Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) z123456z


z123456z
senior tag

Én igazából egy BIOS frissítést várok, mert a Samsung Magician frissítette az SSD fw-t, azóta az írási sebesség visszaesett. Külföldi oldalon olvastam ilyen esetet, cmos reset megoldaná, de talán egy BIOS frissítés is. Szerencsére semmit sem érezni a lassulásból.

(#302) Victoryus válasza raider21 (#299) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

19.3.3? Akkor megint frissült mióta néztem. Teszek vele egy próbát én is! Remélem most nem csalódok, mint a múltkor.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#303) Dhampir válasza raider21 (#299) üzenetére


Dhampir
félisten

Utólagos engedelmeddel, hozzászólásod linkjét megosztottam a következő topicban; AMD Raven Ridge alapú notebookok (AMD Ryzen™ Mobile Processors with Radeon™ Vega Graphics)

(#304) raider21 válasza Dhampir (#303) üzenetére


raider21
aktív tag

Nyugodtan, de azt azért tudd, hogy az FPU tesztek a januári kiadású eddig utolsó BIOS óta jól hasítanak, csak ingadozott a teljesítmény 3400-3600 Mhz között.
Viszont a legutolsó kiadású BIOS és az AMD Radeon szoftver aktuális változata igen jól működhetnek együtt, mert én laikusként ennek tudom be az összes FPU teszt alatt stabilan kihajtott 3600 Mhz -es teljesítményt. ;)

Játékokról nincs tapasztalatom, de mivel idén minden egyes verzió igen sok optimalizálást, egyes játékokhoz specifikusan kiadott hibajavítást tartalmazott, plusz a 10 napja megjelent 19.3.2 pedig sok új Vulkan kiterjesztést hozott az AMD Radeon felhasználóknak, így biztosan van javulás mobil Radeonok és mobil APU -k esetében is a grafikai teljesítményben a 19.2.3 -es Radeon Software óta.

raider21

(#305) raider21 válasza Victoryus (#302) üzenetére


raider21
aktív tag

Igen! :)

Ugye a 19.2.3 -as verziószámú Radeon Software óta mobil Radeon és mobil APU -k is támogatottak lettek az AMD által, kvázi "beintve" a gyártóknak a lassúságuk, stb. miatt!

A 19.3.1 -es verziószámú Radeon Software némi optimalizációt hozott, de az bennünket nem érint, max. az a pár játék hibajavítás amit tartalmaz, ha épp ezekkel üti el valaki az időt.

A 19.3.2 -es verziószámú Radeon Software már érint bennünket is, sok új Vulkan kiterjesztést hozott magával, a megszokott hibajavításokon és optimalizált játékprofilokon túl. ;) :)

Erre kb. 4 napra jelent meg a 19.3.3 -as verziószámú Radeon Software, ami pár játék optimalizációját, és hibajavításokat tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#306) z123456z


z123456z
senior tag

Felraktam a Steam-es GTA 5-öt. A régi, lenovós driverrel nem engedte a felbontást változtatni, így full hd-ban próbáltam. Mindent vissza éve normálra, 24-46 közötti fps értékeket kaptam szétcsúszkáló képpel, half vsync-kel stabil 30 fps szép, folyamatos képpel. Egyedül a banchmark völgyes jelenete esett 25-26-ig, de látszólag nem laggolt.
Az új amd-s driver önállóan nem ment fel, többször kék képernyővel újraindult. Aztán a vezérlőjéből csak felment. Változást nem láttam, bár már nem kapcsoltam ki a vsyncet, ott lehetett volna látni a különbséget, ha van. Viszont már lehet állítani a felbontást, de nem próbáltam, mert fhd-ban is szépen fut.
Na ennyi.

Igazából nem semmi egy 140ezres géptől.

[ Szerkesztve ]

(#307) Dhampir válasza z123456z (#306) üzenetére


Dhampir
félisten

Sajnos most már 155000 Ft-os gépről lehet beszélni.

Vajon az MX150-el kiadott típus mit produkálna?

(#308) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Jó az új driver, Age of empires 3 során érezni a nagyobb csatáknál. Felbontás állítást továbbra sem engedi valamiért, a többit igen. Pedig 3 verzioval ezelőtt engedte, csak akkor meg nem bírta nagyon a többszáz fős csatákat.
Gta5 ok, az döccnésmentes 1600x900, magas reszletesseggel.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#309) VMatteo válasza Dhampir (#307) üzenetére


VMatteo
őstag

i5+mx150-ös gépem van vmi 2 hónapos driverrel,
Heavens eredmények:
FPS: 28
Score: 700

mond ez vkinek vmit?:DD

Tisztelet a Gépésznek!

