Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) capulet75 válasza mikung (#150) üzenetére


capulet75
addikt

3 dollárral.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#152) Hieronymus válasza mikung (#150) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Most nem teljesítményről beszélünk hanem csatlakozókról. Pl. mennyivel lesz könnyebb egy netbook ha nincsen rajta Gbit LAN RJ45 -el ? "

Hibás kérdés.

Miért kellene nekem vastagságban és "3 dollárral" megfizetnem azt a csatlakozót, amit nem akarok. Nincs rá szükségem!

Ha szükségem lesz rá, akkor vásárolok egy olyan USB-C hubot, amin van gigabites hálózati csatlakozó. Azt majd hosszú éveken keresztül tudom majd használni. Ráadásul telefonnal, táblagéppel, notebookkal, ... géppel is, akkor amikor szüksége.
Komolyan miért kellene nekem kötelezően megvenni minden géphez azt a hálózati csatlakozót!???
Ráadásul többször is, mert van aki ragaszkodik hozzá. Capisce?

Annyiféle notebook, netbook és táblagép, ... kapható, hogy nem kellene a saját igényeket másokra ráerőszakolni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#153) mikung válasza Hieronymus (#152) üzenetére


mikung
aktív tag

Egyáltalán minek bele wifi, bt, usb, töltőcsatlakozó, ...

Rájöttem ... Apple tervező vagy. Minden mehet wless és bármi kll, csak rárakod egy wless dokkolólapra ahonnan kapja az energiát és amihez wless csatlakozva lesz usb, bt, wifi, ... :D :D :D :D

(#154) Hieronymus válasza mikung (#153) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Egyáltalán minek bele wifi, bt, usb, töltőcsatlakozó, ..."

Ezt csak te tudhatod. Rajtad kívül senki sem írt ilyet.

A dokkolólap nem lenne hülyeség, ha kábelmentesen lehetne tölteni a gépet. A lerántásos balesetet el lehetne kerülni. Ügyes vagy jó az ötlet.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#155) mikung válasza Hieronymus (#154) üzenetére


mikung
aktív tag

Akkor szájbarágósabban ... ha mindent kidobálunk a gépből mert pont neked pont a pityunak, pont a sanyinak, pont a julinak, pont ... nem kell, akkor mit is veszünk meg tulajdonképpen ? Egy kiherélt alaplap+proci=int.ram kombót billentyűzettel, ssd -vel (lehetőleg integrálttal :D ), akkuval és képernyővel ??? Ha csak egy külső billt akarsz csatlakoztatni már kell egy hub ... nem röhejes ?

"A dokkolólap nem lenne hülyeség, ha kábelmentesen lehetne tölteni a gépet. A lerántásos balesetet el lehetne kerülni. Ügyes vagy jó az ötlet."

Báááázzzzzzz ... akkor ha erre jár egy modi, törölje ezt az ötletet visszaállíthatatlanul, mert még a végén lesz olyan "innovatív" valaki hogy meg is csinálja. :Y

(#156) capulet75 válasza mikung (#155) üzenetére


capulet75
addikt

Vegyél olyat amire neked szükséged van. Most vettem a feleségemnek egy Asus Vivobook x512da-t, azon sincs. Használnánk? Nem. Kell? Nem. Ha kellene, találnánk olyat amin van. Most már érthető?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#157) mikung válasza capulet75 (#156) üzenetére


mikung
aktív tag

Hosszú...

[ Szerkesztve ]

(#158) Hieronymus válasza mikung (#155) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Akkor szájbarágósabban ...

Vásárolj olyat, ami neked tetszik! Pont.
Ne próbáld másokra erőltetni a vélt vagy valós igényeidet. Miért fáj az neked, hogy nekem nincs szükségem hálózati csatlakozóra.
Ez egy luxus termék. Ha nincs rá igényed és/vagy pénzed, akkor nem kell vele foglalkozni.
Majdnem hasonló teljesítményű notebook fele pénzből vásárolható meg. Azon van integrált hálózati kártya. Talán még DVD olvasó is. Sőt még anyag is van bennük. Műanyag a fém helyett.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#159) mikung válasza Hieronymus (#158) üzenetére


mikung
aktív tag

"... Ez egy luxus termék. ..."

