Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) harry válasza #16820480 (#33) üzenetére


harry
veterán

Amennyire emlekszem egy jo ideje a melos gepek is 16-tal jonnek, es az itthoni asztalikban is 16 van, egyreszt nagyon konnyu tullepni a 8-at, masreszt tenyleg nem egy nagy tetel mar, szoval nem is ertem...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#52) Yutani


Yutani
nagyúr

A gép vékony oldalaira nem sok csatlakozó került: két darab Type-C konnektort kapunk, ezek elhelyezése viszont véleményünk szerint elég szerencsétlenül sikerült, a tabletet az asztalon megtámasztva ugyanis egyikük alulra kerül, gyakorlatilag felezve az amúgy sem bőséges kínálatot. Érthetetlen, hogy miért ide került ez a port.

Mondom: két üzemmódban lehet letámasztani a gépet a teszt szerint. Laptop módban használható a "front" és jobb oldali csatlakozó is (ahogy laptopon előfordul, hogy kell egynél több USB csati), de tablet módba kihajtva meg csak az előzőleg front oldali csatlakozó. Tablet módban miért is kellene rá több csatlakozó?

#tarcsad

(#53) #56573440 válasza hcl (#50) üzenetére


#56573440
törölt tag

"A pár colos érintőképernyőhöz képest meg sokkal jobb, hogy ki lehet vetíteni egy 20-30cm-es billentyűzet, akármilyen kiosztással."

Sőt igazából sokkal jobb lenne gondolattal vezérelni. Ha már, merjünk nagyot álmodni. Kivetíteni egyébként nem kunszt arra van már most is féltucat megoldás. Az érzékelés szívás nagyon.

"Visszajelzés az érintőn sincs (a nyomásra rezgést pl. rühellem)."

Tehát van, csak nálad nincs bekapcsolva. Az végülis ugyanaz. Ja nem

"Ha olyan helyen dolgozol, ahol bármilyen helyzetben kell tudni gépelni, tök jól jöhet."

Pl mint autóban, egy padon ülve az öledben, egy széken ülve egy előadáson -pl nem egyetem hanem bármi más ahol egy széket kapsz csak- állva bárhol, repülőn, vonaton, azaz bármilyen helyzetben? Ja bármilyen helyzetben ahol van előtted egy szilárd, egyenes, lehetőleg egybefüggő asztalfelület. De ott már szinte bármilyen helyzetben működne jól ha venné rá a fáradtságot a Lenovo hogy azért a két emberért akit érdekel megcsinálja amit a kínai álomgyárosok már gyártanak csak nem épp jól :D

Eleve egy teljes zsákutca maga a koncepció, csak nagyon sztártrek... Kell egy lézer, kell legalább két szenzor, valszeg inkább optikai, kéne egy rezgés figyelő is hogy triggerelje valami a misclick-ek miatt (és swből szűrd a szomszéd kalapálását), dőlésszög figyelés hogy a vetített képet korrigálhasd a kijelző döntésétől függően, bonyolult, drága, fényviszonyokra és felületre érzékeny... Minek? Amikor ott van ezer mini bt-s kontroller szerű slim billentyűzet, ha nem az akkor kihajtható ha nem az akkor felcsavarható, amivel fényévekkel gyorsabban gépel aki vakon nem tud, de bárhol gépelnie kell... Azok egyébként eddig hogy dolgoztak?

Ha meg már a jövőbe akarunk révedni és olyat akarunk amivel a haveroknak meg a starbucksban lehet villantani, venni kell egy TAP "billentyűzetet" és pár hét alatt 60-70 wpm-et lehet pörgetni vele. Valóban SZINTE bárhol.

(#54) hcl válasza #56573440 (#53) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

"Sőt igazából sokkal jobb lenne gondolattal vezérelni. Ha már, merjünk nagyot álmodni."
Így van. (Bár akkor meg a Facebook lopná a gondolatainkat is :D )

"Tehát van, csak nálad nincs bekapcsolva. "
Nálam azért nincs bekapcsolva, mert nem ér lóf* sem.

"Amikor ott van ezer mini bt-s kontroller szerű slim billentyűzet, ha nem az akkor kihajtható ha nem az akkor felcsavarható, amivel" sokkal több a macera.
Tölteni kell, dugdozni kell, elromlik, elő kell venni, el kell tenni. A lézerest meg nem.