(#310) Dhampir válasza VMatteo (#309) üzenetére


Dhampir
félisten

FullHD felbontáson jött ki ez az eredmény? :F

Ebben semmi különöset nem látok, nagyjából hasonló pontszámokon szocializálódtam. :D

Más:

A melegedéssel, ventihanggal mi a helyzet? :F

(#311) Victoryus válasza Dhampir (#310) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nem lett hangosabb játék közben szerintem. Hőfokot nem néztem.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#312) VMatteo válasza Dhampir (#310) üzenetére


VMatteo
őstag

igen fullHDban, venti ment mint állat, és a hőfok 63C fok körül alakult :F

Tisztelet a Gépésznek!

(#313) z123456z


z123456z
senior tag

Fhd GTA 5 venti teker rendesen, de a játék hangja kis hangerőn is elnyomja, észrevehetetlen. Hőfokot nem néztem. Kíváncsi lennék inteles cucc FPS-re, összehasonlítás végett.

[ Szerkesztve ]

(#314) Dhampir


Dhampir
félisten

Köszi a válaszokat! :R

(#315) VMatteo


VMatteo
őstag

a legújabb drivert honnan érdemes letölteni a laptopra mx150-hez?:D

Tisztelet a Gépésznek!

(#316) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Megint van friss vga driver :) Így már kicsit gyakoribb a frissítés, mint a Lenovo oldalán

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#317) raider21 válasza Victoryus (#316) üzenetére


raider21
aktív tag

A Radeon szoftver eddig is kb. ilyen gyakorisággal frissült, de havonta 1x. minimum mindig megvolt, meg van az új verzió belőle. Viszont nagyon úgy nézem, hogy Ryzen APU miatt ezt az új változatot igen csak ajánlott feltelepítenünk, nem csak játékosoknak!!!

Az AMD többek között korrigálta a World of Warcraft 8.1.5-ös vagy újabb javítása utáni váratlan, aktív MSAA melletti alkalmazásfagyást, illetve a Radeon RX Vega sorozat esetében a World of Tanks grafikai hibákat generálhatott, ha az grafikai szint minimumra volt állítva. Ezek mellett a cég megoldotta az egérkurzor eltűnésével kapcsolatos problémát, amely a mobil Ryzen APU-kon fordulhatott elő, és szinten az említett hardverrel volt kapcsolatos az a probléma, hogy a Vari-Bright beállítást esetlegesen nem lehetett módosítani.

A 19.4.1-es szoftvercsomag mást nem is kínál, még az API-kra vonatkozó implementációk sem változtak. Hibajavításokat hoz az új Radeon Software

[ Szerkesztve ]

raider21

(#318) Dhampir válasza Victoryus (#73) üzenetére


Dhampir
félisten

Szia!

Ez az optical caddy is megfelelő lenne? :F

Kell még mást is beszerezni hozzá? :F

[ Szerkesztve ]

(#319) raider21 válasza raider21 (#317) üzenetére


raider21
aktív tag

Felraktam. AIDA alatt a 19.3.3-ból remekül kiolvasott mindent, jó volt a hibrid VGA rendszerrel az együttműködés. Nos ez a 19.4.1 alatt nem ennyire tökéletes, pedig maga az API a kettő szoftver verzió esetében ugyan az.
De úgy látszik, hogy az a kettő Mobile Ryzen APU specifikus hibajavítás ami bekerült az áprilisi első kiadásba, kicsit bekavar ilyen tekintetben. Az AIDA tesztek FPU részén megint 3400-3600 Mhz között ingadozik a teljesítmény, plusz fülre ebből adódóan nem pörög végig maximumon a hűtőventillátor.

Nekem korábban az egérkurzorral többször volt megakadásos, kifagyásos gubanc, az most egyértelműen nem tapasztalható! :)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#320) Victoryus válasza Dhampir (#318) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Valószínűleg ez is ugyanaz, csak kicsit többe kerül, mint ahonnan én vettem. Jeyi store
Más nem kellett hozzá.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#321) Dhampir válasza Victoryus (#320) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi szépen! :R

(#322) Kicsiguszti válasza Victoryus (#320) üzenetére


Kicsiguszti
tag

Victoryusnak hála a pontos típusért! Én is olyat vettem, és tökéletesen működik! Kb. 45 nap alatt érkezett meg, de megérte a várakozást!

