Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Remélem nem ez lesz a jövő. :(

(#2) L4mie


L4mie
veterán

"Érdemes ezt a két megoldást vegyíteni, mert combra téve a tablet támasza nagyon hátranyúlik, ilyenkor jól jön, hogy a klaviatúra hátsó részének megemelésével bő két centimétert rövidül. "

adott egy hordozható kompakt eszköz, egy olyan dokkolási megoldással amit a hajadra kenhetsz utazás közben, mert csak így vagy csak úgy tudod használni, de nem hiszem, hogy stabil lesz....GG :W

*persze zeket csak képek alapján mondom, jöhetne egy tesztvideó vonaton-buszon-autóban utazás közbenről :P az meggyőzne, hogy hülyeséget beszélek, és igenis használható a dolog.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3) Tigerclaw válasza f(x)=exp(x) (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Attól nem kell tartanod. Ez is ugyanazoktól a hibáktól "szenved" mint a Surface Pro. Nagyon drága és "hibás" a zsanér koncepciója. Ezt az irányt kukázni kellene és a Surface Book-ot továbbvinni. Az is drága, de legalább megtartja saját magát kitámasztó nélkül is. Miniben, amúgy a Google Pixel C zsanér megoldása tetszik, de maga a gép nem, mert androidos és nincs touchpad.

Remélem, most hogy az AMD nagyot lépett a gyártástechnológiában, tud majd fogyasztásban választ adni a Core M szériára, meg úgy általánosságban a mobil apu-k terültén az Intelnek...hogy jöhessenek az olcsóbb "ultrabookok" és a hasonló 2 in 2 megoldások.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) #06658560 válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Akarod mondani a Lenovo Yoga zsanérmegoldást?

(#5) tibaimp


tibaimp
nagyúr

400.000 forint, az nagyon sok, nem is akármilyen 12-13 colos lapost veszek mondjuk a Harveraprón akár Lenovo-t is! Így szerintem nem életképes.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6) Kasya


Kasya
nagyúr

Ennyi penzert mindig "orommel" olvasom, hogy a max teljesítményt csak "papiron" tudja.

(#7) Tigerclaw válasza #06658560 (#4) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem konkrétan a zsanér megoldás minőségével van problémám, hanem azzal koncepcióval, hogy hátsó kitámasztás kell, hogy ne boruljon fel a tablet, amit csak asztalon lehet normálisan használni. Ha nincs asztal, akkor a Surface Pro és hasonlóak csak tabletként használhatóak. Az ember a munkájára akar figyelni és nem arra, hogy egyensúlyozza a gépet folyamatosan. Artistáknak lehet hogy ez jó gyakorlás, de az átlag ember nem ilyen.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) AxBattler


AxBattler
félisten

Nem rossz, de nekem a TP Helix 2 jobban bejön. Csak az áruk....
Egyébként inkább nyomjátok ki az RX460 tesztet, mit kotlotok annyit rajta? :DD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9) atike


atike
nagyúr

Nem rossz, nem rossz... De miért fényes kijelző...?

(#10) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Nem rossz, bár én core m-el nem vennék ilyet. Viszont a bill. világítást kihagyni komoly hiba volt. Azért az árától nem esett le az állam, szerintem semmivel nem olcsóbb mint a Surface Pro 4 (ahhoz is jár a toll). Németországban 1163 Euro pillanatnyilag billentyűzettel és 1 év O365 előfizetéssel, gariztatni meg simán lehet magyar címről is.

@Tigerclaw: szerintem sok ember ritkán használja a notebookját az ölében, főleg ha dolgozni kell rajta és nem épp tartalom fogyasztásra használja. De használtam már a Surface Pro 4-et BKV buszon ülve is, mert sürgősen meg kellett valamit csinálni, és nem akart leesni. Pedig teljesen átlagos magassággal rendelkezem (178 cm). Jó dolog a Surface Book, de súlyban már bőven notebook kategória, és sokkal drágább is. Akkor már inkább egy 12-13" ultrabook-ot vennék.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#11) davidsone


davidsone
addikt

elég borsos...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#12) Squirrel


Squirrel
őstag

Ennyi pénzért ez szerintem sem éri meg sajnos. Múltkor néztem HP Spectre ultrabook-ot ráadásul elég combos kiszerelésben 1100 CHF-ért.

