Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Victoryus válasza VidékiUfo (#400) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Valami memória tesztet futtass le rajta, lehet hogy hibás az új. A win10 meg nem csípi, ha csak simán kirántják (leáll a gép) alóla a talajt, ezért javítgat.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#402) Victoryus válasza Victoryus (#397) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Gubanc oka: nem egyezik a vga driver meg a Radeon beállítások verziója. Valamikor az egyiket frissítette magától. Most nézem, hogy Radeonból is van új, meg Biosból is. Frissítek mindent, aztán majd kiderül...

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#403) Dhampir válasza Victoryus (#402) üzenetére


Dhampir
félisten

A Radeon driverek rendesen be tudnak kavarni.

(#404) Victoryus válasza Dhampir (#403) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Igen. Biost nem frissítettem, csak Radeont. Újra lehet állítgatni a GTA5-ben mindent, 1600x900-on normal+high beállításokkal szerintem játszható. De még kipróbálom 1440x900-on is, hátha ott megy nagyobb részletességgel is szépen. A vizet, textúrát, árnyékokat bírja magas részletességgel így is, a látótávot maxra állítva nem annyira szereti.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#405) Dhampir válasza Victoryus (#404) üzenetére


Dhampir
félisten

Szuper. Kíváncsi lennék rá, hogy a Stalker játékokat, modokat hogyan viszi, de elég magas áron futnak ki ezek a laptopok, talán BF idején még lesz egy utolsó "felcsillanásuk".

(#406) Victoryus válasza Dhampir (#405) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Stalkert sose próbáltam, pedig szimpatikus. Ha lesz egyszer időm, akkor kipróbálom. Meg az új Just Cause-ra fáj a fogam. Bár abban a játékban mindig béna a járművek fizikája.
Azon én is meglepődtem, hogy most mennyivel drágábbak, mint tavaly. Használtan minimális bukóval is el lehetne adni. Csak kérdés, mit vennék helyette :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#407) Dhampir válasza Victoryus (#406) üzenetére


Dhampir
félisten

Csakis újabb Ryzennel? :D

(#408) VidékiUfo válasza Victoryus (#401) üzenetére


VidékiUfo
csendes újonc

köszi , utána olvastam 1001 oka lehet , de valószínű a ram a rossz tehát visszaküldöm, de lehet újra rakom a win10et Sikerült letörni az egyik ram tartó pöcköt :W :W :W :W :W , úgyhogy vigyázzatok eléggé vékony műanyag

[ Szerkesztve ]

(#409) raider21 válasza Victoryus (#402) üzenetére


raider21
aktív tag

Na ezt az új BIOS -t én nem látom! :P ;) Mert még mindig a május 31 -én kiadott 7VCN47WW verziószámú BIOS van fönt a Lenovo Ideapad 330-15ARR support oldalán. ;) Mondjuk ezt igen érdemes feltelepíteni, mert 3-4 db hardveres biztonsági problémát és rést foltoz be!
De ahogy elnézem nagyon már nem frissíti a Lenovo a drivereket ehhez a géphez, mert nyár óta csak a nem igazán feltelepítendő Lenovo diagnosztikai szoftverek új változatai kerültek fel...!

[ Szerkesztve ]

raider21

(#410) raider21


raider21
aktív tag

Nos aki játszik, de másoknak is igen érdemes feltelepíteni a 19.11.1 -es vagy a 19.11.2 -es verziószámú Radeon Software változatokat. A 19.11.1 -es az új profilokon és kötelező hibajavításokon túl új Vulkan implementációt vezetett be! A 19.11.2 -es a Star Wars Jedi: Fallen Order -hez hozott profilt, és egy hibajavítást tartalmaz.

Ezek gyakorlati hasznáról nem tudok nyilatkozni, mert nem játszom, de általában mindig jó irányban reszelgeti az AMD a Radeon Softwaret. Igaz most kicsit buggos a 19.11.2 telepítő. mert csak másodszorra települt föl. Mondjuk lehet, hogy az volt a baja elsőre, hogy a 19.10.2 -es változat volt még fönt nálam.

