H​ir​de​tés​

2018. április 22., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) AxBattler

AxBattler
(PH! nagyúr)

Köszi az ismertetőt, jó lett! :R

Már korábban felfigyeltem ezekre a Legion gépekre, nagyon jó ár/érték arányúaknak tűntek, de nekem kicsit "bazárigémer" kinézetük van, és a garanciális szervizháttérről is lehet hideget-meleget olvasni... Dell Inspiron 7567 jobban bejön, bár drágább egy ötvenessel.

Viszont az Nvidia BatteryBoost-ról most olvastam először, nagyon hasznos proginak tűnik! :K

[ Szerkesztve ]

"Cable management is for the weak!"

(#2) Egy-két

Egy-két
(tag)

Ilyen negatív hozzáállást egy laptophoz ?!
Akkor minek vetted meg ha semmi se tetszik benne, (kivétel proc+vidi)!

(#3) ->Raizen<-

->Raizen<-
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Nem kellett volna megjelentetni ezt a cikket, a hangvétele felháborító. És még bemutatónak is nagyon kevés 0 hozzáadott értéke van a cikknek.

[ Szerkesztve ]

(#4) d@vee válasza ->Raizen<- (#3) üzenetére

d@vee
(fanatikus tag)

Egyetértek, de főleg a hosszával van a baj. Ezt sima blogbejegyzésnek kellett volna tenni.
Már egy ideje szemezgetek ezzel a géppel, 250 körül megvan, annyiért nem rossz.
Sajnos az 1060-as gpu-val szerelt gépek még mindig 300 fölött vannak. Remélem karácsonykor lesz valahol masszív leárazásban az a kiszerelés, mert csak időtállóbb, mint az 1050-es, az 1070-es viszont túl sok felárral kapható meg.
Azt viccesnek tartom, hogy képesek 2017-ben a 300 ropi körüli gamer laposokat SSD nélkül adni tessék Y520.

[ Szerkesztve ]

"Kétségtelen, hogy kemény vagy. Amikor leérsz a terembe, megdöglenek a kismacskák és vér folyik a falból akkor is, ha lány vagy. Az edzést pedig nem neked kell bírni, hanem a gépeknek"

(#5) Peti198506

Peti198506
(őstag)

Nálam 3 napja van a notebook.1050ti 8gb ram 128gb ssd i7 proci.
Előtte egy Asus ROG GL553VD Laptopom volt kb két hétig. Melegedés. órajelcsökkenések, Kijelzőn bevilágítások, 1db hangos venti.
Egy életre elment a kedvem a notebooktól.
De a Y520 visszahozta. Megéri az árát, és nincs semmi baj a gombokkal sem. Hangminőség és hangerő persze lehetne jobb is, meg mélynyomó is lehetne benne...De szerintem nem ez a funkciója egy notebooknak.
Nálam 5 csillagos lett a teszt. (Az Asus Roghoz képest). 450-1millás laptopokhoz még nem volt szerencsém.
Anyaghasználat, minőségre műanyag, kb egy 120ezres laptophoz lehetne hasonlítani. Az Asus ROG is műanyag volt, de azért az még is minőségibb érzetet keltett.
Ezek alapján eddig ajánlom mindenkinek.

(#6) derive válasza Egy-két (#2) üzenetére

derive
(senior tag)

Pontosan a proci+vga miatt vette meg. Ezektol a budget gamernotiktol en is pontosan ezt varom. Mint ahogy a 60ks kinai teoban is van 10 magos proci, meg 8 giga RAM, par napi hasznalat utan azert erzodik, hol sporoltak.

[ Szerkesztve ]

(#7) d@vee válasza derive (#6) üzenetére

d@vee
(fanatikus tag)

"Mint ahogy a 60ks kinai teoban is van 10 magos proci, meg 8 giga RAM, par napi hasznalat utan azert erzodik, hol sporoltak"
Ez hülyeség és általánosítás. Oké, egy Doogee vagy UmiDigi borzalom tényleg ilyen, de pl. az 50k-s kategória a Redmi Note 4 világa, azon pedig aligha érződik, hogy spóroltak volna. Erős, gyors, szép, nagy akksi...Ahogy notiknál is van különbség ugyanabban az árban, mind erő, mind minőség terén. Egy gép alapján nem szabad az egész notebook palettát megítélni.