Nem rossz ez a TAP sem amúgy.

Mutogatni való hater díszpinty

(#55) persil válasza hcl (#54) üzenetére


persil
nagyúr

Nem mondom, hogy nem ertek egyet veled, legalabbis reszben, de a lenyeg, hogy van feedback, csak te nem szereted.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#56) #56573440 válasza hcl (#54) üzenetére


#56573440
törölt tag

"A lézerest meg nem."

Az alma ezer éve megcsinálta az ipaddel a tutit, úgyis kell hozzá a cover, akkor meg abba mehet billentyűzet... Felület mindkettőhöz kell, csak az egyik egyszerűbb... De inkább építsünk kávába még több még komplexebb még drágább vackokat, hogy ugyanazt meg tudjuk csinálni amit egy már létező, kényelmes, működő technikával, csak mondhassuk azt hogy léééézeeer. Egy előnye nincs gyakorlatilag, ehhez is csinálhattak volna a bőr borítás mögé valami kihajtható mágneses billentyűzetet, ehelyett csináltak egy kopós kopogós műanyag vackot. Ennyi pénzért mondjuk mit várnék.

Simán vettem volna tap-ot is ha nem 90k huf lenne amire megáll itthon a 200 usd... De ez sokkal inkább értlemes technológia mint a lézeres vacakolás, univerzálisabb is, ha a myo bandhez hasonló eszközök nem csak gesztust vezérlenek majd hanem nagyobb "felbontással" dolgoznak és gépelni is lehet velük, akkor annak értelme is lesz mondjuk... Rengeteg sokkal jobb alternatíva van és lesz bevitelre mint az asztalra vetítgetős viccelgés.

(#57) hcl válasza persil (#55) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nézd, annyi derül ki belőle, hogy hozzáértél. Egy normál gomboz képest 0. Még a hang is jobb.

@blackrulz : " Rengeteg sokkal jobb alternatíva van és lesz bevitelre mint az asztalra vetítgetős viccelgés. "
Akkor annyi az indok, hogy a vetítés azért nem jó, mert csak? Az a jó, minél több lehetőség van.

Mutogatni való hater díszpinty

(#58) #56573440 válasza hcl (#57) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Akkor annyi az indok, hogy a vetítés azért nem jó, mert csak?"

Kb igen. Kivéve azt a pár okot amit már eddig is felsoroltam csak úgy igazából nem érdekel téged mert a lézer kúl... De így összeszedve pl pár apróság:

-nem minden felületen működik
-nem minden fényviszonyban működik
-hova építed be? A kávába? Dehát az kitámasztva nem függőlegesen áll hanem döntött, akár több szögben is ha olyan az eszköz...
-nem használható menet közben, ölben, autóban, állva, buszon, repülőben, etc
-legalább két szenzor de inkább több és egy lézer kell ami nem ingyen van, és helyet foglal az egyre inkább kávamentes irányba tartó eszközökben.
-ha reálisan gondolkozol akkor standalone megoldásként lenne csak kivitelezhető, olyan amilyen már kapható fél tucat, egy kis doboz, függőlegesen áll fix magasságban és az vetít, beépített aksi és bt, tehát még egy cucc amit lemerül, csatlakoztatható, helyet foglal, nem a gép része, elhagyható, leverhető, otthon hagyható, etc. Mint a bármelyik bt-s eszköz ami miatt az nem játszik szerinted. Ha már külön doboz a processzálás teljesen integrált kell legyen az eszközben, az külön proci külön memória, külön rendszer külön szpá5...
-se sebességben se kényelemben se semmilyen paraméterében nem előremutató, és egy mezei magic keyboard agyonveri bal kézzel használva is.

De egyébként az megvan hogy eddig semmi mást nem csináltam csak azt írtam le hogy miért nem működik, te pedig azzal támaszottad alá hogy milyen király lenne, hogy " Ha olyan helyen dolgozol, ahol bármilyen helyzetben kell tudni gépelni" ami ugye belátható hogy nettó hülyeség, mert konkrétan több helyzet van ahol egy random 13-as laptoppal tudok dolgozni te meg egy lézeres billel pingvinezel... De ezeket is felsoroltam.

Lennél olyan szíves egy hasonló listában megmondani hogy miért lenne annyira nagyon jó azon kívül hogy menő, lézer, még egy alternatíva a bevitelre. Mert hogy eddig olyan nagyon sok érvet mellette nem láttam tőled ám...

