Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Dhampir válasza RBJ (#247) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen, hogy megírtad a sztorit. :R

(#252) VidékiUfo


VidékiUfo
csendes újonc

Sziasztok jaj segítsetek.
Boldogtalan tulajdonosa vagyok egy csokoládé ideapadnak. Mit tegyek? Vissza vigyem mielőtt falhoz vágom vagy vegyek bele ssd-t és ramot, és akkor talán boldog tulajdonosa lehetek. Mert ez így szörnyű. AZ AMD oldaláról letöltött 540 vkártya drivert fel sem tudtam telepíteni. AMD oldalon a hibajelenségeknél orvoslásre leírt folyamat sem ment végbe. A DISM se futott le 4.5%nál megált és azt írtam nem találja a file-t. Radeon settings nem indul, mert frissítést szeretne. De hogyan és mit és honnan?! A ventilátor megy ész nélkül, néha felülmúlja a szobait db-ben. Proci csak 60 C fokos. Jelenleg telepítem a COD4et legalább már 1 órája. megy a Chrome-on pár oldal , ráindítottam az aidát, hát megettem egy zacskó kekszet mire betöltött. Proci kihasználtság 5-25% Ram 93% Tálcáról mappa megnyitása néha 7-8 mp. Touchpad , ezt a drivert sem sikerült telepíteni, lenovo oldalról szedve, scrollozni nem lehet, Ez így a 2010es éveket idézi. Szóval? mi legyen? -mert valóban szép a színe és jó rajta gépelni.

(#253) Dhampir válasza VidékiUfo (#252) üzenetére


Dhampir
félisten

Vissza vigyem mielőtt falhoz vágom

Hallgass a józan ész szavára, talán megadtad a helyes választ...

(#254) Victoryus válasza VidékiUfo (#252) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Azzal a géppel valami gonr van, add vissza. Lehet hdd hiba vagy akármi... Mikor ilyen tetű lassú volt hdd hibám volt. HdSentinel mit mond rá?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#255) Kicsiguszti válasza VidékiUfo (#252) üzenetére


Kicsiguszti
tag

Szia!

A HDD 5400 rpm-es. A hibátlan HDD-vel ugyanúgy csiga volt nálam is. Egy SSD csodákat tett. Ha játszani is akarsz, akkor még +4 vagy +8 Giga RAM-ot dobj bele pluszba.
Én így nagyon elégedett vagyok a géppel.

A VGA driverét egyelőre nem tudod használni az AMD oldaláról. Csakis a Lenovo oldaláról szedd le a drivereket. Kettő részből áll, mindkettőt tedd fel!

(#256) Victoryus válasza VidékiUfo (#252) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Scroll: két ujjal egyszerre.
Most visszagondolva azért ennyire lassú nem volt 4GB ram+hdd-vel sem, mint amiket írsz.Egész normálisan használható volt alapból is, simán a win10 driverekkel.
Én megnézném azért HdSentinellel, biztos ami biztos, meg újratelepíteném, és csak a Lenovo oldaláról letöltött drivereket tenném rá. Az is lehet, hogy bekavart valamelyik drivered amit máshonnan szedtél le.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#257) VidékiUfo válasza Victoryus (#256) üzenetére


VidékiUfo
csendes újonc

Az lesz, újra telepítem. scroll két ujjal sem megy. A lenovo oldalon csak a vega 8 driver van fent 540 az nincs.

(#258) z123456z válasza VidékiUfo (#257) üzenetére


z123456z
senior tag

Ua.

(#259) RBJ


RBJ
addikt

A kijelzőt milyen szoftverral érdemes kalibrálni?
Nekem túl fakónak hat a tn.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#260) VidékiUfo válasza z123456z (#258) üzenetére


VidékiUfo
csendes újonc

hiába települ fel a lenovos vga driver, nem indul el a radeon settings , és ezen kívül még 4 dolgot nem talál.
:W

[ Szerkesztve ]

(#261) z123456z válasza VidékiUfo (#260) üzenetére


z123456z
senior tag

Én nem értek hozzá. Annyit tudok, hogy a Lenovo oldalán 2 driver van egymás alatt a grafikus fülön, mind a kettőt fel kell rakni. Egyik maga a driver, másik a beállító program, ccc? Tedd fel újra mindkettőt. Hátha.

Driver van friss ropogós tegnapi.

[ Szerkesztve ]

(#262) RBJ


RBJ
addikt

Nálam se volt semmi gond. Feltettem oszt jónapot.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#263) Kicsiguszti válasza RBJ (#262) üzenetére


Kicsiguszti
tag

Sziasztok!

