Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) footy


footy
addikt

Várható esetleg ION-os teszt is?

(#2) Elrood válasza footy (#1) üzenetére


Elrood
őstag

[link]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#3) footy válasza Elrood (#2) üzenetére


footy
addikt

ION-os S12-re vagy más netbookra gondoltam, esetleg párhuzamba állítva CULV-vel.

(#4) ^Clown válasza footy (#3) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

ipon.hu-n nézz körül, meg fogod találni.

Nem rossz ez, de nem az igazi. Én többre számítottam az S12-től. Az ION-nal szerelt verziótól sem estem hanyatt :(

(#5) rudi válasza footy (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, de csak jövőre. Ha a teljesítménye érdekel, arról találsz infót korábbi cikkekben, itt és itt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) rudi válasza ^Clown (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Klasszikus használatban az Ion nem dob annyit a teljesítményen, mint azt sokan gondolnák. A minimum, hogy Windows 7 kell alá, plusz megfelelő CUDA-s alkalmazások, mindenből a legfrissebb. Szerintem a kétmagos Atom, mondjuk az Eee PC 1201-ben nagyobb lendületet ad, persze a fogyasztása is nagyobb. Mondjuk pillanatnyilag engem ezeknél az ionos netbookoknál jobban érdekel a kétmagos CULV Celeron.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) aram01


aram01
nagyúr

jó az a zsanér,biztos masszívan tart,elterjedhetne más gyártóknál is

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8) Magnum_ válasza aram01 (#7) üzenetére


Magnum_
nagyúr

pontosan :B :B

I humbly and respectfully decline™

(#9) Major Major


Major Major
őstag

szép, szép, de ennyiért már X60-at kapni :)

kis javítás a cikkhez, összehasonlító táblázatban:
Intel Atom N280
(512 MB L2 cache)

(#10) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Nekem tetszik, bár ráfér még a fejlesztés.
Intelt viszont már elvből sem vennék, amilyen egy szemét stratégiát folytatnak (vagy folytattak) azzal a tűzrevaló chipsettel az Atom mellett..
Akkor már inkább egy jó kis Athlon Neo.

Egyébként ezek az egymagos Atom cuccok teljesítményben vernek egy régebbi Centrino-s gépet? A ThinkPad-em nem mai gyerek, vajon gyengébb vagy erősebb ezeknél az 1.5-ös Pentium M?

(#11) HiL


HiL
csendes tag

Tetszett a teszt :R

Nekem Lenovo S12-es van, de nVidia ionnal. Várom már ennek a változatnak is a tesztjét no meg az ezzel járó színprofilt ;)

Csak néhány személyes kiegészítés a teszthez:

"...de szerintünk jó esély van rá, hogy a winchester rezgése átkerül a nyomógombokra"

Én ezt eddig nem tapasztaltam, de most ahogy mondod rátettem a kezemet a billentyűzetre és valóban, mintha remegne egy picit...

"Bezzeg a „fontos” PrintScreen és Pause most is ott terpeszkedett az F12 és Insert között."

Ez inkább csak "poénos" pontosítás, de a billentyűzeten NINCS F12 (lásd. a képeket), csak Fn+F11 :D

"jobbra a hangerőszabályzók mellett a merevlemez tartalmát titkosító alkalmazás gombja látható"

Az én gépemen Win7 van és azon ez a gomb szabadon konfigurálható :)

Persze ezek az apróságok SEMMIT nem vonnak le a teszt értékéből!

(#12) shteer válasza Major Major (#9) üzenetére


shteer
titán

igen, kicsit soknak tűnik :K

kösz a tesztet! marad az 1000H :)

..szerintem jónak tűnik

(#13) meba


meba
tag

Jo lenne latni egy osszehasonlito tesztet egy Gateway LT3117-el, vagy MSI Wind 210-as szeriaval.Elvileg ezekben a modellekben is frissiteni fognak AMD cpu-t tekintve.