Viszont amiről pozitívan tudok nyilatkozni, az a Win10 1909 2019 nagy novemberi frissítési csomagja! :)

"Ugyancsak lényeges újítás, hogy a Windows 10 a többmagos processzoroknál már képes a "preferált" magok kiválasztására, amelyek között hatékonyabban tudja elosztani az aktuális terhelést."

Feltételezhetően ezzel állhatnak szinkronban a pozitív tapasztalataim: Érzetre is gyorsult a Win10, gyorsabb az indításkor is, sokkal gyorsabban töltődik be az oprendszer; gyorsabban kapcsol ki a gép, és használat közben is fürgébb érzetet kelt a rendszer. (Ugye nekem egy HDD -s gépem van, szóval nincsenek meg az SSD előnyei.) Szóval a Win10 gépháza alatt történt optimalizálások kifejezetten tetszenek az AMD -s hardvernek, mert AIDA64 szintetikus tesztjeiben is sebességnövekedést tapasztaltam, mert végig 3500-3600 Mhz -ig kihajtotta az adott tesztfeladat a Ryzen 5 2500U mobile APU -t! ;) :)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#411) Victoryus válasza raider21 (#410) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Én Win10 gyorsulást nem tapasztaltam, így is elég gyors ssd-vel. :D A Gta5 viszont simábban megy. Most 1280*720-on játszok, minden 'high'-on van, és megvan a 26-28fps! Sőt, van amit még 'very high'-on is bír! Cserébe nem is olyan vészesen hangos közben a hűtése.
Bios-t én se látok most frissebbet.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#412) Dhampir válasza Victoryus (#411) üzenetére


Dhampir
félisten

Jól bírja a masinka. :C

(#413) VidékiUfo válasza Victoryus (#401) üzenetére


VidékiUfo
csendes újonc

lement a memória teszt , hibát nem talált. Gondoltam újra teszem a wint de amikor bent van a memória be sem boottól . ha kiveszem akkor megy a boot.

(#414) Dhampir válasza VidékiUfo (#413) üzenetére


Dhampir
félisten

Esetleg még itt is megkérdezheted:

Azonnali notebookos kérdések órája

(#415) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

ez jó kérdés... A múltkor írtad, hogy letörted a ram tartó pöcköt. Talán így nem érintkezik normálisan, bár akkor meg a ram teszt se futott volna le. :F Ezt nem tudom mi lehet.
De ezek szerint a ramot felismeri, és pl. a bios-ban látja is.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#416) VidékiUfo válasza Victoryus (#415) üzenetére


VidékiUfo
csendes újonc

A BIOS felismeri. Én sem értem mi lehet a hiba. Mindenesetre visszacserélem a ramot. Lehet hogy alaplapi hiba. Viszont nem tudom, hogy elvesztettem a garanciát, hogy letörtem azt a kis pöcköt

[ Szerkesztve ]

(#417) VidékiUfo válasza Dhampir (#414) üzenetére


VidékiUfo
csendes újonc

Köszi

(#418) VidékiUfo válasza Victoryus (#415) üzenetére


VidékiUfo
csendes újonc

te milyen rammal bővítetted?

(#419) Victoryus válasza VidékiUfo (#418) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Egy 8GB-os Samsung M471A1K43CB1-CRC-vel, ddr4 2400-as. Adia ennyi ír róla.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#420) VidékiUfo válasza Victoryus (#419) üzenetére


VidékiUfo
csendes újonc

egészen beletanulok itt a végére, ez olyan csináld magad

(#421) Dhampir


Dhampir
félisten

(#422) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

Lenne egy 330 i3-as gép Win10-Tel.
Erintő pad beállítás nincs, azaz sebességen kívül csak egérhez van bővebb beállítás.
Lenovo Vantage nem talált hozzá semmit.

Beszeretném állítani görgetést, stb., mint ThinkPad T410-nél.