Valaki tesztelte már az új grafikai drivereket?
Ha igen, mik a tapasztalatok?

(#264) RBJ


RBJ
addikt

Mennyire új drivereket?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#265) z123456z válasza RBJ (#264) üzenetére


z123456z
senior tag

Elég új. Február 1. De szerintem csak VGA van.

(#266) Victoryus válasza Kicsiguszti (#263) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Gta5 megy ezekkel is :) Kicsit mintha kevésbé pörgetné a hűtést, mint az előzővel.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#267) VidékiUfo


VidékiUfo
csendes újonc

Köszönöm a segítséget. Újra raktam a win 10et Windows oldalról letöltve, nem torrentről, pedig van hivatalos licenszem. A win által telepített vkártya driverei jól működnek, de a settingset nem nyitja meg. csak a lenovo drivereivel nyilik meg. Valamit buherálhatott a lenovo, mert fele akkora méretű a lenovos driver mint az AMD-s. Valamivel gyorsabb lett , nem fagy le. -ami meglepő ,h cod4nél 100%os volt a 540es GPU kihasználtsága. És laggolt is. 10 évvel ezelőtt az asztali gépemen ,ami intel 3gh hyper threading proci , 4gb ram , geforce gt 440 1gb GPU, és gond nélkül futott közepes beállításnál , itt meg leggol.

(#268) Kicsiguszti


Kicsiguszti
tag

Nekem ugyanúgy pörgeti a ventit, de még több fps-t produkál. Több helyzetben éri el a 60-at, mint eddig. Szóval én érzek egy kis teljesítménybeli növekedést.

(#269) Kicsiguszti válasza VidékiUfo (#267) üzenetére


Kicsiguszti
tag

Szerintem a Modern Warfare-t simán vinnie kellene. Volt valami feljavitott verziója is, úgy emlékszem. Lehet h azt próbáltad? Esetleg próbáld ki 720p felbontassal, hátha a fullhd-t nem bírja...

(#270) Dhampir


Dhampir
félisten

Szépen alakul a gép ára... leginkább felfelé. :U

(#271) Kicsiguszti


Kicsiguszti
tag

Az elmúlt hetekben azt vettem észre, hogy random módon összeomlik a gép. A hibajelenségek:
- elfeketedik a képernyő, és semmit sem lehet csinálni. Ctrl-alt-del-re sem reagál
- játék közben kifagy a képernyő, és a hang "beakad". Csak zúg...
- egyszer csak minden előjel nélkül újraindul a gép
- kékhalálozik egy qr kóddal és hibaüzenettel. A hibaüzenetben valami atimag nevű fájlra hivatkozik

Szerintem valami grafikai probléma lesz :S

Járt már így valaki? Remélem, hogy csak szoftveres baj van, hardveres nincs. :W

(#272) Kicsiguszti válasza Dhampir (#270) üzenetére


Kicsiguszti
tag

Az igen!

Bár a Radiumnál ajándék táskával még mindig jó vétel.

(#273) Victoryus válasza Kicsiguszti (#271) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Chrome-mal, facebookon scrollozás közben néha fekete képernyőt dob 1-2mp-re. Játékkal, minden mással ok. Driver frissítések óta csinálja, valami bug lehet. Gta5 viszont simábban megy az egyértelmű. Fps-t most nem néztem.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#274) z123456z


z123456z
senior tag

Nekem a gyerek nem panaszkodik, de nem is tettem fel az utolsó VGA-t, tán ott van a hiba.

(#275) Victoryus válasza Victoryus (#273) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Valamelyik chrome frissítés lehet hibás, több embertől is hallom hogy gondok vannak vele. Mással nálam sincs gond,Age of empires is ok. Több ját3kom nincs.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#276) Kazuma989


Kazuma989
tag

Sziasztok!Valóban ez így működik!

https://computerworld.hu/tech/teljesitmenyjavito-tipp-a-windows-10-hez-249586.html

Hasonlò gèpem van (15arr-81fb)
-Ryzen 3
- 8gb ram
- 240 GB ssd
- Vega3+Radeon 540

Teszt játèk DB Fighter Z fullon hasìt jelenleg ìgy!
Kèrdèsem az lenne epic, steames játèkok exèjèt h lehet betallòzni?

[ Szerkesztve ]

(#277) Kazuma989


Kazuma989
tag

Frissítve :Nálam Resident Evil 2-nèl lehet legjobban èszrevenni.Lowon volt kb 10fpsem.Most medimon fut 30 felett bőven!