(#59) hcl válasza #56573440 (#58) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

"Kb igen. "
Ennyi :D

Egyéb okok, persze, mindennek vannak hátrányai, de attól még miért ne lehetne?

"belátható hogy nettó hülyeség, mert konkrétan több helyzet van ahol egy random 13-as laptoppal tudok dolgozni "
Ja, ha egy 13-as laptop van nálad.
Nálam nincs. Valakinél 17-es van.
Valakinél X1 Fold.
Valakinél telefon, és nem vitt hozzá billentyűzetet.
Valakinél tablet.
És? Majd megválasztják ezek, hogy mivel szeretnének gépelni.

"Lennél olyan szíves egy hasonló listában megmondani"
Nem lennék szíves, mert nem ér annyit az egész. Nem azt mondta senki, hogy kötelező legyen lézeres billentyűzettel gépelni, hanem hogy szerintem (szerintem, mond ez valamit?) jó kis cucc a vetített is, és akár lehetne is telefonokban.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#60) #56573440 válasza hcl (#59) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Nem lennék szíves "

Tehát mert csak. Szokásosan magas gondolatok... Megleptél.

"hanem hogy szerintem (szerintem, mond ez valamit?) jó kis cucc a vetített is, és akár lehetne is telefonokban."

Nem írtad sehol hogy telefonban, ez a termék se az. Akkor a kérdés úgy szól hogy SZERINTED miért jó kis cucc... Csak van valami előnye amit le tudsz írni és meg tudod védeni... Véleményed van de a miért már nincs meg?

Még jó hogy engem szedsz elő hogy nem érvelek.

Tudod ilyenkor szoktál atmenni szemelyeskedesbe, ne okozz csalodast kérlek ;]

(#61) hcl válasza #56573440 (#60) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

"Akkor a kérdés úgy szól hogy SZERINTED miért jó kis cucc... "
Korábban írtam.
Bármilyen felületre működik, bármilyen helyzetben.

"Még jó hogy engem szedsz elő hogy nem érvelek. "
Nem szedtelek elő, mert érveltél, csak tök feleslegesen :D Ha már olyan eszközbe pakoljuk, amilyenbe akarjuk, akkor meg akár lehet is benne, még akkor is, ha nem olyan tökéletes, mint más megoldások.

Mutogatni való hater díszpinty

(#62) #56573440 válasza hcl (#61) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Bármilyen felületre működik, bármilyen helyzetben."

egyáltalán nem

"Ha már olyan eszközbe pakoljuk, amilyenbe akarjuk"

Ha a plafonra akarsz vetíteni végülis...

"nem olyan tökéletes, mint más megoldások."

Végülis a nettó szar ami az elképzelésed mentén konkrétan megvalósíthatatlan nem olyan tökéletes mint egy működő dolog, ez valóban igaz... Ebben mondjunk egyet is értettük

[ Szerkesztve ]

(#63) hcl válasza #56573440 (#62) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

A fene se érti, mi bajod.
Bármilyen felületre ki lehet vetíteni? Igen.

Nem hiszem, hogy nettó szar lenne, s miért ne létezhetne más megoldásokkal együtt? Ennyire felesleges kiakadnod. Azt hiszem, semmi sértőt nem írtam.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#64) #56573440 válasza hcl (#63) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Bármilyen felületre ki lehet vetíteni? Igen."

Szerintem nagyon nem vagy tisztában a felület fogalmával.

"Nem hiszem, hogy nettó szar lenne"

Vásárolható termék a lézeres bill, yt tele vele. Van kérdés? Nem szerintem szar hanem tény.

"Ennyire felesleges kiakadnod."

Nem akadtam ki, csak leirtam hogy megoldhatatlan szar és hogy miert. Ha szerinted megoldható tök szívesen elolvasom.

(#65) hcl válasza #56573440 (#64) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

"Vásárolható termék a lézeres bill, yt t"

Vs. megoldhatatlan.

Senki nem mondta, hogy a tökéletes megoldás, és én is csak annyit, hogy szerintem jó lehet.

Ennyi.

Asz'szem nem kell leírnom, hogy szerintem megoldható, mert hát lehet kapni :D

Érted, a feltekerhető gumibillentyűzet is szar, de amikor ki kell mennem a gyárba valami géphez, amin alapból nincs billentyűzet, de a BIOS elakadt, mert lemerült a BIOS elem, akkor ilyen összetekerhetőt viszek, mert összetekerhető.
Mindennek megvan a maga helye :) Szerintem a lézeres is jól jöhet bizonyos helyzetekben.

