Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kiki18


Kiki18
őstag

Mindenféle rosszindulat nélkül:
Mi a cikk célja? Miről szól?

(#3) hege8888


hege8888
aktív tag

Én a cikk rövidségén lepődtem, meg. (hogy így címlapos). azt hittem körbejárjuk, hogy akkor ha szétszedjük, mennyire szerelhető, mik az esetleges elfogyó elemek, stb...
Esetleg vmi teszt, szubjektív vélemény, valamivel összevetve.. :U

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#4) bossbob


bossbob
csendes tag

Tavaly én is vettem egyet 20 ezerért, mivel a munkahelyen meg lehetett vásárolni a kiszuperált laptopokat. Best Buy volt annyiért. Azóta is tökéletesen működik. Az én akksim 93%-os még, így simán megy 5 órát moderált netezgetéssel 60%-os fényerőn!!!

Egyetértek az előző kommentelőkkel abban, hogy kissé rövid lett a cikk.
A következőkkel ki lehetne egészíteni:

- néhány jétákteszt, mondjuk egy aktuális címmel, egy 3-4 évessel és egy 5-6 éves játékkal is.

- Régi gép, ezért van-e benne FULL UEFI GPT support vagy csak régi BIOS-os MBR boot funkció. Persze tud full UEFI Boot-ot... De ezt jó tudni manapság.

- mennyire használható win10 alatt és milyen a "driverezettsége". (Tudom hogy minden tökéletesen megy rajta win10 alatt első indításra, de mégis csak egy idősebb gépről beszélünk.)

- esetleg egy linux tesztet is meg lehetne nézni, csak hogy mennyire stabil azon a platformon is.

- ki lehetne emelni, hogy ez volt az utolsó (azt hiszem) a tokozott processzoros T szériából, ezért lehet akár i7 quad core-ra is fejleszteni a gépet némi beruházással.

- asetleg SSD upgrade és tesztek vele, a HDD pedig egy beépítőkerettel mehet a DVD meghajtó helyére, melyet kb. 4 másodperc alatt ki lehet cserélni, ha valakinek mégis csak kell egy DVD.

- a legtöbb cégektől kiszuperált gépben nem csak dualband-es AC wifi van ami 5Ghz-en is tud csatlakozni, hanem SIM hely és WWAN mSata kártya hely is előre beépített antenákkal, így egy WWAN kártya vásárlásával (ami kissé drága tud lenni) akár mobilnetre is lehet vele csatlakozni.

- a billentyűnek több változata is van a megvilágítást tekintve. A "fapados" változat csak a webkameránál beszerelt Thinklight-al rendelkezik, ami egy felülről világító led, de a fullos változat nem csak ezzel, hanem megvilágított billentyűvel is rendelkezik.

- mennyire lehet csere vagy utángyártott alkatrészeket szerezni hozzá.

Természetesen még sok mást lehetne írni róla, de ezek szerintem még jobban alátámasztották volna, miért használható jól a gép még 2018-ban is.

[ Szerkesztve ]

A magyarok postájától ments meg uram minket! (MPL kivétel ezalól, mivel az külön entitást képez)

(#5) Sunabouzu


Sunabouzu
csendes tag

"Dizájn: 4/10". Proli.

Schnauzbart ist horizontale Aufrufezeichen!

(#6) Kiki18 válasza bossbob (#4) üzenetére


Kiki18
őstag

Egyetértek. A lista még nagyon sok mindennel bővíthető, és még én is csak egy hozzáértő felhasználó vagyok, nem pedig thinkpad szaki.
Szerintem, ha valaki ilyensmi gépet keres, ezt a cikket meglátva sokkal inkább kiszalad a világból, sem mint elgondolkodna a megvételén.
Pedig a Thinkpad 30-as szériája az, ami minimális kompromisszumot kér 2018-ban, miközben a bővítésének tárháza kb "végtelen".

