Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) UnA válasza janeszgol (#45) üzenetére


UnA
Korrektor

"A Core i5 3317u egy kalap trágya." - ez konkrétan mit jelent?

(#52) BoB válasza UnA (#51) üzenetére


BoB
veterán

Szvsz az összes U végződésű processzor egy kalap trágya.

U - alacsony energiaigény, cserébe gyenge teljesítmény.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#53) janeszgol válasza UnA (#51) üzenetére


janeszgol
félisten

Böngészésre is alkalmatlan. Filmezni viszont jó, viszi a FHD filmeket is az iVGA.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#54) Prowler válasza BoB (#52) üzenetére


Prowler
senior tag

Egyetértek, egyszer követtem el a hibát és vettem egy laptopot i5-5100U processzorral. Soha többet.

Veremivadék Undorkutya

(#55) embe


embe
nagyúr

Sok ( valóban sok ) üzleti gép megfordult a kezeim között ebből a korszakból. 1 éve kb. egy T430-at használok, nekem nagyon bejött.
Ha egy 6 éves zsanér lötyög...akkor azt használták, de még működik legalább. Szerintem a pár csavart kell csak meghúzni, és rendben is van.
Ilyen szintű melegedést nem tapasztaltam, szerintem ez egyedi eset. Lehet egy takarítás, pasztázás ráférne.
Én ahhoz a korosztályhoz, illetve több mostanihoz hasonlítva jónak találom a hangszóróit.
Én 2x4Gb rammal, és SSHD-val használom. Igényeimnek tökéletesen megfelel. W10 tökéletesen fút alatta.
Illetve az sem elhanyagolandó dolog, hogy egy 6 éve kiadott géphez, még pár hete is adtak ki BIOS frissítést.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#56) TunerJoe válasza tope (#46) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Pont azért nem 10/10 mert nincs rajta HDMI, de egyébként szerintem túlélhető, mert van rajta MiniDisplay Port, ami tudom, hogy nem olyan jól támogatott csatlakozó, mint a HDMI, de ha van kábeled, simán hozzá tudod csatlakoztatni a legtöbb kijelzőhöz, ha meg nincs kábeled, akkor veszel egy HDMI to MiniDisplay Port kábelt kőkemény 4000 Forintért.

instagram.com/albert__gyorgy

(#57) Tim82 válasza TunerJoe (#56) üzenetére


Tim82
nagyúr

Vagy kevesebb, mint ötödannyiért eBay-ről mini DP-HDMI passzív adaptert és használod vele a meglévő HDMI kábelt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#58) rushty válasza janeszgol (#45) üzenetére


rushty
senior tag

Milyen benchmarkot ér el az a gyenge proci?

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#59) janeszgol válasza rushty (#58) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem tudom, nem is érdekel a bencsi. Google Maps böngészőben +8-10 sec, mire mindent betölt, vatera +5-6 sec, mire a reklámok bejönnek (és természetesen frissíti is az oldalt, azaz minden addig tett cselekvés elvész).

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#60) TunerJoe válasza rushty (#58) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Ez nem gyenge processzor
kb 250.000 pontot ért el AunTuTu-ban, nyilván nem a világ legerősebb Intel Xeon processzora, de teljesítménye, mint írtam, elegendő

instagram.com/albert__gyorgy

(#61) rushty válasza TunerJoe (#60) üzenetére


rushty
senior tag

Ok. Hát még ha cserélhető is jobbra (mi a választék? Chipset, foglalatait nem ismerem).

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#62) Tim82 válasza rushty (#61) üzenetére


Tim82
nagyúr

A T430u-ban nem cserélhető a proci (janeszgol ezt a modellt említette), a sima T43p-ban igen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#63) rushty válasza Tim82 (#62) üzenetére


rushty
senior tag

off: Lehet, hogy még egy 4200u is használhatatlan.

Szoktak egyáltalán procit cserélni? Miből választhat a 3320m helyett?

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#64) Tim82 válasza rushty (#63) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ebből a listából.

(Előzőleg elírtam, nem T43p, hanem T430 természetesen.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#65) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Én jelenleg egy T420-ast használok i5-2540M procival, 2x4GB rammal, Kingston HyperX Savage SSD-vel, dvd helyére beépített 1TB hdd-vel. Win10 Pro fut rajta.
Virtual DJ-vel dolgozom vele, tökéletes. Ez a gép általános feladatokra is bőven elég mai napig.
Egy T540-est tervezek a közeljövőben beszerezni a T420-as mellé.

(#66) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mire ne lenne elég? 4 mag + HT?
Újabb procik sem durván gyorsabbak. 8-16GB RAM bele, SSD, és hajrá. (Nekem is így megy .) Winyóval meg jóhogy lassabb.