Mutogatni való hater díszpinty

(#66) #56573440 válasza hcl (#65) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Vs. megoldhatatlan"

Ha ez szerinted megoldás akkor bajok vannak. [link]

"Szerintem a lézeres is jól jöhet bizonyos helyzetekben."

Pl ha a galamb a 15.emeleti nyitott ablakod előtt sétál és hozzá akarsz vágni valamit amiert nem kár ;]

(#67) nexplo


nexplo
őstag

Tudom szubjektív de ez bűn ronda. Ennyi pénzért már tisztességes gépet is kapni. Sosem venném meg személy szerint. Nálam marad a szuper de értelmetlen tech demók sorában :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#68) hcl válasza #56573440 (#66) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Olyat még soha, sehol nem láttunk, hogy valami fejlődött idővel, gondolom.

Amúgy azt látom, hogy gépel rajta a csávó...

Mutogatni való hater díszpinty

(#69) #56573440 válasza hcl (#68) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ha ez neked gépelés, hogy 5 szó / perc verítékes szenvedéssel, 80%-os hibával, akkor valóban bajok vannak.

"valami fejlődött idővel"
Vs
"de ha van, értelmesen megvalósítható, miért ne?"

A mélypontot elérni nem hétvégi kirándulás és nem is jógakurzus. Mondta egyszer egy okos ember, de megérkeztünk oda amikor már nem is velem, hanem magaddal vitatkozol...

Asszem ilyenkor mondjuk hogy köszcsá...

(#70) hcl válasza #56573440 (#69) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

"Asszem ilyenkor mondjuk hogy köszcsá..."
Mondjad :D

"Ha ez neked gépelés, hogy 5 szó / perc verítékes szenvedéssel, 80%-os hibával"
Érintőn se jobb...

""valami fejlődött idővel"
Vs
"de ha van, értelmesen megvalósítható, miért ne?""
Ezzel nem tudom, mi a gond, nem zárja ki egymást.

Mutogatni való hater díszpinty

(#71) #56573440 válasza hcl (#70) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Érintőn se jobb..."
lol git gud boomer... A három éves lányom a videóban láthatónál jobban gépel... Tableten... Nézz el egy neurológushoz ha tényleg így van, a neurodegeneratív betegségek nem jó mókák...

"Ezzel nem tudom, mi a gond, nem zárja ki egymást."
Akkor most van, értelmesen megvalósítható, vagy majd a jövőben fejődik használható szintre? Beszélni mádzsár?

"Mondjad :D"

Puszipá ;]

(#72) hcl válasza #56573440 (#71) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ja, az érintőről jönnek azok a csodás szövegek, amiken a "Hülyétkapokazapróktól" topicban röhögünk :D

"Akkor most van, értelmesen megvalósítható, vagy majd a jövőben fejődik használható szintre? "
Ez ÉS kapcsolatban is teljesen rendben van. A jövőben simán lehet, hogy tök használható lesz.

Cső.

Mutogatni való hater díszpinty

(#73) FoxiestFox válasza #56573440 (#66) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nekem ez a kedvencem a fostos lézeres billzet tesztek közül. :D

(#74) #56573440 válasza FoxiestFox (#73) üzenetére


#56573440
törölt tag

Áhh pedig ez a jövő csak nem tudod befogadni :DDD Milyen jó lesz ez nemsokára ha már ennyire jó most is... :C

(#75) FoxiestFox válasza #56573440 (#74) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Scifi díszletnek tök jó ez, csak használni ne kelljen ;]

(#76) hcl válasza #56573440 (#74) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Senki nem mondott olyat, hogy ez az ultimate jövő, csak szólok.

