Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hallador


hallador
addikt

A CPU hűtését végző rendszer sajnos a Thinkpad T570 gyengébb pontjai közé tartozik

Egy business gép esetében 15"-ban nem sikerült megoldani? - akkor az X sorozatban hogyan oldják meg? mi kerül ebbe ennyibe? Nem értem, de lehet nálam a hiba...

Alaphelyzetben, akkor az i5 esetében sem lesz sokkal jobb a helyzet, mert annak is hasonlóak a fogyasztási adatai, az 1 MB-nyi cache nem hinném, hogy akkora hőtermelést okoz...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#2) pengwin


pengwin
addikt

Szóval throttlingol és nincsenek szerelőfedelek, az akksi meg nem kivehető, hogy a Windows szabadon tudjon garázdálkodni még kikapcsolt gépen is.
Kíváncsi vagyok még miben hasonlít a Thinkpad 13-mamra... :))

Ha összecsukva megfogjátok a két zsanér között akkor ennek is vészesen nyikorog meg huppog a fedlapja?
Itt itt is ezüstre festett műanyagból vannak a zsanérok (amikről kopik a festés már pár hónap után), vagy itt már futotta fémre?

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#3) deja vu


deja vu
addikt

Volt T510, T520 aztán leszálltam a Thinkpad vonalról. Valószínű azok voltak az utolsó igazán jó darabok legalábbis én úgy gondolom. Szerintem helyesen döntöttem, hogy T540 helyett Latitude E6540-et vettem.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#4) DaveJr válasza pengwin (#2) üzenetére


DaveJr
őstag

Sajnos bedőltél a névnek, sajnos a Thinkpad 13 nem az igazi üzleti gép, és látszik, hogy nem volt a kezedben még T-s noti, mert ha lett volna fel sem merültek volna benned ezek a kérdések.

Amúgy egy üzleti gépbe minek szerelő fedél? Ez nem az a kategória amit otthon kezd el bővítgetni a felhasználó. Cég megveszi olyan konfigurációban ami neki kell. Ha bővíteni kell akkor pedig az ezért felelős személy csinálja meg vagy szervízbe viszik.
Az egyik akku kivehető a másik biosból letiltható.
És amúgy köszönő viszonyban sincs a TP 13-mal. A TP 13 egy low budget "üzleti" gép.

hallador Egy picit nálad a hiba. Ezek a gépek a napi 8-9 órás igénybevételre lettek tervezve. Nem kopnak olyan gyorsan, mint az alsóbb kategóriás gépek, 6-7 év után is használhatóak szervízelés nélkül.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#5) hallador válasza DaveJr (#4) üzenetére


hallador
addikt

Igazából a ThinkPad 13 HP ProBook 400 as sorozat ellenfele, csak éppen a HP ezért ad valamit a Lenovo meg a nevet. Arról nem beszélve, hogy az egyik 200 000 Ft-ért vihető a másik meg nem közel egy 100-assal többé...

hallador Egy picit nálad a hiba. Ezek a gépek a napi 8-9 órás igénybevételre lettek tervezve. Nem kopnak olyan gyorsan, mint az alsóbb kategóriás gépek, 6-7 év után is használhatóak szervízelés nélkül.

Igen ezt elhiszem egy Dell Latitude 6000/7000-es szériánál, vagy egy HP EliteBooknál, de még egy Fujutsu E700-nál is, de nekünk van T440-ven 3 év után mint ha a kutya szájéból rángatták volna ki, mellette egy Hp EliteBook 820 Gen1 mintha egy újszülött lenne, szintén táskában hordve. Mind merevségben mind pedig kinézetben. Napi 16 - 18 órát megy, 16 GB memória 768 GB SSD egy m.sata + 2,5 Virtuális környezetek futnak rajta... Nem ritkán...

Amit írsz igaz volt úgy a ThinkPad T420/520-ig utána már ez nem igaz ezekre.

Szóval lehet nálam a hiba, de hogy előbb kellene egy ProBook 600, vagy egy Latitude 5000-es sorozatú gép, ami elméletben a ThinkPad L sorozat ellenfele lenne, mint egy mai T az is tuti.

