Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Lalikiraly válasza gege_01 (#50) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Az rendbe van, ma már nem számos ha két szinte tök különböző a ram, megy a dual channel.

Csak most új felállás lett nekem, mert muteréknak adom a gépemet én meg egy erősebbet veszek magamnak.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#52) Dhampir


Dhampir
félisten

(#53) Dhampir válasza gege_01 (#50) üzenetére


Dhampir
félisten

Érdekességképpen írom, hogy az Acer Aspire 3 A315-41G Ryzenes notebookokban mindkét RAM slot szabad, nem forrasztott egyik sem, ha jól tudom.

Viszont dedikált VGA-val rendelkező konfiguráció esetében jobb a Lenovo IdeaPad 330 15 ARR-ben lévő RX 540, szemben az Acer által belepakolt Radeon 535-tel.

[ Szerkesztve ]

(#54) gege_01 válasza Dhampir (#53) üzenetére


gege_01
tag

Na igen...anno amikor néztem a weboldalon 2 szabad slot volt írva, erre is hivatkoztam mikor visszaadtam, hogy nem ám úgy van ahogy a weboldalon írta a bolt :)

Amikor jobban utánanéztem sem volt teljesen tiszta a kép.
Egyik fórumon írta valaki, hogy a bristol amds gépeken 1 slot van, a 2. nincs használatban(és valóban ki se volt hozva a foglalat az alaplapról), inteles alaplapoknál meg némelyiknél be van forrasztva az egyik.

Az acer szervízt is felhívtam anno pontos típussal, a tag meg mondta hogy vigyem be, szétszedik megnézik, mert nem tudják megmondani 100%-ra hogy van-e benne 2 szabad, vagy csak egy....mondom he'? viccelszbolondozol... :C
Kérdeztem hogy lehet-e olyan hogy az alaplap bill. felőli oldalára van esetleg rakva a második, mondta nem túl valószínű ezeknél a típusoknál.

Amúgy igen, szignifikánsan erősebb egy RX :)

(#55) Victoryus válasza z123456z (#37) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Feltettem. Sima jobb egérgomb/profil telepítése. Kicsit világosabb, mint amit én állítottam magamnak, más eltérést nem nagyon látok. Ezek szerint jól belőttem szemre, netes képek alapján.
Érdemes esetleg a Lutcurve progit is használni beállításhoz.

#Dhampir: A YoutTube-os srác is dicséri a gépet. Mondjuk azt nem értem, hogy 4k-s videót minek néz fhd kijelzőn, mert az akkor is csak fhd ja fejre áll. Én valós 4k-s tévén próbáltam, bírja. Érdekes is lenne, ha nem bírná dedikált vga kártyával...

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#56) raider21 válasza solfilo (#25) üzenetére


raider21
aktív tag

A Ryzen 5 2500U meg a Ryzen 7 2700U között nem olyan hatalmas a különbség!

Lényegében 2000 - 3600 MHz helyett 2200 - 3800 MHz ugyan úgy 15W TDP keretben, ami ütősebb az APU integrált grafikája, Vega 8 helyett Vega 10, ami azért combosabb, hisz 512 helyett 640 shader modul az aktív, és 1100 Mhz helyett 1300 Mhz -en ketyeg. ;)

De ugyan úgy Radeon 540 2GB GDDR5 mobil VGA van amellett is.

raider21

(#57) z123456z válasza Victoryus (#55) üzenetére


z123456z
senior tag

Itt és itt kicsit bonyolultabbnak írják.

De ha így is müködik, ok. Szerencse, hogy némileg javítható, ez jó hír.

Más.
Megvettem a 860 Evo-t. Akkor most ki kell szedni az akksit is a hdd miatt?

