Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Eliott


Eliott
tag

Isten ments, hogy kötekedjek, de ha már hordozható / viselhető eszközről készül teszt..
..
..
..
..akkor miért nincs olyan kép mellékelve, ahol hordják / viselik azt? :F

Metin2 is the best game ever. Change my mind.

(#2) strogov válasza Eliott (#1) üzenetére


strogov
senior tag

Mert mindennek van határa :)
Egy ilyet legfeljebb műszerrel mérnék, a fülem közelébe nem vinném.

(#3) #95462144 válasza Eliott (#1) üzenetére


#95462144
törölt tag

Minek? Ilyen típusú tws-ből van több ezer darab, semmi új design nincs benne, olyan, mint a többi tucat kacat.

(#4) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Kétlem, hogy ennek bármi köze van a Lenovohoz, a néven kívül. Szomorú, hogy azt adták hozzá.

(#5) domerator


domerator
veterán

5700-ért vettem egy Lenovo QT81-et, az se egy matyó hímzés, de egy normál fülhallgató szivacsot rátéve egészen dinamikusan szól (van mély-magas bőven) és az akkuja is sokáig bírja. Persze néha megbicsaklik a hang, de ennyi pénzért simán megérte, szóval van a teszteltnél jobb TWS-e a Lenovonak. :K

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#6) vtommy


vtommy
aktív tag

Ilyen esetekben hogyhogy nem lesz jogi következménye a ténynek, hogy 80%-ban reprodukáltak egy védett formatervet, és még csak meg sem próbálták leplezni?
Vagy ez csak kínai belpiacon jelenik meg, ahol ezek a dolgok támadhatatlanok? :F

(#7) Micsurin


Micsurin
nagyúr

i12 TWS rebranded by Lenovo. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#8) LittleLombax


LittleLombax
csendes tag

Alapvetően nem szokott zavarni ha egy-egy termék más vállalat termékétől vesz át dizájnelemeket, na de ez már egy vicc :DDD

(#9) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Jo ez. Fogmosas kozben pl filmet nezni, vagy youtube magyarazos videot.

OK

(#10) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Oké, megy egy brand.
Oké, viszik, mint a cukrot.
Oké, lemásoljuk, mi is akarunk a tortából...

...nade így? Ennyire arcátlanul?
Tényleg ez kell? Rendben, ennyibe kerül, meg minden, nade na.

...inkább kifizetek duplaannyit (9E), de nem az EQ-val kell elfogadható hangzást kicsiholnom...

15 órás playtime, meglepően jó hangzás:


Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#11) pusszycat válasza Z_A_P (#9) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Há, most jöttem rá, h évek óta filmnézés nélkül mostam fogat. Ez borzalmas. Éreztem, h valamit rosszul csinálok. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#12) joey04


joey04
titán

hulladék

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) omlosz


omlosz
csendes tag

ennyiért inkább Lenovo LP1

(#15) freeapro


freeapro
senior tag

Nemrég Lenovo LP2-t vettem, az se jobb sajnos.

(#16) Mercel


Mercel
senior tag

A tesztelt termék hulladék. Ez nettó környezetszennyezés aljas indokból elkövetve.
Azt meg már csak csendben mondom, hogy amikor sikerült megrongálnom a Note9-hez kapott AKG zsinóros headsettet ami még jól is szól , akkor nem egészen 5 ezer forintért vettem egy másikat.

Nem vagyok a túlszabályozás híve, de én bizony törvényt hoztam volna rá, hogy 3,5-ös jack nélkül nem hozhatnak forgalomba Európában mobilt.
Az apple retardáltsága most már az egész iparágra kiterjedt és kénytelenek vagyunk egy törpe adóvevővel a fülünkben jönni menni, ami ha csúcsminőségű IS akkor is gázabb a hang és az átvitel és ott vannak a villámgyorsan elhasználódó akkumulátorok is.
Ez az egész csak árfelhajtásra és a környezetszennyezés növelésére volt jó.
És nem csak az ilyen gyárilag szemét cuccok esetében mint a tesztelt izé.
Nagyon nem jó az irány..

Marcel

(#17) Micsurin válasza Mercel (#16) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Type-C DAC. :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#18) Plug Life


Plug Life
aktív tag

Szutyok egy cég a Lenovo, főleg a Motorola név meggyalázása révén.

(#19) RedCactus


RedCactus
senior tag

Alapvetően az a gond, hogy senki sem tudja helyén kezelni a dolgokat. Ugyan azt várják el a pár ezer forintos terméktől is, mint a több tízezer forintostól. Aztán meg megy a fikázás...

Lehet drágább tws-t is választani a Lenovo-tól, gondolom az már jobb teljesítményt nyújtana.

