Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AngeloDivina


AngeloDivina
aktív tag

Jó teszt, jó gép! Használd egészséggel! 😀

Élj úgy, hogy semmiben ne szenvedj hiányt....

(#2) #93794560


#93794560
törölt tag

Tetszik a gép, az írásban pedig külön jónak tartom, hogy reálisan látod a gép lehetőségeit a képességeit figyelembe véve. Helyén kezeled a dolgokat, és nem várod el a géptől, hogy indokolatlanul nagy feladatokat oldjon meg, amire sok embernek nem is lenne szüksége, csak azért várja el, hogy a saját sznobizmusát kiélhesse. Egy ilyen gépet én is szívesen használnék. Gratulálok a cikkhez.

(#3) UnA válasza #93794560 (#2) üzenetére


UnA
Korrektor

+1. Nekem is tetszik, a célnak pont megfelel. Igaz én inkább Linuxot használnék ilyen célra rajta, de ez személyes preferencia.

De ha a szerző nem a titkosszolgálat embere, akkor képtelen vagyok megérteni az ilyenfajta tiltásokat egy céges laptop esetén 2017-ben. Tudom, nem egyedi eset, de ez a csőlátású corporate policy mindig furcsa érzéssel tölt el. :N

(#4) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Nem rossz nem rossz, csak az a fránya hűtés ami úgymond alig van benne. Kicsit komolyabb használat után olyan szépen Throttingol, hogy a 10 másodperced simán 20 lesz. Hát ha még töltöd is, akkor még hamarabb megtörténik a Throtting. Na de pont emiattt is kaptam szét és kicsit kiegészítettem a gyári hűtést. Amúgy a touchpadot és előbbit leszámítva jó kis gép.

Előttem szólóknak a linuxról: erre sem linuxot de még windowst sem lehet telepíteni. Az sdn van recovery kizárólag abból lehet visszállítani a gyari 10est.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#5) R3wind


R3wind
csendes tag

Arra amire kell megteszi, egyedül a tárhelyet nem tudom felfogni. Annyira fájt volna nekik ha lehet belerakni egy SSD-t? Értem én, hogy tablet (soc), de nem tab lett. :N

[ Szerkesztve ]

(#6) Dave™


Dave™
nagyúr

Páromnak ilyen van/volt, de az a kijelző minden, csak nem IPS, azt javítsd. Egy nagyon gyenge minőségű TN panel van benne, nagyon szemcsés a kijelzője, egyértelműen a leggyengébb pontja a gépnek. Ezt leszámítva egyébként rendben van szerintem is.

(#7) AxBattler


AxBattler
félisten

Olvastam több korábbi tabletes/netbookos/notebookos cikkedet, már azok is nagyon jól megirtak voltak, a mostanin is nagyon jól szórakoztam! Informatív, szórakoztató írás, köszi!

A gépről: nekem is a szívem csücske a hordozható 2in1 kategória és a netbook/subnotebook részleg, ezzel a modellel kapcsolatban viszont lennének fenntartásaim a tartósságával kapcsolatban, de 34k HUF-ért így is nagyon megérte! Grats hozzá!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8) turbulencia8 válasza Dave™ (#6) üzenetére


turbulencia8
őstag

A kijelzo valtozhat regionkent.

(#9) Dave™ válasza turbulencia8 (#8) üzenetére


Dave™
nagyúr

Akkor nézd meg a cikkben a képet, egy IPS-nek nem ilyen a betekintési szöge. Ez egy low-end gép, nem érdemes ezen meglepődni meg a csodát várni.

techradar
Notebookcheck

[ Szerkesztve ]

(#10) Kansas válasza turbulencia8 (#8) üzenetére


Kansas
addikt

Igen, de IPS panel képe soha nem fordul inverzbe, bármilyen szögből nézed...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#11) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

A cím el van írva (S100). Érdekes, hogy nálunk ezért annyit kérnek amennyit. Kb újonnan két év jótálással kéne 30-ért adni. Ha figyelembe vesszük a készülék korlátait, Microsoft operációs rendszerrel akkor is egy lassú hulladék. Kb nem látom azt a területet, ahol használható lenne. Még egy Chrome Youtube kombó is kifekteti, ha csak nem 144p videókat nézel. Androiddal fasza lenne.