Bevallom, itt azért újra átfutottam a cikket hogy egyről beszélünk e ... :D

Max. az ára luxus ... ennyit elkérni érte.

Azért kell az ilyen kukaszökevényekkel foglalkozni mert ha csak ilyet gyártanak, mert a piac ezt is megeszi, kevesebb lesz a normális gép, mivel a piac ezt is megeszi. :((( Egyébként bármennyi pénzed is van, neked is kell táplálék ... nos, ha a nagyvezír' kitalálja hogy ennyi volt az ótóbiznic' és mostantól az afrikai gyerekekkel kelünk versenyre a ki égeti le olcsóbban a nyákról az aranyat témában, te is ugyanazt a levegőt fogod szívni mint bárki más. Nem lenne jobb ha javítható, (alkatrész vagy alkalmazás tekintetében) újrahasznosítható gépeket árulnának ? Ennél ha megdöglik az alaplapra forrasztott ram, kuka, mivel nem éri meg a hibakeresés (melyik chip ment ki, nem e a vezérlő vagy más a hibás, ...) és a reball munkadíját sem.

Ennyit a luxus termékről. Annyira luxus hogy inkább kidobod. :C

A DVD olvasó amúgy jó dolog ... ki lehet cserélni caddyre. ;]

[ Szerkesztve ]

(#160) Hieronymus válasza mikung (#159) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Nem lenne jobb ha javítható, (alkatrész vagy alkalmazás tekintetében) újrahasznosítható gépeket árulnának ?"

1. Eddig erről nem volt szó. Úgy húztad elő, mint cirkuszban a bohóc. Van másik....
2. Ott az asztali gép. A kívánságod már teljesült.

" Egyébként bármennyi pénzed is van, neked is kell táplálék ... nos, ha a nagyvezír' kitalálja hogy ennyi volt az ótóbiznic' és mostantól az afrikai gyerekekkel kelünk versenyre a ki égeti le olcsóbban a nyákról az aranyat..."

Demagógiából jeles!
Miért kellene olyan csatlakozókat is égetni, amit soha senki sem használt. Egyszer sem!
Egyetlen USB-C hubot használok. Az jó a notebookhoz, táblagéphez. Vélhetően túl fogja élni a mostanit követő telefont és notebookot is.
Vajon nem az a valódi takarékosság, ha nem gyártjuk le a csatlakozókat feleslegesen?
Ha nem rakunk az eszközökbe olyan részeket, amit kompromisszum nélkül egyszerűen ki lehet váltani a már meglévő eszközzel, az lenne a pazarlás???

"A DVD olvasó amúgy jó dolog ... ki lehet cserélni caddyre. "

Ez pazarlás.
Sokkal környezetkímélőbb DVD olvasó nélkül, elegendően nagy SSD-vel vásárolni a notebookot.
nem ezzel kellene etetni az afrikai éhezőket.

Ha még emlékszel ki írta a követkő idézetet, akkor van min elgondolkodnod.
..az afrikai gyerekekkel kelünk versenyre a ki égeti le olcsóbban a nyákról az aranyat...

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#161) mikung válasza Hieronymus (#160) üzenetére


mikung
aktív tag

Erről IS szó van amikor arról beszélünk hogy több port kell rá. Ha kiöregedik a gép, vagy megdöglik az egyik USB port ... kidobod ... ha van rajta RJ45, kicsit több mindenre lehet használni.

Ha egyszerre kéne az USB-C HUB és a rajt lévő cuccok a telóhoz, géphez, másik géphez, ... akkor ? Veszel még hubot és újra az összes eszközt ? :D

Az nem demagógia hogy ha asszonynak már nem kell a gép, a családban senkinek sem kell, esetleg megrepedt a kijelzője is miután kiraktátok a lépcsőház elé és rátolták a kukát lomtalanításkor, ha van rajta még értelmes csatlakozó, más még tudja valamire használni és nem fogják bezúzni/leégetni még pár évig.