(#13) margithid


margithid
veterán

Iszonyat ára van az biztos.
Nem tudom, hogy majd 2-3 é múlva mire fogom lecserélni az Asus T100-asom, de úgy látom az ilyen olcsó kategória megszűnőben van...:(

(#14) f(x)=exp(x) válasza margithid (#13) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Nincs megszűnőben, csak kacsingatni kell Kína felé is.

(#15) margithid válasza f(x)=exp(x) (#14) üzenetére


margithid
veterán

Ezt hogy érted?
Kínaiak fognak gyártani normális áron notebook/tablet hibridet?

(#16) .mf


.mf
veterán

"Összegezve a látottakat, nagyon jól megcsinálta a maga csúcs tabletjét a Lenovo."

Nagyon jól? Ilyen proci-órajelekkel? Ilyen port-kínálattal? :(

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#17) Duree


Duree
veterán

Még mindíg maradok a Surface pro 3 -nál.

duree54

(#18) Tikakukac


Tikakukac
titán

Felkészül: Budaörs ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19) f(x)=exp(x) válasza Tikakukac (#18) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Dehogyis! Ez minőségi anyagból van, időálló kialakítással. ;]

(#20) Tigerclaw válasza margithid (#13) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én is úgy terveztem, hogy ha kell majd ilyen 2 in 1, akkor Transformer Book lesz, de már azoknak is felment az ára. Jövőre talán jön a Raven Ridge az AMD-től és akkor az Intel egyeduralma a mobilfronton megszűnik és lesz némi árharc. Kár hogy az asztali szegmenssel kezdte a váltást az AMD...mikor a mobil piac erősebb...de lehet hogy a konzolok, meg a VR miatt várható boom miatt választották ezt a sorrendet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21) pengwin válasza margithid (#15) üzenetére


pengwin
addikt

Már gyártanak, 400-700 dollár között lehet kapni akár ugyanilyen felszereltségűeket is, sokszor jobb port kínálattal... Csak hát a garancia meg az időtállóság kicsit kérdéses, bár vannak megbízható márkák.

Üdv, pengwin

(#22) Tikakukac válasza f(x)=exp(x) (#19) üzenetére


Tikakukac
titán

Aztán majd ex kollega hív, hogy új melóhelyén lenne pár Pro 3 és nem tudnak garizni 4 hónapja, a főnökség meg ki van bukva ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23) bon válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


bon
őstag

Miért hibás a Surface zsanér koncepciója, kettő is van itthon soha semmi gond nem volt vele, de az egyik ismerősömnek1-3 generációig is van készüléke ő se panaszkodik.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#24) Lacok


Lacok
őstag

A úgy látom számítástechnikában is kezdenek elszállni az árak, nem rossz kis gép de nem ennyiért. :Y

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#25) Akula


Akula
őstag

Jó kis gép, de még a feléért is drága. Nekem ez a felcsatolható billentyűzet nem is kéne. Eddig is elvoltam nélküle.
Viszont a tollhoz az AAAA elemeket hol lehet beszerezni? Az már eléggé elterjedt? Mondjuk bemegyek a hipermarketbe és ott figyel a polcon a 4db 500-ért, vagy valamelyik webshopból kell berendelni?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#26) rudi válasza Akula (#25) üzenetére


rudi
nagyúr

Bárnem tucatáru, de azért kapható bőséggel.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#27) rudi válasza Lacok (#24) üzenetére


rudi
nagyúr

jobbanteljesít... az utóbbi két évben romlott a forint úgy 30%-ot a számítástechnikában meghatározó dollárhoz képest, ez az oka a "szép" áraknak.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) Akula válasza rudi (#26) üzenetére


Akula
őstag

Hmmm.
Akkor csak nekem volt ismeretlen eddig.
Köszi :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#29) #06658560 válasza rudi (#27) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ez euróban is sok.

(#30) Squirrel válasza rudi (#27) üzenetére


Squirrel
őstag

Romlott, de USD-ban vagy Euroban is sok.