(#278) Kazuma989


Kazuma989
tag

Akkumulátor nem kivehető ugye? Ha tápról megy a gép sokkal jobban viszi a játékokat, viszont tölti folyamatosan és félő hogy hamar megadja magát az így az aksi.

(#279) z123456z válasza Kazuma989 (#278) üzenetére


z123456z
senior tag

Ms áruház-->Lenovo Vantage--> tárolási mód. Ekkor az akku számára legoptimálisabb 50-60%-ig tölti az aksit.
Másra nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#280) Kazuma989 válasza z123456z (#279) üzenetére


Kazuma989
tag

[link]

Nálam ilyen nincs :(

[ Szerkesztve ]

(#281) z123456z válasza Kazuma989 (#280) üzenetére


z123456z
senior tag

Akkor passz. Ezt nem is értem.

(#282) Kazuma989 válasza z123456z (#281) üzenetére


Kazuma989
tag

Megoldódott,frissìtgettem 1-2dolgot.
Másik kèrdès mennyire normális ha 80fok körül van a hőmèrsèklet aida64szerint játèkoknál?
(Resi2,FC: Primal,Fortnite) Már vettem alá ilyen ventilátoros hűtőt,de nem sokat használl.

[ Szerkesztve ]

(#283) RBJ


RBJ
addikt

Még értem az usb c csatit telefonon no de laptopon mi csatlakozik így. Inkább még lett volna usb 3 .

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#284) Victoryus válasza RBJ (#283) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Egyetértek... de ha veszel egy hub-ot akkor a probléma megoldódik. Itt is bele lehet futni az energiagazdálkodásba, mert alapból lekapcsolja az usb-t is energiatakarékosság miatt. Én meg csodálkoztam hova lett a pendrive... volt nincs a fájlkezelőben.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#285) VMatteo


VMatteo
őstag

Tud ez a laptop kikapcsolt állapotban USBn keresztül tölteni mondjuk telót?Mert illene neki:D

Tisztelet a Gépésznek!

(#286) Kicsiguszti


Kicsiguszti
tag

Úgy láttam, hogy a legfrissebb Radeon szoftver már minden AMD-s notebookon futni fog, nem szükséges a Lenovo oldaláról specifikus drivert letölteni.
Ha valaki próbálta, írja már meg a tapasztalatát. Illetve azt is, hogyan érdemes telepíteni. Köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#287) raider21 válasza Kicsiguszti (#286) üzenetére


raider21
aktív tag

Na erre én is kíváncsi vagyok. ;)

[link]

[ Szerkesztve ]

raider21

(#288) Victoryus válasza raider21 (#287) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Feltettem. Maximális cpu sebesség: 2Ghz, de leginkább 1,6Ghz-en megy. GTA5 már alapból 1024*768-on indul, Age of empires III szintén, és nem is lehet magasabb felbontásra tenni. Gta5 szimplán kilép, ha felbontást állítok.
Most vagy újra kéne telepíteni cakk-pakk, vagy nem tudom. Ez így jól el lett kurva.
Még kipróbálom az AMD cleanup utilityt, háta jobb lesz utána.
Mondjuk nálam a power led se világít sose, csak ha akkuról megy a gép, valamelyik frissítés óta, bár ezt rajtam kívül más nem írta még.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#289) Victoryus válasza Victoryus (#288) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Leszedtem minden drivert, feltettem az amd oldaláról újra ezt az újat. Hát, Gta5 szaggat, meg nagyon csúnya a képe, pedig azt írja 1600x900-on van a felbontás.
Szerintem a Lenovo oldaláról letöltött driverrel jobb volt minden. Teszem is vissza... Ez így nem nagyon nem az igazi. Proci így se megy 2ghz fölé.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#290) Kicsiguszti válasza Victoryus (#289) üzenetére


Kicsiguszti
tag

Én is feltelepítettem kíváncsiságból. Még nem igazán tudtam tesztelni, de nálam viszonylag jól működik az új driver. Azért viszonylag, mert eddig a kedvenc játékomban (America's Army) 720p-ben egész stabilan tartotta 45-50 fps körül magát. Bizonyos körülmények között elérte a 60 fps-t.

Az új driver esetében úgy tapasztalom, sokkal jobban ingadozik az fps szám. A 60-at itt is gyakran eléri, de sokkal hektikusabban ingadozik. Most kb. 40-60 között mozog, de úgy, hogy egyik pillanatban mondjuk 40, utána meg 60.