(#14) Champipi


Champipi
senior tag

Mindenki szidja az intel atomot, hogy milyen gyenge, meg hitvány, meg drága, és amikor itt lenne a lehetőség a konkurenciának,mhogy jobbat, olcsóbbat csináljon, akkor pofára esnek. Ez elkeserítő. Senki nem fogja végre egy kis árcsökkentésre bírni az Intelt végre? :((

(#15) Typhoon47


Typhoon47
őstag

jaj, de gyengusz lett :(

"Education is important but big biceps are importanter"

(#16) MaTTeS


MaTTeS
senior tag

Mi ez a 45 453 pontos CPU AES teszt a VIAnál? 22* akkora pontszám mint a konkurenseké. Elég kemény :D

[ Szerkesztve ]

(#17) ngabor2 válasza MaTTeS (#16) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hardveres megoldás vs. szoftveres megoldás.

(#18) WN31RD válasza Major Major (#9) üzenetére


WN31RD
addikt

Nekem is pont ez jutott eszembe. Nemrég vettem ajándéknak egy tökéletes állapotban levő X60s-t. Teljesen újnak nézett ki, az aksija is gyakorlatilag új volt, és a gyári garanciából is hátra volt még néhány hónap. A 60 GB-os HDD helyett vettem bele egy sokkal nagyobbat újonnan, de még azzal együtt is kevesebbe került, mint a cikkben említett gép. Viszont a mostanában népszerű kicsi és nagyon olcsó kategóriára nem csak teljesítményben ver köröket, de sokkal kényelmesebben használható és sokkal strapabíróbb is. Ez utóbbi kettő egy kisméretű gépnél, amelyet vélhetően sokat hurcolász majd a tulajdonosa, nagyon fontos szempont.

Ez persze csak azoknak opció, akik értenek egy kicsit a témához, és tudják, mit érdemes használtan megvenni, de manapság igen könnyű nagyon jó áron hozzájutni kiváló használt laptopokhoz.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#19) WN31RD válasza HiL (#11) üzenetére


WN31RD
addikt

"Ez inkább csak "poénos" pontosítás, de a billentyűzeten NINCS F12 (lásd. a képeket), csak Fn+F11"

Nem tudok másra gondolni, mint hogy a tervezők egyszerűen nem szántak három percet a probléma végiggondolására, és azért született ez az idióta megoldás ahelyett, hogy pl. inkább a Pause-t tették volna valamilyen Fn kombinációval elérhetővé. Igazán kár egy viszonylag használhatónak tűnő billentyűzetet ilyen ostoba hibával elrontani...

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#20) papaya


papaya
senior tag

húúú..
őszintén, már elég elkésett egy teszt , ezt azért eddig nem tapasztaltam a prohardver részéről, másrészről már lassan egy hónapja kint van az 1201n is ami kenterbe veri ezeket a cuccokat , és ajánlatban ezt mondtam ismerősnek karácsony előtt egy hónapja egyedül fogyasztásban talán rosszabb az ion plusz atom 330, de az, hogy az ország egyik legnagyobb, ilyen cuccokkal foglalkozó oldala ezt a tesztet tette ki ide ilyenkor elégé elszomorít..srácok ez remélem csak évvégi belassulás, nem pedig követendő folyamat a jövő évre... :( :(

(#21) andersen10


andersen10
aktív tag

Gratulálok, alapos cikk, különösen hogy volt bátorságotok szétbontani a cuccot!

Egy nagyobb tévedés azért van a cikkben, az összes S12-ben (legalábbis Mao-n forgalmazottak) VAN bluetooth.
Pont ilyen gépet vettem feleségemnek Karácsonyra, most direkt ellenőriztem, van BT benne!