ODD is újrahasznoítható, miért kéne kidobni ha működik ?

(#162) Hieronymus válasza mikung (#161) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Ha kiöregedik a gép, vagy megdöglik az egyik USB port ... kidobod ... ha van rajta RJ45, kicsit több mindenre lehet használni.

Elmagyaráznád, hogy javítja fel a kiöregedett gépet az RJ45? Hogyan dob a teljesítményen?
Mondjuk arra is nagyon kíváncsi vagyok, a döglött USB portokon mit javít?
Persze, az egeret át lehet tolni némi hardvervásárlás után, csak eléggé laggos a végeredmény.

"Az nem demagógia hogy ha asszonynak már nem kell a gép, a családban senkinek sem kell, esetleg megrepedt a kijelzője is miután kiraktátok a lépcsőház elé és rátolták a kukát lomtalanításkor, ha van rajta még értelmes csatlakozó, más még tudja valamire használni és nem fogják bezúzni/leégetni még pár évig."

Ez pontosan példázza a demagógiát.

Ráadásul még mindig nem érted. Thunderbolt támogatású USB-C portról szinte minden eszköz elérhető lehet.
Rá lehet kötni monitort (DP és HDMI), USB3 portokat, hálózati csatlakozót, fejhallgató kimentet, kártyaolvasókat. ..... Töltésre is használható, ám korlátozott mértékben.
Közben sírsz egy olyan olyan csatlakozóért, ami csak egyetlen feladatot képes ellátni.

"ODD is újrahasznoítható, miért kéne kidobni ha működik ?"

Mit csinálsz vele?
Azt írtad, hogy a helyére HDD-t vagy SSD-t lehet tenni ezért jó.
Nagyjából öt éve vettem egy USB2-es külső DVD írót. Az évenkénti egyszeri használat sem jött össze eddig.
Dell Vostroból kiszedett tartalékom is van. Egyszer sem volt használva. Nem kell több belőle.

Ha nem érted, akkor nincs miről beszélgetni tovább.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#163) mikung válasza Hieronymus (#162) üzenetére


mikung
aktív tag

Ha más nem, például minden extra HW nélkül lehet rá mentegetni. A teljesítményen nem, de a használhatóságon sokat dob. Ha az összes USB port megdöglött akkor van usbip.

A csuda C csatira bármit ráköthetsz ahogy USB -re is ... csak ha nincs driver és azért öregedik ki ... akkor ennyi volt, chesheted azt az egy ultimate portodat.

A demagógiás érvelésed meg igazán kifejthetnéd bővebben mert azon kívül hogy te minden áron szemetet akarsz venni és aki nem, az hülye ...

Én sem használok már ODD -t, de a pinyóban egy dobozban elférnek. Vagy mikor eladom a gépet akkor megy vissza a gyári és az új gépbe meg a caddy.

(#164) Hieronymus válasza mikung (#163) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A csuda C csatira bármit ráköthetsz ahogy USB -re is ... csak ha nincs driver és azért öregedik ki ... akkor ennyi volt..."

Milyen driver?
Mióta kell a monitor kábelnek driver?
A szabványos USB HUB támogatását tartalmazzák az eszközök.
Olyan dologról vitatkozol és tolod a véleményed, amivel még nem találkoztál. Ez tisztán látszik az idézetből.

"Én sem használok már ODD -t, de a pinyóban egy dobozban elférnek. Vagy mikor eladom a gépet akkor megy vissza a gyári és az új gépbe meg a caddy.

A kedvedért legyártottak egy teljesen felesleges optikai meghajtót. Amit használat nélkül fog majd valaki kidobni. Az összes gépcserénél elvárod a felesleges gyártás.
Nem ezt hívják tudatos környezetvédelemnek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#165) mikung válasza Hieronymus (#164) üzenetére


mikung
aktív tag

Hát igen ... a Type-C a megoldás mindenre, arról csak szuperlatívuszokban szabad nyilatkozni, driver nélkül is minden megy rajta ... illetve .. .bocsánat ... minden IS !!!

