Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) z123456z válasza Lalikiraly (#150) üzenetére


z123456z
senior tag

Nekem nem kell erősebb, mert nem aggódok. Gondolom világszerte több ezer/tízezer darabot adtak el ebből a konfigurációból, ebből mindössze néhány szerepel a Lenovo support fórumán a jelenséggel kapcsolatban. Azért ez nem egy szignifikáns mennyiség. Mindig, mindenhol és mindennel vannak kevésbé szerencsés userek. Pl itt még senki nem jelezte a problémát ( konkrétan az FPS drasztikus esését ), ellenben egy i5+1050 konfignál már igen. Sőt, pontosan ugyan azt a modellt ( mármint az Intel platform ) egy másik fórumtársunk pedig nagyon dicsérte, és ő sem találkozott, még csak nem is hallott erről. Bízom benne, hogy azért nem ez a jellemző erre, bár én nem is gamer gépnek vettem, meg sem fordult a fejemben, hogy téliszalámit kapok parizer áron.

[ Szerkesztve ]

(#152) Lalikiraly válasza z123456z (#151) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hát az i5 - 1050 párosnálnál azért már a kis gépház és alulméretezett hűtés is bejátszik...
De valahol meg a nagyon hangos ventilátort említik...
De ez jó volt, hogy téliszalámit parizer áron ezt megtartom... :)

Én csak kívánni tudom, hogy megoldódjon a problémád.
Egyébként még annyit megemlítenék, hogy hány user lehet aki nem nézi az órajelet ilyesmit, ezért fel sem tűnik neki.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#153) Dhampir válasza Lalikiraly (#152) üzenetére


Dhampir
félisten

Az viszont már feltűnik, ha átmegy diavetítésbe a játék, miközben a parizerből kikacsint a szója. :)

(#154) z123456z válasza Lalikiraly (#152) üzenetére


z123456z
senior tag

i5 - 1050 párosnálnál azért már a kis gépház és alulméretezett hűtés is bejátszik...

Ez jelen esetben mindegy. Mondandóm lényege az volt, hogy egyik szídta, mint a bokrot, másik az egekig magasztalta.

Én csak kívánni tudom, hogy megoldódjon a problémád.

Nagyon köszönöm a jókívánságodat, de valamit félreértesz. Nekem egyelőre nincs problémám, és remélhetőleg nem is lesz. Csak bővítettem, telepítettem és elcsomagoltam. Valamint követem a fórumot.

nem nézi az órajelet ilyesmit, ezért fel sem tűnik neki.

Hát ez az, de drasztikus FPS esés mindenkinek feltűnne. Egyébként is mindenki a Vega 8-at emlegeti, holott a mienkben van egy Radeon 540 is, ami a játékért felel. Egyetlen szó sem esik a panaszokban erről. De találtam egy másik topicot a support fórumán, ott az egyik biosra panaszkodnak, hogy eltűnt az 540 a frissítés után. Állítólag a novemberi BIOS rendbetette. Szóval az is lehet, hogy ők találkoztak az FPS problémával.

Na, száz szónak is egy a vége, bízom benne, hogy nem szívat meg.

[ Szerkesztve ]

(#155) Lalikiraly válasza z123456z (#154) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ammm, az is beletartozik az igazságba, hogy a RX540 ig bezárólag ha AMD fronton maradunk, akkor a VEGA 8 ha kapna dedikált ramot, akkor biza nem lenne lassabb tőle...
Azért is dobálják annyira a laposokba ezeket a kártyákat, hogy a raklapok ürüljenek. Nem a feltétlen a teljesítmény miatt.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#156) z123456z válasza Lalikiraly (#155) üzenetére


z123456z
senior tag

És valóban, itt néhány játékban összevetik öket ( csak gyorsan átfutottam rajta, remélem jól értettem ), és a Vega jobb FPS értékeket produkál. Érdekes.

(#157) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Amíg nem érezni a lassulást, addig kit érdekel... A lenovo fórum szerint akkor vesz vissza az órajelből, ha folyamatos a nagy terhelés. Azért egy Gta5 például nem hajtja folyamatosan 100%-on a procit.
Meg nálam a VirtualBox, Office se :)
Olvasgattam én is, van másik vga driver is elvileg amit rá tudtak telepíteni kompromisszumokkal. Előbb utóbb ha nem is lesz hivatalos javítás lesz megoldás, meg van is, csak bonyolult viszonylag. Nekem például így is ok a gép, de nyilván ha tud többet is, akkor jöhet.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#158) Lalikiraly válasza Dhampir (#47) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ez így igaz.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#159) Lalikiraly válasza Victoryus (#157) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Persze ez így van. De megkell érteni hogy az állandó nagy turbó órajelet egy magra adják meg nem az egész CPU ra. És azt is úgy hogy ha belefér a TDP keretbe.