Kiegészítések, ami a cikkből nem derül(hetet)t ki:
- Szépen fut rajta a Win7 (32), nincs driver probléma. Eredetileg meg akartam tartani az XP-t, de olyan hülyén volt particionálva, hogy úgy döntöttem újrahúzom, akkor meg már legyen W7, gondoltam. Kicsit szenvedtem, mire felküzdöttem bootolható pendriveról de sikerült.
- Mivel a feleségem alapvetően nezetésre, skypera, winwordre használja, arra bőven elég. 1GB rammal is elfutkorászik, de veszek majd bele még 1GB-t. Egy valami miatt aggódtam, hogy a házi HD videókkal meg tud-e bírkózni, nos a válasz IGEN, a 1280x720 (mjpeg -Nikon D90 ill. MPEG4 - Kodak Z1085) felbontást full screenen még stabilan viszi kb. 70-80 % processzorterheléssel VLC playerrel. Állítólag az 1.6-os Atomok már a 1280x720-at sem viszik akadás nélkül, nekem ez vízválasztó volt.
- Próbaképpen megnéztem a youtube HD (720, 1080) már meghaldja a képességeit (a saját C2D 2.4 Ghz notimnak nem gond), de ez nem is volt szempont.
- Jó a kamerája, dícsérték a "túloldalról" a skype-os ismerősök.
- Brutál erős a LED-es háttérvilágítás, legalábbis az én nem ledes R61-em halványabb max fényerőn, mint ez alulról a második fokozaton.... alapvetően a jó bill, jó display volt a fő szempont, azaz hogy ne csak alkalmi netezésre hanem szerényebben munkára is alkalmas legyen, és ebben nem csalódtunk!
- Nekem nagyon hiányzik róla a trackpoint, de a feleségem touchpadhez szokott, neki nem gond. (asszem az én szaladgálós notim emiatt a Thinkpad Edge lesz)
- Nem szorosan ide tartozik, de a Chrome böngészőt tettem rá, ami nagyon bevált. szvsz netbookra a legjobb, mindennél gyorsabb és a lehető legnagyobb szabad képernyőfelületet hagyja. Azóta a saját notimon is ott figyel. Ingyenes AVG vírusírtót tettem rá, ami nagyon kevés erőforrást foglal, ezért ajánlják netbookra.

(#22) whiz válasza andersen10 (#21) üzenetére


whiz
aktív tag

"Állítólag az 1.6-os Atomok már a 1280x720-at sem viszik akadás nélkül"

Elviszi az x264-et is, én játszottam le rajta (30-40% proc terhelés). :K

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#23) mexel


mexel
veterán

Én is ilyet vettem páromnak karácsonyra, most tettem fel rá a win 7-et. Nekem nem találta meg automatikusan a drivereket, de a lenovotol mindent le lehetett szedni. Szerettem volna a színprofilt használni, de fogalmam sincs hogyan kell. Olyasmit ír a win7 hogy nem szabványos, vagy valami hasonlót. Tudja valaki hogyan kellene használni?

(#24) smkb válasza whiz (#22) üzenetére


smkb
őstag

Akkor nem a processzor dolgozta fel. Az egymagos atom nem bírja zökkenőmentesen a 720p mkv-kat ez tény. Ezer teszt és mérés bizonyítja, főleg nem 30% proc terheléssel. Ennyire 720p mkv kb. egy 2.4-2.6 körüli core2 2magját terheli. Aminél egy atom meg kb 4-7 szer gyengébb.

Nekem egy Core2 3.2-esen megy MPC vel core avc codekkel 16-25%-on. És ez a reális.

(#25) whiz válasza smkb (#24) üzenetére


whiz
aktív tag

Dehogyisnem, hát mi más dolgozott volna egy Eee901-esben? :)

Viszont kicsit tényleg rosszul emlékeztem, megnéztem a tesztben, amit készítettem anno. Ott 70%-ot írtam ott prociterhelésnek.

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#26) nyunyu válasza Champipi (#14) üzenetére


nyunyu
félisten

Mindenki szidja az intel atomot, hogy milyen gyenge, meg hitvány, meg drága, és amikor itt lenne a lehetőség a konkurenciának,mhogy jobbat, olcsóbbat csináljon, akkor pofára esnek. Ez elkeserítő. Senki nem fogja végre egy kis árcsökkentésre bírni az Intelt végre? :((

Via sosem az olcson gyors processzorairol volt hires, hanem dragaert kaptal qrvalassut, energiatakarekosnak marketingelve.
Mar az elso Centrino platform komoly ervagas volt nekik, elvegre az energiatakarekosan teljesitmenyt is produkalt, igy teljesen kiszorultak a laptop piacrol, olcso Atom meg vegkepp betette a kaput az egyeb piacaikon, Nano 3000 ide vagy oda, max 1 evet adok nekik, aztan rolo le.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27) sfsxnight


sfsxnight
csendes tag

Törölve. Szakmai topicokban ne hirdess!