(#31) dementor


dementor
senior tag

Sajnos ez is horror kategória, már ami az áraz illeti. A tesztet viszont köszönjük.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#32) rudi válasza Squirrel (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

A közepes modell 899 dolláros ára szerintem annyira nem vészes. Ha lenne még 250 forintos dollár, akkor 225 000 forintot tenne ki. A 800 eurós német árat pedig a Core-m5, 8 GB RAM, 256 GB SSD összeállításért én egészen jónak érzem, különösön úgy, hogy pl. Szlovákiában úgy 80-100 euróvál drágább ugyanez a konfig. Ha lenne még 280 forintos euró, akkor ez is 225 000 forint környékén lenne.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#33) f(x)=exp(x) válasza Squirrel (#30) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Egyáltalán nem sok... :N

(#34) dr.nervus


dr.nervus
tag

...még az a zsanér megoldás.. :N

(#35) kenand


kenand
veterán

Brutális ára van, ennyiért biztosan nem vennék tabletet...(még notit sem)

(#36) turbulencia8


turbulencia8
őstag

En Lumian szeretem az iriszszkennert, kar, hogy ebbol kimaradt.

(#37) Kilobeat


Kilobeat
tag

Core m-el, ósdi csatlakozókkal, előtelepített vírusokkal viccesen drága,
de amilyen barmok az emberek pont ezért fogják venni.

Az Acerhez képest röhelyes.
Más miért nem tudja megcsinálni a folyadék hűtéses tabletet?

Mióta Mac-em volt imádom a Windows-t :p

(#38) BBorg


BBorg
tag

"A jól megvalósított billentyűzetből sajnos kimaradt a háttérvilágítás" - hát már ez a generáció is cikkeket ír (vagy talán diktál?)... Öregszem.

(#39) atike válasza BBorg (#38) üzenetére


atike
nagyúr

.....? :F

(#40) vodika


vodika
tag

Hello!
Tuti hogy az ár a táblázatban jó...?
És mielőtt sokan megdobálnak, hogy minek járok ide károgni stb. csak azért linkelek ide egy külföldi oldalt mert ekkora eltérést nem tudok elhinni. Amúgy kb. 30 oldalon szór az ár olyan 800-850 Euro körül, ami testvérek között is rossz árfolyamon olyan 265.000 HUF.
Szóval nekem ez nem kicsit gyanús. :F
https://de.allyouneed.com/de/lenovo-miix-700-12-core-m5-6y54-4gb-128g/p890120643/?traffic_source=20EUROAYN&cid=c_dhlmp_be_dpcom_00063_00001_Billiger&showTellaFriend=false
Üdv:Vodika

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

(#41) rudi válasza vodika (#40) üzenetére


rudi
nagyúr

Nézegettem ezt a jelenséget én is, és talán valami van a magyar, Miix 700 árakkal. A cikkben a magyar nagykerből képzett árak vannak, jobbára ezeket dobja ki az aurkereő is. A szlovákoknál viszont a 370-390 000 forintos gép 900-950 euro, a németeknél meg 800-850 euro, ahogy írtad. A külföldről boltolásról híres eMAG viszont behozta szlovák áron is a Miix 700-at a hazai piacra. A Core m3-ast 220 ezer, a Core m5-öst picivel 300 ezer alatt adja, de pár hete még náluk is 380 ezres ár volt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#42) Gusztáv válasza rudi (#32) üzenetére


Gusztáv
addikt

És ennél bőven volt jobb árfolyam is. Én még emlékszem 2008-ban kezdtem az új munkahelyemen, a Dell gépek 150 Ft-s dollár árfolyamon jöttek.

Laci

(#43) rudi válasza Gusztáv (#42) üzenetére


rudi
nagyúr

Jaj, ne is mondd... régi szép idők... egyik ismerősöm akkoriban hozott amcsiból egy táska Nikon objektívet. Azóta rég ráunt már a fotózásra, de máig emlegeti, hogy mekkora haszonnal adta el őket évekkel később. Pedig úgy rémkik, hogy ő még a 250-es dollár idejében kereskedett velük.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#44) macilaci78 válasza L4mie (#2) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ja, lehetőség szerint MÁV másodosztály, vagy Volán járaton.

tibaimp: komolyan egy bevezető árú új termékhet mérsz egy használtpiacihoz?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.