Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vivanto


vivanto
tag

"A gyártó első, gyengének nem nevezhető inteles táblájának [..]"

Akkor gondolom a Miix és társai smafu? Bár feltételezem hozzá szerettétek volna tenni hogy Intel + Android, vagy Intel 8"-on, úgy mindjárt más.

[ Szerkesztve ]

(#2) gghrtz


gghrtz
őstag

Ha rá lehetne cuppantani valahogy a Win8.1-et, akkor tyűűűűhaaaa tablet lenne. Persze a 16GB kicsit kevés, de akkor is. Mondjuk 8"+FHD nem túl szerencsés win alá.

[ Szerkesztve ]

(#3) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Nem néz ki rosszul.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#4) .mf


.mf
veterán

Egyrészt ahogy már meg lett említve, már volt Miix 8" tablet W8-cal; de amit jobban kiemelnék és duplán aláhúznék: 199 USD :Y
S ebben 8" fHD IPS kijelző, 4magos Intel SoC...

NA akkor ennek a testvérét kérném 10-12" méretben, W8-cal, opcionális billentyűzetes-akkus dokkolóval, teljes méretű USB3-mal a tabon és USB, Dp vagy legalább Dsub, Gb Eth csatlakozókkal a dokkolón.
Ja meg persze 2 helyett 4 GB RAM, 16GB eMMC flash helyett 64 GB cserélhető M.2.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) BazsiBazsi válasza .mf (#4) üzenetére


BazsiBazsi
aktív tag

Alu ház és zafírüveg nem kell? Amúgy nekem is egy ilyen lenne az ideális, még 150et is kiadnék érte!

(#6) GabenBFG

Mikor kijött anno a Lenovo K900 Intel Z2580 Clover Trail+ procival, én is rögtön az x86 hallatán ütöttem fel a fejem. Beindult a fantáziám, hogy mekkora jó lenne Win-t használni rajta, dokkolóval Desktop PC-t varázsolni belőle, stb. Sajna, sehol nem láttam ilyen jellegű próbálkozást. Hátha majd ezzel... :U

(#7) csendes válasza gghrtz (#2) üzenetére


csendes
őstag

Miért ne lehetne, mármint elvileg? A Chuwi VX8 3G-re Atom Z3735G-vel [link] 143 USD-ért éppen most jött ki a Win 8.1 firmware: [link]. Korábban "csak" Android 4.4 volt rá, de mostantól lehet választani. Ami a legszebb, hogy azt írják, hogy a tervek szerint dual boot-tal lehet majd kapni: "But we heard Chuwi is configuring something to get dual boot on this model"

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#8) GabenBFG válasza csendes (#7) üzenetére

Ez nem kis reményt ébresztet bennem az S8-al kapcsolatban. :) A Lenovo nem ismeretlen cég, valószínűleg komolyabb a fejlesztő gárda az eszköz mögött, mint a számomra noname "csuvi" :D mögött. Emiatt talán több helyre eljut, nagyobb rajongótábora lesz, és a lelkes kis kóderek majd ráhakkolják a Win-t.
Ha meg hivatalos Win8.x támogatást is kapna... Huhú... :C

[ Szerkesztve ]

(#9) gghrtz válasza GabenBFG (#8) üzenetére


gghrtz
őstag

Mondjuk ha lehet ilyet csinálni, akkor a Lenovo letilthatja valahogy a win8.1 telepítését az eszközre, mert akkor házon belül állítanának konkurenciát.