(#323) Dhampir válasza Victoryus (#320) üzenetére


Dhampir
félisten

Más:

Live Linux alatt, mint például Ubuntu, Linux Mint - már ha ezekkel kipróbáltad-, rögtön működött a touchpad?

A wifi csak installáció után, kernelfrissítéssel ment?

(#324) Victoryus válasza Dhampir (#323) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nem próbáltam ki végül. VirtualBoxot használok, azon nyilván minden ok. Örülök, hogy végül igazam lett, és a hardverhez megjött a normális szoftver... volt benne bőven tartalék.
Egyéb: friss vga driver ok. Végül kiderítettem, hogy az Age of empires III bugos, és nem engedi állítani a felbontását. De csak át kell írni a játék egyik xml-jében és máris ok. A gép remekül bírja 1280x720-ban a nagyobb csatákat is. Korábban 1024x768-on is akadt nagyobb seregeknél.
Lehet bírná nagyobb felbontással is, majd próbálgatom még. Néha kell egy kis kikapcsolódás... Kár, hogy max 200 emberem lehet... a többieknek ha összefognak hárman lehet akár 600 fős seregük is... teljesen igazságos :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#325) Dhampir válasza Victoryus (#324) üzenetére


Dhampir
félisten

Na, ennek a fejleménynek örülök, ügyes vagy. :C

Utánanéztem a touchpad problémának, egy korábban bejelentett bug Ubuntu alatt.

(#326) VidékiUfo válasza Victoryus (#320) üzenetére


VidékiUfo
csendes újonc

Melyik optibay vetted? Megtennéd, hogy belinkeled, koszi

(#327) Victoryus válasza VidékiUfo (#326) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

▲7 hozzászólással feljebb▲

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#328) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Gta5 mindig kiírja, hogy a hardver alatta van a követelményeknek... ezzel vajon mit lehet még kezdeni? Egyébként elindul, csak le szokta venni a felbontást 1024x768-ra minden frissítés után.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#329) z123456z válasza Victoryus (#328) üzenetére


z123456z
senior tag

A tieddel valami gebasz van. A lányomén semmi gond nincs. De már régen is beszéltük, hogy nálad mit keres inteles beállítás, mikor full amd?

(#330) Dhampir


Dhampir
félisten

Érdekességképpen:

Megjelent az Ubuntu 19.04 (Disco Dingo)

ReleaseNotes

New features in 19.04:

Ubuntu 19.04 is based on the Linux release series 5.0. It includes support for AMD Radeon RX Vega M graphics processor, complete support for the Raspberry Pi 3B and the 3B+, Qualcomm Snapdragon 845, many USB 3.2 and Type-C improvements, Intel Cannonlake graphics, significant power-savings improvements, P-State driver support for Skylake X servers, POWER memory protection keys support, KVM support for AMD Secure Encrypted Virtualization, enablement of Shared Memory Communications remote and direct (SMC-R/D), Open for Business (OFB), and zcrypt on IBM Z among with many other improvements since the v4.15 kernel shipped in 18.04 LTS.

(#331) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Még egy kérdés: bluetoothos egérrel használja más is? Nektek is elveszti időnként az egeret? Az egeret ki/be kapcsolva egyből ok utána.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#332) VMatteo


VMatteo
őstag

ventillátor legjobb teljesítmény esetében nektek is hűt mint állat, akár youtube-ozás közben is?i5+dedikált vga

Tisztelet a Gépésznek!

(#333) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

Sziasztok, van egy lenovo 330S-15ARR laptopom, de nemtudom elerni, hogy usb rol bootoljon. Kicsereltem a HDDt egy SSD re, es nem akar bootolni usb rol.

(#334) Victoryus válasza Ice_Man22 (#333) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Tuti, hogy bootolható az a pendrive? Efi/uefi? Rufus-szal csináltad?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#335) Ice_Man22 válasza Victoryus (#334) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Szia, igen bootolhato. Viszont vissza raktam a hddt. Es beleptem a biosba... Csinaltam egy resetet es lass csodat bootol usb roo. Holnap megprobalom ssd vel is. Hatha

(#336) Kicsiguszti


Kicsiguszti
tag

Sziasztok!

Nekem még mindig elég gyakran kékhalálozik a rendszer :(
Van, hogy random módon, minimális terhelés mellett is, de legtöbbször Chrome alatt, leginkább youtube videózáskor.

Bárki járt hozzám hasonló helyzetben? Valami megoldást tudnátok javasolni?

A win10 + driverek a legfrissebbek, a Chrome is, az ESET SS is.