(#5) Sunabouzu: Ez ízlés kérdése. Számomra 10/10

[ Szerkesztve ]

(#7) 8Ball


8Ball
tag

Lehet hogy nem dizánjos, de elmegy ha kell 10 évet… kinek mi a fontos.
Én 2 éve adtam el az enyémet, (vállam már tiltakozott ellene 3 órás napi BKV közben)
de az egy kicsit jobban felkészített volt. Ez korrekt állapotú alap konfig.
[link]

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#8) lula67


lula67
csendes tag

A gyári konfigurációs is elég gazdag volt. Az enyém 2013-as gyártású, gyárilag 256GB-os Samsung SSD-vel 4 GB RAM-mal, Dual-Band WiFi-vel és 1600x900-as felbontású kijelzővel készült. Átlagos felhasználásra ma is alkalmas. WIN10Pro alatt használom, linux (Ubuntu) alatt sem volt gond vele.

(#9) Zicokuka válasza bossbob (#4) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Aktuális játék alatt talán 5 fpst tudna produkálni.

(#10) Polllen válasza Zicokuka (#9) üzenetére


Polllen
nagyúr

Hacsak nem kötsz rá egy egpu-t. ;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#11) Mamuska


Mamuska
őstag

Nekem T510, T520 volt és utána váltottam Dell Latitude E6540-re. A T430-as nekem nagyon nem tetszett, szerintem oltári gagyi lett az elődökhöz képest. Szerintem most a Dell jobb gépeket gyárt.

(#12) Tim82 válasza bossbob (#4) üzenetére


Tim82
nagyúr

T430-ba nem került gyárilag AC-s wifi és mivel a BIOS whitelist-es, ráadásul a whitelist-et (ellentétben a korábbi szériákkal) nem annyira triviális kiütni, nem is annyira egyszerű a WLAN kártya cseréje AC-sre.

*
A cikkhez:
- sima T430-ba is kerülhetett i3 proci, a T430i csak annyiban különbözik, hogy abba biztosan i3 került gyárilag.
- a T430s és a T430u más kicsit, az első a T400s/T410s/T420s termékvonal utódja, a második az első kísérlet a modern ultrabook-divathullám megragadására,
- a T430 kijelzője, legyen szó akár az 1366*768-as, akár az 1600*900-as felbontásról, csapnivaló sajnos, de kb. ugyanannyiért, amennyiért a gépet magát meg lehet venni, lehet LVDS-eDP adaptert + 14" IPS kijelzőt is venni bele (Kínából persze, de már eBay-ről megy). Más opció az X1 Carbon (első generációs) kijelzője, az TN létére egészen jó.
- mivel a billentyűzet cserélhető, semmi akadálya nincs a háttérvilágításosra cserének.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13) kaito83


kaito83
csendes tag

Életem egyik legjobb gépe volt, előző munkahelyemen használtam, 7 és fél órát kibírt az aksi sajnos csak win alatt természetesen, minden minimálra véve, Linux/Ubuntu alatt max 3 és fél óra, nem jöttem rá miért.
Igazi igás ló természetesen iroda munkára, van belőle NVidia quadro-s azzal többet lehet kezdeni.

(#14) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Most kaptam egy szinte zsír új T430s-t, 16GB rammal, 250GB mSATA SSD-vel, 1TB vinyóval egész használható lett :) A gyárban dokkolóról 2 kijelzőt meghajt, teljesen jó gép.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#15) bossbob válasza kraftxld (#14) üzenetére


bossbob
csendes tag

Ha nem tévedek az mSata a T430-ason csak Sata II-es így ha teljes sávszélet szeretnél akkor a HDD helyére kell egy sima sata ssd-t rakni, hogy megkapd a Sata III-as sebességet.

Gondolom amúgy így is elég gyors.

Gondoltam szólok...

A magyarok postájától ments meg uram minket! (MPL kivétel ezalól, mivel az külön entitást képez)

(#16) kraftxld válasza bossbob (#15) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, az esetek 99.99%-ában nem számít a különbség.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17) UnA válasza kaito83 (#13) üzenetére


UnA
Korrektor

"... Linux/Ubuntu alatt max 3 és fél óra, nem jöttem rá miért."

