Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Magnum_


Magnum_
nagyúr

jó gép nagyon :K

I humbly and respectfully decline™

(#2) franc0


franc0
őstag

Kérdésedre: sokkal jobb trackpointtal dolgozni, mint touchpaddal. Persze a külső egér mindent ver.
Nyilván újoncnak szokni kell, de azt normális ember nem várhatja el, hogy hosszú évek touchpades tapasztalatát pár nap trackpointozással le lehet nyomni...
Nekem kb 1 hónap kellett.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#3) Magnum_ válasza franc0 (#2) üzenetére


Magnum_
nagyúr

3 hónapig trackpointoztam az X41-en, meg is szoktam, de jobban szeretem a touchpadet :-)

I humbly and respectfully decline™

(#4) Cyberpunk válasza franc0 (#2) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én is a pöcökegér híve vagyok. Ha tapipad, akkor az legyen méretes ala Macbook-ok.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5) Magnum_ válasza Cyberpunk (#4) üzenetére


Magnum_
nagyúr

igen, legyen nagy a touchpad...

I humbly and respectfully decline™

(#6) spyduck válasza franc0 (#2) üzenetére


spyduck
nagyúr

Megnézném, h trackpointal lehagysz-e engem egy képszerkesztésben :)

(#7) kromatika


kromatika
veterán

köszi a bemutatót.jó gép nagyon.volt alkalmam használni kb 1 óra idejéig.nagyon tetszett,talán csak a Touchpad méretét tudtam rajta kifogásolni.

(#8) spyduck válasza kromatika (#7) üzenetére


spyduck
nagyúr

De hát az Thinkpadra nem kell ;]

Blablabla :D

(#9) Cyberpunk válasza spyduck (#6) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Más helyzetben meg a pöcökegér a nyerőbb.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10) spyduck válasza Cyberpunk (#9) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mikor?
Egy előnyt mondj nekem, egyet!

(#11) skydragon


skydragon
tag

jó kis vas :D

(#12) Cyberpunk válasza spyduck (#10) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szokás kérdése amúgy. Én mindig szenvedek, ha trackpoint-ról megyek át touchpad-ra. Macbook-okon jó a nagysága miatt. S ha asztalon vagyok inkább a rendes rágcsáló.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13) Termi92 válasza Cyberpunk (#12) üzenetére


Termi92
tag

Egér :DDD

(#14) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Jó cikk, valóban kihozza a gép erősségeit. Nekem egy hasonló van, kicsit más kiépítésben (azt hiszem az enyém csak simán T420, minden utótag nélkül), az egy core i5 procival van szerelve meg 4 giga rammal de igazából a belsejéről nagyon sok mást nem tudok.
Munkára használom, a kijelző tényleg jó, a billentyűzet tényleg nagyon jó. Az ujjlenyomat-olvasó nagyon jó ötlet, lehet használni webes jelszavak beírása helyett is. Összességében véve remélem, hogy néhány évet kiszolgál nálam, bár én általában hosszú ideig használom a gépeimet, így bár drága volt, de remélem hogy kitermeli az árát.

(#15) lugosi válasza lugosi (#14) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ja, egy dolog, a trackpad. Látszik rajta, hogy próbáltak rajta olyan multi-touch-os dolgokat megvalósítani, mint a macbookokban van, de nem lett olyan. Egy kicsit nehézkesebben működik, a görgetés különösen. A trackpoint viszont nagyon jó.

(#16) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Jó gépnek tűnik, bár igencsak elbizonytalanító, hogy a cikk végén hivatkozott webshopban két olyan termék is szerepel a laptopból, amit 1-1 piros pixel hibával kínálnak csökkentett áron.

Ez azért igencsak elbizonytalanító.... :Y

(#17) Dr.Byte válasza gekkoXT (#16) üzenetére


Dr.Byte
csendes tag

Nem feladatom "rátok sózni" a gépet, viszont a piros pixelhibát 2-3 percig keresgetnem kellett. :K Szinte semmi jelentősége, hidd el. :)

(#18) [O]-[C]-[B] válasza spyduck (#10) üzenetére


[O]-[C]-[B]
tag

Minden esetben jobb a TrackPoint, ha gyakorlott használó vagy. Anyám 2 hét alatt megszokta és kikapcsoltatta velem a TouchPad-et a T60-ján...
És igen, PS-ozok is TrackPointtal, precíziós munkákra is jó. Kizárt dolog, hogy gyorsabb vagy TouchPaddel, és biztosan hamarabb el is fáradsz, mint én aki a kezét fel sem emeli.