(60 fps-ben limitáltam a frame-eket)

(#291) Victoryus válasza Kicsiguszti (#290) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Visszatettem este a lenovosat. Gta5 nem szaggat, szebb, részletesebb. Továbbra se megy 2ghz fölé.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#292) Dhampir válasza Victoryus (#291) üzenetére


Dhampir
félisten

Amit a Windows 10 tesz föl (már ha felteszi), az problémás?

(#293) raider21 válasza Dhampir (#292) üzenetére


raider21
aktív tag

Nem problémás, de az egy elég régi csak VGA driver! Azzal nem fogod kihasználni egyik VGA képességeit sem teljes egészében. Hasonlatként kb. azt tudom rá mondani, mintha egy Win95 futtatnál egy mai gépen, úgy aránylik a Win10 által feltett VGA driver a Lenovo vagy az AMD féle driverhez.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#294) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Másnál mennyi a wifi átviteli sebesség? 7MB/s sebességgel képes másolni/olvasni nas-ról. A csatoló tulajdonságainál 150mbit/s-t ír, ami nem sok. Ennél gyorsabbnak kéne lennie nem, hiszen ac-s?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#295) Victoryus válasza Victoryus (#294) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

RTL8821CE, ennyit tud. Hát, lehet hogy be kéne kábelezni mégis a szobát.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#296) Victoryus válasza Victoryus (#295) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Módosítom: a Digis Zte F660RV ennyit tud, csak 2,4Ghz van benne. Akkor csak vissza kéne tenni a Tp-linket, legalább egy még egy teszt erejéig.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#297) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog


Most akkor mennyi az annyi? Az van fent, ami a Lenovo oldalán látszik, de a Radeon beállítások más verziószámot ír rá. Az eszközkezelő is azt a számot írja, ami a Lenovo oldalán látható. Fura.
A lényeg, hogy megéri-e frissíteni, vagy úgy járok, mint a múltkor?

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#298) Dhampir válasza Victoryus (#297) üzenetére


Dhampir
félisten

Próba cseresnye. :)

(#299) raider21


raider21
aktív tag

Nem játszok a géppel, így ebben a vonatkozásban nincsenek összehasonlítási alapjaim.
Az új Radeon Software 25.20.15027.9004 (Adrenalin 19.3.3) feltelepítve. ;)

Vega 8

Radeon 540

AIDA alatt teszteltem, és most jönnek a lényegi észrevételeim a gyártó által "kókányolt" Radeon Software -hoz képest:

1, Már a felsorolásban az összegzésnél is megjelenik mind a kettő VGA, így a gyári AMD szoftver alatt jobban működőképesnek tűnik a hibrid VGA rendszer, mint a Lenovo féle eléggé buggosnak ható meghajtó alatt.

2, Az érzékelő menüpontban mintha csoda történt volna, a CPU, GPU, HDD infók mellett már megjelenik % -an a CPU hűtő leterheltsége is, még tévesen GPU -ként. Viszont a CPU -n túl kiolvasható mindkettő VGA GPU mag és memória fogyasztása, áramerőssége, feszültsége is.

3, OpenGL -ben 1.1 -től 4.6 -ig minden 100% -ban támogatott.

4, GPGPU menüben mindkettő GPU megjelenik, korábban csak a Vega 8 jelent meg.

5, A Lenovo féle meghajtóhoz képest az AMD gyári szoftvere alatt a Mantle vs. Vulkan mizéria nem tapasztalható, mindkettő opciót érzékeli az AIDA a megfelelő VGA alatt futtatva azt.

6, Végezetül a sebesség tesztek alatt érzékelhető némi gyorsulás csak a VGA meghajtó lecserélése miatt. Tény, hogy a CPU hűtő ventilátora jobban felpörög hangra, a tesztek zömében hibahatáron belül ingadozik a lassulás/gyorsulás mértéke, viszont az FPU tesztek alatt jelentősebb az előrelépés a korábbi eredményekhez képest. Ezen és a nagyobb fordulaton pörgő hűtőventilátoron nem csodálkozom, hisz most engedi az FPU tesztek alatt végig 3600 Mhz -ig felpörögni a AMD Ryzen 5 2500U APU -t. ;) :)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#300) z123456z válasza raider21 (#299) üzenetére


z123456z
senior tag

Akkor már csak játékkal kéne kipróbálni. A gyereknek még az utolsó előtti Lenovo driver van fent, ahhoz képest ezek szerint lenne némi javulás. Most merült fel ötletként, hogy az öccsének a Steam és Origin fiókját használná a saját gépén, akkor lenne tapasztalat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.