[ Szerkesztve ]

(#58) Victoryus válasza z123456z (#57) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nem, csak 2 csavart ami a hdd felől van.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#59) raider21


raider21
aktív tag

Ilyen a céges gép: Lenovo ideapad 330-15ARR 81D2004WHV

A BIOS -t 7VCN44WW verziójúra frissítettem, azaz 2018.08.16. dátumú. Jobb és stabilabb lett a gép a korábbihoz képest. Különbség a tiédhez képest, hogy ebben Seagate ST1000LM035-1RK172 - 1 TB, 5400 RPM HDD van; meg a gyárilag hegesztett 4 GB RAM mellett van még 4 GB RAM, így dual chenel 8 GB RAM áll rendelkezésre.

A VGA driver mizéria adott, az AMD saját szoftvere nem nagyon tud a VGA párossal mit kezdeni, viszont a Lenovo saját VGA driverénél is van egy bug! A Lenovo féle Radeon CC -ben van Vulkan, és nincs Mantle viszont az AIDA -ban a Mantle látszik, és Vulkan nincs.

A CPU-Z 1.87 mérés eredménye. ;)

GPU-Z 2.15 alapján:

Vega 8

Radeon 540

Az alábbi teszteket AIDA64 5.99.4900 verzióval végeztem, és nálam magasabb pontszámok jöttek ki a kb. azonos hardverrel, mint nálad!?! Csak azért írom le, mert több pontban lényeges pozitív eltéréseket látok a te AIDA méréseidhez képest. Ennek vajon mi lehet az oka? (Közben rájöttem: más AIDA verzió...)

Memória olvasás: 31395 MB/mp

Memória írás: 30194 MB/mp

Memória másolás: 27789 MB/mp

Memória késleltetés: 122.9 ns

CPU Queen: 41298

CPU PhotoWorxx: 13811 MPixel/mp

CPU ZLib: 287.7 MB/mp

CPU AES: 26712 MB/mp

CPU Hash: 9389 MB/mp

FPU VP8: 5127

FPU Julia: 15640

FPU Mandel: 8088

FPU SinJulia: 5300

FP32 Ray-Trace: 2534 KRay/s

FP64 Ray-Trace: 1202 KRay/s

Személy szerint a DVD-RW -t hiányolom, de a géppel összességében elégedett vagyok. ;) :)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#60) JColee válasza raider21 (#59) üzenetére


JColee
őstag

Szia, meg tudnád nézni a memória sebességét AIDA-ban akksiról?
:R

(#61) z123456z válasza Victoryus (#58) üzenetére


z123456z
senior tag

Ezekre gondolsz?

(#62) raider21


raider21
aktív tag

Victoryus jó írás! Köszönjük. :)

raider21

(#63) domos


domos
senior tag

A tesztek szerint az i5 erősebb, a való élet tapasztalatai szerint meg nem, legalábbis amire én használom a gépet, ott nem jellemző.

Persze hogy erősebbnek hat az AMD-s gép, mert abban SSD van, az intelesben meg csak egy fos HDD. Innentől kezdve a sebességérzet bottleneckje a háttértár, szóval lehetne abban a gépben Threadripper 2990WX is, a HDD miatt akkor is lassabnak éreznéd.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#64) raider21 válasza JColee (#60) üzenetére


raider21
aktív tag

Most nincs előttem a gép, de csináltam olyan mérést is totál véletlenül a memóriateszteknél, bőven a váltóáramos tesztértékek felének környékén van olyankor a memória mérési eredmény.

De hátha van aki megcsinálja neked, mert most pár napig nem leszek a laptop közelében. :P :(

[ Szerkesztve ]

raider21

(#65) Victoryus válasza domos (#63) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

#z123456z: igen, arra kettőre

De amíg nem volt meg az ssd addig is gyorsabb volt a Ryzen. Ok, frissebb 1 hónappal a telepítése, meg nincs rajta 5 felhasználói fiók, csak 1. Az I5-öt sajnos nem tudom ssd-vel tesztelni, mert munkahelyi gép.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#66) Dhampir válasza Victoryus (#55) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha jól vettem ki a videóból, a Ryzen 3 integrált RX Vega 3 gpu-ja bírta így a 4k 60 fps-t, ami jó dolog. :)

[ Szerkesztve ]

(#67) z123456z válasza Victoryus (#65) üzenetére


z123456z
senior tag

Nem néz ki bonyolultnak, ma neki is állok. Ahogy elnéztem az árakat, még a gyenge kijelzővel együtt sem volt rossz vétel 140-ért. 12GB RAM+250GB SSD+Op rendszer 162k. Ennyiért kizárt, hogy hasonló konfiguráció kapható. A gyerek úgyis asztali gépnek használja, ha zavarja a kijelző, majd szépen vesz magának egy monitort.

