Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Victoryus válasza Kicsiguszti (#350) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

HDD van benne vagy ssd? Én megnézném az állapotát HdSentinellel biztos ami biztos alapon. Az ilyen random hibáknál előfordulhat, hogy maga az eszköz szektorhibás.
Nálam a Chrome/Edge szokott sötét képernyőt dobni pár másodpercre videolejátszás közben, még mindig.Egyszer volt olyan, hogy az Edge miatt totál kékhalál lett, de nem néztem meg pontosan mire hivatkozik.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#352) VMatteo


VMatteo
őstag

Van rá bármilyen módszer, hogy a hűtőventi fordulatszámát állandó értéken (magasabban) tartsam? Hol jobban pörög, hol kevésbé, de így másodpercenként ingadozik és idegesít. i5+dedikált vidikari+ssd :F

Tisztelet a Gépésznek!

(#353) Dhampir válasza Dhampir (#325) üzenetére


Dhampir
félisten

Már régi, áprilisi bejegyzés, de akkor elnéztem, mert az a 330s-re vonatkozott.

(#354) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Ryzen 7 2700U procival már 154.900 Ft-ért is kapható.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#355) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Mi újság? Mindenki elégedett a géppel? :)

(#356) Victoryus válasza Dhampir (#355) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

én igen :)

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#357) Dhampir válasza Victoryus (#356) üzenetére


Dhampir
félisten

Szuper. :)

(#358) Kicsiguszti válasza Dhampir (#355) üzenetére


Kicsiguszti
tag

Én is, mostanában jóval kevesebb a kékhalál, amióta a Radeon 19.7.1 verziójú szoftverét használom.
Bár néha még kifagy a gép...

(#359) raider21 válasza Kicsiguszti (#358) üzenetére


raider21
aktív tag

A 19.7.1 volt az évközi frissítés. De inkább még is tedd fel a 19.7.4 v. 19.7.5 változatot. A 19.7.3 hozott új Vulkan kiterjesztéseket, meg hibajavításokat, de maradt még benne bőven ismert telepítési hiba, amit a 19.7.4 -ben már javítottak. Nem kifejezetten csak a Radeon RX 5700 -at reszelgették benne, mint amit marketingben kiemeltek. A 19.7.5 igazából a csak annyiban különbözik a 19.7.4 -től, hogy javították a Youngblood c. játék stabilitási problémáit a Radeon RX 5700 VGA -nál. :P ;)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#360) raider21 válasza Dhampir (#355) üzenetére


raider21
aktív tag

Mivel nem játszunk vele, mert céges gép, így főleg net, irodai programcsomagok, videók futnak rajta, maximálisan elégedett vagyok vele! :) Igaz, hogy mindig a legfrissebb BIOS, és a legfrissebb AMD Radeon Software van föltelepítve.

Az utolsó Win 10 főverzió frissítés után azért akadtak bosszantóbb mizériák, ezen az AMD Radeon Software 19.7.3 némileg javított, de most a Win 10 -hez jöttek ki külön AMD frissítések is, azóta minden rendben lévőnek tűnik! ;) :)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#361) Dhampir válasza raider21 (#360) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm, hogy mindezt megírtad. Öröm pozitív véleményt olvasni. :)

(#363) Victoryus válasza Dhampir (#355) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Még annyi, hogy most összehasonlítottam I5 8-as sorozat, 6 magos asztali géppel, szintén ssd-vel. A laptop veri VirtualBox-ban, ugyanúgy, mint mikor anno a tesztet írtam lassan egy éve... hiába kapott ssd-t az asztali. Ennyi. Hiába gyorsabb a szintetikus teszteken, a való életben ebben nem jobb az I5 3Ghz-es proci.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#364) Dhampir válasza Victoryus (#363) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez nem semmi. :K

(#365) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

No, csak akadt probléma is. Ha bluetoothon hallgatok youtuberól zenét a gépről, akkor meg-megakad a lejátszása, az egér is belassul, és csak akkor lesz ismét normális, ha kikapcsolom fél-egy percre. (mármint az egeret) Chrome még mindig elsötétül 1-2mp-re ha van youtube video mondjuk facebookon vagy egyéb oldalon beágyazva. Ez most driver vagy Chrome hiba lehet? Mondjuk lehet, ráférne egy újratelepítés a gépre... Driverek a legújabbak vannak rajta, meg a Win10 is folyamatosan frissít.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#366) Dhampir válasza Victoryus (#365) üzenetére


Dhampir
félisten

Linux alatt is ugyanez a helyzet?