Ne érts félre, nem az írást kritizálom, az ilyesmiket mindig jó olvasni, nekem a t*köm kivan a hivatalos tesztekkel, meg kamu mérésekkel. :R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12) <Adamsky> válasza Dave™ (#9) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... meglepődnék, ha IPS lenne. Egyébként nemrég kerestem én is 12" körüli / alatti amolyan utazós gépet. Végül az Acer kínálatában találtam meg a "legcombosabbat" N4200-as procival. Ez már tényleg előrelépés az előd Brazos-hoz képest (E-450). Nézegettem én is a Lenovo-t (a Z3735F alig valamivel gyorsabb az E-40-nél), de se nekik sem más márkának nem volt még hasonló sem a kínálatában. Igaz nem volt ennyire olcsó, mint ez, de 86e-ért szerintem megérte (még kaptam egy táskát is hozzá)

[ Szerkesztve ]

(#13) domos


domos
senior tag

Ennyi pénzért teljesen jó cucc, és Edge alatt a youtube videók is jól mennek, még ezen a hardveren is. Mondjuk személy szerint én kerülöm a TN paneles cuccokat már egy ideje.

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#14) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ha 34-ért beszerezhető lenne simán bevállalnám. Tök jó kis kompakt masina.

Mondanám, hogy adjanak ki belőle 15,6-ost is, mert Mutternak még az is jó lenne adminisztrációra, több se kéne.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) Nagya21 válasza <Adamsky> (#12) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Nekem egy ASUS T100Ha 2in1 gép van az utód processzorral (z8500) 2/64gb memóriával, kategóriájában ez a proci nagyon jó, sajnálom, hogy az intel kiszállt a buliból.
A z3732 és a 8500 között számolási teljesítménykülönbség gyakorlatilag nincs, csak a grafikában jobb a 8500(gyakorlatilag dupla olyan gyors).
Ja igen és IPS panelos.
A sógornömnek a fősulira egy ilyen Lenovót ennyiért minden további nélkül megvennék.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#16) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Ebből a pénzből én inkább valamilyen használt üzleti gépet néznék. Dell vagy Lenovo subnotebookok már vannak pörgős i5-ös procival, 4 GB RAM-al és 1,3 kg tömeggel 12" körül, sok helyen még bolti garanciával is. Én is ilyenekkel szemezek most. :)

Mehet beléjük egy tetszőleges méretű SSD és megszégyenítik ezeket a notebook bőrbe bújt tableteket.

(#17) Orionhilles válasza Stauffenberg (#16) üzenetére


Orionhilles
senior tag

+1, én is így tettem.

DE! Ha fontos az extra hosszú akku idő (4 óra felett) akkor a használt üzleti gép árához a felét még hozzá kell csapni egy új akku miatt (eredeti, 9 cellás X201-hez eBayen ~18-20k) mert amikkel adni szokták őket azok általában ~ 2 órát bírnak már csak ki.

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#18) UnA válasza Stauffenberg (#16) üzenetére


UnA
Korrektor

Hát... az üzemidő viszont szégyenteljes szokott lenni egy használt gép esetén, ott bukik meg ez az ötlet.

(#19) Tikakukac válasza UnA (#18) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem kell minden szemetet megvenni 30%-os akkuval. Érdekes módon nálam ilyen gond nincs soha, igaz, resetelt akksis gépeket veszek 90%+-os akkukkal :B

Teszthez: teljesen magyarrá akkor nekünk mást jelent, fizikailag hiányoznak billentyűk, azt úgy nehéz lesz.
Kijelző: itt fejeztem be a "teszt" olvasását. Olvassunk utána, nézzük meg, használjunk HWInfot és nézzük meg mi a csudáról írunk. Utána nyissunk csapot arról, hogy micsoda kijelző van a gépsasban, mert így elveszti a hitelét az írás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20) <Adamsky> válasza Nagya21 (#15) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nekem anno az E125-ös Lenovo kicsivel 100e fölött volt. Most is ezen a tájékon nézelődtem. Végül az Acer jóval ez alatt lett meg. Ez az Asus se rossz, és nézegettem is, de szúrta a szemem a eMMC és a bővíthetetlenség. Az IPS (ill. a jobb kijelző) persze tetszett volna. Háát, ebben a kategóriában kompromisszumokat kell kötnünk. :)

(#21) Graphics válasza Tikakukac (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bal oldali Shift-et hosszú í-vé lehet varázsolni :) , persze ez csak kiegészítés. A hiányzó bill-t nem hozza vissza :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) Tikakukac válasza Graphics (#21) üzenetére


Tikakukac
titán

Hidd el, tudom.