[ Szerkesztve ]

(#68) SteveK88


SteveK88
tag

Szia! Az optika helyére utángyártott HDD kerethez tudsz dobni egy linket? Mert úgy látom az amit szereztél pont passzol a gyári műanyagba, és én is szeretném inkább így megoldani a párom gépében a második meghajtó kérdését. Köszi!

(#69) Polllen válasza gege_01 (#42) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én vettem 1k körül egy usb 3.0 -> sata kábelt, meg 3k körül egy akciós 64 GB-s SSD-t és máris arra használom a céges notit, amire szeretném. Annyi, hogy az UEFI boot-nál nem választhatok másik boot eszközt, így marad a legacy. (Jelenleg lubuntu van rajta.)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#70) domos válasza Victoryus (#65) üzenetére


domos
senior tag

Meg ha munkahelyi gép akkor gondolom több rajta a bloat is.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#71) JColee válasza raider21 (#64) üzenetére


JColee
őstag

Már csináltunk többen is, és nagyon meglepő lett az eredmény 1, 2.

Te is ilyesmi számokat láttál?

(#72) lordwolf88


lordwolf88
csendes tag

Végül találtam elektronikát, tökéletesen passzol, kemény 3 $ volt.

Hol találtad? Tudnál küldeni linket? :C

(#73) Victoryus válasza lordwolf88 (#72) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

#SteveK88:
Optibay elektronika: Aliexpress, JEYI official store

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#74) lordwolf88 válasza Victoryus (#73) üzenetére


lordwolf88
csendes tag

:R :R :R :R :R :R :C :C :C :C :C :C

(#75) z123456z válasza z123456z (#67) üzenetére


z123456z
senior tag

Összeállt ( majdnem, a hdd majd belekerül, ha megjött az elektrónika ) a gyerek gépe, beraktam a 860 Evo-t. Egész jó értékeket mértem:

Sosem láttam ilyen gyorsan újraindulni gépet, igaz gyakorlatilag szűz a rendszer. Remélem nem hibáztam, mert nem partícionáltam, az egész 250GB egyben van. A régi gép mellett csinálgattam, igazából ennek sem rosszabb a kijelzője ( vagy a másiknak sem volt jobb ), csak a matt miatt furcsább, másabb. Összességében nem egy rossz gép szerintem, remélem örülni fog neki a lányom.

(#76) raider21 válasza JColee (#71) üzenetére


raider21
aktív tag

Igen, ilyeneket láttam.

raider21

(#77) DanD88


DanD88
tag

A nem egyforma méretű memóriák dual-channelben futtatása tényleg létezik már jó pár éve, viszont nekem az asus a68 fm2+ lapom elég furán oldotta meg mikor próbáltam 4+8GB-al.

Mindig a lassú 4GB-ból adott az igp-nek. Pedig pont annak lenne a fontos a gyors ram(facepalm). Úgy emlékszem próbáltam cserélgetni is a ramokat a slottok között. Végül 4+4-el használtam.

Persze ha van dedikált vga is akkor ez nem annyira fontos.

Szerk.: lenovo g500 lapos a 4+2-ből a gyorsabb részt adta az igp-nek, habár itt nem sokat számított mivel az igp egy intel hd graphics volt(az igp teljesítménye értelemszerűen nagyot ugrott) és volt mellette Radeon HD 8570M is :DD

[ Szerkesztve ]

(#78) SteveK88 válasza Victoryus (#73) üzenetére


SteveK88
tag

Köszi! :)

(#79) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Valaki felvenné telefonnal akár videó akár hang formályában hogy milyen a hűtése a gépnek? Egy első bekapcsolás windows indulással és mellé még egy játék alatt?