Namost azért van hogy a Vega 8 gyorsabb lehet az RX540 nél, mert van köztük vagy két három év a megjelenésben. És sokkal több mindent támogat a Vega hardveresen. Azért mondom ha dedikált ramot kapna, akkor pláne. És elvileg most e felé megyünk... A CPU mellé olyan erős VGA lesz rakva, hogy ne kelljen dedikált.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#161) Kicsiguszti


Kicsiguszti
tag

Sziasztok! En is vettem egy ilyen laptopot. Feltelepitettem ra egy win10-et, de a vga drivert leszedtem az amd honlapjarol, de nem engedte telepulni. A lenovo oldalan talalhato vga drivert tegyem fel? A win10 telepito pendrivera mar elore rapakoltam minden drivert. Letezik, h a windows a telepites soran ezeket magatol felrakta? Mindket vga illesztoprogramjara azt irja az eszkozkezelo, hogy rendben mukodik, pedig en kulon nem telepitettem meg fel. Egyetlen jatekot jatszanek a gepen, az pedig az americas army proving grounds. Nem egy aaa jatek, de megis 15-18 fps-el megy low-on, 1280*720 felbontason. Ez igy gyakorlatilag jatszhatatlan. A feladatkezelot elinditva jatek kozben, latom, h az rx540-et nem is hasznalja. Nem tud olyat a rendszer, hogy a ket vga-t crossfire modban egyutt hasznalja a minel nagyobb teljesitmeny erdekeben? Vagy legalabb az 540-et onmagaban, hogy jatszhatobb legyen a game? Koszi elore is a segitseget. (U.i.: 4 giga ram van meg csak a gepben, de tervezem boviteni ssd-vel es +4 gb rammal)

[ Szerkesztve ]

(#162) Kicsiguszti


Kicsiguszti
tag

Tenyleg, azzal nem ugrik a garancia, ha leveszem az also burkolatot es bovitem a gepet?!

(#163) Victoryus válasza Kicsiguszti (#161) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ha nem látszik játék közben a vga kártya, akkor nincs normálisan feltelepítve! Töltsd le a Lenovo oldaláról a drivert. A Win10 elég sok mindent feltelepít magától is, de a vga drivert pont nem jól. Első telepítésnél nekem csak a Win10-es driverek voltak fent, Gta5 800x600-nál nagyobb felbontáson nem ment. Feladatkezelőben GPU-motor néven jelenik meg a dedikált kártya, sima Gpu az integrált, de csak játék vagy egyéb 3d-s terhelésnél ír alá bármit.
Azt nem tudom, hogy ugrik-e a garancia, elvileg nem kéne neki, hiszen valahogy muszáj bővíteni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#164) Kicsiguszti válasza Victoryus (#163) üzenetére


Kicsiguszti
tag

Koszi, par nap mulva leszek csak ujra laptop kozelben, kirpobalom majd, hatha orvosolja a problemat. Mit ertesz azalatt h nem ir ala barmit?

(#165) Lalikiraly válasza Kicsiguszti (#164) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Általában vagyis a te esetedben magát a VGA drivert felrakja a Windows, de pl ha a Catalistot amit a gyár is átír, azt már nem. Így a Lenovo amit ad programot azért kell felrakni, mert az már tudja vezérelni, hogy az alaplapi videó, vagy a dedikált kártya működjön.
Az aláírás pedig arra vonatkozik, hogy a gyártó felé aláírja az MS, hogy megfelel a driver.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#166) Dhampir


Dhampir
félisten

A bemutatóban szereplő Lenovo IdeaPad 330-ban lévő RX 540-ben a memóriabusz szélessége hány bit; 64 vagy 128? :F

(#167) z123456z válasza Dhampir (#166) üzenetére


z123456z
senior tag

Dualban 128. Úgy emlékszem csak a forrasztott 64.

