Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cannibal


cannibal
senior tag

Nekem tetszik! :) (mondjuk én kütyüb*zi vagyok :DDD )

(#2) hitvanyalak válasza cannibal (#1) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Ugyanez :C :)

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#3) alevan


alevan
őstag

A 4. oldalon a táblázatban ez szerepel:

Merevlemez: 128 GB Samsung – SATA 3.0

Viszont tudtommal a merevlemez a Hard Disk Drive röviditése, viszont SSD szolgál a Yoga-ban. Ez így most helyes akkor?

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#4) MornKapitány


MornKapitány
tag

Engem speciel zavar a tény, hogy kifordítva a palm restet kell rárakni a különböző felületekre, még ha a billentyűzet a süllyesztett megoldás miatt nem jelent működési problémát. Persze nem azt mondom, hogy az aszfalton fogok nekiállni vele windows 8-azni (bár én nem kímélendő használati tárgynak tekintem a cuccaimat), de talán a kifordítható változat hasonlóan jó zsanérral célravezetőbb lenne. Bár lehet ez is valami Yoga póz :D

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#5) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Táblázatban 1600x800 szövegben 1600x900 :U

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#6) erdoke


erdoke
titán

Messze van ez még az igazitól. Valahogy nem látom a ventilátoros öltablet értelmét. Még mindig alig nehezebb egy ARM-os tablet + egy subnoti páros. Sőt, ha azonos üzemidőt nézünk, akkor ehhez két pótakksit kell csomagolni, és súlyban már semmi előnye nincs.

A legjobb aláírás a héten

(#7) Mr.Csizmás válasza erdoke (#6) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

muszáj minden laptopos és egyéb hordozható eszközös topicba leírnod ezt? tudjuk ipad3 +mbp jobb, tovább tart, és fehéríti az inget, meg a fogakat is.... :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8) Kari1


Kari1
aktív tag

Sajnos nagyon drága a reális kezdőár olyan 280e Ft lenne (szerintem), illetve ha már Lenovo (meg ilyen tabletpc-t) akkor én Lenovo Twist-et vennék.

(#9) erdoke válasza Mr.Csizmás (#7) üzenetére


erdoke
titán

Soha nem volt Macbookom, valamit erősen benéztél. Az elvi összehasonlításhoz nem ragaszkodok az iPadhez sem, nem véletlenül írtam ARM-os tabletet. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#10) Gave


Gave
addikt

Tablettá alakítható notebook :). Oks, már kezd érdekelni a tablet :D

(#11) Mr.Csizmás válasza erdoke (#9) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

valamelyik "lapos" mac eszközt említetted, air? (mondjuk jogosan, 6ó? üzemidővel)

mindegy, no offense :N

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12) hunderbörd


hunderbörd
tag

Ez egy bullshit. Szvsz.

(#13) erdoke válasza Mr.Csizmás (#11) üzenetére


erdoke
titán

:F
Olvass vissza, azt írtam, hogy "subnoti". Soha nem volt Apple laptopom, de asztali gépem se.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#14) bloomberg válasza cannibal (#1) üzenetére


bloomberg
tag

+1

De én félteném....

A telefonjaimat ölöm, de még mindig használom a hp nx 5000-esemet, mert kímélem (most fogom nyugdíjazni, már lassan öregebb nálam is :) )

(#15) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Asszem nem a convertible-osztály fogja letarolni a piacot és még csak nem is a potenciális jövőt látom benne. Sokkal inkább az Asus-féle megoldásokban. Egy szűk rétegnek azonban mindenképpen szüksége van ilyenre. Erre szokták mondani, hogy "szerencsére nem vagyunk egyformák".

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#16) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Inkább a lecsatlakoztatható billentyűzetekben látom a jövőt, ha már tablet + subnoti hibridet akarunk.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#17) HaZse válasza Cyberpunk (#16) üzenetére


HaZse
őstag

+1.

Szintén a lecsatlakoztatható bill lenne az ideális. Plusz ha lecsatlakozik, akkor egy ARM-os Win8 RT lenne a cuccosból a fogyasztás csökkentés miatt. Ha meg viszacatolja, akkor meg egy mezei Win8 Core i vagy AMD-s procival.

Persze itt lenne mit okoskodni a kompatibilitásról, de zerintem azt is meg lehetne oldani. Mondjuk lenne egy közös shared háttértér, ahol az adatok tárolódnak (Nem a felhőre gondolok)

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#18) Cyberpunk válasza HaZse (#17) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja jó ötlet lenne, a billentyűzetbe meg mehet + akku. Akár csak az Asus tábla gépeknél.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#19) Chp


Chp
őstag

Rosszul vagyok ha már meglátom a sötétlila háttérre épülő csempéket...

(#20) Puma K


Puma K
veterán

Saját véleményem szerint a tabletnél csak a Windows 8 csempéi nagyobb baromság érintőkijelző nélküli PC-n/laptopon, de amúgy a Windows 8-cal sem vagyok kibékülve.