Mert muszály lesz heteken belül egy erősebb gépet vennem, mert az enyémet muteréknak adom.
És egyre jobban hajlok AMD felé.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#80) KFORboy válasza Lalikiraly (#79) üzenetére


KFORboy
senior tag

+1

:R

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#81) z123456z válasza Lalikiraly (#79) üzenetére


z123456z
senior tag

Én sajnos nem tudom, már szépen be van csomagolva és el van dugva. Egyébként míg foglalkoztam vele, szinte nem is hallottam, tehát egyáltalán nem zavaró, bár hallhatóbb, mint a régi inteles gép. BIOS alatt viszont megtekerte rendesen, akkor hallható, sőt. Gondolom combosabb játék alatt ilyen lesz. De szerintem vállalható. Azért vicces, hogy a régi 5 vagy 6 éves g580 szinte ugyan ennyi volt akkor, mint ez most, de annak gyakorlatilag nem hallottam a hangját, csak amikor a Lenovo program portalanított ( komolyan így hívták azt a funkciót :DD )

[ Szerkesztve ]

(#82) Lalikiraly válasza z123456z (#81) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Igen van ilyen funkció. Én ugyan csak Acer gamer notinál hallottam. Annyi hogy ellentétesen vagy maxon pörög a venti. Jól van, ha azt mondod nem vészes a hangja, az jó :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#83) KISDUCK válasza Lalikiraly (#82) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ilyen funkció a HP pavilionomban is van, ami bármikor aktiválható manuálisan csak a szellőzőhöz kell tennem egy bekapcsolt porszívó szívócsövét. :D

(#84) Dhampir válasza DanD88 (#77) üzenetére


Dhampir
félisten

A Ryzenes Acerekben nincs leforrasztva a memória, "cserébe" csak Radeon 535 a dedikált, míg a Lenovo 330-ban RX 540 található.

(#85) Iampityu


Iampityu
csendes tag

Mennyivel lenne drágább egy ilyen gép ha nem papírba csomagolják? Gondolok arra hogy a kijelző sarkát minimális erőhatással 2-3cm-t lehet hajlítani. Mondjuk nem most lesz baja... majd ha lejárt a garancia

(#86) Victoryus válasza Iampityu (#85) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Most ez a divat. Az Apple gépek is hajlanak, pedig azok 3x-4x ennyibe kerülnek.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#87) VMatteo válasza Iampityu (#85) üzenetére


VMatteo
őstag

akkor ne ott fogd a kijelzőt, hanem középen. :F

Tisztelet a Gépésznek!

(#88) Frawly válasza Syl (#8) üzenetére


Frawly
veterán

Egyáltalán nem. Pedig én üzleti laptop párti vagyok, de így leírás alapján nem tűnik rossznak ez a 330-as IdeaPad. Ebben az ársávban legalábbis korrektnek tűnik, újonnan ennyiért üzleti gép nincs, max. csak néhány éves használt, de azon sem lesz több USB3 csati meg jó eséllyel IPS panel sem.

Amire én még kíváncsi lennék, hogy a GTA5 1600×900 High-on pontosabb milyen fps-tartományban ment, ami a játszhatót takarja. Illetve próbálta-e más újabb játékokkal, tudna-e írni erről, csak pár fontosabb címmel. Még én is elgondolkozok akár egy ilyen vagy hasonló olcsó Ryzen-es laptop beszerzésén koca offline gamerkedéshez.

Illetve még az érdekelne, hogy mennyire melegszik játékok alatt. Ez főleg amiatt aggaszt, mert elég vékony gép, nem tudom, hogy mennyire jó benne a hűtés.