Nem tudom, mikor mérted, de a helyzet az, hogy Linuxra csak mostanában jöttek ki azok a kernel szintű optimalizálások, amik a hosszabb üzemidőt lehetővé teszik.

(#18) feliks


feliks
senior tag

Design 4/10??????
Ez a design egy 10/10es klasszikus mint egy Mona Lisa könyörgöm.

Mi lenne a 10/10, egy asus rog ledcsíkokkal?

(ps. ez úgy kiverte a biztosítékot hogy csak ezért loggoltam be :D )

[Be Happy]

(#19) TunerJoe válasza feliks (#18) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Neked lehet, hogy tetszik. Nekem nem igazán, de nem azért vettem a gépet, hogy nézegessem.
UI: Nem az ASUS ROG sem tetszik, sőt, egyik gamer laptop sem, ami szerintem szép az mondjuk egy bármilyen 2008 utáni MacBook Pro vagy Air

instagram.com/albert__gyorgy

(#20) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Hát, design. Szerintem ha azt nézzük, hogy a tapintás és a felhasználói élmény is a design alá tartozik, akkor ezek az ipari gépek nem is egy skálán mozognak az akármilyen konzumer gépekkel. A pöcökegeret leszámítva isteni volt amit a Lenovo ezekkel a gépekkel művelt. A macbook szebb, mondjuk. Átlagos userként viszont engem taszít az almás rendszer, bár még nem próbáltam. Néha játszom, az sem tudom hogy működne almán.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#21) domos


domos
senior tag

Dizájn: 4/10

Delet yourself. ;]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#22) TunerJoe válasza domos (#21) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Kicsit update-eltem a cikket a visszajelzések alapján.

instagram.com/albert__gyorgy

(#23) SunyaMacs válasza Zicokuka (#9) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Ismerősnél voltam LAN partin, akinek ilyen gépén játszottam. A csgo jól ment. 640x480 felbontáson a lehető legalacsonyabb grafikán. Ez még nem is lett volna probléma nekem, ha szerencsétlen nem throttlingolja össze magát 85 fokon, a processzor visszaveszi az órajelét 800 MHz-re és 10 fps-es slideshow-t nézek. Majd pár másodperc múlva normál órajelen ment, persze utána túlmelegedett és goto 10.

(#24) Prowler


Prowler
senior tag

Az előző gépem egy T430 volt. A kíváncsiság miatt vettem meg, HP és Dell után ki akartam próbálni a harmadik üzleti szériát is. Számomra a design nagyon bejött, igazi ipari minkagép fíling, ezt szerettem a legjobban a gépben. Az anyagminőségtől (ThinkPad ide vagy oda) nem voltam elájulva, a bekapcsoló gomb vagy a palmrest műanyagja például elég gyenge volt az előző gépeimhez képest, szerelni is kissé nehezebb mint egy EliteBookot vagy Latitude-öt.

A kijelzővel kapcsolatban Tim82-vel értek egyet, nagyon gyenge minőségű volt, pedig az enyém a nagyobb felbontású kijelzőt kapta meg a gyárban. A legkisebb mozdításra is torzulnak a színek és a betekintési szögek is csapnivalóak. Cserébe a zsanérok nagyon erősen és magabiztosan tartják a kijelzőt.

A billentyűzetét nem mondanám rossznak, habár személy szerint én is a klasszikus kialakítású billentyűzeteket preferálom. A touchpad viszont tényleg elég használhatatlan, cserébe a pöcökegér kárpótol a kellemetlenségekért.

Colin McRae Rally 2005, NFS Underground 2, Serious Sam First Encounter HD mind ment magas részletességgel a gépen gond nélkül, komolyabb melegedés nélkül. Átlagos felhasználásra szerintem bőven elég a mai napig, egyetlen kizáró ok a kijelző lehet egyeseknél (én is ezért váltottam Latitude E6440-re).