Ezen a gépen ilyen megoldásban (hagyományos laptop kinézet és érintőkijelző) viszont nagyon is értelmét látom a Windows 8 csempéinek és az érintőkijelzőnek egy PC-n/laptopon! :)

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#21) Gl4diator


Gl4diator
tag

Úristen, az az éktelenül fényes kijelző, nálam egyből felejtős a cucc. Ha mégis vennék ilyet, raknék rá egyből egy anti-glare fóliát.

(#22) mrcrnl


mrcrnl
tag

Eddig a laptopok kevésbé karcos része a belseje volt, azaz a billentyűzet környéke. Itt most az lesz a legkarcosabb. A használt piacon sokat veszít az értékéből.

(#23) lapa


lapa
veterán

úgy kezdődik a cikk, hogy a win 8 teremtette a kategóriát? itt le is tettem az olvasásról.

(#24) McDog


McDog
aktív tag

Nekem végig tetszett :) , míg meg nem láttam az árát..

(#25) HoaryFox válasza McDog (#24) üzenetére


HoaryFox
őstag

Pont ezt akartam írni én is :C

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#26) Flynn válasza lapa (#23) üzenetére


Flynn
csendes tag

bírom az ilyen arcokat akik ha olvasnak egy olyan dolgot ami nekik nem tetszik, abba is hagyják az olvasást és kihagyják az egész cikket. gratulálok... :C /szarkazmus off

sör

(#27) lujo10 válasza McDog (#24) üzenetére


lujo10
aktív tag

+1 :K

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#28) h_and


h_and
tag

Androiddal és fele ennyiért best buy

(#29) Z86 válasza Flynn (#26) üzenetére


Z86
őstag

Abban mindenképp igaza van, hogy az első mondat nem igazán állja meg a helyét.
Pl. egy kütyü 2007-ből:

(#30) eszterencs válasza alevan (#3) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

Nem, nem volt helyes, csak régi a táblázatsablon. :-) Javítottam, köszi.

És az #5-öt is, thx.

[ Szerkesztve ]

(#31) Hisztogram


Hisztogram
aktív tag

Az értékelésből azt szűrtem el hogy ennek még kell egy generációnyi fejlődés hogy használható legyen. A hátrahajtós convertible pedig jóság, viszonylag kis felárért egy új funkciót is be tud tölteni a gép. Szeretjük

Más: Világosítsatok fel, mert sosem értettem, hogy a horpadás ellen miért nem lehet a fenék lemezt a tasztatúrával összekötő távtartókkal védekezni? Köszi

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#32) MornKapitány válasza Z86 (#29) üzenetére


MornKapitány
tag

anno mindig ilyet szerettem volna. akkor még nem voltak elterjedtek az érintőképernyős cuccok. :DD

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#33) Mr.Csizmás válasza Z86 (#29) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] asszem erről írtak pár napja :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34) rudi válasza Z86 (#29) üzenetére


rudi
nagyúr

Egyáltalán nincs benne igaza. Ugyanis ezeket a gépeket úgy 10-15 éve tablet PC-nek hívják. A Microsoft és követői a convertible kategóriába nem csak ezeket, hanem a lecsatolható billentyűzetes gépeket is belesorojlák.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) ledgeri


ledgeri
nagyúr

A két zsanér (értsd: ami által túlnyitható..) egyforma erősségű?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#36) Ati1979 válasza Cyberpunk (#16) üzenetére


Ati1979
veterán

+1,
a lecsatlakoztatható billentyűzetnek!

Szerintem ez egy kicsit szerencsétlen konstrukció. Laptopnak ok, de tabletnek túl nehéz.

Az árát bőven nem éri meg...

(#37) Drughi


Drughi
addikt

Must have kategória, de majd csak ha tömegcikk lesz egyszer és az ára feleződik

(#38) BatchMan


BatchMan
senior tag

Lenovo létére hiányzik a csiklója!
Nem baj, van neki kihajthatós csuklója! ;]

Koncepció nem rossz, bár én is inkább a lecsatolhatóst kedvelem. Ha azt ennyire szét lehetne hajtani ...
Gép tetszik, de ventilátor nélkül, cserélhetős aksival, olcsóbban életképesebb lenne. Várom a folytatást.