(#10) csendes válasza GabenBFG (#8) üzenetére


csendes
őstag

Az egyik legnépszerűbb "kínai" tablet márka (az Acer, Asus, Lenovo is az), persze van pár: Ainol, Chuwi, Cube, FNF, Onda, Pipo, Ramos, Teclast, Voyo, stb És ezek közül sok már már csúcs hardverrel jön: Intel Atom Quad, MTK Quad és Octa, Tegra 4, Tegra K1 SoC; HD/FHD IPS kijelző, jó akku, stb. [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#11) csendes válasza vivanto (#1) üzenetére


csendes
őstag

Már most sem gyenge, de ha kijön az android L tovább erősödik, mert az már ki tudja használni a 64 bites CPU-t [link]: The tablet will initially ship with Android 4.4 KitKat on board, but it won't be able to make full use of the 64-bit architecture of the SoC. Fortunately, the upcoming L version of Android, probably Lemon Meringue Pie, will be able to do so and we suppose that Lenovo will try hard to update the firmware of the slate as soon as possible.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#12) JasL


JasL
senior tag

Most nem azért, de ezt a hsz-t egy lenovo w8.1 pro gépről írom, jelenlegi ára 65k. Miix 10, gyárilag is W8 volt rajta. 10"

(#13) .mf válasza JasL (#12) üzenetére


.mf
veterán

Csak kár, hogy nem update-elik a 10-est. Azóta egy nagyot ugrott teljesítményben az Atom. S igazán lehetne 2GB helyett 4GB RAM-os verzió, valamint a lassú eMMC helyett valami gyorsabb.

Csendes: a Csuvi 1 GB RAMján és 16 GB nem tisztázott típusú háttértárán biztos gyönyörűen fog futni a W8.1.... :U

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14) gghrtz válasza .mf (#13) üzenetére


gghrtz
őstag

Vannak 4GB-os Atomos tabletek. (Igaz, piszok drága) Egyébként nem tudom mi a bajotok az eMMC-vel. Gyorsabb, mint egy HDD. (Főleg a random R/W-nél) Nekem eddig semmi panaszom nincs az eMMC sebességére. (R:100MB/s, W:30MB/s)

(#15) JasL válasza .mf (#13) üzenetére


JasL
senior tag

Böngészni, Skypeolni ez is jó. Ha kisebb kell, ott a Luma930, ha nagyobb, akkor az i7-4790k desktop. Ha tableten kell teljesitmény, akkor teamviewerezek a desktopra. Ez egy tablet, nem munkára való, hanem ágyból mainstream tevékenységre (film lejátszása is megy). Ott a Miix 10 v2 update-nek és FullHD + Baytrail.

[ Szerkesztve ]

(#16) tjb007 válasza csendes (#7) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azért ezeknél a kínai gyártóknál elég sok esetben megkérdőjelezhetőek ezek az utólagosan közzé tett W8.1 firmware-ek, főleg azok, amik 9 hüvelyknél nagyobb modellekre kerülnek fel (amikre ugye nem érhető el ingyenesen).

(#17) csendes válasza tjb007 (#16) üzenetére


csendes
őstag

Ez csak 8". A legnagyobb gond a nyelv, némelyiken kínai a Wndows 8.1 és nem is enged más nyelvet letölteni.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18) tjb007 válasza csendes (#17) üzenetére


tjb007
nagyúr

Általánosságban írtam, de még némelyik, eredetileg Androidos 8 hüvelykesre is ugyanígy igaz ez.
Ez az egy nyelv dolog meg a Windows 8.1 with Bing egyik velejárója.

(#19) Duree


Duree
veterán

Minden része tetszik,még az ára is jó.Tuti befutó lehet.

duree54

(#20) .mf válasza JasL (#15) üzenetére


.mf
veterán

"Böngészni, Skypeolni ez is jó."

Ahhoz felesleges W8

"ha nagyobb, akkor az i7-4790k desktop."

Repülőn, utazás közben a világvégén gyors fotó-szerkesztésre nagyon jól mutatna. Áramot meg nyilván az éterből, a zokszigént meg a vízbű' nyerném hozzá, gondolom.

"Ez egy tablet, nem munkára való, hanem ágyból mainstream tevékenységre (film lejátszása is megy)."

Köszönöm, hogy eldöntöd helyettem, hogy mire lehet használni...

"Ott a Miix 10 v2 update-nek és FullHD + Baytrail."