Ha meg nagyanyámnak... igen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Tetszik a matricás megoldás :C
Amúgy én is szemezgettem már a kicsikével, úgyhogy köszi a tesztet :)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#24) gaben1117 válasza <Adamsky> (#12) üzenetére


gaben1117
senior tag

Milyet vettél végül?

(#25) simonzé válasza UnA (#3) üzenetére


simonzé
addikt

Nem titkosszolgálat, csak rendkívül béna a központi IT-nk. :)

@Snowy_owl - Lehet rá Linuxot tenni a Ruphus segítségével. ;) A Throtling viszont elképzelhető, bár számomra még játék alatt sem tűnt fel hogy csinálná... Na majd jól elkezdem figyelni.

@Dave™ - Nem javíthatom a panel típusát, hiszen a gyártó és a forgalmazó weboldalán is IPS van. Lehet hogy a túlsó part számára másik panelt tesznek bele, mert az enyémmel semmi gond nincs a korlátozott függőleges betekintési szögeken kívül.

@turbulencia8 - Hát ezt mondom. Nem? De! :)

Plazmacucci - Nahát, valóban el van írva a cím... Talán a szerkesztő írta át, mert én tutira 100S-t írtam. Javítom, köszi! A többi ponttal nem értek egyet, de nem kezdem el védeni a gépet. Elég ha nekem jó, nem kell hogy neked is az legyen!

@Nagya21 - Szerintem nézd meg a Chromebookokat. Fősulira én azt vennék, ha az ilyen 100S féle gépek már ki vannak zárva. Egyébként ez a gép is létezik Chromebookként. Kicsit heréltebb, de mégis fürgébb, mint a Windowsos változat.

@Stauffenberg - Na már vártalak. Nem is értettem, hogy miért nem hozta fel senki az első 15 hozzászólásban a "bezzegahasználtüzleti" témát. Egy vadiúj hamburgerhez képest a használt gulyáslevest hoztad példának. Köszi érte! :)

@Tikakukac - Sajnálom ha nem a te véleményedet írtam le. Ígérem, máskor jobban figyelek! Bill: egyedül az ' í ' hiányzik a billentyűzetről, amit én az ALT+J-vel pótolok. Cserébe feleannyi volt az ár mint itthon. Egyébként szerencsére keveset írok magyarul, de pl. ezt a cikket is ezen a gépen írtam, és még élek.

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#26) Tikakukac válasza simonzé (#25) üzenetére


Tikakukac
titán

Köszönöm, ha odafigyelsz rá, másnak is öröme lesz benne. Első körben kezdjük az alapokkal és akkor nem veri ki a biztit nálam sem semmi :K Örülök egyébként, hogy le tudtad gépelni, csak ettől még ugyanúgy nem lesz meg minden karaktered. Nem az a gond, hogy neked ne lenne jó, neked tökéletes. Csak az nem igaz amit leírtál úgy és ahogy.

Panelt ha lennél olyan kedves megnéznéd egy random infós progiban? Érdekelne milyen IPS az ami nem lilul, nincs függő és kereszt betekintési szöge (kép alapján ott van baj) és belerakódik egy ilyen gépbe.

Azt, hogy a gyártó és forgalmazó mit ír ki arról hadd ne nyissunk amúgy topikot, ha az alapján működne minden kisker a gépek fele visszárus lenne :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27) Dave™ válasza simonzé (#25) üzenetére


Dave™
nagyúr

Linkeld már be, én mindenhonnan TN-t láttam visszaköszönni. A minősége pedig nagyon gyenge, látszik a te képeiden is, meg bárhol megnézed élőben/tesztben.

Én itt nem látom.