Nekem is ilyenem van amúgy :)

Ha nem villogni kell (amire amúgy is Apple :D ) , akkor mindenre jó. Játszani meg asztalin érdemes.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#67) Chaser válasza 8Ball (#7) üzenetére


Chaser
titán

rég volt az már...:) a t60-ok azok elmentek, még 1-2 t500-as is, 430-ból nem sok fog megérni 10 évet

cikkhez:
ajánlom a szemészt az írónak, ha szerinte elfogadható a hd kijelző minősége, hd+ verzióból is talán 1-2 van ami "szódával elmegy"
"Számomra érthetetlen, hogy kinyitva miért fordítva vannak a feliratok, de ez csak részletkérdés."
ha fordítva lenne, akkor nyitáskor lenne fordítva ( :
a gumis fedlap azért van, h némi tapadást biztosítson fogáskor, némi mosogatószerrel újjá varázsolható - thinkpad topikpad az eljárásról volt szó sok éve az biztos ( : -

szerk:
embe
legtöbb tp-nél komplett zsanért kellett cserélni "lazulás ellen", ebayről nem nagy tétel, időben/munkában se vészes ha van gyakorlat, ha nincs akkor első alkalmakkor mókás lehet

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68) embe válasza Chaser (#67) üzenetére


embe
nagyúr

Én mondjuk nem a zsanér csonk kikopásra gondoltam, hanem maga a zsanér rögzítésre ami fellazul.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#69) TunerJoe válasza Chaser (#67) üzenetére


TunerJoe
senior tag

"ha fordítva lenne, akkor nyitáskor lenne fordítva"
De a gépet nem becsukva használod, hanem kinyitva, és hátulról nézve, kinyitva elég hülyén néz ki.

instagram.com/albert__gyorgy

(#70) Chaser válasza TunerJoe (#69) üzenetére


Chaser
titán

nálam olyan nem volt, zsanér fáradt el minden gépnél, sok tp-nél mondhatni gyári hibás volt eleve, manapság nem tudom, nem követem már őket

TunerJoe amikor kinyitod akkor viszont azt látod:) legalább nézik dy-nak mint a hp-t, vagy jade-nak mint acert ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71) hcl válasza Chaser (#70) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én sok T4xx-et láttam, ahol mintha a kijelző háza lötyögött volna a zsanéron. Mondjuk nem szakadt szét, mint egyes konzumer MSI, Asus gépeken belefutottam, szóval kutyát nem zavarta...

Mutogatni való hater díszpinty

(#72) Chaser válasza hcl (#71) üzenetére


Chaser
titán

működtek gond nélkül, csak idővel 2-3cm-es zsanér holtjáték is volt, t60/61/400/500 biztos ilyen volt, 510-nél egy darabbal sem találkoztam aminél néhány mm is lett volna, ott már javították, pár százzal biztos találkoztam, valahol 500-1000 közt, de már rég volt:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73) hcl válasza Chaser (#72) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azaz, de ez nekem kb. a kellemetlenség. Meg az a zsanér 10 év múlva sem lesz rosszabb :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#74) bossbob válasza Napfénysüti (#37) üzenetére


bossbob
csendes tag

Már csak dolgoztam...

Igen a 470-es nem lehet rossz masina. Annak előnye hogy mégis csak könnyebb mint a T430.
Remélem jó áron sikerült hozzájutni a tiédhez. Egy kis karbantartással még évekig jó masina tud lenni a kicsike

A magyarok postájától ments meg uram minket! (MPL kivétel ezalól, mivel az külön entitást képez)

(#75) Chaser válasza hcl (#73) üzenetére


Chaser
titán

Egyik t60-amnal 3-4 cm holtjatek volt, ha nem tobb, tuleltuk ( : pontosabban o volt az elso 60-asom, utana amikor volt lehetosegem azert ug, valasztottam h ne lotyogjon a zsaner, bosszanto kis hiba amire odafigyelhettek volna, de mukofest valaoban nem befolyasolt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76) eti8