A monitorkábelnek nem kell driver, de a Tpye-C nem is egy passzív DVI-D -HDMI kábel. ;)

"A kedvedért legyártottak egy teljesen felesleges optikai meghajtót. Amit használat nélkül fog majd valaki kidobni."

A te kedvedért meg egy komplett gépet ami az eredeti funkcióján (windows+ekszeeel+pofakönyv) kívül másra kb. alkalmatlan és bármi hibája lesz, megy a kukába.

(#166) Hieronymus válasza mikung (#165) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A monitorkábelnek nem kell driver, de a Tpye-C nem is egy passzív DVI-D -HDMI kábel. "

Van egy kérdésem.

Ha egy teljesen hagyományos dedikált VGA kártya van egy desktop gépben, kell drjvert cserélni akkor, ha kábelt váltasz vagy például DVI to HDMI átalakítót használsz?

A VGA kártya drájvere "támogatja" az összes videokimenet használatát Komolyabb hardver egyedül HDMI to DP esetében kell, de ennek sincs szüksége drájverre. Az összes többi nagyjából, csak a csatlakozók átkötése.

"A te kedvedért meg egy komplett gépet ami az eredeti funkcióján (windows+ekszeeel+pofakönyv) kívül másra kb. alkalmatlan és bármi hibája lesz, megy a kukába."

A teljesítményt nem érdemes bolygatni. Találsz Atom és Pentium processzoros noti bemutatókat, a logouton. Elégedett felhasználókkal. A mobil Ryzen 5 és 7 processzorral szerelt notebookok sokkal gyorsabbak náluk.
A tartósságot meg nem az határozza meg, hogy mennyi csatlakozón elérhetőek el a funkciók.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#167) pacal-x válasza Hieronymus (#166) üzenetére


pacal-x
csendes tag

Bocs hogy beleszólok, de a DVI tipikusan az az állat amiből van fullos I és csontozott A, D.

Type-C -nél nem ritka hogy a Windows indulásáig gyakorlatilag halott. Szerintem ez azért kimeríti hogy jelenleg az esetek döntő többségébben ˝driver kell hozzá˝.

(#168) mikung válasza Hieronymus (#166) üzenetére


mikung
aktív tag

A VGA kártya FW -re támogatja, de mindegy ... az meg hogy VGA, DVI-A, DVI-D, DVI-I Single vagy multilink, HDMIx.y, DP, MHL, ..., vagy akár EGA, CGA, Hercules, ... az mind a videókártya profiljába vág. Persze tudom, ott a VESA-DDC, de ritkán használják mittomén' USB adatátvitelre, HUBra, Ethernetre, ...

Persze hogy vannak elégedett Atom tulajok is. Olcsó volt és megy rajta a fészbúúúk. Oszt' ha berosál akkor vagy nem találnak embert aki hajlandó foglalkozni a felhalmozott szemetük lementésével (no értelmes port, vidd 'csába, nem tökölök vele), vagy rohadt drágán.

A tartósság szempontjából az újrahasznosíthatósági faktor miatt fontos hogy mennyi és milyen portok vannak rajta. Ha nincs rajta RJ45, insabil USB esetén insta kuka mivel mancika egy fd -ot nem tud rajta használni, se mobilnetet, se egeret, se ... más meg nm tudja neki berakni egy csóri NAS szerepbe se, mivel nincs rajta RJ45, USB -ről az install kérdéses, optika nuku, ... de ha kiszedi a winyót és más gépen fel is imátkozza ... wifin NAS ... hajrá ... ;]

(#169) Hieronymus válasza mikung (#168) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

".....insabil USB esetén insta kuka mivel mancika egy fd -ot nem tud rajta használni, se mobilnetet, se egeret, se...."