[ Módosította: WN31RD ]

(#28) Zeratul


Zeratul
addikt

UP!

Beszereztem S12 ionos változatát. Még ismerkedés alatt vagyok vele de eddig jónak tűnik. Idomítás után leírom majd a tapasztalataimat.

(#29) icezozo válasza Zeratul (#28) üzenetére


icezozo
addikt

eltelt egy pár nap , sikerült beidomítani?

http://qwankido.hu/

(#30) Zeratul válasza icezozo (#29) üzenetére


Zeratul
addikt

Sajna az idomítás csak részlegesen sikerült mert az ION chipset a beállított 4 profil órajelén kívűl máson nem hajlandó menni. OC programok nem ismerik. Se órajel, se feszültség csökkentésre nincs lehetőség, ami 2Dben növelhetné az akkuidőt. Hibernálásba elküldve néha hajlamos maximális órajelen ragadni IGP. A windows defender is aljas módon képes reszelni a háttérben a vinyót. A HD felbontás viszont zokszó nélkül viszi a ion chipsetnek hála. Akku minden féle képen kalibrálandó. Alapból 5% nál lelövi magát, ekkor újra be kell kapcsolni és bebootolni, majd hagyni hogy akku védő elektronika állítsa le a gépet. A gyári elvárt 48780mAh helyett 54730 mAh nőtt a kapacitás. Mindennapi irodai és netes használat közben a programok indulása és boot idő az ami jelzi hogy nem egy bika asztali gép, csak egy alacsony fogyasztású netbook. Átlagos használatban 4-6 órát bír akkumulátorról, ami tovább növelhető SSD használatával (ez utóbbi a rendszer reakcióidejére is jótékony hatással van)

(#31) Zeratul


Zeratul
addikt

Tegnap volt egy kis atom tuning. Szoftveresen a Asrock OC tunerrel állítható a FSB, sikerül 2 GHz prime stabil működést elérni. Ekkor a CPU belső dióda szerint 78 fokos volt a proci, ami nem vészes mert pihenő állapotban is 72 szokott lenni, ugyanis a hőfokfüggő vezérlése van a hűtésnek. Értelme az egésznek nem sok (a nagyobb FSB miatt jobb a rendszer reakció ideje), csak nem bírtam magammal, hogy nem nézzem meg hol a biztonságos működés határa. :D

(#32) icezozo válasza Zeratul (#30) üzenetére


icezozo
addikt

szia
közben én is vettem egy ilyet csak a via nano procisat.
már egy 64GB SSD dobog benne :D ,persze megspékelve 3 giga rammal :C

http://qwankido.hu/

(#33) Borsó válasza icezozo (#32) üzenetére


Borsó
csendes tag

Szia!

Én is kacérkodom ezzel a via nano procis S12-vel. Látom neked már hónapok óta megvan. Tapasztalatok?

(#34) icezozo válasza Borsó (#33) üzenetére


icezozo
addikt

Szia!
már sajnos nincs meg.
szerettem, nekem bevált a gép.

( már bánom,hogy eladtam)

http://qwankido.hu/

(#35) mexel


mexel
veterán

Nem tudja valaki hogy ehhez a via VX800-as chipsethez és VIA Chrome9 HC3 gpu-hoz nincs valahol Win8-as driver?

(#36) icezozo válasza mexel (#35) üzenetére


icezozo
addikt

szerintem nincs , én is kerestem pár hónapja mert az ismi gépén is win8 futna de marad a win 7 :((

http://qwankido.hu/

(#37) Peace


Peace
nagyúr

Új rendszert kellett telepítenem (win xp), de a lenovo oldalán található összes driver telepítése után is maradt 4 ismeretlen eszközöm. Nem létezik valami jó kis lenovo program, ami átnézi, és neten megkeresi a hiányzó driver-eket, mert kicsit elegem van. :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.