Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bounti


Bounti
aktív tag

"Egy modullal hasonló sors vár az Intel megoldásánál nem gyorsabb AMD IGP-re is, ezért az ilyen konfigurációkhoz érdemes két modulra bővíteni a RAM-ot."

Ha jól emlékszem az A6 6310 csak egy csatornás memóriavezérlővel rendelkezik, így nem tud profitálni a második modulból. Persze a RAM-ból sosem elég...

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#2) Pocok256


Pocok256
veterán

"a hazai piacon nem kapható a Full HD-s IPS paneles verzió"
HAHA egy hibrid tablet -nél ez így kb fail. Mehet is a Taigetosz -ra.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#3) Gebriel


Gebriel
veterán

Pofás kis szerkezet.

(#4) headB válasza Bounti (#1) üzenetére


headB
tag

igen, egycsatornás a vezérlője

Telefonon gyorsabb: +36307917622

(#5) Merkur840


Merkur840
csendes tag

Tetszetős kis gép!
Lehet átsiklottam felette, de a billentyűzet tényleg világít? :Y

(#6) apatyas


apatyas
Korrektor

Üdv. Tavaly ilyenkortájt vettem Flex2 14D-t. AMD A8-6410 + R5 M230 1GB vga. Összesen egy memóslotjában 4GB ram (Az AMD Cats minigépes processzorcsaládja valóban egycsatornás). 500GB SSHD. Egyéb jellemzők megegyeznek, Win8.1-el volt valami 150k körül. Jó gép, szeretem. A proci egy variánsa az A6-6310-nek, több rajta a turbó, 2GHz alapról 2.4GHz-ig mehet el. Rendes terhelés közben is üzemszerűen fut 2.3 GHz körül, nem throttlingol. Ha kell, küldök bench képeket, meg asszem pár belső képet is lőttem memóbővítés közben, de azok nem túl jóak.
Drivereket lehet frissíteni az AMD rendszer mellett, időnként felteszem az újat.
Merkur: ezen nem világít, és nem láttam világítós opciót.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#7) Merkur840 válasza apatyas (#6) üzenetére


Merkur840
csendes tag

köszi a gyors választ! sajna akkor csak a drágább verziók privilégiuma :(
pedig nem kerülne sokba beletenni, mennyit javulna az éjszakai használhatóság tőle

(#8) Ghoula válasza Merkur840 (#7) üzenetére


Ghoula
senior tag

Amúgy kapható itthon a fullos verzió is, i7, 840M, FullHD IPS tapis kijelzővel, win8-al. Kb egy éve vettem ilyet digiprime-nál, mondjuk nem is 130 volt,ez tény.
Nem biztos,hogy legál import, mert vannak fura karakterek a billentyűzeten. :D
De ennek ellenére rendben van a gép, azóta is teszi a dolgát, bár a throttling hőmérséklet elég alacsony a gpu-nál, (70 fok ha jól rémlik) így játék alatt visszavett, de egy CLU-s pasztázás után ennek nyoma sincs, kis tuning is belefért.
Napi használatban van, nyúzzuk,gyerek is földhöz vágta már, és még bírja a strapát, jó gép.
Szerk.: Ezen világít a bill. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

2 szó: Garancia+Telemax.

Aki kíváncsi járjon utána.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) martonx


martonx
veterán

De kár, hogy nem világít a billentyűzete. :(

Én kérek elnézést!

(#11) davidsone


davidsone
addikt

egész pofás

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#12) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Intel megoldásánál nem gyorsabb AMD IGP-re

Ez tuti? Az A6 IGP-je nem gyorsabb ettol a pici i3-etol?

OK

(#13) big-J válasza t72killer (#9) üzenetére


big-J
őstag

Na, ez jó olvasmány. Kriminális banda.

(#15) Garyka


Garyka
tag

http://www.computerimperium.hu/images/Lenovo_Flex_2_14_15.jpg

Itt a full hds geforcos model!

(#16) Kappy78


Kappy78
újonc

A Computer Imperiumban kapható i3 procis, FullHD kijelzős verziónak - tapasztalatom szerint - világít a billentyűzete (két fokozatban állítható a fényereje). Épp egy ilyenről írok...