Honnan veszed, hogy egy DP átvitelre képes USB kapcsolat instabil lehet?
Csak úgy kitalálta vagy megalapozott és tényeken alapuló kijelentés?

Azt gondolom olyan dologról vitatkozol, amivel még nem találkoztál.

"....,VGA ..... vagy akár EGA, CGA, Hercules, ... az mind a videókártya profiljába vág. ...."
Profilba lehet, de ezekhez már fizikailag is támogatnia kell a kártya elektronikájának. Sőt ezek nem digitális alapú adatátvitelt használnak. Esélytelen plusz hardver nélkül átvinni őket digitális kapcsolaton keresztül.
Ez esetben viszont nem kell tudnia a VGA kártyának mely eszközhöz alakítják át a kiinduló jelet.

"A tartósság szempontjából az újrahasznosíthatósági faktor miatt fontos hogy mennyi és milyen portok vannak rajta."

Mert?
Az USB-C HUB, az újrahasznosítás bajnoka. A modernebb pécékhez, telefonokhoz, táblagépekhez használható. Nem kell eldobni egy következő gép vásárlása esetén.
Mennyivel jobb az ha minden eszközzel együtt megy a kukába az össze ráintegrált port?
Ráadásul olyanok is amiket soha sem használtak az eszközön.

Jobb lenne végig gondolnod a tartósságot és újra hasznosíthatóságot, mielőtt hivatkozol rá!

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#170) mikung válasza Hieronymus (#169) üzenetére


mikung
aktív tag

Pl. megdeglett az USB Type-C portnál egy SMD kondi. No akkor mi van ? :C

(#171) Hieronymus válasza mikung (#170) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Akkor mi van ha a belső tápellátás áramkörében megy tönkre egy SMD kondi? :C

Amúgy használhatók maradnak a maradék USB3 portok.
Gondolom te sem gondolod komolyan, hogy úgy hullanak a luxus kategóriában a kondenzátorok, mint ősszel a legyek.
Ha van még hasonlóan briliáns kérdésed, ne fogd vissza magad.

Játszma amit most csinálsz. Van másik a neve. Én előnyben vagyok, mert könnyebb cáfolni az új ötleteket, mint új ötleteket gyártani.
A bohócnak is elfogy a cirkuszban az előhúzható játékszere, neked sem fog a végtelenségig kitartani a bevethető ötlet.
Nyugodtan beláthatod, a kondenzátor már elég gyenge volt. :B

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#172) mikung válasza Hieronymus (#171) üzenetére


mikung
aktív tag

Miyen másik USB ? Nem az a lényeg hogy csak egy db. Type-C vagy még az se legyen rajta ? ;] #154 Hieronymus

Örülök hogy jól szórakozol. Ezek nem új ötletek hanem a rózsaszín köd szertefoszlása után maradó valóság.

A hibás USB tápellátás jellemző a csóri, mindent kispórolunk szegmensre. Max. nem veszed észre mert a hibás Type-C csatlakozód végén saját tápellátású eszköz ül (pl. külső tápos hub, nyomtató, 3,5" külső winyó, ...). De jó hogy mindent kispórolunk belőle, így legalább viheted magaddal a komplett hubot és kotorhatsz dupla 230V csatlakozót hogy bedugj egy egeret a gépbe.

Persze tudom ... van tapipad ... érintőképernyő ... egyébként is te hangvezérlést használsz. :R

(#173) Hieronymus válasza mikung (#172) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ha már arra sem emlékszel, hogy tőled idéztem, akkor miről beszélgetünk?
Itt írtad te le.

Amúgy te láttál már USB-C hubot? Nincsen rajta 230V-os csatlakozó.

Tolod még lejjebb vagy most már elég mélyre süllyedtek a hozzászólásaid?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#174) mikung válasza Hieronymus (#173) üzenetére


mikung
aktív tag

"A dokkolólap nem lenne hülyeség, ha kábelmentesen lehetne tölteni a gépet. A lerántásos balesetet el lehetne kerülni. Ügyes vagy jó az ötlet."