[ Szerkesztve ]

"Kétségtelen, hogy kemény vagy. Amikor leérsz a terembe, megdöglenek a kismacskák és vér folyik a falból akkor is, ha lány vagy. Az edzést pedig nem neked kell bírni, hanem a gépeknek"

(#8) joey04 válasza d@vee (#7) üzenetére

joey04
(PH! félisten)

note 4-em volt. se nem erős, se nem gyors. annyiért jó vétel, de bőven érezni, hogy spóroltak keményen. ez a gép legalább nyers erőben jó, de leírás alapján spóroltak itt is. olyan lenovo módjára.

Bazinga!

(#9) macskea

macskea
(őstag)

Nem rossz ám ez a bemutató, jó pörgősen végigszaladt a lényegen. Igazából felüdülés volt, hogy nem itt bontogatta a szerző a szépirodalmi és/vagy humorista ambícióit, hanem leírta azt, amit tudni érdemes, punktum. :D Mondjuk engem a billentyűzet melegedése és még pár apróság érdekelt volna, de gondolom ha nem került szóba, valószínűleg nem is volt vele gond.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#10) d@vee válasza joey04 (#8) üzenetére

d@vee
(fanatikus tag)

Felhasználási területtől függ, akkor így módosítom. Aki hardcore gamer telón, annak persze kevés lesz, mint az 1050-es GTX a notiba :D

(#11) YarisTS

YarisTS
(újonc)

Nekem is van egy Y520-asom. i7-7700HQ/8GB RAM/1TB HDD/GTX1050M 4GB felállásban vettem. Ahogy az várható volt, a gyári merevlemezzel nagyon nyögvenyelősen működik. Viszont van benne egy m.2 hely, ahova beszereltem egy 256GB-os Samsung 950 Pro-t, máris dinamikusabb lett a gép.
Két RAM slot van benne, az egyikben pihen a 8GB-os modul, amit valamikor vagy 2x8-ra vagy legalább minőségi 2x4-re szeretnék cserélni.
Mint minden notebookot, érdemes hűtőpadon használni, még kikapcsolt ventivel is 10 fokkal alacsonyabb a GPU maximum hőmérséklete például az ultrára húzott Overwatchnál (60 vs 70 fok), mintha le lenne téve az asztalra.
Nem tapasztaltam bootolási problémákat. 2017-ben nem próbálkoznék UEFI-s telepítőn kívül mással. Szinte mindig külső billentyűzet, egér, HDMI-n keresztül 32''-os monitor rá van kötve és problémamentesen indul úgy 2-3 mp alatt.
Az akku nagyon kevés ekkora teljesítményhez, de utazás közbenre van egy 5-6 órát bíró T440-em.

[ Szerkesztve ]

Liberté, égalité ... sécurité

(#12) dugø válasza YarisTS (#11) üzenetére

dugø
(PH! kedvence)

Szinte mindig külső billentyűzet, egér, HDMI-n keresztül 32''-os monitor rá van kötve

Vagyis vehettél volna egy asztali gépet is jobb konfiggal. :D

Fórumtopikba illő kérdésekkel ne privátban keress, nem válaszolok.

(#13) Faith válasza YarisTS (#11) üzenetére

Faith
(fanatikus tag)

"Szinte mindig külső billentyűzet, egér, HDMI-n keresztül 32''-os monitor rá van kötve és problémamentesen indul úgy 2-3 mp alatt.
Az akku nagyon kevés ekkora teljesítményhez, de utazás közbenre van egy 5-6 órát bíró T440-em."

Nem lett volna akkor logikusabb egy asztali pc nagyobb teljeítménnyel olcsóbban ha amúgy is asztalon használod és van egy hurcolászós géped már?