(#20) rigoberto


rigoberto
őstag

De miért. :(((

(#21) pusszycat válasza rigoberto (#20) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mert a telefon a mienk és zenét akarunk hallgatni vele... :))

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#22) janeszgol válasza Mercel (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Magával a kategóriával (TWS) van baj. Igenis vannak normális áron normális BT-s fej-, és fülhallgatók. Fentebb linkelt egyet mrlujoak. Az a kategória használható. De tudok olyan 4 ezer forintos hasonló kiszerelést, ami kenterbe veri az átlag telefonokhoz csomagoltakat minőségben (jack).

De TWS-ből még tízezerért sem kapsz normálisat. Sőt, húszért sem. Sőt! A legelső Buds (ami memóriás volt még, és szerintem baromi jó kiszerelés volt) egy emeletet sem tudott normálisan átvinni, mert szakadt le a telóról.

Szóval amit én szeretek BT-s kiszerelésben, azok a fejhallgatók, és a mrlujoak linkelt madzagos BT-s. De örülnék egy normális TWS-nek, ami normális áron van.

(#23) rep3at válasza Mercel (#16) üzenetére


rep3at
őstag

Nekem is az említett jack csatis AKG van, tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Szerencsére már fél éve bírja.

Forward thinking. كرر

(#24) domerator válasza rep3at (#23) üzenetére


domerator
veterán

A samsungos AKG rohadtul jól szól (szerintem), csak egy baja van... kegyetlen nagy a kábelzaj

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#25) El Diabl0


El Diabl0
junior tag

Sajnos normális BT headsetet nem lehet megúszni 15-20 papír alatt, de inkább efölött kezdődnek a jók. TWS pedig még mindig csak az Apple-é jó.

[ Szerkesztve ]

(#26) Braddock


Braddock
őstag

Kínaiak...

(#27) bazsi83vp válasza El Diabl0 (#25) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Az Airpods-om a párom Apollo Boldjához képest egy ipari hulladéknak minősült, szóval cseréltem is le.

(#28) pusszycat válasza bazsi83vp (#27) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Csak az meg úgy néz ki mint egy mandzsetta gomb. :(

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#29) bazsi83vp válasza pusszycat (#28) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Itthon, munkában és edzésen nem zavar és megfelelő illesztékkel kényelmesebb, stabilabb is annál a műanyag almás szarnál.
Egyébként biztos van pár tucat jó minőségű, szebb dizájnú darab is. Csak azokról nem tudok érdemben nyilatkozni személyes tapasztalat hiányában.

(#30) Micsurin válasza El Diabl0 (#25) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Bármelyik Bose oda és vissza vizeli az Airpodsot. :DDD
De mondjad csak... :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#31) helixP válasza janeszgol (#22) üzenetére


helixP
nagyúr

Define 'normáls'.

(#32) janeszgol válasza helixP (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

Ne szakadjon le, ha forgatom a fejem, ne szakadjon le egy emelet magasságában. Szóljon rendesen, illetve a mikrofot legyen jó minőségű.
A bal és jobb füles mindig találja meg egymást, ha kiveszem az egyiket, akkor csak azt kapcsolja le, amit kivettem.

Ezek nem mindenhol sikerülnek.

(#33) rep3at válasza domerator (#24) üzenetére


rep3at
őstag

Ajándék lónak, ugye ;]

Kényelem szempontjából sokkal jobban szeretem a bt füleseket de egy csomószor azt viszem mert imádom a hangját. Mondjuk elég szubjektív mert bizonyos műfajokhoz nem illik. A "Handsup" amit néha hallgatok vele pl. elég ütős. Minimal műfajnál (sajnos külön hangsúlyoznom kell: Nem Techno (!)) már nem a legjobb de még bőven átlag feletti.

Forward thinking. كرر

(#34) Schuler888 válasza domerator (#5) üzenetére


Schuler888
senior tag

Wow! Meno a tok lcd kijelzoje!

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#35) Schuler888 válasza pusszycat (#11) üzenetére


Schuler888
senior tag

Netflix nelkul meg az arcocskam se mosom meg... :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#36) Schuler888 válasza El Diabl0 (#25) üzenetére