A Baytrail a 10.1"-esben igen, de a 4GB RAM csak a Core i-s 11.6"-esben van. Teljes méretű USB3 a tableten, ill. Eth. port a dokkolón pedig egyiknél sincs. S az áruk is 469 ill. 699 USD.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21) joergie válasza .mf (#20) üzenetére


joergie
őstag

HP Pro Tablet 610 G1 kapható 4gb rammal, bay trail-el, ha ilyet keresel.

Én arra lennék kíváncsi az az 1.6Mpx front kamera hogy jött ki :DDD Amúgy pofás kütyü. Nem akar nagyon kitűnni, de csinos, vékony, és nem is drága(azért várjuk ki a végét-200eur jól hangzik). Jelenlegi mezőnyben elég erősnek tűnik. De hát jelenleg 3 hónap is nagy idő ebben a szegmensben.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#22) oraihunter válasza QwErTy42 (#3) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Nekem is tetszik! :K

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#23) JasL válasza .mf (#20) üzenetére


JasL
senior tag

Te nem tabletet keresel, hanem ultrabookot ;)

(#24) .mf válasza JasL (#23) üzenetére


.mf
veterán

"Te nem tabletet keresel, hanem ultrabookot ;)"

De jó, hogy már ezt is tudod helyettem... :U
Főleg, hogy az eddigiekből is már le lehetett volna szűrni, hogy k...ra nem (elég egy erősebb Bay Trail is, nem kell az i-proci felára és többlet-fogyasztása; az ár szempont; csatlakozók viszont kellenének, amik a dokkolós tableteken is ritkák, de az ultrabookokon is)

Joergie: nemigazán :( a 4GB RAM-mal szerelt legolcsóbb verziója is 600 USD - ami itthon már 160-200k. S ebben még a dokkoló sincs benne...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#25) gghrtz válasza .mf (#24) üzenetére


gghrtz
őstag

Rólad eszedbe jutott egy zene: [link]

(#26) JasL válasza .mf (#24) üzenetére


JasL
senior tag

Már ne is haragudj, de tablet-be minek neked 4GB RAM? Photoshopolni akarsz? Oké, értem én, hogy erős tabletet szeretnél halom csatlakozóval, de ezek a termékek alapvetően nem úgy vannak pozicionálva, hogy bármire jók legyenek ultamobil kivitelben, "kicsit többért". Soha nem volt cél (eddig), hogy egy tablet multi-taskingban elvigyen 3-nál több alkalmazást, ezért is vezette be a Microsoft a W8-ban az appok Freezed állapotát, valamint az egész thumbstoning technológia ezért van. Hidd el tudom mit beszélek, van egy kis belelátásom a dolgokba, szoftverfejlesztőként dolgozom. Mondjuk úgy, hogy már egy Baytrail létezésének is lehet örülni jelen pillanatban, a cél, hogy szépen menjen a Windows egy Windows tableten, nem az, hogy te rádughass egy FullHD monitort aztán terepen PhotoShopozhass. Mert azokból a specifikációkból amit leírtál, kb ez jön le. Egyébként meg ha sok port kell, ott van az USB hub.

[ Szerkesztve ]

(#27) khalox válasza JasL (#26) üzenetére


khalox
őstag

Hagyjátok már lógva :D
Olyanon rugóztok, amin tök felesleges, mert mind1.egyiknek igaza van
Igen. lehetne ilyen tabletet összedobni bármelyik gyártónak, mert minden eszköz adott hozzá. De nem, nem lesz ilyen ennyiért, mert a tabletek nem ez a szegmens. (Persze lesz ilyen, csak drágábban...)

A készülékhez kapcsolódva: nekünk van egy Bay-Trail-T-s tabletünk és igen-igen elégedetten használjuk, így ez az eszköz személy szerint engem nagyon érdekel... különösen az ára.

(#28) .mf válasza gghrtz (#25) üzenetére


.mf
veterán

:U Minek ütöd bele te is az orrod?