(#367) Victoryus válasza Dhampir (#366) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nem próbáltam még, de lehet ki fogom valami live rendszerrel. Leginkább a Chrome idegesít, és ezt elég régen csinálja. Nincs 1mp. inkább csak bevillan a totál fekete kép. De pl. játékok alatt meg minden ok, GTA5-öt szoktam még mindig nyúzni, meg az Age of Empires III-at.
Ha simán vlc-n vagy a windows media playeren megy a zene akkor nem akadozik bluetoothon.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#368) Dhampir válasza Victoryus (#367) üzenetére


Dhampir
félisten

Érdemes lehet, például Linux Mint vagy Ubuntu Live módban.

(#369) Kicsiguszti válasza raider21 (#359) üzenetére


Kicsiguszti
tag

Köszi szépen! Rég nem jártam erre, de a tippet mindenképp megfogadom, kipróbálom! :R

(#370) Kicsiguszti válasza Victoryus (#365) üzenetére


Kicsiguszti
tag

Szerintem az újratelepítés nem oldaná meg a problémád. Nálam ugyanez a helyzet. Legfőképpen beágyazott videóknál.

Szerintem a Chrome problémája lehet. Kipróbálom majd Edge-ben és Mozillában is. Ha ott is előjön a tünet, akkor valószínűsítem a driver problémát.

(#371) Victoryus válasza Kicsiguszti (#370) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Edge alatt nem jön elő, viszont a YouTube hangja bluetooth-tal akadozik ott is. Vlc, media player alatt továbbra is minden ok. Passz, drivereket újra raktam, biztos valami bug.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#372) Victoryus válasza Victoryus (#371) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Másnál mennyi eszközt képes bluetoothon egyszerre kezelni? Megy a zenelejátszás, meg az egér, de pl. a kölcsön kapott Lego Ev3 robot már nem képes csatlakozni, csak ha leállítom a zenelejátszást. Majd utánanézek a szabványnak...

Ma például nem szaggat a zenelejátszás. Tegnap ment fel a Win10 nagy frissítése, lehet megoldotta a problémát.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#373) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről, érdemes megvenni? Olvastam hogy vga és egyéb driverekkel lehet gond azóta megoldódtak ezek? Idősebbnek lenne a gép és nem szeretnénk mindig bajlódni vele. Hosszabbtávon is jó ez a ryzen 7 2700u proci?

Lenovo Ryzen 7

(#374) raider21 válasza SPeti1984 (#373) üzenetére


raider21
aktív tag

Ha az AMD gyári Radeon driverét teszed fel nem lesz komolyabb problémád, csak érdemes minden hónapban a legújabb változatra frissíteni, főleg ha hibajavításokat v. új Vulkan implemetációkat is tartalmaz. Szükséges a legújabb BIOS is, és nem lesznek komolyabb gondjaid!

A 15w -os TDP miatt semmivel nem v. minimálisan lesz gyorsabb mint egy Ryzen 2500U, egyedül az integrált Vega 10 hoz dupla annyi számolóegységet, mint a Ryzen 2500U Vega 8 VGA -ja, ami kb. paliban van a dedikált AMD Radeon 540 2GB GDDR5 VGA -al.

Egyedül a 256 GB -os SSD lesz tárhelyileg kevés, viszont hasítani fog. A 8 GB RAM kezdésnek elég, de csak egy memória foglalat van az alaplapon, 4 GB RAM az rá van forrasztva.

raider21

(#375) SPeti1984 válasza raider21 (#374) üzenetére


SPeti1984
senior tag

És ha a gyári bios marad azzal sok gond lesz mert nem szoktam ilyesmit frissíteni és nem az én gépem lesz nem akarom elszúrni a dolgot nekik. Telepítem win 10-el és azt fogják kb netezésre videónézésre használni kb. Tanároknak lesz akik most mennek nyugdíjba tehát a géphez nemigen értenek.