Schuler888
senior tag

:DDD :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#37) DraXoN válasza domerator (#5) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Szintén Lenovo QT81-em van. (gondoltam "olcsón" egy próbát megér).
Ennél jobbnak hangzik, a hangminőség.. ehh, nekem elmegy (szódával). Néha van egy-egy pillanatra kapcsolat megszakadása, majd "visszajön" (nem jöttem rá ez fejhallgató hiba vagy a telefoné-e, mivel másik készülékkel nem próbáltam Huawei Mate 20X5G).
Egynek jó, akkuról jól bírja legalább a tok (elvileg még powerbankként is használható.. már amennyire powerbanknak tekinthető az 1300mAh elméleti kapacitása.. de kb 10-12 feltöltés kijön belőle.. teljes lemerítés esetén is).. bár igaz csak a középső szám ér valamit, az oldalsók csak random számokat írnak ki a fejlallgatókra (nekem úgy tűnik). Ami idegesítő vele, az a "touch" gomb a fejhallgatón.. hosszú érintés, rövid érintés 1x, 2x, 3x ... mind 2 oldalon, mást és mást csinál (úgy 2 hónap alatt se sikerült megjegyeznem melyik funkcióhoz milyen érintés kell, kb. félek "hozzáérni" :D ) ...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#38) interstate76


interstate76
addikt

Minden népszerű termékből készül ezerféle, ipari hulladék minőségű fhos. Ez van, rengetegen csak az árcédulát nézik és a ktgcsökkentés jegyében születnek a noname tws-ek 1,5-2e Ft-os, ill. a "márkás" (pl. Lenovo) cuccok 4e Ft környékén.

Beszéltetek itt páran a vezetékes bt fülesekről. Használtam 2 félét is, és engem rohadtul zavart a nyakamban himbálózó vagy a tarkómon csúszkáló zsinór. Csak oda akarok kilyukadni, hogy én abszolút nem érzem életképtelen, rossz iránynak a tws-t. Attól, hogy a fentebb leírt, ipari hulladék kategóriájúak is készülnek belőle, miért lenne zsákutca?

Végül egy ajánlás a legolcsóbb, már bőven használható minőséget képviselő kategóriából azoknak, akiket nem zavar a kissé túltolt basszus és az ANC hiánya, továbbá bejön az "agybadugós" dizájn: Mpow Mbit S. Pár hete használom, a hangminősége nekem séta közbeni zenehallgatáshoz bőven elég (nyilván nem vagyok audiofil), vagy ha vannak körülöttem munka közben, akkor kiválóan alkalmas arra, hogy kizárjam a zavaró tényezőket. Telefonálás közben nagyon jól hallom a másik felet és engem is jól hallanak, de kültéren csak 1 vagy 2 alkalommal használtam. Villámgyorsan csatlakozik, egyetlen egyszer sem dobta a jelet, mióta használom, mindkét oldala használható külön is, és csak azt kapcsolja le, amelyiket visszarakom a tokjába. Pár (3-5) méteres távolságból atomstabil, messzebbről nem próbáltam. A füles akksijáról nem tudok nyilatkozni, mert mindig visszarakom a tokjába, ha nem használom. 1-2 órát biztosan bír, ennél huzamosabb ideig még nem használtam. Ha kérdés van, nyugodtan toljátok!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#39) smc válasza interstate76 (#38) üzenetére


smc
addikt

Egyet értek, én pont a linkeden szereplő konkurens márkát (edifier x3 usb-c) rendeltem be, péntek óta használom, eddig megelégedéssel. Jól szigetel, ami nekem fontos, mert az irodában van mindenféle zavaró hanghatás. Ez is stabil, gyorsan csatlakozik, zene, video, podcastre tökéletes egyelőre, cserébe apró de így is elmegy vagy 5 órát. Nyílván a hangminőség nem mindenkinek felel meg, de nekem tökéletesen elég. Hívás közben is jól működik. Akkor minek költsek 80 ezret? :F

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#40) interstate76 válasza smc (#39) üzenetére


interstate76
addikt

Azon gondolkoztam én is, csak féltem tőle, hogy kicsit "durung". Kényelmesen használható, stabilan a helyén marad?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#41) smc válasza interstate76 (#40) üzenetére


smc
addikt

Nekem a legnagyobb gumiharang van rajta, ez szigetel teljesen, ezzel jó, bár futni nem mernék vele. :) Porszívóztam vele, ami a legextrémebb volt eddig. :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#42) interstate76 válasza smc (#41) üzenetére


interstate76
addikt

:D

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#43) mkRoland


mkRoland
senior tag

Én is megvettem egy fekete LP40-et, abban bízva, hogy amire használom, arra éppen elég lesz:
- nem tűröm az agydugós cuccokat
- szeretem, ha van némi kontakt a környezeti zajokkal
- kis helyen elférjen (vonattal + összehajtható TILT biciklivel járok és a kormánytáskámban el kell férjen mindenem, beleértve a telefonom töltőfeje + Type-C kábele)
- ha Type-C töltőcsatlakozós az előny, ugyanis így nem kell + kábelt cipelnem
- utazás közben főként beszélgetős podcast-eket, youtube-ot hallgatok, ritkán zenéket.
Engem idegesítenek azok a BT-fülesek, amik egy állandó hangerővel (ami általában hangosabb, mint ami a komfortzónámba belefér) beleüvöltik a fülembe, hogy most bekapcsoltam őket vagy kikapcsolnak vagy bejövő hívásom van. Ennél ilyen szerencsére nincs, diszkrét "nonfiguratív" hangjelenség jelzi, hogy megnyomtam a gombot, nyugtázza a többszöri érintést vagy éppen bekapcsol/kikapcsol.
Nos, ezeket megugorja azon a szinten, ami számomra még belefér.