eti8
csendes tag

Sziasztok!
Van egy L430-as laptopom egy I5 3210m-es procival (már én raktam bele, mert egy gyenguszka pentiummal jött gyárilag). Azon gondolkodom, hogy lehet upgradelnék i7 qm-re, viszont a 3612qm és a 3632qm elég ritka darabok és elég borsos az áruk. Ellenben 3610qm és 3630qm elég sok van a piacon. Viszont az már 45w tdp-s, szóval valószínűnek tartom, hogy nem bírná el a laptop.
Viszont! Azon gondolkodom, hogy megoldható-e bebarkácsolni egy hűtést a cd meghajtó helyére. Egy + hőcsövet rögzítenék a procil hűtőhöz és átvezetném a cd meghajtóhoz. Ahogy néztem van benne hely, de még ki kell méricskélni pontosan a dolgokat. A cd meghajtó helyére meg beraknék egy + ventit, ami a sata portról kapná az áramot (veszek csatit és a +5 voltos pinről adok neki áramot).
Na most a kérdés, hogy segítene ez vajon? Vagy a hőcső rögzítése (nem szívesen forrasztgatnék heatpipeot, mert necces dolog, könnyen eldurranhat tőle (habár láttam élő példát sikeres beavatkozásra is), így valószínűleg valami hővezető ragasztós megoldás lenne, ami nem túl hatékony.
Amúgy lehet anélkül is megpróbálnám, ha nem upgradelek, mert ha játékra használom, akkor szépen felmegy 90 fok körülre így is a proci, ami nem tetszik (akkor sem, ha nincs thermal throttling) és az a terv, hogy szerzek hozzá egy GDC EXP-t, hogy tudjak tisztességes videókártyát is párosítani hozzá.
Vélemények? Vagy teljesen elborult őrültség az egész? :DDD

(#77) Polllen válasza eti8 (#76) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egpu-nál az igp nem dolgozik, ez x230-nál 10-15 fokot jelentett a cpu-nál.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#78) Chaser válasza eti8 (#76) üzenetére


Chaser
titán

a tdp csak egy adat, kikapücsolod a turbot/fix órajelre állítod winben a cpu órajelet - amivel a cpu fesz is fix lesz -, és probléma megoldva, ha nem bírja a gyári maxot, 1-200mhz-el lejjebb állítod, feszültséget majd látod h változik, energia sémában tudod ezt beállítani

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79) eti8 válasza Chaser (#78) üzenetére


eti8
csendes tag

Hmm. Köszi a válaszokat. Habár néha jól jöhet a max teljesítmény. De ha az IGP nincs használva, az nagy előny valóban ezek szerint.
1 hőcsövet mindenesetre rendeltem, szóval hogy ha sikerül valami mókolnom akkor majd beszámolok róla, hátha érdekes lehet másnak is :)

(#80) Chaser válasza eti8 (#79) üzenetére


Chaser
titán

Sokra megy a max teljesitmennyel, ha azt mar esetlegesen nem tudja lehuteni a gep:) turbonal indokolatlanul magasra emeli a feszultseget, ilyen regi genes cpu-nal kis gepben semmi ertelme, nalam a 15,6-os gepben is ki van love a turbo, es abban csak 2 magos i5 van, csendes es hus is, max folyamatos terhelesen is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81) eti8 válasza Chaser (#80) üzenetére


eti8
csendes tag

Ezért akarok + hűtést kendácsolni bele :) Már csak azért is, mert szeretek ilyeneket bütykölni :))

(#82) Chaser válasza eti8 (#81) üzenetére


Chaser
titán

Hajra:) nagy remenyeket nem fuznek hozza

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#83) BoB válasza eti8 (#81) üzenetére


BoB
veterán

-> asztali gép

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#84) eti8 válasza BoB (#83) üzenetére


eti8
csendes tag

Az is van. De utazáskor nem szívesen cipelnék magammal egy asztali gépet monitorostul.

(#85) BoB válasza eti8 (#84) üzenetére


BoB
veterán

Nekem is, így viszont még annyira sem látom értelmét az utazgatós thinkpad pimpelgetésnek.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#86) Chaser válasza eti8 (#84) üzenetére


Chaser
titán

15,6-os gepben konnyebb megoldani a kraftot, persze sokkal kenyelmetlenebb ha sokat kell cipelni, mint egy sub gep, eszembe se jutna vinni sehova a 15,6-ost, agyban, parnak kozt ( : viszont tokeletes

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#87) 580


580
csendes tag

Szűk ismeretségi körömben négy T430-as működik, mind 1600x900-as kijelzővel, ebből kettő i5 3320M processzorral, HDD-vel az Win7-tel, 1db i7 3520M processzorral, HDD-vel, sintén Win7-tel, az eddigi 3-ban 8 GB RAM van és egy videokártya, a maradék 4. fullos: i7 3720qm processzor, 16GB RAM, 2x256GB SSD, 2 videokártya, világítós billentyűzet, ujjlenyomat olvasó, Win10.
Az első kettő általános irodai használatra van befogva, a "gyengébbik" i7-es egy irodában lát el feladatokat, az utolsó, pedig rádió terminálok programozásra van használva (és remélem lesz még sokáig).
Mindegyikkel elégedett a gazdája, reméljük még sokáig megbízhatóan fognak működni.
Rossz véleménnyel egyikről sem vagyok, bár a legerősebb kivitel tud melegedni és fogyasztani is.