(#14) YarisTS válasza dugø (#12) üzenetére

YarisTS
(újonc)

Hétvégente 'LAN' partykba hordom magammal a laptopot. (Vérzik a szívem, mert eladtam az asztalit, i5-6400/16GB RAM/GTX1060 6GB). :DD
Általában én vagyok a logika halála, de kellett egy ThinkPad, mert azzal dolgozom. Jobb napokon kihúzza az egész 'műszakot', ha ebédszünetben aludhat.

[ Szerkesztve ]

(#15) dugø válasza YarisTS (#14) üzenetére

dugø
(PH! kedvence)

Szeretettel vár a miniITX topik. :K ;]

(#16) YarisTS válasza dugø (#15) üzenetére

YarisTS
(újonc)

Igen, voltak ITX jellegű ambícióim, de letettem róluk. Még 1-2 ATX konfigot összeraktam a 1060-as után, de azokat meg ismerősök megvették pillanatok alatt, úgyhogy maradt a laptop.
Most az Y520-nál nem kell félnem, hogy valami átépítési kísérlet miatt szétborítom az egész gépet péntek este.

(#17) VoidXs válasza macskea (#9) üzenetére

VoidXs
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Valóban nem volt gond a melegedéssel, kevésbé melegszik, mint az előző nem gamer ASUS-om. A legmelegebb pont ugyanott van, bal hátul, és lényegében csak alul érezhető. Mi az a pár apróság, ami még érdekel?

http://házido.ga/ - nem, nem ékezet nélkül. | You may now access the Octahedron.

(#20) matyikusz133 válasza joey04 (#8) üzenetére

matyikusz133
(újonc)

Sporoltak rajta? Pontosan melyik részén is 50-ert?Ja hogy nem egy szinten van egy csucsmobillal? Nézünk mar meg 50 ezres samsungot es ezt..

(#21) oszi666 válasza d@vee (#4) üzenetére

oszi666
(őstag)

Szia, te hol látod ezt a gépet :O250k-ért?
Semmi azt hittem 1060a-as... már megörültem

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#23) metalbambi válasza ->Raizen<- (#3) üzenetére

metalbambi
(tag)

+1....

Abszolút jogos, ez egy egyszerű uszító cikknek elmegy a hangvitele alapján, valamelyik tiltanivaló kamu hírportálon :W

privát gyorsabb 30-811 4563

(#24) dugø válasza metalbambi (#23) üzenetére

dugø
(PH! kedvence)

Fáj az igazság, hogy a Lenovo Ideapad termékpalettájának 90%-a ilyen gagyikból áll?

(#25) sputyi70 válasza dugø (#24) üzenetére

sputyi70
(senior tag)

Akkor én a 10%-hoz tartozom mert nemrég adtam el az Y-700 at és nagyon megvoltam vele elégedve. Mind tudásra, mind anyagfelhasználásra.Lehet én vagyok az egyetlen? :)

[ Szerkesztve ]

(#26) dugø válasza sputyi70 (#25) üzenetére

dugø
(PH! kedvence)

Nem, az tényleg a maradék 10%-hoz tartozik. :D Annál már egyedül csak a TMX ad okot az aggodalomra.

[ Szerkesztve ]

(#27) sputyi70 válasza dugø (#26) üzenetére

sputyi70
(senior tag)

Ebben egyetértünk. TMX? 🤔 Never.. 😏

(#29) d@vee válasza oszi666 (#21) üzenetére

d@vee
(fanatikus tag)

ÓÓÓÓ vennék én is 250-ért 1060-al szerelt verziót :O

(#28) joey04 "50k-s samuban szarabb a vas, de jobb a felhasználói élmény."
He? Most mi van? Jobb a felhasználói élmény az 50k-s samun? Ennél érdekesebbet még nem láttam leírva. Az 50k-s samu ennek a közelében sincs :F Na de ne offoljuk szét...