(#168) Lalikiraly válasza Dhampir (#166) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ez az infó van róla :)

Radeon RX 540
512 @ 1219 (Boost) MHz
128 Bit @ 6000 MHz

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#169) Lalikiraly válasza z123456z (#167) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ez a fő ramra vonatkozik, ő meg a videókártya miatt érdeklődött.

Én meg pont írtam a másik topicban, hogy az Ideapad 330 15 IGM gépemben csak egy ram slot van és abban van a 4 GB RAM, legalábbis a videó szerint amit találtam a 15AST modellben így van.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#170) raider21 válasza Dhampir (#166) üzenetére


raider21
aktív tag

Korábban volt már, de akkor még egyszer...:

raider21

(#171) Kicsiguszti


Kicsiguszti
tag

Az integralt es a diszkret vga tud egyszerre egyuttmukodve uzemelni? Vagy csak az egyik es csak a masik?

(#172) Lalikiraly válasza Kicsiguszti (#171) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Én úgytudom összedolgoznak...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#173) Dhampir válasza raider21 (#170) üzenetére


Dhampir
félisten

Ah, köszönöm.

Hm, a Vega 8 128-bites, az 540 csak 64-bitet tud...

Lehet, hogy jobb lenne, ha csak APU-val adnák?
Kicsit mintha dísznek érezném a diszkrét VGA-t.

(#172) Lalikiraly

Gyanítom, hogy nem, de régen még így volt. Na, de majd felsötétít engem valaki okosabb, ha tévedtem. :D

[ Szerkesztve ]

(#174) Frawly válasza Dhampir (#173) üzenetére


Frawly
veterán

Jujj, az nagyon gáz, a 64 bites Videó Károlyt elfelejthetnék végre, már 15 évvel ezelőtt is ciki volt. Meg a TN-ről is leszokhatnának, már telókban, táblagépekben is megfizethető áron elérhető az IPS, csak a notigyártók kérnek extra prémium árat érte. Meg az SSD-nek is nagyon alapnak kéne lennie az 5400 rpm-es HDD helyett, kivéve, ha van benne mindkettő.

(#175) z123456z


z123456z
senior tag

Azt nem tudjátok, hogy vegának lehet adni plusz memóriát a ramból ( 12GB ) ? Nekem az amd beállító szoftver átláthatatlan, de sok időt még nem töltöttem vele.

(#176) Dhampir válasza Frawly (#174) üzenetére


Dhampir
félisten

Megoldható, csak épp nagyobb köteg bankót kérnek a jobb konfigokért.

(#177) Lalikiraly válasza Dhampir (#173) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Én mondtam. Jól érzed, az RX530 ig abszolút dísz... Az 560 már azért jó, az 580 meg már gamer bőven.
De alatta a Vega untig :) Szerintem csak raktárpucolás van. Azért van ennyi dedikált VGA-s gép.. Amúgy a fele fölösleges.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#178) raider21 válasza Dhampir (#173) üzenetére


raider21
aktív tag

A Vega 8 -is azért 128 bit, mert gyárilag 2x4 GB RAM van a gépben amin teszteltem, így dual channel üzemmód adott. Ha csak az alaplapra forrasztott 4 GB memória van a gépben, és az 1 db memória foglalat üres, gyanítom a Vega 8 is csak 64 biten megy akkor.

Viszont a Radeon 540 2 GB RAM -al rendelkezik, a Vega 8 -nak a rendszer "csak" 256 MB -ot engedélyez a 8 GB RAM -ból levenni. Mondjuk az számomra furcsa, hogy valamiért az AMD gyári driver nem települ föl, mert nem ismeri fel a rendszert, és csak a Lenovó féle driver + kezelőközpont telepíthető fel, de az meg egy kicsit buggos.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#179) raider21 válasza Kicsiguszti (#171) üzenetére


raider21
aktív tag

A BIOS -ban lehet beállítani, 2 opció van:

1, Mind a kettő VGA aktív, szoftverek vezérlik, hogy melyiket használják.
A Windows, stb. szoftverek a Vega 8 -at használják alapból, játékok kapcsolhatnak át a Radeon 540 -re a 2 GB RAM miatt, ahol már kevés lehet a kiosztott 256 MB RAM a Vega 8 -nál. Te nem nagyon tudod szoftveresen kapcsolgatni, meg van egy olyan tippem, hogy a kettő VGA egyszerre nem üzemel összedolgozva, de ez egy saját tipp.

2, Csak a Vega 8 VGA az aktív.