(#376) raider21 válasza SPeti1984 (#375) üzenetére


raider21
aktív tag

Nem egy nagy wasistdas ma már a BIOS frissítés! ;) :)

Az adott Lenovo modell gyári oldaláról letöltöd az összes szükséges drivert, és a BIOS .exe file -ot. Csak legyen a tápkábel végig bedugva, és elindítod BIOS file -ot, kb. 2 enter v. bal egérklikk után lefut magától, és újraindul a gép. Ugyan olyan, mint ha egy szoftvert telepítenél, csak az újraindulás után fogsz egy DOS -ra emlékeztető felületet látni, ahol futtatja magát a BIOS update, és a felülírás után már indul is a Win10. Ugye a géphez nem fogsz gyári drivereket tartalmazó lemezt sem kapni, mert nincs benne optikai meghajtó.

Sajnos kb. elengedhetetlen a BIOS frissítése amennyiben nem a legfrissebb van fent gyárilag, mert elég sok a CPU és integrált GPU teljesítményét és az energiagazdálkodás (TDP keret) optimalizálását érintő, továbbá hardveres biztonsági frissítést kapott a kb. most 1 éves első, és eléggé buggos BIOS változat óta, több lépcsőben. A legutolsó változat természetesen tartalmazza az összes eddigi módosítást.

Ja, és az AMD Radeon szoftverből ne a Lenovo féle buggos kókálmányt használd, hanem a gyárit. Itt megtalálod. ;)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#377) SPeti1984 válasza raider21 (#376) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Köszönöm. Amúgy van még 5 ezerrel drágábban egy Intel i5 8250u-s változat Radeon 530 4gb VGA-val minden más ugyan az. Vagy lehet az jobban megérné?

(#378) raider21 válasza SPeti1984 (#377) üzenetére


raider21
aktív tag

Nem hinném! Sőt, ha csak videó + internetezésre lesz a gép használva, arra még a Ryzen 5 2500U is bőven sok..., arra egy mobil Ryzen 3 is elegendő! :P ;)

Amiket föntebb írtam, azok a kék gyártó CPU -val szerelt gépekre is igazak.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#379) SPeti1984 válasza raider21 (#378) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Megrendeltem a ryzen 7-et. Meglátjuk, remélem minden rendben lesz. Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#380) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Meg is jött a laptop gyorsan fel is ment a win 10 és nagyon gyorsan indul. Minden eszközt felismert a touchpad görgetés kivételével de már az is működik. Minden divert érdemes a lenovo oldaláról leszednem és újra feltennem annak ellenére hogy a win 10 felismerte? Vagy melyiket érdemes mert korábban mintha olvastam volna ilyesmit hogy valamire harklis nagyon.

(#381) raider21 válasza SPeti1984 (#380) üzenetére


raider21
aktív tag

Minden drivert telepíts a Lenovo oldaláról, mert frissebbek mint a Win10 félék, a VGA -t meg csak kizárólag az AMD oldaláról szabad! ;)

raider21

(#382) SPeti1984 válasza raider21 (#381) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Köszi

(#383) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Az mennyire normális, hogy mindkét vga fent van de a monitor az általános PnP de full hd felbontással valamint 6 bites színmélységgel (vega 10 esetében) ami meglepett. Valóban 6 bitesnek kell lenni? Mondjuk lehet az zavar csak hogy épp párhuzamosan telepítek egy Acer A515-öt ami IPS kijelzős és az sötétebb élesebb képű mint ez a Lenovo ami elég fényes és picit fakónak tűnik.