Ezt az 5 - 6 -7 évet elhiszem egy Dell Latitude 6000-es soroztnál de egy mai ThinkPad T-nél ez már csak a múlt.

A Dell/HP is gyengült a minőség terén, de azért attól félek még mindig magasan a ThinkPad felett vannak. Persze ez magánvélemény.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#6) DaveJr válasza hallador (#5) üzenetére


DaveJr
őstag

A cégnél pont én kezelem az eszközparkot és csak T-s TP-k vannak. A x30-as széria egy rakás szemét volt főleg a burkolat, de amúgy belsővel sosem volt gond. Még ma is használjuk őket, bár kevés van már belőlük a burkolat hibák miatt.
x40-es szériánál ilyet mi nem tapasztaltunk azt amit leírtál. Nagyban függ a kinézete a használójától is. Egy idős gépeknél simán van olyan hogy az egyik patika a másik meg, mintha megjárta volna az emésztőt.
x50-x60-as szériáknál már látható, hogy a Lenovo észrevette, hogy rossz irányt vett. T460-asom van most, előtte W510 volt. A billentyűzeten kívül más különbséget nem érzek a használatban. (tudom ott a méret is de az triviális). De ezekről még nem lehet elmondani hosszú távú tapasztalatot.

x40-es szériától összességében kezd vissza térni a Lenovo.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#7) pengwin válasza DaveJr (#4) üzenetére


pengwin
addikt

Én nem dőltem be semminek, ezt adta a cég... ;)
Azért lettek ezek véve, mert a hasonló árú HP-k sorra rohadtak le a cégnél garanciaidőn belül: tönkremegy bennük a kijelző (ha minden igaz akkor a szalagkábele) vagy a hangszóró.Egyébként, hogy szépet is mondjak róla: jó a billentyűzete és a kijelzője.

Én Fujitsu-t vennék, mert nekem az ő gépeik szimpatikusak. Vagy valami Haswell-es használt gépet (pl. van itthon Latitude 6440, na az jó gép).

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#8) Dhampir


Dhampir
félisten

Érdekes, már tele van vele a Hardverapró.

(#9) #59768832 válasza deja vu (#3) üzenetére


#59768832
törölt tag

Még a T530 az utolsó ami minőségi, de az x240 óta, és maga az x240 is egy rakat hulladék, ultragagyi anyag, törik, Az E szériát átvitték T-re, kb a 30 as 3.gen óta vége lett a thinkpadoknak.
Már maga az E széria is egy iszonyat, de most a T-t is elérte a vég egy ideje. E-L kriminális.Azokon még a kijelzőn is "nyomot" hagy a bill.

[ Szerkesztve ]

(#10) pampika válasza hallador (#5) üzenetére


pampika
őstag

hát nem tudom, otthon régi tp-k voltak/van, melóban elitebook 850 g2.
bármikor behoznám az x200-ast helyette...

én vettem ki a dobozból életében először:
- 2-3 gomb beragadt nyomásra
- 1-2 gombot a mai napig néha nem érzékel, hogy lenyomtam
- az egész gép nyöszörgött...végül az összes csavart meg kellett húzni az alján, mert kb félig voltak becsavarva
- párszor már random kikapcsolt
- alvás/hibernálásból nem mindig jön vissza
- a billentyűzet hulladék, alig van útja a gomboknak
- pöcökegér tp-hez képest használhatatlan

ez a gyárilag ~fél millás üzleti gép. valahogy nem győzött meg :(

(#11) .mf


.mf
veterán

"Az eleve híres Thinkpad családban is etalonnak tekinthető a T széria – ez viszi tovább leginkább az eredeti Thinkpad-filozófiát.

A régen IBM, ma pedig Lenovo Thinkpad"

Jaj, ezt a marketing-bullshitet. Etalon, persze, mindig az előző évit igyekeztek alulmúlni. Az eredeti Thinkpad-filozófia akkor halt meg, amikor eladták a Lenovónak. Csak fogjon valaki kézbe egy T60/X60-ast és egy Tx40-szériás gépet.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) deja vu válasza #59768832 (#9) üzenetére


deja vu
addikt

Én is csak panaszokat hallok az új Thinkpad T modellekről.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#13) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Lemaradt volna az (x) a cím széléről?