Eleinte idegesítő volt az érintés-vezérlés túlzott érzékenysége, aztán 1-2 nap alatt belejöttem, most már ritkán hibázok vele (szám átléptetés, hangerő-szabályzás, szüneteltetés). Akkor sikerül véletlenül rányomnom, amikor veszem ki a fülemből vagy rakom be, de mostanában gyakorlom, hogy a hangszóróhoz közeli széles részét fogom meg. Ez a touch-controll feature inkább csak a webshopos leírásban néz ki jól, élőben csak hátrányos, oldalanként egy-egy fizikai mikrokapcsolós nyomógomb sokkal értelmesebb lett volna.

Evés közben esett már ki a fülemből, de sapkával például soha egy percig sem aggódtam, hogy a vasútállomásokon a zötykölődős macskakövön teleszkóp nélkül kiskeréken biciklizve kiesne. Viszont ki fogom próbálni valami másik füles szivacsával, ahogy az előttem szólok írták.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#44) janeszgol válasza interstate76 (#38) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem, nem is életképtelen a TWS. Sőt az lenne az igazi BT-s kiszerelés! Csak éppen vannak gyermekbetegségei. Persze a drágább termékek jobban muzsikálnak (nem szó szerint), de bizony ahol az emberek vásárolnak általában, ez a 20 ezer ft alatti kategória, ott több bajos is van. Pl Xiaomi vagy Honor Choice. Jók lennének de az egyiknek párosítási gondjai vannak (a két füles egymással), a másik meg fejforgatásra is szakad a telótól.

Majd lehet beszerzem azt, amiről írtál.

(#45) janeszgol válasza mkRoland (#43) üzenetére


janeszgol
félisten

A Blitzwolfnak van olyan fülese (FYE5S), hogy az agyam eldobom. Touch control.
Volume: bal fel, jobb le.
Szá váltás: bal vissza, jobb előre.

Na és itt a gondom. Én balkezes vagyok, de simán elfogadom azt az elméletet, hogy a jobb mindig többet (fel, előre stb), a bal mindig kevesebbet ad. De keresztezni a kettőt?

(#46) interstate76 válasza janeszgol (#44) üzenetére


interstate76
addikt

Nem ismerem azokat, amikről írtál, de egy vicc, ha párosítási és/vagy stabilitási gondok vannak aránylag márkás cuccoknál.

A 20 USD-s Mpow Mbit S-t a tokból kivéve bekapcsol, mire berakom a fülembe, és újabb 3-6 mp elteltével már csacsogja is, hogy "connected". Nem tudom, erre szoktak-e figyelni a gyártók, de még azt is bírom, hogy a tokot felnyitva a bal oldali fülest jobb kézzel kényelmes megfogni, és ez való a jobb fülbe, ill. értelemszerűen fordítva: a jobb oldali füles bal kézzel vehető ki kényelmesen, és az való a bal fülbe.

Lehet, hogy ki kellene próbálnom egy 80 ezres vetélytársat és egyből nem szeretném ennyire, de esküszöm, nem vagyok benne biztos, hogy komoly hiányosságra lelnék.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#47) mazsi


mazsi
senior tag

Szimpla tokra vevő lennék értelmes áron. A miénk utazás közben elkeveredett :(

De hogy témába vágjak: ennyi pénzt épp megér a termék. Nem zenei orgazmus -és a használata is kompromisszumokkal járhat-, de jó áron teszi a dolgát stabilan. Csodát azért ne várjon senki.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#48) SimonJanos válasza mkRoland (#43) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Thx, ez egész OK leírás!
Vegyesek a tesztek, nekem annyira lenne jó amire az alap vezetékes headset-em: beszélni, podcast hallgatás, felolvas(tat)ás (TTS), ue. bringázás közben hogy ne basszanak el, akkor simán lehet csak mono! Utóbbi esetén az agybadugós életveszélyes.
Ami nekem van és kedvelem:
- Samsung Level U EO-BG920 - kjól szól csak ezzel pl. nem "lehet" bringázni (alap azzal közlekedek)
- jó öreg SE HBH-DS205 - sajnos akksija elég KO de elvileg lehet cserélni, de: nagyon jól szól és az hogy van egy jack aljzat amibe ugye bármit beletolhatsz *5
+ SE HBH-PV702/3 - ezek mondjuk mono alap fülre akaszthatóak : )

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.