(#384) Kicsiguszti válasza SPeti1984 (#383) üzenetére


Kicsiguszti
tag

Nagyon jó kis laptop ez a Lenovo. A kijelzője viszont pocsék. Nagyon rosszak a betekintési szögei és a színei. Egy IPS-sel szerintem nem összehasonlítható. Korábban volt itt a fórumban egy kalibrált sablon belinkelve: [link]
Nekem nem hozott érzékelhető különbséget, de a lelkemnek jobb lett tőle :)

(#385) SPeti1984 válasza Kicsiguszti (#384) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Köszi. Hát az AIDA64 tesztjeit lefuttatva a 14 tesztből 7-nél a Lenovo Ryzen 7 2700u a gyorsabb 6-nál az Intel i5 8265u 1-nél meg ugyan annyit értek el.

(#386) raider21 válasza SPeti1984 (#385) üzenetére


raider21
aktív tag

Frissíts BIOS -t, lesz az némileg jobb is! ;) :P :)

raider21

(#387) Kicsiguszti


Kicsiguszti
tag

Sziasztok. Frissitettem a vga driveret, es azota az a jatek, amivel jatszani szoktam, nem teljes kepernyon fut. Nativ felbontasban sajnos szaggatna, ezert a fullhd kijelzon 720p-ben szoktam hasznalni. Regen gond nelkul atmeretezte teljes kijelzore, most azonban a bal felso sarokban egy kis teruleten fut. A kepernyo tobbi resze fekete. Az ATI szoftvereben minden beallitas helyes, aminek a neten utananeztem, es igy sem jo. Valakinek van otlete? Hogy tudok visszavaltani korabbi driverre?

(#388) Victoryus válasza Kicsiguszti (#387) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Alt+enterre se teszi ki teljes képernyőre?
Szedd le az összes vga drivert, tedd fel újra...Amd cleanup utility

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#389) Kicsiguszti válasza Victoryus (#388) üzenetére


Kicsiguszti
tag

Köszi a tippet. Visszaraktam a 7. havi drivert, és kilépett minden indítást követő 1 percen belül a játékból. Jó esetben csak kilépett, de sokszor kifagyott az egész gép :F
Frissítettem a legújabb driverre, de ugyanúgy kis méretű ablakban indította el a játékot, és még cserébe ki is fagyogatott. Megelégeltem a dolgot, leformáztam a rendszert, mert azóta nem tudtam egyáltalán játszani vele.
A formázás kínszenvedésekkel történt meg, azóta rendszeresen kékhalálozik a gépem. Van, hogy 5 percenként, van, hogy óránként. De a játék legalább rendben működik a júliusi driverrel. A drivert azóta sem merem frissíteni, mert félek, hogy ugyanaz a kis képernyős hiba fordulna elő :((
Fogalmam sincs, hogy mi lehet a hiba. Nagyon vigyázok a gépre, eredeti a Win10 is rajta. Remélem nem hardveres hiba kezd kialakulni. Pl. memória gondok

(#390) Victoryus válasza Kicsiguszti (#389) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Mit értesz azon, hogy kínszenvedések? Nem bírta formázni a win telepítő?
Egy kis tesztelést megérne a dolog... HdSentinel >> megmondja milyen állapotban van a merevlemez/ssd, meg egy Aida stabilitás teszt esetleg, mennyire melegszik, terheléssel összefügg-e a kékhalál... Ír bármi hibát mikor kékhalált dob? Windows log fájl is segíthet, mert beleírja miért áll le, ha tudja.
Így elsőre merevlemez hibára simán illenek a tünetek, bár nyilván más is lehet. Akár táp, ram. Memóriát is tudod tesztelni programokkal, memtest, csak jó sokáig tart.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#391) Kicsiguszti válasza Victoryus (#390) üzenetére


Kicsiguszti
tag

Leformáztam az SSD-t, majd nem engedte telepíteni rá a Win10-et. Azt írta, hogy nem telepíthető erre a partícióra. Hosszabb kutakodás után azt találtam, hogy nem mindegy, milyen módon bootolunk. UEFI vs. Legacy. Ezután elkezdte telepíteni, és közben többször újraindul a gép a szokásos módon. Ha nem húztam ki a pendrájvot, akkor újra elkezdte telepíteni az OS-t. Ha kihúztam, kék képernyőre futottam, hogy nem tud bootolni a gép.
A szokásos hibaüzenetek:
- atikmpag.sys-re hivatkozva
- IRQL not less or equal
- KMODE EXCEPTION NOT HANDLED
- vagy csak szimplán fekete képernyő, majd bootscreen és reboot

Megpróbálom tesztelgetni, de azt gyanítom, hogy driver probléma lehet, mert legtöbbször az atikmpag-os fordul elő.