Hogyan találok rá megoldást?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#423) Victoryus válasza darvinya (#422) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Lehet, hogy azon is csak a 2ujjas görgetés megy.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#424) darvinya válasza Victoryus (#423) üzenetére


darvinya
titán

De ez hogy állítható be?
Vagy alapból tudja, de egész padra érvényes a 2 ujjas görgetés?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#425) Victoryus válasza darvinya (#424) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Az egész felületére érvényes. Touchpad drivert nem telepítettem szerintem külön.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#426) darvinya válasza Victoryus (#425) üzenetére


darvinya
titán

Kösz, kipróbálom mikor gép közelében leszek.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#427) raider21


raider21
aktív tag

Nekem ma dobta fel a Win10 automatikusan az új BIOS -t, de az Ideapad 330-15ARR géphez még 2020.01.16 -án elérhetővé tett a Lenovo egy új BIOS -t. A besorolása a leírás alapján kritikus! Mondjuk az már igen érdekes, hogy a BIOS dátuma 2019.09.27. szóval tavaly ősz óta kész van, és valószínű más újabb modellek esetében már rég elérhető?!

Javít két a BIOS -t érintő biztonsági hibát, a CVE-2019-6171 és a CVE-2019-12532 számút. Ezért a telepítése erőteljesen ajánlott, valamint bekapcsolja az EC lock function -t, amiről ne kérdezzétek, hogy micsoda. Majd egy hozzáértőbb talán megválaszolja ezt a kérdést is.

Szóval érdemes az új, biztonságosabb BIOS telepítése biztonsági okok miatt. A leírásokban szerepel, hogy miért is közepes és magas rizikó besorolásúak a magát a BIOS -t és a rendszert érintő hibák!

Más újdonság vagy eszközillesztő egyenlőre nincs is a géphez, és gyanítom, hogy már nagyon nem is lesz. :P

[ Szerkesztve ]

raider21

(#428) Kicsiguszti válasza raider21 (#427) üzenetére


Kicsiguszti
tag

Köszi az infót! Te már feltelepítetted? Ha igen, mik a tapasztalataid?
Egyébként van fent új VGA driver is (2019.12.31. keltezésű azt hiszem). Mivel egy ideje az AMD oldalán lévő drivereket használom, nem tudom, érdemes lenne-e visszatérnem a Lenovo-s verziókra. Még mindig sűrűn kékhalálozik a gépem, vagy csak minden előjel nélkül újraindul. Viszonylag friss driver van fent, így kicsit kevesebb az összeomlás mint régebben volt, de lehet, hogy megér egy próbát a 2019. januári UI driver + 2019. decemberi VGA driver kombó. Erről van valakinek tapasztalata?

(#429) raider21 válasza Kicsiguszti (#428) üzenetére


raider21
aktív tag

Igen, feltelepült a Win10 ma dobta fel v. mi volt. Nem teszteltem, de nem vettem észre semmi változást. Ugye ez a BIOS -t érintő biztonsági frissítéseket tartalmaz csak elméletileg meg ezt az EC lock dolgot, így nem hiszem, hogy további optimalizálást hozna magával a hardverrel kapcsolatban.

A Lenovo VGA driverről nem tudok nyilatkozni, amióta az AMD ismét támogatja a mobil termékeit is a gyári szoftverrel, azóta az AMD Radeon friss példányait használom, mert automatikusan frissül a Radeon szoftver. ;) Igaz nem játszom, szóval nálam eddig atomstabil a dolog! :) ;) :)

raider21

(#430) Kicsiguszti válasza raider21 (#429) üzenetére


Kicsiguszti
tag

Értem. Egyébként nálam játék közben nem szokott kékhalálozni és random újraindulni. Leginkább Windows használat közben, illetve a legtöbbször stream videók lejátszása közben. :W

(#431) raider21 válasza Kicsiguszti (#430) üzenetére


raider21
aktív tag

Ilyet nem tapasztaltam, sem Win10, sem streaming közben, teljesen stabil, és a Vega8 VGA szépen dolgozik FullHD és 4K videók alatt is, a CPU meg 15-25% kihasználtság között ugrál. Igaz a 4K alatt a GPU enconding 70-80% felettii kihasználtságot mutat a Feladdatkezelőben, míg 1080P -nél ez olyan 25-30% környéke. Nálam nincs sem laggolás, sem kékhalál, sem újraindulás! Szóval szerintem nálad valami más gubanc lehet!