[ Szerkesztve ]

(#17) .DLL


.DLL
veterán

Top tipp: a videónál amikor kézzel tapizzátok a gépet (különösen a nyomkodós próbánál volt zavaró) ne stabilizáljátok a képet szoftveresen, mert pont az rángatja be az egészet, és elég zavaró. Nyomkodásnál olyan mintha 2 centit emelkedne a gép, meg torzul az egész, ez nyilván fals, így a lényeg: mennyire stabil vagy mennyire hajlik a gép: nem jön át.
Amúgy fain! ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#18) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Na ennek mi értelme?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19) Lev2467 válasza Bounti (#1) üzenetére


Lev2467
csendes tag

Érdekes Design... Lenovoék megint csináltak egy új gépet csak a gond az hogy én úgy látom hogy kezdik kispórolni a cuccokat belőle és ez nem jó :F

Szart nem adok el! Csak tesztelt minőségi cuccokat!

(#20) Lev2467 válasza macilaci78 (#18) üzenetére


Lev2467
csendes tag

macilaci78 ezt én se tudom mi értelme. Szerintem az egyik desginer bebaszott és ez lett a végeredmény :D

Szart nem adok el! Csak tesztelt minőségi cuccokat!

(#21) BiP


BiP
nagyúr

Fura, hogy az egész teszt arra megy ki, hogy mivel kevesebb, mint a Yoga.
Meg kéne nézni, hogy ennyi pénzért milyen sz*rokat laptopokat lehet kapni, máris pozitívabb lenne a végkicsengése ez egésznek.

(#22) Gregman válasza Lev2467 (#20) üzenetére


Gregman
tag

Sziasztok!

"Kár, hogy a hazai piacon nem kapható a Full HD-s IPS paneles verzió." Na ez így nem teljesen igaz. Bár többen jelezték előttem is, de azért jelzem én is. Pár hónapja vettem FullHD-és IPS panelos verziót, van billentyűzet világítása, és SSHD van benne. A Notebook.hu-nál 10 hónapos kamatmentes részletre is adták akkoriban.

Macilaci78: Pl. tartalomfogyasztásra (film FullHD-n egy személynek, böngészés stb.) nagyon jó.

(#23) rudi válasza Gregman (#22) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, pár hónapja még meg lehetett venni a komolyabbakat is a hazai piacon. Csak kicsit lemaradtunk ezzel a cikkel, mert közben befutott a Flex 3 sorozat Broadwellel és a 2-es meg ennek megfelelően kifogyott, így ma már csak a nagyobb tételben raktárra tárazott olcsó modellek vannak, a Full HD-seket szerintem már kivétel nélkül a szomszédból hozzák.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) rudi válasza apatyas (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Jogos, ez az APU csak egycsatornás, hogy olcsó maradjon. AMD-s verziónál és olcsó Intelnél szerintem nem is kérhető a billvilágítás, bár valószínű, hogy gyártási áron ilyen 5-6 dolláros extráról lehet szó.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) Gregman válasza rudi (#23) üzenetére


Gregman
tag

Ok.
Miután megvettem már nem követtem a piaci kínálatot.

Számomra legkevésbé tetsző tulajdonsága a nagyon csillogó képernyő.
Mivel a noti igazából a fiamé, ő már egy új generáció, és nála már nagyobb súllyal esik latba az érintőképernyő mint a csillogás.
Egyébiránt szerintem nagyon jó ár/érték arányú gép.

(#26) kutga


kutga
nagyúr

Nem kapcsolódik a laposhoz, de csak nekem tűnt fel, hogy a Win10 mennyivel rosszabb akkus üzemidőt produkál?

Let the Zone take me if I am.