Később jelentkezem, mire jutottam. :R

(#392) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Bluetooth másnál ok? Nálam továbbra sem az igazi, ha az egér meg a zene is bluetoothot használ, akkor akadozik mindkettő. A zene egér nélkül is akad, ugrik néha ha Youtuberól megy. Olyan, mintha nem lenne elég a sávszélesség...? Ha pont nem szól semmi, mert számot vált akkor normálisabban mozog az egér. Most már akkor is akad egyébként, ha simán helyi merevlemezről megy vlc-vel a zene... Néha ki kell kapcsolni az egeret, hogy akkor magához tér, és normálisan mozog a kurzor.
Lehet valamelyik Win10 frissítés megint bekavart... egyre rosszabb, eddig legalább vlc-vel nem akadozott az egerészés.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#393) Kicsiguszti válasza Victoryus (#392) üzenetére


Kicsiguszti
tag

Szia, szerintem próbáld meg egy olyan egérrel, ami nem bluetoothos, hanem van önálló USB-s stickje. Elég kevés az USB port a gépen, de egy próbát megér. Szerintem nem szereti a gép, ha egyszerre 2 BT-s eszközt használsz.

(#394) Victoryus válasza Kicsiguszti (#393) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

De szeresse... Majd egy live Ubuntuval még kipróbálom egyszer, csak nem sok időm van mostanában. Aztán ha az Ubival megy, akkor a Win10/Lenovo driverei a rosszak. Nem hiszem, hogy gondot kéne okoznia két eszközt párhuzamosan kezelni.
Illetve még kipróbálom vezeték nélküli bt fülessel, azzal mit kezd... Az hamarabb megvan. Audio kábelezés nem lesz, azért se :(((

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#395) Dhampir válasza Victoryus (#394) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha Ubival nem menne, akkor még a Linux Mint Cinnamon kiadását javaslom, az alapból kicsit jobban fel van szerelve.

(#396) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ma meg jó, pedig semmit nem csináltam vele... Annyi, hogy most a bluetooth vevő volt hamarabb bekapcsolva, nem a laptop.
Ellenben, ha kikapcsolom a vevőt, egeret, majd újra vevőt be, egeret, akkor már lagol az egér is meg a zene is néha. De nem annyira, mint tegnap. Fene se érti. Lehet van valami interferencia a bt frekvenciáján néha.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#397) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Elindítottam a Gta5-öt. Furcsa. Nem engedi a felbontást állítani, csak fhd van. Eddig meg volt kisebb is, és majdnem minden beállítás maxon volt. Most fhd, és minden normal.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#398) Dhampir válasza Victoryus (#397) üzenetére


Dhampir
félisten

Hasít vele?

(#399) Victoryus válasza Dhampir (#398) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Szerintem játszható, most nem néztem fps tesztet. Tavaly óta sokat csiszoltak a drivereken, érezhető. Csak azt nem értem, mi lett a játékkal, hogy fix a felbontás. Bár korábban meg pont az volt a baj, hogy kb.800*600-on futott, és akkor se lehetett állítani. Valami driver bug biztos.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#400) VidékiUfo


VidékiUfo
csendes újonc

Sziasztok, vettem + 4gb ramot, bele is tettem de valami nem jó. 10 inditasbol 9szer azt írja, hogy felkészülés az automatikus javításra majd nem történik semmi. Amikor nagy nehezen elindul a win, akkor elfordul, hogy menet közben fogja magát és újra indul és kezdődik előröl a felkészülés az automatikus javításra. Tudja valaki mi lehet a baj?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.