[ Szerkesztve ]

(#28) simonzé válasza Tikakukac (#26) üzenetére


simonzé
addikt

A gépet távolnyugatról vettem, természetesen nem magyar billentyűzettel. Nem gondolom hogy itthonról sokan vesznek gépet ugyanott, nekik pedig adott lesz a magyar billentyűzet. Tehát ez megoldva.

A panellel kapcsolatos infót már nem találom a forgalmazó weboldalán. De kezd komolyan aggasztani, hogy mindannyian a kijelzőt kifogásoljátok, ami itt van előttem, és nem értem mi a baj vele. Külön elővettem a feleségem IPS-es Dell-jét, meg a HP Elitebook folio 1040 g2-met, és megnyitottam vele egy Avatar háttérképet. Sem én sem drága nejem nem látjuk, hogy gyengébb lenne a Lenovo képe a másik kettőnél.

A Speccy csak a VGA típusát árulta el, de ha megmondod, hogy melyik program árulkodik a panel típusáról, megnézetem azzal. Egyébként a Techradar tesztjében valóban TN panelt írnak, és kiemelik hogy matt. Ez utóbbit meg tudom erősíteni.

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#29) Snowy_owl válasza simonzé (#25) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Nekem valahogy nem jött össze pedig kipróbáltam mindent.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#30) Tikakukac válasza simonzé (#28) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen Acer/Lenovo csicskalángos billzet, sajnos volt hozzá szerencsém, meg lesz is.

HWInfo, Aida, de van bonyolultabb is rá. Egyébként tényleg ennyire ezy, ha nem dobja a lilát az nem IPS.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31) Dave™ válasza simonzé (#28) üzenetére


Dave™
nagyúr

Látom páromét, és nem hiszem, hogy ennél sokkal jobb lenne a tengerentúliban, hiszen az is ugyanez a low-end kategória. Én Surface Pro 2-vel meg HP Envy 15-tel tudom összehasonlítani, mindkettő IPS és teljesen más dimenzió, de az előző TN paneles Dell E5520-amnak is sokkal jobb képe van. Ha valami normálisabb TN (!) lenne benne azt mondanám tök jó vétel, nekem a kijelző miatt tuti kiesne. Párom beleszeretett mert kicsi, vékony és piros, de a kijelző mindig is zavarta, nem véletlenül. Csinálj pár képet róla hogy jobban meg tudjuk nézni, ha még mindig bizonytalan vagy. De ha neked megfelel akkor nincs semmi gond, csak leírni olyat ne írj le, amiben nem vagy teljesen biztos, mert félrevezethet másokat.

(#32) UnA válasza Dave™ (#31) üzenetére


UnA
Korrektor

Amikor leírta, akkor még biztos volt benne. ;)

(#33) Tim82 válasza Tikakukac (#30) üzenetére


Tim82
nagyúr

Teljesen biztos vagy abban, hogy a HWInfo ad infót a kijelzőtípusra?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#34) janeszgol


janeszgol
félisten

Tetszik a gép. Mázlista vagy, mert ma már nem kapható talán ez. Amúgy S100 név alatt többféle noti is megjelent.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#35) Tikakukac válasza Tim82 (#33) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, ugyanis 2 éve ebből írom a teszteket :B csak ne summary ablakot nézz, mert ott tényleg nem lesz ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36) Tim82 válasza Tikakukac (#35) üzenetére


Tim82
nagyúr

"Szerencsére" a Sensor Status ablakban sincsen. Más lehetőség meg ugye nemigen van benne... (Aktuális 5.46-3100, legfrissebb nem béta változat.) ;)

Akkor te hol találod benne?

Félreértés ne essék, nem kötekedni szeretnék, őszintén kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#37) simonzé válasza janeszgol (#34) üzenetére


simonzé
addikt

Még mielőtt megrendeltem a gépet, körülnéztem a piacon. Azt találtam, hogy a Lenovo 100S és a Lenovo S100. Az utóbbi 2011-ben jelent meg, és még Atom N455-öt tartalmazott, meg jó nagy, 320GB-osHDD-t.

Most egyébként a 100S utódját forgalmazzák, a 110S néven, Celeron N3060 procival. Ez csak egészen kicsivel gyorsabb, de eléggé ki van herélve. Ennek ellenére 3x annyit fogyaszt, mint az Z3735F, ami az én gépemben van. Nem tudom hogy ez mennyivel jobb gép, de az tuti, hogy a panel típusát nem írják sehol. :)
Szóval most átnézem a cikket, és kiveszem belőle az IPS-es részt.