(#27) apatyas válasza macilaci78 (#18) üzenetére


apatyas
Korrektor

Tapis a kijelző, így is lehet baszkódni használni.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#28) rudi válasza kutga (#26) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem csak neked tűnt fel, hanem nekem is 3-4 különböző architektúrás gépen. Fene tudja, hogy a kezdeti, háttérben tekerésnek, rendrakás vagy az egyelőre kiforratlan driverek miatt történik-e, de létezik a jelenség. Valamelyik nagy laptopos oldal írt is erről egy érdekes cikket, ugyanis ők hetekig mértek és ingadozó eredményeket kaptak win10 alatt, egyszer jót ment, másszor meg gyengét ugyanaz a laptop. Én a Flex 2-t kétszer mértem végig (6 akuteszt ugye) Win10 alatt, mindkétszer hasonló eredményeket kaptam, ezek kerültek a cikkbe.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#29) kutga válasza rudi (#28) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, valószínűleg én sem az elsők között fogok 10-re frissíteni. Mondjuk hozzáteszem, a 3+ éves laptopom jó ha egy órát bír akkuról, lassan nem ártana újat vennem. :D

Let the Zone take me if I am.

(#30) t72killer válasza rudi (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Erről valahogy "elfelejtenek" mesélni a win10 topicokban. Többször is rákerestem, rákérdeztem - a rákeresés eredménye pár korai TP-t futtató cikk bő fél évvel a megjelenés előttről, a kérdésekre meg leginkább olyan választ kaptam, hogy áá, ez csak TP, azóta "rengeteget" fejlődött a rendszer és a driverek. -> LoL...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) turorudi


turorudi
aktív tag

Még az év elején vettem Pentium N3530 procival a 15-ös, azaz egy collal nagyobb kijelzővel, ami tkp. a Bay Trail platform szégyenletesen lassú példánya 135e-ért, op. rendszer nélkül. Úgy tűnik, azóta az árazás javult.
Maga a készülék pocsék összeszerelésű, fél év alatt kilazult a jobb zsanér, ha nem viszem vissza hamarosan gariztatni, letörik a kijelző. Ráadásul úgy, hogy csak normál pozícióban használtuk ötödik gépnek, nem hajtottuk vissza. Ugyanis a visszahajtásnak és az érintő kijelzőnek az égvilágon semmi értelme nincsen, csak idegesít, hogy ha a légyszart le akarom pöckölni, akkor valami történik. Nem tudom, kire, vagy mire gondoltak, de így tényleg nincs olyan funkció, amit érintőképernyővel használni lehetne.
Ennél rosszabb billentyűzettel még nem találkoztam, egyszerűen hullámzik, még egy ilyen hosszúságú kommentet se nagyon van kedve megírni rajta az embernek. A gép nyeklik-nyaklik, ha felemeled, lerakod, ölbe veszed, megmozdítod, lecsukod-felnyitod a tetejét, van egy nagyon idegesítő, minőségen aluli nyöszögő hangja. Azt hiszem, életem egyik legrosszabb vétele volt.

[ Szerkesztve ]

(#32) t72killer válasza turorudi (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem lepődöm meg:U. Ennyiért karcmentes használt üzletit kaptál volna erősebb hardverrel és legális windowssal.

Gari - kíváncsi leszek, hogy jösz ki belőle, a fogyasztóvédelem telszámát és egy kamerát (beküldés előtt+után) mindenesetre tarts kézben.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) rudi válasza t72killer (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem mesélnek, mert egész történetet nem tud még senki elmondani. Én eléggé akartam, alapvetően azért is került célkeresztbe a Flex 2 mint általánosan elterjedt hardverű laptop, de máig egy június elején készült Intel IGP driver megy csak rá fel, ez meg nagyban befolyásolhatja a fogyasztást. Azt is ki kell még tanulnia a hardvermárkáknak, hogy a win8 alatt már jól működő (Acer pl. idleben akár 20-25%-ot is tudott nyerni szoftverből) energiaspóroló szoftvereket hogyan kell megtekerni, hogy a Win10 is szeresse őket. Ugye több a telemetria, cortana figyel, kereső fene tudja mit csinál és ezek csak hirtelen jutottak eszembe, mint energiazabáló, határozatlan tényezők.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) t72killer válasza rudi (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyilvánvalóan a cortana és egyéb akksizabáló vackok kiiktatásával gondoltam a fogyasztási kérdést, cortanás win10-et cortana nélküli 8.1-hez hasonlítani nem fair.