Mutogatni való hater díszpinty

(#77) #56573440 válasza FoxiestFox (#75) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nyugi, szerintem Musk már izzítja őket az x3 foldba, a menetrend szerinti marsjáratokon már csak ilyen lesz ;]

(#78) fatpingvin


fatpingvin
őstag

"A memória – mely nem bővíthető – 8 GB, a háttértár, melyhez szintén nem férünk hozzá egykönnyen"

ez szerintem egy ilyen vaskos féltéglánál a vállalhatatlan kategória. az hogy én nem sok értelmét látom ennek a hajlítható kijelzőnek az egy dolog, nyilván nem én vagyok a célközönség de erről a cuccról egyszerűen ordít hogy kizárólag a laptop méretű hajlékony kijelző piaci demóterméke, ennél semmivel sem több.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#79) hcl válasza fatpingvin (#78) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

De hát az is, nem is szánták másnak :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#80) fatpingvin válasza hcl (#79) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez egyértelmű de sztem érted miért mondom hogy nem igazán neggyőző mint használati eszköz.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#81) hcl válasza fatpingvin (#80) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

De egy ilyen korai cucctól nem is az az elvárás. Hiszen még senki nem tudja, hogy mik a best practice-k rá.
Viszont szívesen kipróbálnám.

Mutogatni való hater díszpinty

(#82) FoxiestFox válasza hcl (#81) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az a gondom ezekkel a hajlítgatós noti koncepciókkal, hogy az elemi logikával mennek szembe.

Egy notin a legtöbb user ezeket szeretné csinálni:
- dolgozni, gépelni
- tartalmat fogyasztani
- alkalmanként játszani egy kicsit

Ehhez három dolog kellene:
- használható billzet (itt nincs egyelőre, az az opcionális műanyagdarab kuka)
- minél nagyobb és jobb kijező (széthajtva megvan, pipa)
- korrekt hardver, jó akkuk (nope, nope)

Tehát, amikor gyakorlatilag az összes hasznos feature-t elhagyják csak azért, hogy egy valami egy kicsit jobb legyen, szerintem nem jó deal.

Maga a koncepció egyébként nem teljesen használhatatlan, csak mindig felvonyítok, mikor valaki, pukkantása sem lévén a többség notis igényeiről már egy ilyen tré demó alapján azt kezdi vizionálni, hogy ez a jövő az összes noti számára és mindenkinek. Na ez a lul.

Kell a koncepciónak egy 4-6 év, több gen, egy sokkal vékonyabb ház, egy, az Apple fejlesztéshez hasonló fogyasztás / teljesítmény arányú CPU, egy sokkal minőségibb opcionális hardveres bill, átgondoltabb portkialakítás, kávák elfelejtése, s ha mind megvan, mondhatjuk, hogy egy piacérett termékük van, ami viszont még mindig egy rétegtermék lesz.

[ Szerkesztve ]

(#83) hcl válasza FoxiestFox (#82) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

"mikor valaki, pukkantása sem lévén a többség notis igényeiről már egy ilyen tré demó alapján azt kezdi vizionálni, hogy ez a jövő az összes noti számára és mindenkinek"
Hülyeség is egy ilyen early adopter cucc láttán, az igaz.
Mondjuk hogy gyenge hardver, szerintem elég sokaknak elég ez is. Egedül a RAM meredek nekem, hogy 8GB, bár az én cégesemben is annyi van, és tudok dolgozni. Olyan erős proci meg szerintem semmiben nincs itthon, mint ebben :D
Mondom, ezt a cuccot tök el tudnám képzelni magamnak, ha hozná a saját T430-am tartósságát :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#84) palm-er válasza harry (#32) üzenetére


palm-er
csendes tag

https://www.youtube.com/watch?v=58qlEaZbalE

(#85) M@cika válasza mutyuru (#44) üzenetére


M@cika
őstag

Nekem az érintőképernyő sosem volt a szivem csücske, a telón is folyton mellégépelek, nagyon idegesítő. Így aztán tuti nem kell. se most, se később. Nekem asztali PC, 32"-es monitor, rendes bill+egér. Azon lehet dolgozni, minden más csak szórakozásra jó hellyel -közzel.

Nasit a kis fehér medvének!

(#86) Alchemist válasza M@cika (#85) üzenetére


Alchemist
addikt

a telón is folyton mellégépelek

Az még hagyján, de amikor az érintőképernyő néha csak kb. minden második érintésemet érzékeli (több telefonon és tableten, amit próbáltam).

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#87) nexplo válasza Alchemist (#86) üzenetére


nexplo
őstag

Vagy épp a covid miatt folyamatosan fertőtlenített kezemet, kézkrémmel bekenve (hogy ne vérezzen a kiszáradástól kb) az érintő kijelző nem is érzékeli.... Imádom. Főleg hogy a telefonom alig tudom néha feloldani emiatt.. :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.