(#19) bigkrisz96


bigkrisz96
tag

Jó kis gép. (Bírom a Lenovokat)
-----------------------------------------------

Jól gondolom, hogy ebben a gépben az NVIDIA Optimus technológia váltogatja a felhasználásnak megfelelően a kártyákat. :F

(#20) fi:zi'k válasza Dr.Byte (#17) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Csak erősen ajánlod.

#18
Én egy féléve pöckölök és jobban szeretem használni mint a touchpadot, viszont intenzívebb használat alatt elég hamar elfárad az ujjbegyem.
Szvsz mindennek megvan a maga helye és felhasználási köre. PS-t max kényszerből használnék pöcökkel.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#21) [O]-[C]-[B] válasza fi:zi'k (#20) üzenetére


[O]-[C]-[B]
tag

A TrackPointnak pont az a lényege, hogy fel sem emeled a kezed ezért kevésbé fáradsz el mint TouchPaddel... :)

(#22) fi:zi'k válasza [O]-[C]-[B] (#21) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor is elfárad az ujjbegyem/ujjhegyem, mivel azzal irányítom a pöcköt.
Esetleg vmi jó tanács? :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#23) spyduck válasza [O]-[C]-[B] (#18) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mernék fogadni, most Macbook Pro van nálam ;]

(#24) Magnum_ válasza [O]-[C]-[B] (#21) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nekem az X41-en fárasztóbb volt használni a trackpointot, mint akár kissebb, akár nagyobb touchpaden egerezni... most egész korrekt méretű a touchpadem és nekem jobb.

na, a szokásos vita... :D

I humbly and respectfully decline™

(#25) [O]-[C]-[B] válasza Magnum_ (#24) üzenetére


[O]-[C]-[B]
tag

Azért mert biztosan a mutatóujjaddal vezérelted és a gombsor (mouse click) így messze van a hüvelykujjadtól, a jobb klikk meg végképp esélytelen. :)

(#26) Magnum_ válasza [O]-[C]-[B] (#25) üzenetére


Magnum_
nagyúr

a középső ujammal használtam

I humbly and respectfully decline™

(#27) spyduck válasza Magnum_ (#26) üzenetére


spyduck
nagyúr

;]

(#28) Magnum_ válasza spyduck (#27) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:D

I humbly and respectfully decline™

(#29) [O]-[C]-[B] válasza spyduck (#27) üzenetére


[O]-[C]-[B]
tag

HAHA :Y :B

(#30) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

14,1"-ra nekem az 1600*900 kissé fájdalmas... Nagyítót is adnak hozzá? :)
De különben KÉNE. T30 és T61-em volt, azt is imádtam.

@16 GexxoXT : Az én LG monitoromon kb. 5 éve, amióta megvan, van egy szubpixel hiba.
Még élek, mint látod, nem akkora gond ez :D Sőt, valójában soha nem zavart.
Ha arról lenne szó, hogy kaphatok sokezerrel olcsóbban egy ilyet, mert van egy piros pixel... -> hajrá :D
Ilyen felbontáson meg úgysem látni :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#31) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Egy helyen nagyon vérzik a masina. F.ck the D-SUB.

#30: 14,1"-ra nekem az 1600*900 kissé fájdalmas... Nagyítót is adnak hozzá? Ezt nem értem.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#32) hcl válasza Jim Tonic (#31) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A céges laposom Dell E6420, 15,6"-on 1600*900... Kifolyik a szemem, olyan kicsi minden rajta.

Mutogatni való hater díszpinty

(#33) Jim Tonic válasza hcl (#32) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hát állítsd át a méretezést. Windows7 alatt 5mp.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#34) mghltm válasza Jim Tonic (#31) üzenetére


mghltm
addikt

hogy mikor fog a d-sub kihalni az uzleti gepekrol, na ez egy nagyszeru kerdes! viszont ott figyel mellette a displayport csatlakozo ;)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#35) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Nekem nem valami jó a látásom, viszont semmi bajom nincs a T420 képernyőjével. De biztos az akarással van a baj, nem akarom olyanra beállítani, hogy rossz legyen.