A cikkben szereplő, egyébként konzumer gép már rég nem üzleti kategória.

Ami a Thinkpad nevet kiérdemli, az a P50 és a P70. Na ezek üzleti, rendes munkagépek.

Ami a cikkben szerepel, azzal csak vakítják és lehúzzák a népet. Maga a tervező is utálja ezeket az alacsony minőségű, túlárazott műanyagokat.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14) AxBattler válasza hallador (#5) üzenetére


AxBattler
félisten

Probook 650 sorozat a leginkább bejövős, valamirevaló 8570p utód, csak mindig elszúrják valamivel... leginkább a f*s TN panellel.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#15) deja vu válasza AxBattler (#14) üzenetére


deja vu
addikt

A 8570p utódja nem az EliteBook 850? :)

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#16) AxBattler válasza deja vu (#15) üzenetére


AxBattler
félisten

A 8-as sorozat szerintem már inkább az ultrabook kategória, a masszívabb, husibb kasztnival rendelkező termékvonalat a 600-asok jelentik.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#17) DaveJr


DaveJr
őstag

Na most érkezett 10db T470 a céghez...hát....sikerült megint változtatni a T460 után. A kijelző alsó kávája vastagabb lett, cserébe mondjuk a felső keskenyebb és még a billentyűzeten is variáltak megint. Mondjuk első körben csak a feliratok mások, majd használat közben meglátjuk, még a touchpad is más lett.
Mondjuk pozitív változás, hogy most már a caps locknál is van kis led.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#18) -Skylake- válasza pengwin (#2) üzenetére


-Skylake-
addikt

"az akksi meg nem kivehető, hogy a Windows szabadon tudjon garázdálkodni még kikapcsolt gépen is."

Nem tudom, hogy sirjak vagy nevessek. De eleg nagyot sohajtottam mikor elolvastam.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#19) BobChemistry


BobChemistry
őstag

A 8 éves T400 lecserélése sajnos nem erre fog történni 😔
Szomorú látni, hogy egy olyan egyszerű dolgot mint a hűtés, sem lehet már rendesen megoldani.

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#20) MaUser válasza hallador (#1) üzenetére


MaUser
addikt

A linkelt árakat el kell felejteni, cégeknél 4éves periódusra 800-1000€ bruttó egy ilyen, maradványértéke meg 100€ sincs. Ez a valós áruk, de németben is találsz olyan boltot, aki árul hasonló árakon. :U

DaveJr:Amúgy egy üzleti gépbe minek szerelő fedél? Ez nem az a kategória amit otthon kezd el bővítgetni a felhasználó. Cég megveszi olyan konfigurációban ami neki kell. Ha bővíteni kell akkor pedig az ezért felelős személy csinálja meg vagy szervízbe viszik.

Egy nagyobb cég nem fog ezer és egyféle konfigot kérni, különben egy rémálom lenne a pótlása az egyes gépeknek jó hosszú várakozási időkkel. Helyette jön 3-4 std konfig egy gépből (vagy csak egy), s ha valamelyik user-nek igénye van rá, akkor kér bele ezt-azt (plusz hdd az ssd mellé, több ram, nagyobb ssd, stb.). A felelős személy meg ilyenkor nem fél órát csesz el a cserével szerelőfedél hiányában, hanem csak 5 percet. Ha meg lehal egy ilyen egyedileg konfigolt gép, akkor elég simán az extrákat átdobni. A std gép meg megy vissza garanciában. Az egész thinkpad vonal-nak ez a lényege, sőt ott ugye a cru-kkal még olyan dolog is játszhat, hogy lokálban cserél a "felelős személy" és csak a rossz cuccot küldi vissza. Pl. t530-akban gyakorlatilag az összes micro ssd megdöglött, s nagyon nem mindegy ilyenkor, hogy egy csavarral lehetett cserélni, és két perc alatt mehetett is rá az új image. ;)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#21) macskea


macskea
őstag

Ilyet fogunk kapni, az IT-sek előre szoktatnak minket a gondolathoz, hogy sz@r lesz. Vannak akik - többek között én is - még egyszeri bővítésen átesett 530-on ragadtunk, állítólag nekünk fog a legjobban fájni. Hajlok rá, hogy igazuk lesz, mert eddig mindent úgy harangoztak be, hogy jobb lesz. A Notes-ról Outlook-ra, a Blackberryről Samsungra, a Samsungról iPhonera, a SharePointra, az N5DoQ-ra, a mindenre...