(#39) Cassi


Cassi
senior tag

Egy újabb bizonyíték arra, hogy a Lenovónak elgurult a gyógyszere. "Sátor alakba hajtható" gép, amelynek tablet része fújja a user kezére a meleg levegőt, mindezt potom 350e Ft-tól... Ha továbbra is az ilyen röhejes convertible gépek jellemzik a Win 8-as kínálatot, akkor a Wintel PC-k aránya nemcsak hogy zuhanni fog, mint eddig, hanem kártyavárként össze fog omlani, csak azok fognak ilyet venni, akiknek a munkájához feltétlenül kell. Egy MacBook Air áráért egy olyan valami, ami kb. negyed olyan jó tablet, mint egy iPad 4 vagy egy Nexus 7/10, na persze, rohamoznak majd a vásárlók ;)

(#40) alpihun


alpihun
senior tag

Ettől az első képtől frászt kaptam. De szerencsére tovább görgettem és megnyugodtam: nincs öt képernyője csillag alakban. :D :D :Y

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#41) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Rettenet drága... Mikor lesznek Win8-as tabletek 150K körül? :'( AMD-vel is jó lenne...

(#42) MASSlag


MASSlag
tag

Sikerült megint felidegesítettem magam ezzel a géppel :D
Egyszerűen agyrém, azzal kezdődött, hogy a Microsoftéknál a megkergült marketingesek (vagy lusta UI tervezők) kitalálták, nem kell külön interfész, hajrá portoljuk csak a (tabletre amúgy kiváló) burkolOS-t PC-re, hagy tapizzanak a parasztok, mi meg keressünk több pénzt, kevesebb munkával. Persze a gyártók nem tehetnek mást, próbálnak valami használható produktummal előállni, több-kevesebb, jelen esetben kevesebb sikerrel.
Ellenkező esetben, ez most egy kiváló, kompromisszumos subnoti lenne 270k körül. Masszív, de mégis vékony ház, erős zsanér, brutális kijelző, SSD + HDD hely, kategórián belül barátságos ár (nekem a súlya is ideális, de kinek mi).
Erre + 70k-100k-ért kapunk kézmelegítőt és bukfenckijelzőt winnetou-móddal, borotválkozó tükörrel kombinálva, megspékelve csempés felülettel, aminek a használata így, abszolút kényelmetlen.
Számomra egy tablet is fölösleges (próbáltam, nincs rá szükségem, de el tudom képzelni, hogy ezek a cuccok valakinek hasznosak), de ez még tabletnek se jó, egy ígéretes notebookból kütyümániások rétegterméke lett :(

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#43) MaUser válasza MASSlag (#42) üzenetére


MaUser
addikt

Ilyen méretű szubnotival/ultrabook-kal teli a padlás lenovo-éknál. Thinkpad vonalon ott az x230, T430s, T430u, (X1), még consumer vonalon pl. az U sorozat (U310, U410).

Kis alkuval egyébként 300-ból megvan a T430u, az meg pont amit szeretnél: masszív, de mégis vékony ház, erős zsanér, brutális kijelző*, SSD + HDD hely, kategórián belül barátságos ár (nekem a súlya is ideális, de kinek mi). :)

szerk:* mondjuk ez pont nem nyert, erre a t430s a jó példa.:)

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#44) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Az a baj, hogy 11"-ra meg már csak netbookokon látott billentyűzetet lehet rakni, amit kínlódás használni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#45) erdoke válasza Jim Tonic (#44) üzenetére


erdoke
titán

Nem mindig értünk egyet, de ezúttal szerintem is jobb lenne a tablet + nagyobb dokkolós billentyűzet megoldás. Azzal a kitétellel, hogy (sajnos) a könnyű tablet üzemideje nagyon gyenge maradna.

A legjobb aláírás a héten

(#46) MASSlag válasza MaUser (#43) üzenetére


MASSlag
tag

Valóban nem rossz a t430s, de 128as SSD-vel (még HDD nélkül sem) nem lehet 300 alá behozni, plusz nem U-s proci van benne, kisebb aksi, ráadásul kifutó típus. Igaz, hogy masszívabb, rögtön 3 év garis, többé kevésbé TP billentyűzetes és több USB van rajta, de ez már az üzleti kategória sajátja, nem az átlag ember a célközönség. Elég sok embernek 300k egy elég erős lélektani határ, pedig sokan keresnek értelmes consumer notebookot a (430u-nak szutyok a kijelzője) .

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#47) janos1988


janos1988
addikt

Én azt a megoldást várom, amikor lekapjuk a notebook képernyőjét (mint az asus trans.-él) és egy tablet van a kezünkben droiddal, ha meg vissza pattintjuk akkor pedig egy izmos notebook. Mindezt mondjuk 10-es méretben.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#48) erdoke válasza janos1988 (#47) üzenetére


erdoke
titán

Azt várhatod, hogy a MS majd droidos tablethez licencel Windowst... A Win8/WinRT viszont reális, bár ha az utóbbit felhozzák tudásban, és jó lesz rajta az Office, nekem a fullos Win nem is igen hiányozna.

A legjobb aláírás a héten

(#49) janos1988 válasza erdoke (#48) üzenetére


janos1988
addikt

Legalább olcsóbb lenne akkor :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#50) Tomorrowland


Tomorrowland
csendes tag

Nagyon tetszik a kicsike, de az árát enyhén szólva túlzásnak tartom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.