Egyébként az integrált és a dedikált VGA nagyjából hasonló képességű, de a Vega 8 a modernebb DX 12.1 -es, míg a Radeon 540 "csak" DX 12.0 hisz kicsit öregebb hardver.

Én is raktár kisöprésre gondolok, mert logikusan a Vega 8 VGA mellé inkább egy nagyobb teljesítményű Radeon 560 -nak lett volna értelme. ;)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#180) erkxt


erkxt
tag

24.este barátnőm megkapta az ajándékát. Ugyan ilyen laptopot csak Amd processzorral és 128Gb SSD-vel. Két usb3.0 csati van csak rajta, azon keresztü dobtam rá egy win10-et. Amíg fríssítgetett meg telepítgetett a gép addig meg meg akadt, de mostmár csak úgy hasít. Nekem szimpatikusabnak tűnt ezzel az Amd konfiggal, mint az intel 4000-es processzorával és kizárólag SSD-vel szerelt gépeket nézegettem.
Spec:
Lenovo 320-15AST 80XV00URHV Black NOS
AMD A6-9220 (2500)
128 GB SSD
4096 (DDR4) MB
15,6" HD LED matt
AMD Radeon R4

(#181) Lalikiraly válasza erkxt (#180) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Használjátok sok egészséggel :)

Akkor ezek szerint bevált :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#182) SApa13 válasza raider21 (#179) üzenetére


SApa13
csendes tag

Szia!
Fel tudnál dobni egy képet a BIOS-ról? Én is most vettem egy ilyen laptopot és küzdök a videokártyáva, az 540-est sehogy sem bírom életre kelteni.. A Bios frissítve ...45-re a driverek felrakva. A biosban nem találtam olyan lehetőséget amiről írsz. A Radeon beállításoknál azt írja a Vega-ra, hogy "elsödleges" videókártya. A segítséged előre is köszönöm.

(#183) z123456z válasza SApa13 (#182) üzenetére


z123456z
senior tag

És nem is látod az eszközkezelőben sem? Ez érdekes. A biosban valóban van ilyen beállítási lehetőség. Biztos jó BIOS van fenn, és jó driverek? Létezik 540 nélküli verzió is, csak Vega 8-cal, úgy tudom. Itt még nem volt panasz erre a modellre, ellenben ismét van egy throttling panasz a másik topikban i5 8xxx/MX 150 párosra.

(#184) Kicsiguszti válasza SApa13 (#182) üzenetére


Kicsiguszti
tag

Szia, en is ezzel a problemaval kuzdok meg mindig. Az 540-est ellenben latom az eszkozkezeloben es azt is irja h rendben van. Jatek alatt azonban sohasem kapcsol at.

(#185) SApa13 válasza z123456z (#183) üzenetére


SApa13
csendes tag

Eszközkezelőben sem látszik (ha bekapcsolom a rejtett eszközök megjelenítését akkor sem). Még a végén kiderül, hogy tényleg csak integrált kártyás . Hmmm, akkor azt eléggé benéztem amikor vettem. majd a jövő héten belenézek (akkor lesz esedékes a memória bővítés) :W . Köszönöm a segítséget.

(#186) z123456z válasza SApa13 (#185) üzenetére


z123456z
senior tag

Az egyik BIOS eltüntette, de az utolsó már megint jó. Nem tudom hányas, december 21-i.

(#187) raider21 válasza SApa13 (#182) üzenetére


raider21
aktív tag

Először tisztázzuk melyik típusú gépet vetted meg?

Képet nem tudok fölrakni a BIOS -ról, céges gép, nincs a kezem ügyében már. De van ilyen opció a BIOS -ban, hogy mindkettő VGA vagy csak a Vega. Ugyan így állíthatóak a F1-F12 gombok is, hogy FN+billentyűre az F opciók, vagy a vezérlő gombok működjenek.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#188) SApa13 válasza raider21 (#187) üzenetére


SApa13
csendes tag

Köszönöm a linket. Igazából az én pontos típusszámomat nem találtam meg, de ahogy nézegettem valami "fapados" típust vettem. Igazából nem hiányzik a videókártya, csak ahogy olvasgattam a topkot kezdett el hiányozni. A laptopot a lányomnak vettem (én alapvetően asztali gép párti vagyok) ő pedig nem nagyon fogja hiányolni. (egy HP 250 G1-et váltott nála). A hétvégén megcsinálom a memória bővítést és akkor kiderül az igazság. Köszönöm mindenkinek a segítséget. Azért majd megírom, hogy mit találtam, vagy nem találtam.
UI.: A BIOSban a funkcióbillentyűk állítására vonatkozó opciót megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