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#22) pengwin válasza -Skylake- (#18) üzenetére


pengwin
addikt

Kérlek mond, mi volt benne a vicces?
Tudod nekem nem tetszik, hogy pl. az itthoni Windows 10-es gépek éjszaka nem maradnak meg kikapcsolt állapotban, hanem az OS felébreszti őket.

Üdv, pengwin

(#23) macskea válasza pengwin (#22) üzenetére


macskea
őstag

Ezt nekünk is csinálta az otthoni, van rá megoldás, Pro esetén elég egyszerű, Home-nál valamivel bonyolultabb, de az se pilótavizsgás. Azóta már csak hibernálásból kelnek fel, a kikapcsoltságot tiszteltben tartják. Ez valami egyéni anomália lehet, mert a módszer elvileg mindenre is jó. Egyébként tényleg agyf@sz, és a legkevésbé sem vicces.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#24) pampika válasza MaUser (#20) üzenetére


pampika
őstag

linket lehet kérni ilyen boltokhoz? :)

(#25) DaveJr válasza MaUser (#20) üzenetére


DaveJr
őstag

Tegnap raktam be egy WWAN modul az egyik T470-be. Nem volt több 3 percnél, pedig nincs szerelő fedél.
Azt meg nálunk baromira nem szeretjük, hogyha "okos" felhasználó maga nyúlkál bele a gépbe. Volt rá példa berakta DDR3-s ramot de a gép csak DDR3L-t kezelt. Aztán jött hozzánk a gép, hogy nem jó. Felesleges köröket futottunk, mert másik gépet adni, átklónozni az adatait...stb. Én speciel örülök, hogy nem állnak neki a felhasználók a fedelek nyitogatásának. Látják, hogy egyben az alja és nem nagyon merik megbontani.

Nem egyedi konfigokról beszélek. A kapható std konfig is sok esetben megfelel a felhasználóknak. Gép cserénél pedig előre tudjuk, hogy kinek mi az egyedi igénye. De nálunk max plusz RAM vagy WWAN modul szokott előfordulni, alapból SSD-s gépeket veszünk.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#26) hallador válasza pampika (#10) üzenetére


hallador
addikt

hát nem tudom, otthon régi tp-k voltak/van, melóban elitebook 850 g2.
bármikor behoznám az x200-ast helyette...

Nekem meg sokkal jobban kellene egy T42 mint egy mai HP vagy az X200-ad, mert mind a kettő már csak árnyéka önmagának azért ezt érzed, hogy nem jó mondat volt, mert ezt úgy írtad le, mintha a mai ThinkPad T jobb lenne bárminél miközben nem így van.

én vettem ki a dobozból életében először:
- 2-3 gomb beragadt nyomásra
- 1-2 gombot a mai napig néha nem érzékel, hogy lenyomtam
- az egész gép nyöszörgött...végül az összes csavart meg kellett húzni az alján, mert kb félig voltak becsavarva

Szerintem, hülyeségeket ne beszélj már, ha sz@r a billentyűzet ki kell cseréltetni ennyi, azt ne mond, hogy ez nem fordul elő bárminél ilyen van, de az, hogy egy új billencsnél beragad 2 - 3 gomb, az már minimum külső behatásra, kajamaradékra, leöntésre és a többire utal, azaz aki használja, azon eszik iszik, akkor az nem a HP/Lenovo/IBM/Fujitsu hibája lesz, hanem user error lesz, az is, ha nem cserélteti a billentyűzetet, ha hibás, hülyeségeket ne már...

A másik baromság, nyilván nem ellenőrzik a gyárban, Te voltál már összeszerelő üzemben én igen, éstök mindegy, hogy Dell Lenovo, Apple, king csonk bármi, azt gép ellenőrzi ott nincs olyan, hogy utána kell húzni, ha csak a nagyker nem szedte szét direkt az egészet és rakta össze újra csak hogy Te meg tudd húzni, na hagyjad már ezt is... Pláne mert a csavarokat a borítás alatt nem csak becsavarják, hanem rögzítik is kémiai módszerekkel is főleg a burkolatnál.

