Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

"...a Wi-Fi és mobilinternet M.2 foglalatai mellett viszont nincs SSD-nek való, hosszú aljzat."

A WWAN foglalat azért fogad M.2-es SSD-t?
Mert ha nem, akkor ez 2017-ben nem elfogadható egy üzleti notebook-tól.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#2) Tikakukac válasza AxBattler (#1) üzenetére


Tikakukac
titán

Fogad, csak esélyesen a túlvégén nem fut sehova a legtöbb szál belőle ;] Nem újdonság, ThinkPadék vágtak már agyon az elmúlt időszakban gépeket ilyennek. De mondjuk ebben HP és Dell is menő.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#3) donjohnson


donjohnson
addikt

nem tudjátok mikor jön a T570?
mindjárt április és még nem adták ki.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#4) Ed_007


Ed_007
aktív tag

Gagyi alap felbontás TN panelen,, kétmagos procik, alapból egy memóriamodul, SSD-s háttértár félmilliónál is drágább gépen?
Nooormális Margit??? :W

(#5) k0zi


k0zi
csendes tag

Ez is olyan hulladék műanyagból fog készülni mint a mostani Thinkpad Yoga 14-em akkor ez 200e Ft-ot sem ér, nem hogy 400 meg 500e-t. Igen, tudom mindig megy a sírás hogy a Thinkpad így rossz, meg úgy rossz, de sajnos tapasztalatból mondom. Fél milliós notebooknál elvárna az ember egy minimális minőséget, a szolgáltatás minőségét meg nem is említeném itthon.

k0zi

(#6) t72killer válasza Ed_007 (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem normális... Az aktuális árakkal nem vagyok annyira képben, másfél éve újítottam a cégnél egy E7450-est, 1900EUR volt GT840M grafikával, i7-5600u procival, fHD-ips kijelzővel. Ennél a fenti thinkpad fullos verziója se tud semmivel többet, kb az USB-c csati az egyetlen újdonság. (Slusszpoénként EU nem kapja meg a dVGA verziót? szuper...)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) Tin


Tin
veterán

ez egy szar, méregdrágán.

(#8) Downsampling


Downsampling
senior tag

...ez brutál drága...dedikált VGA nélkül...ha a fele ennyi lenne, még akkor sem... (jelenleg is Lenovóm van, de ha ilyen drágán kellett volna megvennem egy lebutított gépet, akkor már almás lennék...)

(#9) robi0604 válasza donjohnson (#3) üzenetére


robi0604
őstag

Már egy ideje megvásárolható itthon is.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#10) ivana


ivana
Ármester

Az ok, hogy a p végű tp-k a régi stílusúak, ezek meg a lenovo fosok, de azért a 1366x768 TN már a T420-amnak is a leggyengébb része, egy új gépbe bűn beletenni.

(#11) robi0604 válasza AxBattler (#1) üzenetére


robi0604
őstag

Ez egy kicsit félre lett értelmezve.
Van belőle PCIe MVMe-s konfig ráadásul WWAN-al (ha kell)!

"Storage:

System has one HDD slot or one M.2 2280 slot exclusively for storage
Some: HDD / SATA 6.0Gb/s, 2.5" wide, 7mm high, Active Protection System
Some: SSD / SATA 6.0Gb/s, 2.5" wide, 7mm high (e.g. xxxGB SSD)
Some: M.2 SSD / PCIe NVMe, PCIe 3.0 x 2, 16Gb/s
Some: 128GB M.2 SSD / SATA 6.0Gb/s, in WWAN slot as 2nd Storage,
mutually exclusive with WiGig
Some: 16GB Intel Optane memory, PCIe NVMe, PCIe 3.0 x 2, 16Gb/s,
in WWAN slot as storage cache for HDD, mutually exclusive with WiGig"

(#10) ivana

Nagyon sok cégnek elegndő, bár már nekem se kellene, de nem mindenhol van nagypbb felbontásra igény.

[ Szerkesztve ]

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#12) donjohnson válasza robi0604 (#9) üzenetére


donjohnson
addikt

igazad van, benéztem.
csak legutóbb mikor kerestem, még nem volt.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#13) robi0604 válasza donjohnson (#12) üzenetére


robi0604
őstag

Nem olyan régóta vannak, kb. 3 hete érkeztek be az elsők.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#14) maross válasza ivana (#10) üzenetére


maross
veterán

Ez olyan mintha felmillas tv-t vennél hd panellel..eskuszom nem ertem miert nem koptak mar ki a francba regesreg...

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#15) AxBattler válasza robi0604 (#11) üzenetére


AxBattler
félisten

Magyarul a 2.5-ös HDD helyére lehet pakolni az M.2-es SSD-t, adapterrel...

Köszi szépen, ezzel aztán tényleg ki lennék segítve! :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#16) robi0604 válasza AxBattler (#15) üzenetére


robi0604
őstag

Több gépnél már ez eddig is így volt, csak valóban "vagy-vagy" felállással.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#17) AxBattler válasza robi0604 (#16) üzenetére


AxBattler
félisten

Attól még nem leszek boldog. :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#18) hallador válasza robi0604 (#16) üzenetére


hallador
addikt

Igen, legalábbis, akik letojják a vásárlót valóban. A Lenovo és a Dell így tesz, a HP alapban adja a két slotot, a Fujitsu pedig, ad caddy lehetőséget, el lehet dönteni, hogy cdrom, hdd, vagy accu.