Nagyon tévedsz. Eleve úgy kezdtem, hogy amit én szeretnék, olyan (még) nincs, de már régóta várom az érkezését, mivel semmi technikai akadálya nem lenne. Itt meg egyesek bizonygatják, hogy van, és hogy nálam jobban tudják, hogy mit akarok.
A szempontrendszer egyszerű: utazáshoz, kiruccanáshoz egy kicsi, könnyű, egyszerű, olcsó gép, amin szögegyszerű office és hobbi kapcsán egyszerűbb fotós feladatokat el lehet végezni. Azaz:
- 10-12"-es HD / HD+ (esetleg fHD, csak az W8-nak már sok) felbontás, IPS, jó kontraszttal és fényerővel
- teljesítményben egy erősebb Bay Trail elég / fogyasztáshoz lenyelhető kompromisszum
- Win8 a programok miatt
- emiatt 2GB-nál több RAM is kell, mert W8 alapból 1+, és néha ezek is 1+ még minimális használattal is
- hosszú akkus üzemidő (egy munkanapot kibírjon wifivel)
- pár port, pl. teljes USB3 külső lemeznek, még egy port egérnek, kártyaolvasónak; eth. port, ha csak vezetékes net van, és monitor-kimenet, ha monitorhoz kerül az ember.
- a kisebb mérete és flexibilitása miatt jó lenne dokkolós tablet
- ha már dokkolós, akkor a billentyűzetes részben legyen már akku és portok
- nem az üzleti 200k+ szegmens, hanem lehetőleg 120-150k akkus dokkolóval.

JasL:
Igen, ott van #20-asban világosan, mint a nap. Nem CPU-ilag erős tablet kell, hanem több RAM, mert a 2-nek bő felét elviszi az OS, és pár programnak szintén kell önmagában 1.

"Mondjuk úgy, hogy már egy Baytrail létezésének is lehet örülni jelen pillanatban, a cél, hogy szépen menjen a Windows egy Windows tableten"

Ami elég gáz. Ideje lenne már végre rájönniük, hogy nem a rendszer van az OS-ért, hanem az OS a rendszerért. Nem az lenne a lényeg, hogy egy OSt futtassunk, hanem az OS-en programokat. Egyre nagyobb bloatware, amit csak az tart fenn, hogy sok dolog nem elérhető más platformokra.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29) gghrtz válasza .mf (#28) üzenetére


gghrtz
őstag

1, Létezik USB3-Gbps átalakító.
2, 120-150-ért ne is álmodj 4GB RAM-ról, és akkus dokkolóról.
3, A 2GB is elég azokra, amit írtál. Gondolom még nem használtál ilyen tabletet, én meg most is azt használom, szóval kérlek, ne is próbálj meggyőzni ebben a témában, miért is nincs igazam
4, Vegyel USB Hubot. Gondolom ha kell az egér meg az ethernet, nem fog aggatni a hub sem, mivel fix helyzetben használod.
5, Ez egy nyilvános fórum, abba ütöm bele az orrom, amibe akarom.

(#30) .mf válasza gghrtz (#29) üzenetére


.mf
veterán

"2, 120-150-ért ne is álmodj 4GB RAM-ról"

Éppen ez a bajom. Ha 199 USD-be belefért a cikk alanya, egy komplett 8" fHD IPS-es tab Z3745-tel, wifi, 4g, bt, kamerák és még 2 GB, akkor 2-2.5x annyiba, 400-500 USD-be technikailag semmi akadálya, sőt, bőven több nyereség is lenne kicsivel nagyobb kijelző, pár dollárral drágább SoC, és +2 GB RAM-mal megtoldás mellett is. Csak az üzletpolitika... azt várom, hogy ez mozduljon végre arrébb. A droid és ios nem csak kijelző-felbontásban, de lassan memóriában is lekőrözi a kis W-os eszközöket (tablet, netbook, normál laptop).