(#30) Dominó85 válasza dugø (#24) üzenetére

Dominó85
(PH! kedvence)

Mesélj még kérlek. Ideapad Y700 17,3" i7 6700HQ, 8GB DDR4, 256GB Toshiba SSD + 1TB 5400RPM HDD, GTX960M 4GB GDDR5. Fém váz az alaplap körül és a test alján. Qrva masszív zsanérok, zéró throttling, JBL 2.1 (igen van szubwoofer) ami leszedi az ember fejét, tiszta, erős és a szub is ér valamit, sőt. Ahogyan minden valamirevaló notebooknak, ezeknek az Ideapadoknak is van saját community/közösségi fórumuk. Na ott egy minimális utánjárással még több kihozható belőlük. Aki lusta, nem ért hozzá az meg vegyen olyat, amire azt írja pár user, hogy "out of box". De ezért lefikázni valamit, inkább csak az adott embert minősíti.

A kínai telefonokhoz minimálisan csak annyit, hogy ahogyan fentebb is írtam... Aki nem jár utána a dolgoknak, speifikáció alapján vesz telefont, az így járt! Magára vessen! Fogja be és ne panaszkodjon a saját hülyesége miatt. Én se veszek iPhone-t, mert tudom, hogy a teljesen zárt rendszere és agyonbiztosított hátsója miatt megbolondulnék a használata mellett. Androidos fronton meg nem kell venni neve nincs, az asztalra egy értelmes készüléket le nem rakó matricázó, gyártató készülékét. Gondolok itt az UmiDigi, Doogee, Elephone, Oukitel és társaikra a teljesség igénye nélkül.

A fenti cikk pedig uszító és egyben egyáltalán nem tárgyilagos. Meg sem jelentettem volna a PH lapcsalád helyében. Lehet kulturáltabban és finomabban is megfogalmazni a szöveget. No meg a terjedelem... kritikán alulian kevés. Ez még logoutos bejegyzésnek is vérszegény lenne. Nekem csupán a következő pár kérdésem lenne a "cikk" írójához: Ha ennyire "láttad" előre, hogy egy "szerinted" rakat fos a fenti eszköz. Mi a f.xnak vetted meg? Miért nem spóroltál még kicsit és vettél valami olyat, amit majd tudsz is dühöngés nélkül, szeretettel használni? Miért jó, hogy kellemetlen perceket okoztál magadnak? (és a cikk olvasóit hergeled vele?)

Lenovo ZUK Z2 - Tibcsi V0.7 6.0.1 * Péter - 06302461862 * Citrancs Blog - http://lenovo-k3note.blogspot.hu/

(#31) VoidXs válasza Dominó85 (#30) üzenetére

VoidXs
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Sajnálom, hogy neked nem jön be, ha nem a semmivel rabolom az időd oldalakon keresztül, hanem gyorsan végighaladok mindenen, amit az adott gépről tudni érdemes. Az uszítás meg aztán egy totál irreleváns szó, ha azt írtam volna, hogy gyújtsuk fel a Lenovo gyárát, mert ezt ki merték gurítani a gyártósorról, az lenne uszítás.

A kérdéseidre válaszolva: először is, az ölembe hullott, szükségtelen céges eszközként élte élete elejét, be se kapcsolták szinte, akiktől hoztam. Alig pár hónapja létezik, sehol egy rendes leírás róla, azért csináltam meg az elsőt, ami rávilágít, hogy csak és kizárólag játékra való.

Ha valaki azon törné a fejét, hogy pont ezt vegye, mert az árazása és nyers specifikációi miatt erre elég nagy az esély, akkor eddig nem szembesülhetett vele vásárlás előtt (felejtsd el a kipróbálást, nem az az árkategória, ami ott az üzletekben, és a két szép szemedért eléd hoznak egyet), hogy ezen például kódot írni, komolyabb szöveget szerkeszteni, adminisztratív munkát végezni teljesen újramappelt (és ha nem vagy igénytelen, akkor hosszú munkával újramatricázott) vagy külön vásárolt (arról remélem nem kell beszélnem, hogy egy laptophoz miért nem kéne) billentyűzet nélkül normális tempóban nem fog, ahogy értelmes minőségben hallgatni bármilyen hangot szintén nem (minimum 30 órát beleöltem, driverekkel szórakoztam, az összes lehetséges ponton kalibráltam, és még mindig nem közelíti meg az ASUS-t), meg még egy halom dolgot kénytelen elviselni.

