Szerintem ez egy i7es notinál sajnos megszokott

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#12) Marcellus_


Marcellus_
csendes tag

Erősen gondolkodom egy ilyen y50 vásárlásán, viszont mivel nem sűrgős, megvárom a termékfrissítést, aminél a fullHD-s panel már elvileg IPS lesz. Külföldön néhol már elérhető, remélem hamarosan itthon is lehet közülük szemezgetni :) Emellett milyen gépet ajánlotok még hasonló paraméterekkel, ebben árkategóriában? Illetve mekkora gond az, hogy nem kivehető az akksi? mármint ha főként asztali gép helyettesítőként funkciónálna...

(#13) szabonagyur válasza Marcellus_ (#12) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akksi csak akkora gond, hogy a meleg hatására szerintem csoda ha 1 évet ki fog húzni a gépben.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#14) Marcellus_ válasza szabonagyur (#13) üzenetére


Marcellus_
csendes tag

Aham... hát ja, ettől tartok én is. Ilyen akksik cseréje mennyibe fáj kb? nincs ilyen téren tapasztalatom, illetve ettől függetlenül megérné-e?

(#15) Shade45


Shade45
senior tag

Közvetett módon kapcsolódik a géphez a hozzászólásom, de inkább nagy általánosságban kérdezném:

Mélynyomó...

Józan paraszt ésszel végig gondolva, egy laptopban elhelyezett mélynyomó eléggé káros hatással van a gépben lévő HDD-re! Kvázi mintha folyamatosan cipelném, vagy zötykölődnék vele utazás közben egy kátyúkkal sűrűn megtűzdelt aszfalton.

Helytálló a logikám, vagy túlságosan "paraszt" ésszel gondolkoztam...? :D

(#16) szabonagyur válasza Marcellus_ (#14) üzenetére


szabonagyur
félisten

Gondolom annyi mint egy cserélhető akksi, vagy 30e. A megéri meg te dolgod, szerintem sok ennek a gépnek ez a hardver hűtés terén, új generációt nem ismerem de gondolom nem lesz csoda. Hiába írják, hogy hát ez 4 magos i7 meg társai, hosszú távon biztos nem tesz jót annak a hűtésnek, hogy megy nagy fordulaton, előbb utóbb csapágyas lesz stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#17) Marcellus_ válasza szabonagyur (#16) üzenetére


Marcellus_
csendes tag

Köszi, akkor lehet nem ez lesz a nyerő, mert tényleg hosszú távra tervezek. Viszont nincs sok ötletem, hogy innentől mi jön szóba...

(#18) Kirrr válasza Marcellus_ (#17) üzenetére


Kirrr
aktív tag

Asus G551. Ugyanez a hardver csak mindenhez hozzáférni benne és nem kell teljesen szétszedni a gépet hozzá. Cserélhető az akksi is van Optikai meghajtó is (SSD+HDD kialakításhoz)

(#19) alkatraz3000 válasza Darth_Revan (#3) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Thinkpadhez van ;)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#20) dlaj


dlaj
őstag

Azt mondja (no offense) már meg nekem valaki (lehetőleg minél több ember véleményére vagyok kíváncsi), hogy hova ez a rajongás a 14"-os FHD kijelző iránt???

Én most váltottam nagyobb felbontású notira, 14"-on 1440x900 pixelt bámulok. Akarom mondani próbálom kivenni, hogy mit olvasok/látok. Nekem ez a 121 ppi is nagyon apró. (Hozzá teszem, a látásom egy kicsit gyenge, +1-es szemüveggel látok tökéletesen élesen,, de a dolgok akkor sem lesznek nagyobbak.)
Már ezt a felbontást is nagyon kicsinek látom a betűk szempontjából. (természetesen a weboldalakat felnagyítom) Alig tudom normálisan olvasni, nem beszélve arról, hogy pixlesnek abszolút nem látom a kijelzőt. (Kisebb felbontásúra nem akarom a kijelzőt állítani, mert alul-felül fekete sáv lesz.)

Én is a minél jobb és erősebb minőség megszállottja vagyok, de ezek után abszolút nem vágyom a 14" FHD 157 ppi-s megjelenítőjére. :R

(#21) alkatraz3000 válasza dlaj (#20) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Fekete csík jelenik meg?? Allits az aránynak megfelelő felbontást.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#22) x_o_n


x_o_n
veterán

A leirás jó,bár kinéztem egy ilyen gépet csak gt960 vga verzió,és még vannak eltérő paraméterek,de azt hiszem inkább a hasonló árban leledző és hardverileg meg egyező Msi,Asus vagy talán Medion (erősen alienware klón :) ) lesz a nyerő ,azokat megnéztem élőben és bövithetöbbek,jobb szellőzés stb..valahogy bár egy g580 ast nyüstölök több mint két éve nem merem bevállalni ezt a Lenovot.

(#23) t72killer válasza Marcellus_ (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Alsóhangon 150EUR környéke egy új akksi. Cellacserével olcsóbban meg lehet úszni.