I don't fit in. I fit out.

(#38) Bugarov


Bugarov
aktív tag

Jó teszt a gép meg ennyiért ajándék. Ha csak egy évig húzza már bőven pénzednél vagy. Ha ips ha nem :)

(#39) Tikakukac válasza Tim82 (#36) üzenetére


Tikakukac
titán

Főnök, futtasd egész verzióban, ne csak szenzort vagy ne csak összegzőt :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#40) Tim82 válasza Tikakukac (#39) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm, ma is tanultam valamit, valamiért azt hittem, hogy csak a két lehetőség valamelyikével hajlandó futni. :R

Valószínűleg rossz beidegződés a részemről (mentem a menthetőt :DDD ), én elkönyveltem "sovány" programnak, igaz, monitorozásra használom leginkább. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#41) Tikakukac válasza Tim82 (#40) üzenetére


Tikakukac
titán

Az úgy sovány lenne :B

Nem tesz semmit, hol a gond ott a megoldás ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#42) Stauffenberg válasza simonzé (#25) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Bocs, de ha nyilvánosan közlöd a véleményed és engeded a kommentelést, akkor készülj fel rá, hogy másoknak a tiédtől eltérő lehet és ezt le is írhatják.

Értem én, hogy sokan inkább új eszközben gondolkoznak, de van akinek a nudli hardver, tejfölöspohár anyagminőség nem opció.

Vannak sokféle igények, a tiéd ehhez a géphez vezetett. Ez rendben van.

Nekem új gép esetén a HP ProBook 430 G4 szintje a minimum (van ilyen is itthon, barátnőm munkagépe), de ha az árának csak a töredékét szánom rá, akkor nem veszek egy baromira kompromisszumos, gyenge gépet 60-ért, inkább egy használt üzletit 40 körül, meg hozzá egy új akkut (még jobb a helyzet, ha az üzemidő nem szempont, ilyen is van).

A hamburgeres példára meg csak annyit: Inkább felmelegítem a három napos Michelin csillagos gulyáslevest, mintsem mirelit műanyag hamburgert egyek. Mindkettő oltja az éhséget, de más élmény.

(#43) MineFox54 válasza Stauffenberg (#42) üzenetére


MineFox54
őstag

Egyetértek veled :) .
2170p/2560p/2570p/X220 -t vettem volna.

(#44) Khelben


Khelben
nagyúr

A létező legrosszabb gép a 100S, ami valaha a kezemben volt. A táplálékláncban valahol az X-es Asusok alatt, a 80k-s Toshibák szintjén helyezkedik el. A hardver nyilván vagy elég valakinek vagy nem, de az igénytelen és vékony műanyagok, a sorjás élek, a rettenetes összeszerelési minőség és a rémes kijelző elég objektív kategóriák. A billentyűzete is siralmas, legalábbis annak, aki valaha használt normális notebook billentyűzetet. Nem is értem, hogy egy Elitebook után hogy írhattál erre "megfelelő" anyaghasználatot.

(#45) Dave™ válasza Khelben (#44) üzenetére


Dave™
nagyúr

A kijelzővel egyetértek, az nálam is a legrosszabb, de a gép úgy összességében szerintem nem rossz, persze műanyag, de egyáltalán nem gagyi érzetű, én sorját se találtam.

[ Szerkesztve ]

(#46) MineFox54 válasza Khelben (#44) üzenetére


MineFox54
őstag

Nem EliteBook után, hanem mellette! :O
Faterom Inspirionján is egy kínszenvedés volt dolgozni valamelyik nap, a 2560p-hez képest... Pedig az a Dell jobb ennél szerintem. Egybetouchpad, szar billentyűzet...