[ Szerkesztve ]

(#89) Lalikiraly válasza Frawly (#88) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Valószínűleg a 330S jobban melegszik, mert eleve az egész gép kissebb. Amúgy youtube on naponta kerülnek fel gameplay videók. Csak rá kell keresni hogy Lenovo ideadap ryzen gaming vagy ilyesmi és biztos hogy lesz majd videó, vagy már van. Majd én a pentiumossal fogok csinálni a héten videót.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#90) z123456z válasza Frawly (#88) üzenetére


z123456z
senior tag

"Amire én még kíváncsi lennék, hogy a GTA5 1600×900 High-on pontosabb milyen fps-tartományban ment, ami a játszhatót takarja."

Igen, erre én is kíváncsi lennék. ( Pusztán kíváncsiságból, hogy el tudjam nagyjából helyezni a gépet teljesítmény szempontjából. Nekem még egy hetet kell aludni, hogy kiderüljön, és még akkor sem biztos. )

[ Szerkesztve ]

(#91) Victoryus válasza z123456z (#90) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Youtube tele van videókkal, én nem érek rá most játszani. Normálisan megy, mint az asztali gépemen.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#92) z123456z válasza Victoryus (#91) üzenetére


z123456z
senior tag

YouTube-os FPS vadász videóknak nem hiszek. Gondoltam csak emlékszel rá, de mindegy igazából, álmatlanságot nem okoz azért.

(#93) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nekem azt mondja már meg valaki, hogy lehet kiiratni a képernyőn, hogy hány FPS el fut.

Az afterbörner konkrétan semmit sem lát a gépből, csak a GPU százalékos terhelését és slussz.
Tehát FPSt kiírni, proci és GPU terhelést, felhasznált memóriát., mert akkor én csinálnék majd videót.

Amúgy én is inkább a Ryzenre szavazok egyre inkább. De már vacilálok, hogy kell e nekem jövőre gamer gép, de majd a jövő eldönti, mert ha bejön amit tervezek barátommal akkor biza kell a gamer gép.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#94) Victoryus válasza Lalikiraly (#93) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

A Gta5 beépített tesztje kiírja.

#Cigam: ok, tényleg hiányzott még 3 kép... Tehát összesen 6. Nem tudom ki moderálta, de régen ez nem így működött. Most 4-5 hétbe telt, mire kikerült a cikk, mert 2 hét után se szó se beszéd visszaváltott a státusza moderálásra várról elkészületlenre, majd megint benyomtam, hogy kész, és még 2 hétig semmi. Eddigi cikkeknél írt, aki moderálta, ha talált benne hibát, vagy javaslata volt stb. most semmi.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#95) Lalikiraly válasza Victoryus (#94) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

A cikkekkel én is így vagyok. Több is áll sorba, kérdeztem a moderátorokat, hogy what the hell, de sokan hasonlóan vannak, nagy a tumultus így egy címlapos mostanában alsó hangon is 5 hét mire megjelenik.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#96) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Másnál a power gombon a led mindig világít? Nálam hol világít, hol nem. VirtualBox-szal is összefüggésben lehet, vagy valamelyik win.frissítéssel... mondjuk most éppen biosban se világít. Fura. Vagy a notebook fan speed progi...

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#97) Lalikiraly válasza Victoryus (#96) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

nálam mindíg világít. ha a gép alszik akkor meg villog.

ott akkor valami gond van
bár én pont nem bánnám ha nem világítana.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#98) gege_01 válasza Polllen (#69) üzenetére


gege_01
tag

Előző gépemmel én is megpróbáltam, windows go-t raktam fel ugyan így usb-s ssd-vel, és mbr-rel(legacy) hogy más gépeken is tudjam indítani ami nem támogat ufi-t, viszont valami nem volt kóser, egy idő után szétcsúszott valami az eredeti rendszeren(a cégesen). Lehet nem volt köze az oda vissza bootoláshoz, meg hogy más gépeken is használtam, de úgy ítéltem meg, a céges gépet inkább céges körülmények közt használom, ne érje szó a ház elejét :)

(#99) #96851200


#96851200
törölt tag

Jónak tűnik, bár ez az alaplapra integrált téma nem gyere be.

(#100) HXY


HXY
addikt

A hátizsákról nem ártott volna egy kép.
Ha a szövegbe volt linkelve, akkor elnézést, de nem vettem észre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.