[ Szerkesztve ]

http://házido.ga/ - nem, nem ékezet nélkül. | You may now access the Octahedron.

(#32) Dominó85 válasza VoidXs (#31) üzenetére

Dominó85
(PH! kedvence)

Te magad írod le, mennyire értéktelen és vásárlás szempontjából irreleváns cikk ez.
- gyorsan végighaladok -> alapozás nélküli első benyomás alapján írt szösszenet
- uszítás -> igenis egyoldalúan, fikázó stílussal írtad meg ezt a pár sort, ergo keveset gondolkoztál a szövegezésen is
- ölembe hullott -> irreleváns infó, senkit nem érdekel. Egyébként meg ajándék lónak...
- specifikáció alapján, nincs még teszt -> a tiéd sem az. Ez egy olyan ember rövidke írása, aki az első számára gyenge pont után szénné alázza az egész márkát
- használhatatlan bármire -> majd ha számottevő teszt után, szakavatott, erre specializálódott oldalakon, elismert emberek is lehúzzák az adott eszközt, akkor lesz alapja a te irományodnak.

Szakmailag a cikk egy nagy nulla! Sajnos ebben a média által lebutított országban pedig az ilyen jellegű HSZ vadász cikkecskék miatt romlik olyan márkák hírneve, akik esetleg leraktak már jó sok kiváló eszközt is az asztalra. Természetesen nem mindegyik termékük lett sikeres, ahogyan más gyártóknál is ugyanez a helyzet. Lásd Dell Vostro és Latitude közti különbségek, vagy HP Omnibook, Probook és alsókategóriás sorozatuk. Nem akarok többet ezzel a polgárpukkasztó, borzalmasan negatív hangvételű cikkel többet foglalkozni. Sehol egy kép, ábra vagy akár videó, ami alátámasztaná azokat a dolgokat, amiket állítasz. Béke... :U

Lenovo ZUK Z2 - Tibcsi V0.7 6.0.1 * Péter - 06302461862 * Citrancs Blog - http://lenovo-k3note.blogspot.hu/

(#33) VoidXs válasza Dominó85 (#32) üzenetére

VoidXs
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

- alapozás nélküli első benyomás alapján írt szösszenet -> Honnan veszed? Másfél hónapja megvan, a véleményem semelyik ponton nem változott.
- egyoldalúan, fikázó stílussal... -> Közel nincs egy rendes ócsárláshoz, annyira azért nem ipari hulladék.
- ölembe hullott -> irreleváns infó, senkit nem érdekel -> Akkor miért kérdezted? :D
- az első számára gyenge pont után szénné alázza az egész márkát -> Nem fogom megszámolni, ahhoz túl sok pontot hoztam elő. Hol szóltam egy rossz szót a márkáról? Hol szóltam bármilyen szót a márkáról? Megemlítettem ellenben a cikkben, hogy találkoztam olyan Lenovo géppel, ahol ezen hibák nagy része ismeretlen.
- erre specializálódott oldalakon -> Kizárólag felhasználói véleményeket olvasok, azok az őszinték. Mivel az erre specializálódott oldalakon ha rosszat mernek írni, a legtöbb gyártó egyszerűen nem engedi a cikket megjelenni, így az írásaik irrelevánsabbak ennél, a benchmark eredményeken kívül semmit nem lehet komolyan venni, de általában azt se.

...média által lebutított országban... (Nagymama nem célközönség.) ...HSZ vadász cikkecskék... (Akkor nem a megjelenés után két nappal tévedtem volna a kommentek közé. Kizárólag informálok, hogy ami túl szép, az nem igaz. Véletlenül Lenovo-fanboyként ez neked nem tetszett, ilyen előfordul.)

[ Szerkesztve ]

(#34) szepi2324

szepi2324
(újonc)

Amit az elemzésben nem említett az író az az állítható sebességű hűtés. Nekem már csak ezért is megérné ezt venni, minden egyéb jelentéktelen hibája ellenére.