[link]

ez a gyárilag ~fél millás üzleti gép. valahogy nem győzött meg :(

Engem meg a kamu gyanús hozzászólás nem győzött meg, de ez az én bajom....

Szerintem Ebből a hozzászólásból a billentyűzet rövid útja ami az új thinkpadnél pont ugyanannyi.... Meg a pöcökegér elfogadható, bár az új thinkpadnél az sem jobb...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#27) pampika válasza hallador (#26) üzenetére


pampika
őstag

én is azt írtam, hogy inkább használnám az x200-at, mint a hp-t ;)

a többire köszi a kamu gyanút...
de bármilyen meglepő, a saját tapasztalataimat írtam le. én bontottam ki a gyári csomagolásból életében először a gépet. nem fikázás, tények. ezzel nem az új T modellt védem, mivel nem volt hozzá szerencsém, csak leírtam, én mit tapasztaltam a hp-vel.

senki nem ette le, nem variált rajta, teljesen gyári konfig volt, dobozból frissen kivéve.
a csavarokat egyesével húztuk meg az alján, mert úgy nyöszörgött, mint egy 80k-s acer...2-3 fordulatot mindegyik elbírt még. azóta rendben van. azokról a csavarokról van szó, amik a gép alján vannak, és a házba fogják bele a beltartalmat.

"Engem meg a kamu gyanús hozzászólás nem győzött meg, de ez az én bajom...."
egy szóval sem állítottam, hogy minden egyes gép ilyen lenne. én ezzel találkoztam, azóta is ezt használom. de ilyen tapasztalatok után magamnak, saját pénzen sosem vennék.
az, hogy számodra elképzelhetetlen egy rosszul összerakott gép/gyári hibás darab, azzal sajnos nem tudok mit kezdeni.

(#28) MaUser válasza pampika (#24) üzenetére


MaUser
addikt

Keresgess német oldalakon "használt" Thinkpad-et. Megveszik bulk-ban rengeteget, majd bontatlanul kapod tőlük. Campusprogram-ra is érdemes ránézni náluk. ;)

DaveJr: Akkor végülis egyről beszélünk. Az nekem szerelőfedél, ha három perc alatt hozzájutsz a dologhoz még ha éppen a fedél maga a teljese alj, vagy az okosan kialakított bill. :) Ami nekem nem az pl. egy consumer N5010-n HDD cseréhez eltávolítandó cuccok.

Btw, a cru-t én sem user által kivitelezett cserére gondoltam, ezt csinálja a rendszergazdi, a user csak kéri.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#29) Y72


Y72
aktív tag

Cégnél ilyen gépet kaptam, csak 17" verzióban.
Alapvetően nem rossz, a baj ott kezdődik amikor dolgozni kell rajta, de ez sem teljesen a laptop hibája, hanem a vezetőségé akik 0 hardveres ismeretekkel választanak gépet CAD rendszerhez.
Mondanom sem kell, hogy pillanatok alatt elfogy a memória és a proci is gyengus, hamar átkapcsol a hűtése sugárhajtóműbe. De filmnézésre még használható. Pozitív dolog, hogy ha tápról megy, nem tölti az akkut.
Aida64-el tesztelve az 5 éves asztali gépem 3x gyorsabb:

i7-4790K
Memória olvasás: 35909 MB/s
Memória írás: 37344 MB/s
Másolás: 34527 MB/st
CPU queen: 56255 MB/s
FPU Julia: 34779 MB/s
CPU Zlib: 380 MB/s

T570
Memória olvasás: 12236 MB/s
Memória írás: 12175 MB/s
Másolás: nincs adat
CPU queen: 19787 MB/s
FPU Julia: 12310 MB/s
CPU Zlib: 131 MB/s

[ Szerkesztve ]

(#30) MaUser válasza Y72 (#29) üzenetére


MaUser
addikt

Valami U-s proci van benne? Azok sajna ilyenek. Az én céges 460-am sem egy sebességbajnok, de cserébe 14-es méretben is pille, kicsi és hangtalan, ezért kértem. Bár ott tényleg komoly gondok vannak, aki ilyesmit rendel munkatársnak CAD-ra, részvét.:)