IGP-driver: a Bay Trail-esek valszleg süthetik, jóideje már csak legacy drivert kapnak, örüljünk, ha a Haswell grafika rendesen/hibamentesen támogatva lesz win10 alatt. Ergo ezeknél garantálható a gyengébb akkuteljesítmény az új rendszeren...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) turorudi válasza t72killer (#32) üzenetére


turorudi
aktív tag

Ja, nem tudom, miért őrültem meg. Lehet, hogy az kapott el, ami a cikkben is szerepel: ránézésre nem néz ki szarul. A diverei nagyon rosszak. Pl. (8.1 alatt) ha azt a filmet nézem, amit letorrenteztem, és közben seedel a torrent kliens, akkor kisvártatva letiltja a wifi kártyát és csak a rendszer újraindításával lehet újra engedélyezni. Vagy a hangerő és a fényesség növelő gomb hatása, illetve a szintet mutató kis csík néha olyan lassan jelenik meg, hogy azt hiszem, újra kell telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#36) ƬΛЯΛ válasza turorudi (#35) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Hát mondjuk az elég cinkes lehet :U

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#37) apatyas válasza turorudi (#35) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ja igen, nálam a K betűje csak másod-harmadjára nyomás után reagál. Folyamatos gépelés közben már általában jó, de amikor elkezdem, akkor biztos, hogy elsőre nem veszi be. Megjegyzés: az van a bill rögzítő csavar felett.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#38) Simi87


Simi87
senior tag

Ez a feature igazi nesze semmi, fogd meg jól.

(#39) r.mark válasza turorudi (#31) üzenetére


r.mark
csendes tag

Nekem 15.6 colos Flex 2-m volt, 3 hónap után szétvált a zsanéroknál, és én sem használtam teljesen átfordítva a képernyőt... Visszavittem a Telemaxhoz... 2 hónapig nem jelentkeztek, visszamentem, és közölték, hogy nem tudják megjavítani, mert nincs alkatrészük.. Elhoztam a cserelapot, amit ki kell kérnem, hogy visszakapjam az árát, ahogy elmondták az Ipon-tól, ahol vettem.
Hozzájuk 3x mentem vissza, és kb. 1.5 hó után fizettek, ennyi idő kellett ahhoz, hogy nekik kifizesse a nagyker Lenovo...
Szóval ha valakinek fontosabb a gép, mert munkához-tanuláshoz kellene esetleg, és nincs ideje hónapokat várni, akkor felejtse el, mert bármilyen jó is belül, ennyiért ilyen sokoldalúan felhasználható gépet nem kap senki, legalábbis tapasztalataim alapján...

Márk

(#40) turorudi válasza apatyas (#37) üzenetére


turorudi
aktív tag

Most az jött elő, hogy az érintőképernyő folyamatosan úgy érzékeli, mintha 7-10 ujjamat rajta tartanám, és úszkálnak rajta az ujjakat jelző karikák. Néha megiramodnak, és akkor vonalat húznak maguk után. Ki kellett kapcsolnom az érintő kijelzőt az eszközkezelőben, így aztán ez a valószínűleg tízezrekért belefejlesztett fícsőr nem is használható tovább. Szerencsére még garanciális, ezért elviszem a szervizbe, hogy legalább jól működve ne használjam semmire az érintőképernyőt.

(#41) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok!
Van egy Lenovo Flex 2 . i7-4510U cpu, Gt 840m gpu, full hd kijelzővel. És win 10 el.
Érdekelne ha. Fel tudnám rakni a korábbi windowsokat akkor működne a biosban tarolt licenc windows 7 et is beleértve?
Továbbá inditottam egy tesztet 3dmark 11 performance modban. Ki milyen értékeket kap? Valaki pasztázta e már ujra? Javitott e a hőfokon és a 70 celsius fokos throttlingon?

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#42) Stonerice


Stonerice
őstag

Na és igen a wifi vagy nem szivesen működik együtt lehajtott kijelzővel. Vagy felnyitva bluetooth os eszközök mellett. Ami fura ez csak egy darabig áll fent a bekapcsolástól számítva. (win 10) de emlékeim szerint win 8 nál is

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#43) Stonerice


Stonerice
őstag

Közzéteszek egy kis cinebench eredményt itt hidegen! Windows 10 el.

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.