[ Szerkesztve ]

(#36) Peti198506

Peti198506
(őstag)

Szerény tapasztalataim alapján, az asus ugyan ilyen árú rog notebookja 1 hétig bírta nálam, mert ha ránéztem elfogott az ideg, hibái miatt.
Erre meg a mai napig örömmel nézek rá, és használom.

(#38) QwErTy42 válasza joey04 (#35) üzenetére

QwErTy42
(PH! addikt)

+1
Ahogy látom, fáj az igazság.
El kellene fogadni, hogy az adatlaphuszár laptopok bizony kompromisszumosak. Ott spórolnak, ami nincsen az adatlapon.

(#37) sputyi70

Ez a fanboyság a köbön: Fáj nektek hogy egy Lenovo, vagy Xiaomi tud problémák nélkül üzemelni? Semmi gond nincs velük.
Be kellene látni, hogy nem lehet így általánosítani egy gyártó termékét sem. Mindenki gyárt szart. A Dell, HP, Acer, Samsung... is. Meglepő módon viszont nem minden Lenovo vagy Xiaomi ipari hulladék. Viszont ezt így kategórikusan kijelenteni, hogy semmi gond nincsen velük... Persze. Mondok egy elég általánosat: TMX.

Meg kell találni a megfelelő célközönséget hozzájuk.
Az igénytelen, megvezethető fogyasztói réteget? Akik minden szart megvesznek és nem látnak tovább a specifikációknál? Végül is, igazad van. Nekik pont jó.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#39) sputyi70 válasza QwErTy42 (#38) üzenetére

sputyi70
(senior tag)

Nem azt mondtam hogy tökéletesek, de ha úgy használja őket az ember ahogy kell , semmi baj nincs velük. Azért ne nagyon hangoztasd ezt a szösszenetet bármelyik kínai gyártó topikjában hogy "
Az igénytelen, megvezethető fogyasztói réteget? Akik minden szart megvesznek és nem látnak tovább a specifikációknál? Végül is, igazad van. Nekik pont jó." Azt hiszem csúnyán ellennél hajtva melegebb éghajlatra. Fogalmad nincs úgy látom ezekről a termékekről. És nem , nem vagyok fanboy csak én nem vagyok annyira szűk látókörű mint te. Nem csak Samsung, és iPhone létezik a világon. Az meg hogy jön ide hogy egy szervizzel milyen tapasztalata van az embernek. Ja tényleg erről is a Lenovo tehet. Pffff..... :W

[ Szerkesztve ]

(#40) QwErTy42 válasza sputyi70 (#39) üzenetére

QwErTy42
(PH! addikt)

A semmi baj nincsen velük, kicsit erőteljes túlzás és kamu. Pl. ennek a címben említett gépnek is van jó pár.

Az meg hogy jön ide hogy egy szervizzel milyen tapasztalata van az embernek. Ja tényleg erről is a Lenovo tehet. Pffff..... Igen. A Lenovo választása volt a fostalicska TMX mint szolgáltató partner. Ha kicsit jobban foglalkozna a dologgal, akkor nem a Lenovo-TMX kombóval lenne tele az internet meg a fogyasztóvédelmis oldalak.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#42) VoidXs válasza szepi2324 (#34) üzenetére

VoidXs
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Nagyon jól hűt alapból is, én nem piszkálnék bele. 82 fok körül szokott megállni, és akkor is vállalható a zajszint, akárcsak bármelyik nem gamer laptopnál.

[ Szerkesztve ]

(#44) Peti198506 válasza VoidXs (#42) üzenetére

Peti198506
(őstag)

Nálam 1 óra gta5 után 86 volt a max hőfok, vga 73fok max, maxra tekert hűtéssel.
Viszont ilyenkor már mondjuk egy asus 91fokos volt és visszavett az órajelekből.
Szóval nálam hűtés terén jól teljesít.

(#45) YarisTS

YarisTS
(újonc)

(#44) Peti198506

Volt egy ROG G751-em (i7-4710HQ, GTX980M), az szépen throttlingolt, ha bemelegedett. Az Y520-nál ilyen jellegű gond nincs. Az a 70+ fok vga-nál gondolom asztalra téve jön ki. Mióta hűtőpadon használom, azóta nem volt 60 foknál melegebb. GTA V-öt és Overwatch-ot szoktam játszani.