(#189) raider21 válasza SApa13 (#188) üzenetére


raider21
aktív tag

A dobozán is rajta van, de a laptop hátlapján lévő matrica a legjobb forrás: géptípus, sorozatszám, modellszám is rajta van. ;)

raider21

(#190) Kicsiguszti


Kicsiguszti
tag

Megjelent egy új BIOS 2019.01.03-i dátummal. Valaki tesztelte már? Úgy láttam, csak két kisebb hibát küszöböl ki.

A VGA-val kapcsolatban láttam, hogy az AMD Radeon szoftverei támogatni fogják az összes AMD alapú notebook-ot. Ezek szerint a jövőben minden friss driver működi fog a notin?

Rájöttem, hogy hol lehet működésre kényszeríteni a diszkrét VGA-t, esetemben az 540-est (a legfrissebb Win10 esetében). A grafikai beállításoknál be kell tallózni a játék .exe indító fájlját, beállítani a "nagy teljesítményű" sémát.
Teszteltem is egy játékban, és rá kellett jönnöm, hogy nagyjából azonos teljesítményű az 540 a dedikált 2 GB RAM-jával, mint a Vega8 a megosztott rendszermemóriával :/
Ebből az jön le nekem, hogy kielégítően erős az integrált Vega, azonban elszomorít, hogy az 540 így tényleg csak dísznek van a gépben.
Azért vásároltam ilyen gépet, mert bíztam az 540-es plusz teljesítményében, ami így számomra tök felesleges.

Legalábbis amivel játszok, America's Army PG játékban, nem látok FPS különbséget a két VGA között. Lehet, hogy más játékban markánsabb a különbség az 540 javára.

Én is frissítettem a gépet egy SSD-vel és + 8 GB RAM-mal

(#191) raider21 válasza Kicsiguszti (#190) üzenetére


raider21
aktív tag

Az lenne a jó, ha az integrált Vega 8 és a diszkért Radeon 540 egyszerre menne, egyfajta hibrid VGA ként, és összeadódna a teljesítményük, de sajna nem így van. Gondolom a TDP keret miatt.
Igazából a Ryzen 2500U CPU mellé, egy Radeon 560 VGA -t kellett volna rakni, annak már lett volna értelme.

Felraktam a 7VCN46WW BIOS -t, 20018 december 10 a dátum, apróbb hibákat javít.

Leteszteltem, hát egy hangya f.....it gyorsabb lett az AIDA teszteken a gép, de lényegében ez nem érzékelhető, pár pont pluszban. Mondjuk úgy, hogy mintha jobban gazdálkodna a CPU a TDP kerettel. De itt már közel sincs akkora ugrás teljesítményben, mint a 2018 augusztusi és a 2018 novemberi BIOS között volt, ez inkább egy finomhangolás csak, de elsődlegesen a másodlagos megjelenítőnél tapasztalható hibák javítása itt a fő módosítás a BIOS -ban.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#192) RA541


RA541
csendes tag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni abban, hogy belinkeli ide azt a drivert, amivel működő képes lesz a grafika. Eddig csak a vega 8-at tudtam működésre bírni, az rx 540 nem működött, radeon beállításokba sem lehetett belépni. A lenovo oldaláról is telepítettem a drivert, telepítettem a legújabbat az amd oldaláról is, azzal sem müködött az 540. Esetleg egy bios frissítés segíthetne 01.03-i verzióra?
Köszi előre is a segítséget.

(#193) z123456z válasza raider21 (#191) üzenetére


z123456z
senior tag

Pedig a grafikai beállításokban mintha lenne hibrid. Bár én nem mertem ott állítani semmit, mert a gyereknek jelenleg tökéletes a gép, de határozottan így emlékszem.

(#194) z123456z válasza RA541 (#192) üzenetére


z123456z
senior tag

Lenovo oldalról tedd fel a drivert és az ui-t is, utóbbival megjelenik a beállítási felület. Ha továbbra sem látod az 540-est, akkor neked más modell van a birtokodban. Vagy még a BIOS frissítést megpróbálhatod, mert valamelyik eltüntette, egy későbbi visszahozta.