Barátaim édesanyjának adtam ajándékba, jelenleg Amerikában teljesít szolgálatot a T430-as. :)

Veremivadék Undorkutya

(#25) domos válasza TunerJoe (#22) üzenetére


domos
senior tag

Őszinte leszek, nekem mindegy, csak viccnek szántam. Én szeretem a thinkpad design-t, mert masszív és elpusztíthatatlan, de nem várom el másoktól hogy ne legyen esetlegesen más véleményük. :))

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#26) saby97 válasza SunyaMacs (#23) üzenetére


saby97
tag

Nem trollkodni jöttem, de az akkori vetélytársa, a HP 8740p egy pöppet sem vesz vissza az órajeléből full terhelés mellett sem... Igaz, hogy i5-3210M van az enyémben, de 35w ez is, az is... Még a turbo órajel is ugyanúgy 3,1GHz.
Mafia 2 és hasonlók azért elfutnak 30-40fps körül low-on a HD4000-ren... Six Siege ~8fps :DDD ...de persze nem vár mást az ember.
SSD-vel egyébként nagyon fürge.

(#27) 8Ball válasza saby97 (#26) üzenetére


8Ball
tag

Ez klasszikus hibás hűtő probléma inkább.
Az NVIDIA-s ami nekem volt nem vett vissza semmit terhelve se.

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#28) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Hat a late 2012-es Macbook Pro retina-hoz hasonlitva, sehol nem volt a Thinkpad.
Azóta behoztak magukat.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#29) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Ugyan ilyen gépem van, a nagyobb felbontással. Viszont én egyből felpakoltam 8GB ram-ra, 128GB ssd, meg az odd helyére egy 1TB hdd. Így már mindenre elég.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#30) turbulencia8 válasza SunyaMacs (#23) üzenetére


turbulencia8
őstag

En hasonlo kategorias gepet (hp 2570p) mindig hutopaddal hasznalok, meg a dokkolot is arra rakom.

(#31) kaito83 válasza feliks (#18) üzenetére


kaito83
csendes tag

Már nagyon rég, kb 4-5 éve lehetett

(#32) Conmet


Conmet
tag

Nekem is van egy ilyen gépem de nVidia Quadroval és 1600x900 felbontású kijelzővel. Az mSATA portból kidobtam a 3G modemet, belepattintottam egy 60Gigás SSD-t és azóta kb. 5 másodperc alatt bootol a Manjaro.

[ Szerkesztve ]

(#33) Polllen válasza Prowler (#24) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én ezért választottam anno x230-t IPS-sel. Az is nagyon jó kis gép, elfogadható kijelzővel. Még ott sem volt hűtési gondom, pedig egpuval Division-t toltam rajta fullhd-ban. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#34) Kiki18 válasza Polllen (#33) üzenetére


Kiki18
őstag

+1.

X230 a legtutibb ebben a családban.

Egyetlen egy dolog bosszant benne, az a forrasztott proci, nem cserélhető. :(

A rivális 2570p-nek pont ez a vonzereje. :(

(#35) ghost364


ghost364
senior tag

Én is ilyet használok, de kicsit jobban kimaxolva. Procim ugyan ez, csak kétszer anyi RAM illetve 128GB SSD+1TB HDD van benne meg a nagyobb felbontású kijelző, így produktív dolgokra is perfekt, sőt, Assetto Corsázni is szoktam vele :D
Viszont még sehol sincs a maximális potenciálhoz képest (négymagos i7, 1080p mod, 16GB RAM): [link]
Méretre viszont nagyon nem jött be, cipelni nem túl kellemes. Épp ezért vettem még egy X230-at is, meglátjuk melyik marad. Ja és Windows 7-tel sokkal jobb hazsnálni szerintem, jobbak a driverek, több az utility, stb., na meg a 10-es szerintem alapból egy borzalom.