Első körben az AMD Cleanup Utility futtatnám le, és a kitakarítás utána feltenném a legújabb AMD Radeon Auto Detect and Instal változatot. Ha utána is jelentkeznek a problémák, akkor valami hardveres hibára tippelnék!

[ Szerkesztve ]

raider21

(#432) Kicsiguszti válasza raider21 (#431) üzenetére


Kicsiguszti
tag

Hmm, másoktól sem hallottam még ilyen tüneteket, mint nálam vannak. Én is sokszor gondoltam hardveres hibára, több fórumot is áttúrtam már, és mindenhol memória hibára gyanakodnak. Tettem bele +8 GB RAM-ot, de nincs kedvem újra szétkapni a gépet, hogy teszteljem modul nélkül pár napig, utána meg visszaszerelni, ha anélkül is ilyen hibába futok.

Egyébként a novemberi Radeon driverrel, és a legfrissebb Win10-zel szignifikánsan kevesebb ilyen hibába futok. Emiatt is reménykedek, hogy nem hardveres a hiba.

Memória tesztet is futtattam már le. Egy rövidebb tesztnél hibát nem mutatott, egy hosszabb stressz tesztnél pedig teszt közben újraindult a gép, így szerintem a log-ból sem olvasható ki hibakód (már ha van ilyen).

(#433) Pao


Pao
csendes tag

Hali.Valaki valamikor kérdezte,aksi nélkül is megy a lapi,hálózatról.Viszont a bios frissítést mindenképp érdemes előtte elvégezni mivel akku nélkül nem lehet frissíteni.(vagy csak nekem nem sikerült).Nekem a bios update után(a2019 májusit raktam fel)látványosan gyorsabb lett.Viszont nálam is jelentkezik az a probléma hogy videó stream lejátszás közben változatos hibaüzenettel újraindul,bár egyre ritkábban.

(#434) Kicsiguszti válasza Pao (#433) üzenetére


Kicsiguszti
tag

Üdv, nekem is ugyanez a hibajelenség áll fenn. Te raktál bele plusz memóriát? Ha igen, különbözik az alaplapra integrálttól?

(#435) Pao válasza Kicsiguszti (#434) üzenetére


Pao
csendes tag

Igen raktam,egy 4 gigás kingstont.

(#436) raider21 válasza Pao (#435) üzenetére


raider21
aktív tag

Gyárilag egy 4GB (1 rank, 8 banks) -os SK hynix DDR4-2666 (1333 MHz) HMA851S6CJR6N-VK nevezetű memória modul van benne pluszban az alaplapra hegesztett 4 GB RAM mellett.

raider21

(#437) #08215296


#08215296
törölt tag

Sziasztok!
Tudom, már régi a topik, de most szereztem egy ilyen notit.
Az a gondom, hogy BIOS frissítésnél a következő üzenetet dobja: Mount The EFI system partition failed.
A noti free dos rendszerrel érkezett, de új SSD-t kapott, és Win 10 lett rá telepítve.
Valakinek tapasztalata ezügyben?

(#438) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Feltettem az új biost, aztán meg csodálkoztam, hogy nem megy a hangerő, fényerő... Visszaállt arra, hogy az FN gomb lenyomása nélkül mennek a funkciók. :D

#rgida66: Régi? 1 éves múlt ;) A biosban át kéne állítanod uefi (legacy support) módra. Itt egy leírás.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#439) #08215296 válasza Victoryus (#438) üzenetére


#08215296
törölt tag

Legacy support-ban van. Ha átállítom UEFI-re, akkor nem bootol be a Windows.
De közben találtam egy másik topikot, ahol azt írják, hogy az a gond, hogy a pendriveos telepítő nem UEFI módban készült.