(#36) opeter87


opeter87
senior tag

Jó teszt, jó gép! :C

Mindig szokott lenni a tesztjeidnél képgaléria a gépről, most nincs vagy én vagyok vak?

(#37) [O]-[C]-[B] válasza mghltm (#34) üzenetére


[O]-[C]-[B]
tag

Amíg a projektorok nagy része HVGA/QVGA/VGA belbontást tud addig soha...
Nincs is baj a D-SUB15-el...

[ Szerkesztve ]

(#38) hcl válasza Jim Tonic (#33) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor meg minek az ótvar nagy felbontás :) Ráadásul akkor már vagy 1280 vagy fullhádé lenne :)
Nem fikázás volt, csak értetlenkedés.

Mutogatni való hater díszpinty

(#39) lugosi válasza hcl (#38) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem ezeket a gépeket tipikusan munkára használják, irodai környezetben. Ott ezen nem reszelnek ennyit, hidd el.

(#40) hcl válasza lugosi (#39) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez az.... sok szöveg van rajtuk. Tehát pont szempont lenne a jó olvashatóság. És pont nem erre való a wide kijelző - de persze szinte csak olyan van gyártásban, érteni.
Mondjuk tudok olyan helyet, ahol megvették a drága laptopokat, aztán mindhez külső monitort, mert túl kicsik a betűk, és nem kényelmes a melósoknak :D

Mondjuk szerencsére pont a Lenovo gyárt 4:3-as gépeket is (vagy a T60 volt az utolsó?)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#41) franc0 válasza hcl (#40) üzenetére


franc0
őstag

T61 illetve X61 volt az utolsó

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#42) lugosi válasza hcl (#40) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tudomásom szerint a betűméret kb bármilyen irodai alkalmazásban könnyen változtatható (ctrl+görgetés), így kb 0.3 mp beállítani a szimpatikus betűméretet. Viszont nagyobb felbontásban a progi eszköztára jobban kifér, az meg hogy egy print ikon fél centi, van 8 mm széles, szerintem mindegy.

A wide kijelzőt én se szeretem, én úgy oldottam meg, hogy a tálca (win esetén) vagy a dock (mac esetén) a képernyő szélén van függőlegesen. És így a felesleges helyből foglal oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#43) Jim Tonic válasza hcl (#38) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Azért, hogy éles és részletgazdag legyen a kép.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44) hcl válasza Jim Tonic (#43) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Irodai munkára, kb. lényegtelen. Éles az 1280-ban is...

@lugosi : Pont ezt mondom, hogy ha megnöveled, akkor meg olyan, mint ha kisebb felbontású lenne.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#45) spyduck


spyduck
nagyúr

Ti amúgy a DPI nagyításról mèg nem hallottatok? Be kell allitani 125%-ra és olyan lesz az aràny mint ha 1366x768-as lenne a kijelző. Amúgy pedig minél magasabb a panel felbontása annál szebb a képe.

(#46) blint63


blint63
tag

Most kaptam egy T430-ast, viszont az üzemideje nem túl acélos, pedig ebben már Ivy i5-3320 van. Wordözgetés, irodai cuccok mellett 4-5 órát bír, amennyit a teszt szerint az előd is bírt videolejátszással. Szerintetek jó benne az akksi, vagy próbáljam megreklamálni?

(#47) franc0 válasza blint63 (#46) üzenetére


franc0
őstag

Használd a Power Managert. Office-hoz nem kell max kakaón mennie.

Látszik, hogy nagyon 2012 van. 2-3 éve ilyen üzemidőt nem megreklamált az ember, hanem a seggét verdeste a falhoz.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#48) hcl válasza spyduck (#45) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hallottunk. Csak ennyi erővel már lehetne kisebb a felbontás is (olcsóbb gyártani).
A szebb képtől meg sajnos még mindig csak Excel marad az Excel (meg TN paneles is marad).

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) Magnum_ válasza franc0 (#47) üzenetére


Magnum_
nagyúr

kurva ultrabookom se bír többet 4,5óránál netezés közben (fényerő maxon)
:(((

I humbly and respectfully decline™

(#50) blint63 válasza franc0 (#47) üzenetére


blint63
tag

Hát ja, most így belegondolva, a jó kis HP Compaq anno 1,5 órát bírt minimum fényerőn. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.