"3, A 2GB is elég azokra, amit írtál. Gondolom még nem használtál ilyen tabletet, én meg most is azt használom, szóval kérlek, ne is próbálj meggyőzni ebben a témában, miért is nincs igazam"

Komolyanmá', már megint jobban tudjátok, hogy milyen programokkal milyen gondjaim voltak... :U 2 GB RAM-os XP-s géppel egyes programokkal szívtam elfogyó RAM miatt, belassulás, fagyás, kiakadás, reset; W8-nak meg csak még nagyobb a memória-igénye. Engem nem az érdekel, hogy neked X-hez mi volt elég, hanem az, hogy nekem Y-hoz mi kell.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#31) gghrtz válasza .mf (#30) üzenetére


gghrtz
őstag

Tévedsz, ha azt hiszed, hogy a Win 8 alatt rosszabb a 2GB, mint XP alatt. Egy kicsit fejletebb a 8 memória menedzsmentje. :)
Egyébként tényleg drágán mérik a +2GB RAM-ot, de a cégek se hülyék, hogy ezzel még nagyobb konkurenciát teremtsenek az ultrabookjaiknak.

[Ja és én is ilyet szeretnék, mint amilyet te, de nem élek álomvilágban. Asus T100-at engedhettem meg magamnak. Lenovo Thinkad 10 tablet lenne nekem a pörfikt]

[ Szerkesztve ]

(#32) derive válasza gghrtz (#31) üzenetére


derive
senior tag

Na epp ezert eszembe sem jut W8as tabletet venni ;] Annyi lemondassal jar, hogy inkabb nem veszodom vele. Es ennek foleg a produktszegmentacio az oka (+maga a W8 sem javit a helyzeten).

Ez a tablet gyenge es nincs rajta se szabad tarhely, se bovithetoseg, se csatlakozas, ergo semmi ami kiemelne a mezonybol. Viszont vegre droid van rajta ami hatalmas elorelepes a W8as tabokhoz kepest (kb. 1000x annyi app).

(#33) Franky676


Franky676
csendes tag

sziasztok
nekem igen szimpatikus ez a Lenovo S8, mind megjelenésre mind tudásra..
volt szerencsém tesztelni is valamilyen szinten, pár órára megkaptam
ami észrevétel hogy a hátulja ugye műanyag, kissé röcög, de nem vészes, alapból nem kelt gagyi érzetet
a kijelzője gyönyörű, ez már elsőre feltűnt. Hang is korrekt. a 2db előlapi hangszoró is szuper.
ami nekem nem egyértelmű hogy mennyi a proci órajele. leírásban több helyen 1.33Ghz-et írnak, máshol 1.86-ot, az általam látott kütyü menüjében 1.86ot írt, de nem értem miért az eltérés.
a másik dolog, hogy elvileg gsm képes, azaz telefonálásra is alkalmas, de ezt pl a tesztpéldányomon nem is tudtam lecsekkolni, mert semmi nem utalt arra hogy lehet vele hívást indítani vagy egyebek..
ezekről tud valaki valami infót?
esetleg más is leírhatná ha van tapasztalata a készülékkel :R

(#34) -Mosquito- válasza Franky676 (#33) üzenetére


-Mosquito-
őstag

"A szerkezet szívében egy Intel Atom Z3745 chip teljesít szolgálatot. Ez a chip négy magnak ad otthont, és alapjáraton 1,33 GHz-es órajelen üzemelhet, bizonyos körülmények között viszont a Burst technológiának hála átmenetileg akár az 1,86 GHz-et is elérheti a működési frekvenciája." A Wifis verzió 63 a 4G LTE pedig 84eFt-ba kerül. Szerintem ennyi pénzért elég jó cuccnak tűnik.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#35) Geri1985


Geri1985
tag

Teszt vajon lesz belőle?

(#36) Gyb001 válasza Geri1985 (#35) üzenetére


Gyb001
senior tag

Én ide írtam már pár véleményt.[link]
Bocs a dupla topicért. Nem találtam meg ezt.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.