[ Szerkesztve ]

(#46) oszi666 válasza VoidXs (#31) üzenetére

oszi666
(őstag)

Én nagyon köszönöm a tesztet, számomra pont elég részletes. Ez ilyen gyengébb tudású usereknek van.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#47) Peti198506 válasza YarisTS (#45) üzenetére

Peti198506
(őstag)

Pedig a sima G szériás notikat dícsérték.
Igazából fekve, a hasamon kb. :)
Hűtőpadot is akarok majd hozzá venni.Viszont félek hogy megkarcolja majd a külső burkolatát.
4 ventis piros ledeset akarok majd, most hirtelen nem tudom mi a neve.

Én még így is elégedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

(#49) titta73

titta73
(lelkes újonc)

Hát nem tudom, nekem két hete van meg, és részben egyet kell értsek a cikkíróval, bár a cikk nem teszt szerintem sem.
Én direkt olyan gépet kerestem, aminek van M.2 csatoló felülete. És nem szeretem drágán megvenni a magas felszereltségűt, ezért simán megvettem akciósan az az alap I5-ös, 4GB-s verziót 223e-ért.
Ebbe került 2*8 GB Samsung 2400-as DDR-es ram, és egy Samsung 960 Evo M.2 250 GB SSD.
Most tartok 280E HUF-nál, bár ebből még lejön a 4GB ram modul eladásból befolyó ára.
Ha mindezt kértem volna bele, akkor olyan 350-380 lett volna.
Összehasonlítási alapom egy asztali I7 2500K, szintén 16 GB rammal és Samsung SSD-vel.
Program fordítás közben (kb. 1.200.000 sor) a laptop végez 2-3 másodperccel gyorsabban.
Játék alatt nem tudom összehasonlítani, mert az asztali gépben nincs külön vga.
Szerintem a laptop akkuja nem rossz, a hűtése brutál, az anyaghasználat vegyes, az összeszerelés jó, de a felülete nagyon vacak, rettenetesen gyűjti az ujjlenyomatokat.
A kijelző szép, a hang nem érdekel.
Viszont ami nagyon vacak az tényleg a billentyűzet. Tré az elrendezése, a nyomáspontja, a Touchpad meg maga a förtelem, a két egérgomb csak szinte pont középen lenyomva működik, ha nem ott nyomod le kattan, de nem történik semmi.
Nekem 1050-es van benne, nem játszom, de majd kipróbálom mit tud, talán megint előszedek néhány régi játékot az unalmas óráimban. :)

Üdv.

(#50) haze81 válasza ->Raizen<- (#3) üzenetére

haze81
(lelkes újonc)

Egyet ertek, raadasul angol oldalakon olvastam ennek pont az ellenkezojet mielott en megvettem. A kepernyot lepontoztak a hangot meg jonak irtak le. Mondjuk a hangfalak nekem se nagy szam, de pont nem ez erdekel laptopnal mert 99,9 % be van dugva a fules.
Ilyen aron meg szerintem a gep kivalo, plane ha vesz valaki egy asuskat dupla penzert es leveszi az orajelet melegedes miatt, de ha valakinek asus feeling kell....
gamer gepek kozul a dell nekem is jobban tetszett mint ahogy elottem is mondta valaki, de hat igazabol nekem nagyon egyik se jon be a piros meg plane az rgb vilagitassal, a sima feher szolid vagy legalabb kek lenne az igazi.
En mindjart vettem is hozza egy 16GB RAMot a 8 melle, hogy tudjak virtualis linuxokat futtatgatni jol szet kellett szedni hozza de megoldhato. Ennyi penzert nekem minden igenyt kielegit, abszolut csak ajanlani tudom, es javaslom a 1050 ti - kartyaval legalabb. megy fullon spintires battlefieldek, sw battlefront, ac-k, fifa szoval igen kellemesen csalodtam a teljesitmenyben. es a 4k-s videokat is szepen dolgozza gopro-rol szoval jo a gep.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.