(#440) raider21 válasza Victoryus (#438) üzenetére


raider21
aktív tag

Ez minden BIOS frissítés után alapra áll, ami az FN + adott funkció billentyű; de ezt szerencsére áttudod állítani. ;)

raider21

(#441) raider21 válasza #08215296 (#437) üzenetére


raider21
aktív tag

Olvass vissza, volt itt már ehhez hasonló probléma, ha jól emlékszem nem jól volt particionálva v. mi az utólag beszerelt SSD.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#442) #08215296 válasza raider21 (#441) üzenetére


#08215296
törölt tag

Nos, megoldódott.
Ha valakit még érdekelne:
UEFI telepítős pendrive-ot kellett csinálni, és UEFI-t állítani a BIOS-ban .Így egy reinstall után már tudtam BIOSt frissíteni.
:)

(#443) VidékiUfo


VidékiUfo
csendes újonc

Sziasztok. Járt már valaki úgy, hogy pár billentyű nem működik? Nálam 12 billentyű nem működik többek között kurzor billentyű sem, ezért a biosban nem tudok mit csinálni. Vagy ez billentyűzet csere lesz?!

(#444) Kicsiguszti válasza VidékiUfo (#443) üzenetére


Kicsiguszti
tag

Szia, én nem tapasztaltam ilyet. Szedted szét mostanság a gépet? Pl. HDD->SSD csere, RAM bővítés, stb. céljából? Vagy esett le a gép a földre? Én érintkezésbeli hibára gyanakodnék. Egy korábbi laptopomban, mikor procit cseréltem, és teljesen szét kellett kapni a gépet, akkor a billentyűzet szalagkábelét nem jól dugtam vissza a helyére, és akkor tapasztaltam hasonló hibát. Bár akkor egyetlen karaktert sem érzékelt. Ha garis még a gép, inkább gariban próbáld elintéztetni.

[ Szerkesztve ]

(#445) Victoryus válasza VidékiUfo (#443) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Talán csak kimozdult a csatlakozó. Ha nem, akkor billentyűzet csere szerintem is.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#446) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Jó régen nem játszottam a gépen,indítom a Gta5-öt, megint 800x600, 6GB videomemóriát lát... Valamelyik genyó alkalmazás frissített valamit, és megint nem szólt róla. Amd radeon settings-nél ott van mindkettő vga a játéknál, de nekem úgy tűnik az integráltat használja sajnos. Mindig elcseszik ezek a rohadt frissítések.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#447) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Másnál mennyi az akkumulátor elhasználódás? BatteryBar meg Aida 7%-ot ír. A tárolási mód be van kapcsolva. Most csináltam egy teljes merítést, töltést, akkor 1%-ot írt elhasználódásra. Visszakapcsoltam a tárolási módot, megint 7%-ra ugrott. Kb. 5x volt teljesen lemerítve-feltöltve eddig, az 1% reálisabbnak tűnik.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#448) VidékiUfo


VidékiUfo
csendes újonc

Szia, 6% ír nekem. Múltkor írtam a problémát rammal , kingston-nal be sem bootolt. Crucial semmi gond azzal megy. billentyűzet romlott el belecseppent a víz. Mit gondolsz ha ilyenre cserélem le akkor fog világítani ?

https://www.ebay.com/itm/114162380019

[ Szerkesztve ]

(#449) Victoryus válasza VidékiUfo (#448) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Passz, ezt inkább a nagy laptopos tooicban kérdezd meg. Jó lenne, ha világítana, nagyon hasznos funkció.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#450) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Én csak azt nem értem, hogy miért kurja el a GTA 5-öt a Radeon szoftver, ahányszor csak kijön egy friss verzió? Telepíteni nem telepíti ez a retek, azt manuálisan kell, de a GTA5 ilyenkor mindig visszaáll 800x600-ra, és általában 6GB ramot lát...
Természetesen ha telepítem a friss Radeont, és utána megint beállítom a játékot, akkor ok a következő frissítésig... Rohadna meg, 2 havonta 1x játszanék, és akkor is a qurva telepítéssel elmegy az időm. :W
Ez csak nálam ilyen? Újra kéne húzni a Win10-et is? Auto detect and install-lal raktam fel már legutóbb is, az legyalulja az előző telepítéseket...

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.