Ha te betáp nélkül vetted akkor még túl is becsültelek. :Y

Ki az az állat ... ja bocs ... :C

Én sem értem miért tolod egyre lejjebb a színvonalat ... csak nem elfogytak az érvek ?

Szóval ha megdöglik a csatlakozó betáp része, akkor használhattlanná válik számodra mivel a csuda dokkolód is onnan kapja a tápot, így hiába lenne jó az adatvonal, megy az egész a szeméttelepre ...

És még sajnálod az RJ45 mert a +1 csati mennyire terheli a környezetet.

(#175) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Ha te betáp nélkül vetted akkor még túl is becsültelek."

Uramisten! :W
Javítani kellene az olvasási és értelmezési képességeidet.
A következő idézet értelmezéséhez fuss neki mégegyszer"

"A dokkolólap nem lenne hülyeség, ha kábelmentesen lehetne tölteni a gépet. A lerántásos balesetet el lehetne kerülni. Ügyes vagy jó az ötlet."

A feltételes mód, azt jelenti, hogy nincs ilyen termék forgalomban.
Viszont lenne/lehetne rá igény.
Most már érthető?
Ha továbbra sem boldogulsz a megértéssel szívesen segítek. Nem gond.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#176) mikung válasza Hieronymus (#175) üzenetére


mikung
aktív tag

"Ha továbbra sem boldogulsz a megértéssel szívesen segítek. Nem gond."

No ... hallgatlak.

(#177) Hieronymus válasza mikung (#176) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A feltételes mód értelmezését nézd át.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#178) mikung válasza Hieronymus (#177) üzenetére


mikung
aktív tag

Bővebben ?

(#179) Kutykurutty7 válasza mikung (#178) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Rendezzétek ezt le privátban...

Ez a kakaskodás már régen nem a címben is szereplő AMD-s Lenovo noteszgépről szól.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#180) kobex válasza zdanee (#49) üzenetére


kobex
újonc

Szia!
Én is egy ilyen notebook vásárlásán gondolkodok. Olvasgattam róla véleményeket/teszteket, és több helyen panaszkodtak a wifi minőségére, ez kicsit visszarettent. Te mennyire találkoztál ezzel?

(#181) zdanee válasza kobex (#180) üzenetére


zdanee
őstag

Üdv! Rég jártam erre... Otthon és az irodában relative közel vagyok az AP-hoz és mindkét helyen van kábeles LAN-os dokkolóm is, szóval nekem személy szerint viszonylag kevés problémát okoz. De igen, észrevettem, hogy sok óra folyamatos használat után hajlamos lekapcsolódni, majd pár másodperc után vissza. Ez lehet az adott helyen, ahol tapasztaltam a router problémája is mondjuk. A WiFi modul mindenesetre könnyen cserélhető, lehet, hogy majd egyszer én is megjátszom.

Hónapokkal korábbi RAM-os kérdésre a válasz: azóta egy 16GB-s modul van benne, összesen 20GB RAM. 2400MHz-en fut, és de, az alsó 8GB dual-channelben, azaz a Vega 8 által lecsípett 2GB tud belőle profitálni. Számomra a RAM mennyisége fontosabb volt, mint a sebessége, ezért eleve 2400-asat tettem bele, nem tudom, 2667-el vagy 3000-es RAM-al menne-e.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#182) #25954560 válasza sb (#115) üzenetére


#25954560
törölt tag

testverem! :D
szerveren futo sok virtualis gepet hasznalo tesztkornyezetben a kulonbozo verzioju szoftvereket inkabb pixiboottal telepitem, mert sokkal kisebb a helyigenye a telepitocsomagoknak, mintha minden egyes verziobol tartanek tiszta kezdoimage-t :)
egy qcow particionalasa, formazasa es telepitese boven elfogadhato keslekedes.
es mmc-s, dedikalt funkcioju minigepeket is igy telepitek.

de jah. nem gondolom h sokan lennenk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.