Akkor még megértem hogy ilyet vesz valaki ha soha nem használt üzletit, de egy üzleti mellé? :W

[ Szerkesztve ]

(#47) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Ez csak magánvélemény de ez szerintem egy DIY gép, és nem rossz, csak nem összerakva kellene árulni! Én azért vettem meg, mert 50-ért újonnan megtaláltam egy nagyáruházláncnál. Természetesen szép piros színben ami a karton mögül nem látszódott, ami nem tetszett, így első körben lestettem, amihez szét kellett szedni. Első komolyabb probléma összerakás közben jelentkezett: A fedlapra rögzített zsanér visszacsavarozása közben azt vettem észre, hogy még mindig forog a csavarhúzó. Kitekertem, és akkor kiesett a műanyagba szorrult anya, amibe a csavar tekeredik. A 4 vagy 6 csavarból 2-vel jártam így, úgyhogy gyorsan elszaladtam a Narancsbarkácsba és vettem frankó epoxyt, amivel gyorsan mindent összeragasztottam, bár így már sajnos nem válik el a feldpa a zsanértól, de nem baj, mert kemény lett mint a beton.
Miután újra életre kelt, jöhettek a mindennapi használat tesztjei. Használat közben először nem volt semmi probléma, de egy fél óra után totálisan lelassult, és nem tudtam mire vélni. Majd miután többször eljátszotta, felszerelkeztem Aidával, és figyeltem mi történik. A gép terhelés és töltés alatt rendesen melegedett a bekapcsológomb környékén, amit jól mutatott az Aida is. Majd 60 vagy 70 fokot elérve(hirtelen most így nem tudom, de azt hiszem 60) elkezdett visszaesni az órajel, egészen 500Mhzig, és ekkor kezdett el piszok lassú lenni. Közben arra is rájöttem, hogy ha nem töltöm lassabban de ugyanúgy megtörténik. Ekkor újra szétkaptam a gépet.

A felső képről annyit kell tudni, hogy nemén csináltam, és hogy a pirossal bekeretezett rész mindösszesen az alaplap, a zölddel pedig azt a fém vázat szeretném megmutatni, ami egyben tartja az egész gépet. Ez végig ott van az aksi és az alaplap alatt, is. Ennek érdekessége pedig, hogy ehhez csatlakozik a processzor feje búbja, ami abban próbál neki segíteni, hogy elvezesse onnan a hőt. Több és főleg kevesebb sikerrel ez nem igazán sikerül neki. Ezen a következőkkel lehet segíteni. Vásárolni kell a boltban aluszalagot, ugyanis a gép műanyag hátlapján eleve van ilyen aluszalaghoz hasonló anyag, de vékony, és kicsi területen. Ezt ki kell dobni és beteríteni a boltban vásárolt aluszalaggal az egész hátlapot belülről rengeteg réteggel.

Ezek után ami volt régi hőhíd a régi aluszalagon újra elő kell venni, és fel kell ragasztani az új aluszalagra. Ezzel némiképp javítva a hűtésen, de így sem lehetetlen lefektetni a procit.

Majd a hűtés hatékonyságának további fokozására szellőzőlukakat kell fúrni a gép még szabad hellyel rendelkező részeire. Ezek szabályos kifúrásához CNCs ismerős igénybevételére van szükség. De mivel ilyen nekem nem volt így a már szabályosan kifúrt elektronikai boltban megvásárolható próbanyákkal - mint sablon használható- is hasonlóan eredményes és szép módon lehet a műanyagba lukakat furkálni.

Ezek után egészen használható lesz a kicsike. Kicsit melós, de megéri. :D Ha van igény teszek fel fotókat majd.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#48) Dave™ válasza Snowy_owl (#47) üzenetére


Dave™
nagyúr

Te nem viccelsz :D

(#49) simonzé válasza Snowy_owl (#47) üzenetére


simonzé
addikt

Azta... leültem. :D

I don't fit in. I fit out.

(#50) ebegab92


ebegab92
senior tag

Volt nemrég egy Lenovo Miix 2 8-asom (Z3740, 2 GB RAM, 64 GB eMMC). Nem volt rossz, de én elég vérszegénynek éreztem a vasat. Leginkább a böngészéssel volt ez a problémám (Google Chrome). A 32 GB tárhely elég karcsú egy Windows-nak. Sajnos Windows 8.x és 10-en kívül egy ilyen Atomos cuccra mást nem lehet telepíteni, pedig szívesen kipróbáltam volna egy Linux disztróval. A teszt jó lett, érdekes volt látni ilyen formátumban is egy Atomos gépet :K

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.