Szvsz egy ilyen gépből ha éppen nem akksis üzemmódra készülök, mindenképp kivenném az akksit. Gondolom úgyse lesz folyamatosan vonaton nyúzva a gép:U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) Kirrr válasza x_o_n (#22) üzenetére


Kirrr
aktív tag

860m = 960m (Maxwell mindkettő)

(#25) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Sajnos pont a lényeg hiányzik.az ilyen "gamer" laptoloknàl a terhelèses hőfokok a legfontosabbak.Mert lehet bármi hardver benne,ha az pont azalatt szépen megfő,amire elvileg szàntàk....jàtek alatt...

(#26) dlaj válasza alkatraz3000 (#21) üzenetére


dlaj
őstag

Nekem csak ez van. Ha a csuszkát lentebb húzom, már összemegy a képernyő.

(#27) Chaser válasza t72killer (#23) üzenetére


Chaser
titán

Sztem ilyen gépeknél már nem a legjobb megoldás. Előfordulhat, hogy kell a tápnak + kraft amit akkuból pótol. Egy ilyen gépnél az hogy megdöglik az akku 1-2 éven belül szinte "elvárás".

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28) t72killer válasza Chaser (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért egy 200-230W-os tápnak furmark+prime alatt is ki kell szolgálnia a gépet, nehogymár... Az asztalim eszik max 240W-ot furmark alatt (GTX 970 + i7 4770k), ebben a laposban pedig a CPU+VGA együttes max TDP-je kb 150W.

Ha az akksit b&zerálja, miközben konnektorra van dugva, akkor valamit nagyon elb&xtak a belső tápáramkörrel.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) Chaser válasza t72killer (#28) üzenetére


Chaser
titán

a cikkből:
"további tartozék a 135W-os töltő is"
és van a gépben kijelző, wifi, ez+az, nem elképzelhetetlen, hogy bele lehet nyúlni 100+ W-ba, a töltő meg ideális esetben tényleg tud tartósan kb 130W-ot, nem ideálisban pedig nem

régi tp-knél bevett szokás volt, hogy akkuból is loptak kraftot ha kellett, áthidalva a nagy energiakilengéseket ezzel
sok közülük akku nélkül levett cpu órajellel volt csak hajlandó üzemelni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) alkatraz3000 válasza dlaj (#26) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

De nem ugy van, hogy egyszer szélesvásznú, egyszer 4:3 a felbontashoz az arány?

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#31) t72killer válasza Chaser (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egészségükre. Az én HP 8770w-mhez, ami kb ennyit fogyaszt 230W-os tápot adtak. Nem is panaszkodott eddig, ha húztam a vga-t (K3000m).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) IDK -


IDK -
csendes tag

Csak annyit tennék hozzá, hogy az y510p szériában GT 755M SLI volt nem pedig GTX 755M.
Szerintem nem sikerült jól ez a széria,semmivel nem lett jobb a teljesítménye az elődnél.
Anno y500 és y510p között azért érezhető volt a különbség.

(#33) dlaj válasza alkatraz3000 (#30) üzenetére


dlaj
őstag

Igen, úgy van.
A szélesvásznú beállítás alul-felül hagy fekete sávot, a 4:3-as beállítás pedig két oldalt.
Ennek szerintem se így kellene lennie. Pedig tudtommal gyári videó driver lett telepítve.
Majd utánanézek. Jó, hogy beszéltünk róla. :R

(#34) xKRIPAPAx válasza Shade45 (#15) üzenetére


xKRIPAPAx
csendes tag

A rázkódás már régóta nem probléma, mert van védelem. Egyébként aki kicsit is törekszik a stresszmentes életre, az csak ssd-vel használja ezt a típust. Ssd-n futó rendszerrel még egy 10éves notebook is szárnyakat kap....

[ Szerkesztve ]

" Leadership is something you earn, something you're chosen for. You can't come in yelling, 'I'm your leader!' If it happens, it's because the other guys respect you. " - Ben Roethlisberger -

(#35) faltumd96


faltumd96
csendes tag

Nagyon köszönöm mindenkitől a kritikákat, reflexiókat!
Sokan kértétek - teljes joggal - , hogy írjak a CPU terheléses órajeléről, és a magok hőmérsékletéről; ezt vmikor a napokban le fogom mérni, az eredményeket pedig közlöm veletek itt a fórumban.

Amiket az akkumulátorral kapcsolatban írtatok valóban problémának gondolom én is, igazából nem is értem, hogy miért határozott így a Lenovo, nem igazán tudom elképzelni, hogy ennek műszaki oldalról mi oka lehetett...
Ezzel kapcsolatban egy megdöbbentő adat: az AIDA64 szerint az én gépemben az akkumulátor elhasználódás mértéke 12%! Fél év használat után! Ez az adat meglehetősen felháborító - amennyiben helyes - , pláne annak tükrében, hogy valójában nem túl sokat játszottam a gépen...