[ Szerkesztve ]

580-Gábor

(#88) eti8 válasza 580 (#87) üzenetére


eti8
csendes tag

A legerősebbnél van throttling?

Update az L430-on:
Időközben megjött a hőcső, már csak idő kell, hogy szétkapjam és beleapplikáljam :))
Ha meg belemegy akkor szerzek hozzávaló bordát is.

(#89) TomPack


TomPack
őstag

Sziasztok! Létezik t430 bontó? Egy darab billentyűre lenne szükségem, de fogalmam sincs merre induljak el.

(#90) bossbob válasza TomPack (#89) üzenetére


bossbob
csendes tag

Nekem van egy tönkrement T430 világítós billentyűzetem. (Szalagkábelt sikerült átszakítani becsavarozás közben...). Melyik gombra lenne szükséged?

Írj az emailemre!

[ Szerkesztve ]

A magyarok postájától ments meg uram minket! (MPL kivétel ezalól, mivel az külön entitást képez)

(#91) ktgeri válasza davenport (#49) üzenetére


ktgeri
tag

Szeretnék én is SSD-t vásárolni a T430-asomba.

Tudtok segíteni, hogy milyen típust kell keresnem bele?
Előre köszönöm!

(#92) Dyde


Dyde
aktív tag

Sziasztok. Tudtok segíteni mekkora SSD beépítő keretet kell vennem (tudom hogy 2,5) ? Mert láttam hogy valaki vett egy gépbe 12mm-eset és nagy volt neki.

(#93) azbest


azbest
félisten

csak most láttam meg ezt az írást... talán arról még nem volt szó, hogy a ma már fillérekért kapható dokkolókkal akár 3 monitort is képes lehet meghajtani az intel gpu változat. Ha egyforma monitorok, akkor biztos, ha különbözőek, akkor peches esetben csak max 2.

Háropm fullhd monitorral használom irodában (2 dp és 1 vga csatival, de ha a harmadikag a noti oldalán lévő minidp-re kötöm, akkor az is megy, csak nem akarom dugdosni).
Valamint displayport csatin át displayport monitort képes 4k 30Hz-en hajtani. Talán, ha lenne megfelelő dp1.1 -> hdmi 1.4 aktív átalakítóm, akkor azzal hdmi kábellel is tudná. A passzívak nem jók, mert úgy csak fhd a max.

Ez igaz win10 és ubuntu 18.04 alatt is. Bár linux alatt kicsit nyűgös, alvás vagy dokkolóra csatlakozás után abban, hogy a helyes sorrendben legyenek a kijelzők, a legegyszerűbb levenni a dokkolóról és újra rátenni.

[ Szerkesztve ]

(#94) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok!

Nekem is van egy T430 (HD+) készülékem és az lenne a kérdésem, hogy 4K/UHD TV-re -55"- (amin csak HDMI van) hogyan tudnám csatlakoztatni? (VGA port van a T430-on és gondolom csak a képet lehet TV-re átvezetni, de lehet nem UHD TV-re...max. FHD-re? :F )
Ebben tudna nekem valaki segíteni? :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#95) dugo_ válasza MaxxDamage (#94) üzenetére


dugo_
veterán

Van rajta miniDP is. Azt kéne használni.

https://ipon.hu/shop/csoport/szamitogep-tartozek-szoftver/kabel?503=6693&504=2441%2C8088&sortOrder=olcso

A HD4000 miatt amúgy is csak 30Hz lenne meg 4K-n, így valószínűleg a legolcsóbb HDMI 1.4-es átalakítók is megfelelnek.

(#96) rushty válasza Dyde (#92) üzenetére


rushty
senior tag

up

Revolut meghívó pü-ben

(#97) MaxxDamage válasza dugo_ (#95) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igaz, köszönöm! :R (a 2 db USB 3 port mellett) - ez elkerülte a figyelmem :B

Gondolom ez is jó lenne hozzá ? (fontos a fekete szín és Alzánál venném)

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#98) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#97) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Végül rendeltem egy ilyet :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#99) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Meg is jött a kábel, frankón átviszi a kép+hang párost is, köszi az ajánlást! :R
T430-n a képernyőt ki lehet valahogy kapcsolni, ha a TV-t használom? (FN+? bill. kombóval?) HUN LED bill.-em van és nem látok rajta ilyen funkciót. :N

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#100) dugo_ válasza MaxxDamage (#99) üzenetére


dugo_
veterán

T500-on mintha a Power Manager gombját lehetett ilyenre bindelni, de ilyenkor a teljes videojelet elveszi, nem csak a beépített kijelzőét.

Windows gomb + P, "Csak kivetítő" nem megoldás? Vagy nem Winen vagy?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.