(#36) Polllen válasza Kiki18 (#34) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egyrészről igen, nekem i5-s verzió volt és kezdett kevés lenni a proci, másrészről meg nem tudom, hogy egy i7-t mennyire lehet jól lehűteni egy ilyen kis házban.

ghost364

x230-nál win10 alatt semmilyen driver gondom nem volt. Minden funkció működött. Egyedül a 3G modemet kellett külön telepíteni.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#37) Napfénysüti válasza bossbob (#4) üzenetére

Csak nem a Nagy kéknél dolgozol? :)
Én most vehettem meg egy hónapja a T430-as gépemet, mondjuk annak az akksija már elég gyenge sajnos. :(
Volt T400-asom korábban azt nagyon szerettem, ergonómiában szerintem sokkal jobb volt. A mostani T470 céges gépem viszont sebességben meg kijelzőben veri az előző kettőt.

Més que un club!

(#38) Kiki18 válasza Polllen (#36) üzenetére


Kiki18
őstag

i7-nek fogyasztása ugyanaz, mint az i5-nek emlékeim szerint, így nem lenne melegebb.
Sőt Ivyból volt ugyancsak 35W-os, de 4magos i7, tehát ez sem lett volna melegebb ,mégse készítettek ilyen x230-at....galádság. :o)

(#39) Prowler válasza Polllen (#33) üzenetére


Prowler
senior tag

Én is szemeztem vele, de 14"-es méretnél nem szerettem volna lejjebb menni, így maradt az E6440. Mindezek mellett DVD meghajtó is szükséglet volt számomra.

Az X230 szuper kis gép, főleg így hogy az IPS kijelzős verziót birtoklod. :)

Veremivadék Undorkutya

(#40) SunyaMacs válasza turbulencia8 (#30) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Próbáltuk azzal is, nem sokat használt neki

(#41) Polllen válasza Prowler (#39) üzenetére


Polllen
nagyúr

Most adtam el. Ha újra kell noti, valszeg 430/530 lesz.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#42) UnA válasza Conmet (#32) üzenetére


UnA
Korrektor

Hasonló laptop, de már az elején kikapcsoltam az nVidia kártyát, mert szerintem csak feleslegesen növelte a fogyasztást. És nálam is SSD + Linux van rajta ;)

(#43) beef


beef
őstag

Nekem legnagyobb bajom a gyenge fényerő (a TN panel mellett), szobában tökéletes, de terepen használhatatlan, nagyon hiányzik úgy 20-30%.
Nem tudom konkurencia hogy áll ezen a téren?

(#44) Speeedfire válasza ghost364 (#35) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ugyan ez van nekem is, csak intel vga-val. :K
Köszi linket, hasznos. Viszont az I7-el nem lenne túl melegfejű? Így is néha elmegy a 80 fok köré.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#45) janeszgol


janeszgol
félisten

A nővérem céges notija egy T430u. A Core i5 3317u egy kalap trágya. 8 giga ram van benne, az elég. A billentyűzet, a zsanér, a borítás nagyon minőségi. A kijelző vacak, a hang vacak. Ennyi.

(#46) tope


tope
addikt

Csatlakozók 9/10 ?
HDMI hiánya, na emiatt kapásból max 7 inkább, azért legyen már rajta 2018-ban egy használni kívánt gépen. (TV-re rá se bírod kötni alapból)

(#47) Tim82 válasza tope (#46) üzenetére


Tim82
nagyúr

Testvér, van egy perced? A Displayportról hallottál-e már?

(És az amúgy megvan, hogy egy 2012-es modellről szól a cikk?)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48) tope válasza Tim82 (#47) üzenetére


tope
addikt

Eh, elsiklottam felette (hogy van rajta), Mea Cupla

[ Szerkesztve ]

(#49) davenport


davenport
aktív tag

Otthonra most cseréltem le a T410-eket T430s-re. Átlagos felhasználónak, netezni, szöveget szerkeszteni, nem hiszem hogy kell több. A két gép + a két msata ssd ára még bőven egy új belépő gép ára alatt van. Egy hibája van, hogy egy venti tisztítás, esetleges pasztázás még mindig nem egycsavaros hátlapos szerelés.

No money, no honey.

(#50) BoB válasza tope (#48) üzenetére


BoB
veterán

DP és DP között is van különbség, Thinkpadokon DP++ szokott lenni, amit annyit tesz hogy egy szimpla passzív átalakítóval (egy kis kábel) HDMI is használható. [link]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.