(#36) Tikakukac


Tikakukac
titán

Széthullási arányokat elnézve ezt a gépet szerencsejátékosoknak és szobadíszítőknek merem ajánlani. Ez most 1 konkrét gép, sajnos a legtöbb nagyon nem akaródzik egyben maradni főleg rendesen működni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#37) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Lenovo gépet én nem szívesen vennék (szerintem nem túl jó a support). Mindenesetre köszönjük a tesztet.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#38) szabonagyur válasza IDK - (#32) üzenetére


szabonagyur
félisten

Volt SLI nélküli y510p...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#39) spawn21 válasza Tikakukac (#36) üzenetére


spawn21
veterán

Nálam is egy korrekt gép van. :K

iPhone 13p

(#40) Tikakukac válasza spawn21 (#39) üzenetére


Tikakukac
titán

Azért mondom, van ilyen.

Sajnos a legtöbb nem ilyen. Megnézném a tied is, hogy refurb-e szakadt matricával belül :B Mert simán kiküldik így a csodagépet, bezony :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41) ppetike1


ppetike1
csendes tag

Augusztus óta én is ilyen gépet nyúzok.
Nagyon tetszik a gép, erős. DE! Az egyik ventillátora már újonnan kis kattogó hangot adott ki, december óta hideg indításnál (több óra pihenés után) olyan, mint egy traktor.. :W Pár perc után megszűnik. És a legjobb, hogy az alján levő műanyag az egyik zsanér melletti csavarnál megrepedt. :Y

(#42) Tikakukac válasza ppetike1 (#41) üzenetére


Tikakukac
titán

És a legjobb, hogy az alján levő műanyag az egyik zsanér melletti csavarnál megrepedt.

Típushiba, sok dobozból kivéve is tudja, tök átlagos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#43) ppetike1 válasza Tikakukac (#42) üzenetére


ppetike1
csendes tag

Leragasztottam fekete szigszalaggal, esztétikus lett. :DD

(#44) faltumd96 válasza t72killer (#1) üzenetére


faltumd96
csendes tag

Íme a Prime95 mérés közbeni hőmérsékleti,- és órajelviszonyokról tanúskodó két kép.

(#45) Integrale válasza faltumd96 (#44) üzenetére


Integrale
veterán

Hány foknál vette vissza, és mennyire? Ha a GPU-t is terheled, akkor hogy alakul?

"Bad reklám is reklám too"

(#46) faltumd96 válasza Integrale (#45) üzenetére


faltumd96
csendes tag

Milyen benchmark szoftvert javasolsz ehhez a méréshez?

(#47) Integrale válasza faltumd96 (#46) üzenetére


Integrale
veterán

Erre jo az Aida is, csak pipald be q GPU(s)-t is, illetve tudod monitorozni GPUz-vel es Aidaval parhuzamosan.
Azert ez az erdeklodes, mert nalam (ugyan ULV) de a 4 szalon adott 2400 MHz, 76 fok elerese utan mar csak 1800. Ezt pedig csak akkor eri el, ha terhelve van a GPU is, foleg ha a dedikalt.

"Bad reklám is reklám too"

(#48) t72killer válasza faltumd96 (#44) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ahogy a kolléga írta, ez így csak statisztika, nem mutatja, h konkrétan mennyin megy a proci, amikor kapja a prime95-öt. Az Aida overclock füle alatt pl mutatja az aktuális órajelet, azt kell nézni - ill win8 alatt elvileg a feladatkezelő is kiírja már a MHz-eket.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#49) Maegoss


Maegoss
tag

Nekem is Y50-70-esem van, csak Core i5-4200H procival. A kijelző szerintem sem a legjobb, a szinek invertálódása tényleg probléma, viszont állítólag könnyű cserélni. A beépített akksit a Youtube-on levő videók alapján nagyon egyszerű kivenni, csak lecsavarozod a hátlapot tartó csavarokat, kihúzod az akksi kábelét, kicsavarod az akksit tartó csavarokat és kész is. A HDD (WD10SPCX-24HWST0) tényleg rémesen lassú, úgyhogy gondolkozom a cseréjén. Sajnos nem értek annyira a notebook HDD-khez de az internetet böngészve nekem úgy tűnik, hogy különböző vastagságú notebook vinyók vannak (pl. 7 mm, 9 mm. stb) szóval az Y50-70-be melyik kell? A WD Black Scorpio 7200 rpm 750 GB (WD75000BPKX) vagy a Seagate 5400 rpm 1TB HDD + 8 GB SSD (ST1000LM015) belefér? Ha igen akkor a kettő közül melyiket ajánljátok? Ha jól látom mindkét említett HDD 9.5 mm vastag.

(#50) CHaooSS válasza Maegoss (#49) üzenetére


CHaooSS
őstag

Szia

Seagate vinyót vedd, amúgy belefér, nem sok az a 2,5mm
Nekem egy HGST 7K1000 van benne és elfér.

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.