Pozitív dolog, hogy ha tápról megy, nem tölti az akkut. -> Ha csak irónia akart lenni, akkor a megoldás rá, hogy meg kell venni a nagyobb tápot vagy játszani kell a power scheme-ekkel. Uti táppal vagy teljes sebesség van töltés nélkül (azért valami van) vagy ugyan tölt, de akkor meg nem tud menni teljes sebességen a gép, amíg fel nem töltött teljesen. :(((

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#31) pengwin válasza Y72 (#29) üzenetére


pengwin
addikt

Pontosan milyen gép, mi van benne?
17"-es Thinkpad nem csak a P szériában van?

Üdv, pengwin

(#32) Graphics válasza pengwin (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Fujitsu-t támogatom, ott még az olcsóbb vonal is korrekt minőséget ad.

Nálunk van Lifebook, és őszintén, a legjobb ma kapható consumer gépet is ők adják.

Ennél csak jobbak a drágább modellek, ja és szerelhetőek is legalább.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) kromatika


kromatika
veterán

"A CPU hűtését végző rendszer sajnos a Thinkpad T570 gyengébb pontjai közé tartozik" na ez így nem igaz.Ma teszteltünk T570 -et I5 7300U val,és I7 7500u val,persze tudom ez energia takarékos modelek,de a hűtés kiváló.Aida full stress úgy hogy a gpu stress is be van kapcsolva,20 perc után is csak 47-49C fok.Mind ez szinte hangtalanul.Ez nagyon nagyon jó eredmény.Kicsit már uncsi hogy minden új modellnél elő jönnek a fanyalgások hogy ez már nem a régi T. Nekem is volt T500-tól felfelé sorba minden.Hp Ellite vonalon és Dell Latitude vonalon is használtam az üzletik nagy részét. vegyük már végre észre ,hogy a HP elite bokk is teljesen más a 8570p után.Nem is kicsit.És a Dell Latitude E6540 óta is gyengült a minőség.De az újabb modellek könnyebek,vékonyabbak és mutatósabbak.És a noti gyártás erre halad.Sokaknak ezek a tulajdonságok fontosabbak,mint a vastag robusztus ház.Itt van mellettem egy T 530.Rá nézek,és ahogy meg fogom,sokkal vastagabb nehezebb mint a T570.De egy elavultabb forma a vastagság miatt,és nehéz.És a T570 sem gagyi minőség,ha nem kimondottan kellemes,és minőségi ház.ÉS T550 óta igen is egyre jobbak A T szériák.Szóval...... A teszt-ben az aksi kérdés nevetséges.Már az sem jó ha király az aku idő?A külső aksi ki vehető,a belső biosban tiltható,ha valaki nagyobb teljesítményt akar.ha meg bent az aksi akkor kap egy nagyon jó aksi időt.Szerintem a felhasználók 90% nak ez a legfontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#34) Tibroo


Tibroo
aktív tag

Sziasztok kis segítség kellene van egy Lenovo Yoga 300-11IBY Laptop (ideapad) netbookom.Windows 10 Op. rendszerrel!Na most én ezt véletlenül mikor összeomlott és belassult és rengeteg ideget ettem tőle,letöröltem,
A probléma az vele,hogy egy belső samsung ssd van benne ami 32 Gb megpróbáltam visszaállítani de állandóan az e-mail kódomat kérte,amit kb,2,5 éve nem használtam így nem tudtam újratelepíteni sem!Ezért win8 telepítővel próbáltam de már nem engedi a rátelepítést!Mit tegyek? Rendeltem hozzá egy kábelt ami SATA HDD-t enged rá csatlakoztatni + egy 500Gb os Seagate Slim 7mm vastag winyót!?
Szerintetek menni fog a windows 8.1 telepítéssel?

Válaszokat előre is köszönöm! :DD

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#35) dekac


dekac
tag

A 180 fokban nyitható zsanérok kivitele szintén masszív

Vettunk belole 15db-ot. Mar a teljesen uj bontatlan gep zsanerja sem massziv. Felmeled a gepet nyitott kijelzovel (nem kell nagy lendulet) és mar hatra is csapodik a kijelzo. Mindegyik gepnel ez van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.