(#337) VidékiUfo


VidékiUfo
csendes újonc

Sziasztok , ram bővítésnél a cl-nek egyeznie kell?

(#338) dugo_ válasza VidékiUfo (#337) üzenetére


dugo_
veterán

Érdemes azonos speckókkal keresni másik modult, mivel kevert ram-oknál a lassabbhoz lesz butítva a másik is.

(#339) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

A Chrome másnál nem szokott fekete képernyőt dobni 1-2 másodpercre videók lejátszásánál? Meg néha facebook-nál görgetésnél. Ugyanúgy van beállítva a Chrome minden gépemen, (Chrono letöltéskezelő, Privacy badger, Vimeo) de csak a laptopon vacakol.
Ezt leszámítva minden ok, Gta5, Age of Empires I-II-III gyönyörűen fut. Más játékom még mindig nincs.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#340) dugo_ válasza Victoryus (#339) üzenetére


dugo_
veterán

Szerintem ez driver bug. Azóta tapasztalom én is, amióta asztalin AMD kártyára váltottam.
Bár inkább csak egy villanás, nem 1-2 másodperc.

(#341) VidékiUfo válasza dugo_ (#338) üzenetére


VidékiUfo
csendes újonc

Koszi , sajnos nem tudom milyen van benne. Esetleg valaki tudja?

(#342) dugo_ válasza VidékiUfo (#341) üzenetére


dugo_
veterán

Telepítsd fel a CPU-Z-t és a Memory fülön megmondja:

(#343) VidékiUfo válasza dugo_ (#342) üzenetére


VidékiUfo
csendes újonc

A CAS az ugye?

(#344) dugo_ válasza VidékiUfo (#343) üzenetére


dugo_
veterán

Igen.

(#345) VidékiUfo válasza dugo_ (#344) üzenetére


VidékiUfo
csendes újonc

köszi

(#346) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Az Amd linket nektek sikerült összekapcsolni a laptoppal? qr kóddal azt írja nem elérhető, ha kézzel írom be az adatokat, akkor se. A Kasperskyt is direkt kikapcsoltam már, úgy se. Tűzfalon elvileg engedélyezve van, de ezek szerint még se ment végbe automatikusan? .. Windows defenderben(tűzfalban) minden AMD-s alkalmazás engedélyezve van.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#347) Victoryus válasza Victoryus (#346) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Megy. Kellett neki a legújabb Radeon. Tök jó.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#348) raider21


raider21
aktív tag

Van új BIOS, tuchpad és hangkártya driver a laptophoz. ;)
A BIOS biztonsági frissítéseket tartalmaz.

raider21

(#349) raider21 válasza raider21 (#348) üzenetére


raider21
aktív tag

Az alábbi hardveres biztonsági réseket javítja ki az új BIOS:

CVE-2018-12180 Detail

CVE-2018-12181 Detail

CVE-2018-12182 Detail

raider21

(#350) Kicsiguszti válasza gege_01 (#50) üzenetére


Kicsiguszti
tag

Sikeresen frissítettem az új BIOS-ra.
Frissítést követően kék háttérrel és hibaüzenettel várt a gép (ha jól emlékszem valami winload.exe fájlra hivatkozott). Azt kérte, hogy tegyem be a telepítőlemezt/pendrive-ot, hogy a helyreállítást lefuttassa. Beléptem a BIOS-ba, beállítottam a boot sorrendet a 1. helyen a pendrive-ra, de nem indult el a helyreállítás. Bármit csináltam, vagy újraindult a gép, és csak eddig a hibaüzenetig jutott el, vagy csak újra és újra beadta ezt a képernyőt. Kis ideig otthagytam a gépet, hogy telefonról keresek valami megoldást erre. Egyszer csak kikapcsolt a gép magától. Visszakapcsoltam pendrive nélkül, és tökéletesen elindult a gép. Nagy kő esett le a szívemről.
Pár nap múlva Youtube-ozás közben ismét újraindult a gép magától (amit korábbi bejegyzésekben is írtam - atikmpag.sys-re hivatkozik legtöbbször), de most ismét nem tudott elindulni a Windows. Újra ugyanabba a hibaüzenetbe futottam. Mérgemben kikapcsoltam a gépet, majd újra be, és akkor ismét hibátlanul elindult a Windows. Ilyesmi furcsa anomáliákba belefutottatok már? Van, hogy egyébként 5 percenként újraindul a gép, ha Youtube-ot nézek.
A Win10 a legfrissebb, 12 GB Ram van a gépben, és túlmelegedés sincs, mert hűtőpadon használom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.