[ Szerkesztve ]

(#195) raider21 válasza z123456z (#193) üzenetére


raider21
aktív tag

Elméletileg hibrid, de gyakorlatilag mindig a Vega 8 fut, a Radeon 540 meg ott van dísznek. :P :(

raider21

(#196) raider21 válasza raider21 (#191) üzenetére


raider21
aktív tag

Ma volt időm összehasonlítani a novemberi BIOS alatt mért AIDA eredményeket a tegnapi friss méréssel.

Memória és a CPU tesztek alatt nagy változás nincs, némi gyorsulás a memóriánál, de ez gyakorlatilag a mérési hibahatáron belül van. Viszont a CPU tesztek alatt azért már egy hibahatáron túli minimális gyorsulás is tapasztalható a pontszámok alapján. És ahogy gyanítottam a TDP kerettel bűvészkedhetnek az új BIOS -ban, mert az FPU tesztek alatt a korábbi önmagához képest több száz pontos gyorsulás mérhető, mondjuk ezen nem csodálkozok annyira, mert az FPU tesztek többségében a maximális 3600 Mhz -en engedte az új BIOS pörögni a Ryzen 5 2500U CPU -t. ;) :) Ez korábban nem volt így, és a CPU tesztek alatt is 3200-3500 Mhz körüli értékre is felpörgött az CPU, ez korábban azért inkább 2800-3300 Mhz környéke volt.

Szóval az FPU tesztek alapján nem csak a csatlakoztatott másodlagos kijelzőknél fellépő hibákat korrigálta ez az új BIOS, a Ryzen 5 2500U némileg gyakorlatilag is tovább gyorsult, ami azért jó hír! :)

raider21

(#197) Kicsiguszti válasza raider21 (#196) üzenetére


Kicsiguszti
tag

Jó hírek ezek, köszönjük a tesztet. A kis fejlődés is fejlődés. Viszont én nem tudtam frissíteni a BIOS-t. A decemberi van fent, de a januárinál azt írja ki még Windows alatt, hogy valami írási hiba van. :/
(Semmilyen program nem fut közben a háttérben.)
A korábbi bejegyzésemben írtam, hogy legfrissebb Win10 alatt hogy lehet működésre bírni az 540-es VGA-t.
A grafikai beállításoknál van ilyen opció, hogy klasszikus program, ott be kell tallózni a játék indító .exe fájlját és beállítani a legördülőből a nagy teljesítményű opciót. A Radeon szoftverben nem működik a felhasználói kijelölés.
Nálam így az 540-est használja a kijelölt játékokban.
Az lenne csak az igazi, ha tényleg összedolgozna az 540 és a Vega8. Én is a TDP keretet és a gyatra hűtést látom szűk keresztmetszetnek.

[ Szerkesztve ]

(#198) SApa13 válasza Kicsiguszti (#197) üzenetére


SApa13
csendes tag

Nekem is ezt írta. Próbáld meg csatlakoztatni a töltőt és az akkumulátor legalább 30%-os töltöttségen legyen. Nekem ez megoldotta a problémát.

(#199) Kicsiguszti válasza SApa13 (#198) üzenetére


Kicsiguszti
tag

Hmm, fura, nálam más baj lehet. A noti töltőn volt, az akku pedig 98%-on. :F

(#200) raider21 válasza Kicsiguszti (#197) üzenetére


raider21
aktív tag

Hm...!?! :F :Y :F

Nekem gond nélkül feltelepült az új BIOS, igaz nálam nincs módosítva a hardver, minden gyári, hisz céges gép. Nem értem, egy restart, és a BIOS telepítő újbóli letöltése után megpróbálkoznék vele újból, plusz tippre állítsd viza, hogy minden alapértelmezetten Vega 8 -on fusson, hátha...!?!
A céges mivoltából adódóan a Vega 8 vs. Radeon 540 dolog sem zavar igazából, hisz ezen a gépen nincs játék, meg nem is lesz. ;)
Csak azért jegyeztem meg, mert a Vega 8 mellé egy erősebb Radeonnak lett volna értelme, nem egy kb. azonos képességű VGA -nak. Így ez inkább raktérkészlet kisöprés...!
De ha majd kb. március-április (saját tipp...) magasságától a gyári AMD Radeon szoftver is támogatja majd a Ryzen 5 2500U alapú laptopokat, akkortól azért történhetnek majd pozitív irányú változások is a grafikai és a VGA -ák szoftveres kezelésének területén. ;)

[ Szerkesztve ]

raider21

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.