-----------

Szuper, hogy vékony lett, meg az is nagyon szuper, hogy a kijelző visszakapta a kijelző fedél merevítést, de gyaníthatóan a Top RollCage nem fért bele, mondjuk ahhoz a virsli zsanérhoz felesleges is lenne...
Nem olcsó a gép, de legalább jó drága...
Maradványokban ThinkPad-et is tartalmaz...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#19) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Én most vettem egy T420-ast, i5 2540 CPU-val, 2x4GB rammal, kapott egy Kingston HyperX 120GB-os SSD-t, a dvd helyére beépítő keretbe egy 1terrás hdd-t. 1600x900-as kijelzővel. Hibátlan a gép, gyors, takarékos.
Ez a konfig így, fél év garival megállt 90ezer Ft-ban.
Jövőre talán beújítok egy 440-esre, hasonlóan jó áron :D

[ Szerkesztve ]

(#20) kovsol


kovsol
titán

A T400 és T420 -t nagy elégedettséggel használtam munkára, de a T430 óta elvesztették a szimpátiámat.
Egyébként már a régi T420 gépem is 1600x900 felbontású volt matt kijelzős volt.
A T470-be meg ilyen fost raknak alapból még mindig?

May the Force be with you!

(#21) kromatika


kromatika
veterán

Legalább már van 2 memória modul,nem úgy mint az előzőleg bemutatott ThinkPad X270 -ben.Ettől függetlenül számomra már nem nagyon tud olyat mutatni a ThinkPad ,évek óta,amit nem tudna pl a Dell latitude,vagy a HP Elitebook sŐt...Ez sem nyűgöz le.

Légy jó mind halálig.

(#22) t72killer válasza kromatika (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyedül a pöcökegeret szokták mondani - ezt meg nem használom. Építési minőség, szervizelés, stb talán még jobb is a Latitude e7000 szériához.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) hallador válasza t72killer (#22) üzenetére


hallador
addikt

Építési minőség, szervizelés, stb talán még jobb is a Latitude e7000 szériához.

Nem talán, hanem nevezzük nevén a gyereket, a ThinkPad-nál ma a nagyok közül minden jobb. Majdnem mindenben.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#24) t72killer válasza hallador (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez én mondjuk nem mondhattam ki, mert T400 óta nem volt thinkpad a kezemben:R A mostani e7450-esem anyagminőségben azzal pariban van.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) Terminus_


Terminus_
aktív tag

2005 óta csak ThinkPad-eket használok (már a 8.-at), ebből 5 éve egy elég jól konfigolt T420-ast. Azért nem váltottam még újabbra, mert valahogy azóta egyik széria sem jött be. Pedig azt hittem a 70-es sorozatból majd csak lesz valami. De most ezekre sem rezegtem rá. Már ott tartok, hogy elkezdtem más márkákat nézegetni. Mondjuk azoktól sem dobtam hátast. :D

-

(#26) Downsampling válasza hallador (#18) üzenetére


Downsampling
senior tag

Az én Lenovóm is kapott egy Caddyt, igaz, az Ebay-ről, valami lengyel gyártótól, de tejesen okés, minden jól van kábelezve, az eredeti optikai meghajtó is kapott tőlük egy kábelt (caddyhez járt), így azt most külső meghajtóként tudom használni. Nekem az fáj, hogy ha vesz az ember egy minősigéleg megépített (értem ez alatt az anyaghasználatot, kivitelezést, igényes kijelzőt), de szinte nulla tudással, alapkonfiggal, amit ha utólag telenyomok rammal, meg fél terrás SSD-vel, meg egy 2 terrás belső vinyóval, akkor is fele ennyi pénzből kijövök, mint amibe a cikk Lenovója kerül. És ugyanúgy megvolt a teljes garim. Ja, és nekem dedikált VGA-m van, igaz csak 2 GB-os (ami elég szerény a full HD-s kijelzőhöz), de akkor is...

(#27) Downsampling válasza hallador (#23) üzenetére


Downsampling
senior tag

Én a Dell supportjától 2015 karácsonyán lehidaltam. Igaz, egy monitorról volt szó, de a nem éppen olcsó, és elég nagy monitor (állítólag a kutymának köszönhetően - én akkor kb. egy hónapig nem voltam itthon) egy hatalmasat zuhant, és hát elég rendesen összetört a kijelző. Még volt rá kb.két év gari. Hívtam a boltot, tudnak-e valami okosságot. Nem tudtak, de szerintük megy az gariban. Hát nem nagyon hittem, de felhívtam őket. Két nap múlva jött egy futár, elvitte az összetört monitort, semmit sem kérdezve. Aztán karácsony után egy másik futár hozta a vadiúj moncsit. Khm, szóval az én elég durva júzer errrorom nem kis pénzébe került a Dellnek, de nem kötekedtek, szerintem, ha kérem, még a fenekem is kinyalták volna... Bezzeg a Lenovo: a legdurvább kiszereléssel rendeltünk egy masinát, eleve tervezési feladatokra, így amikor az üzlettel konfiguráltuk, lényegében mindenből a lehető legdrágább került bele. Olyan 6-7 százezer között volt a számla. Ehhez képest külön kellett vennünk az oprendszert, ami az istennek sem akart települni az SSD-re. Hívtuk a Lenovót, de ők: "mi ebben nem tudunk segíteni, miért nem olyan verziót vettünk, ami előtelepített?" Azé' vazze, mert olyan nem volt! Egy hónapos huzavona után egy helyi szerviz 5000 forintért javította, a Lenovo erre sem volt képes...

(#28) Tikakukac válasza Downsampling (#27) üzenetére


Tikakukac
titán

Delléktől én is. Mint a fél tucat MacPro-s kolléga na nekem is úgy pörögtek a monitorok, mindegyik rossz volt :B Kamu fuvarszámok, kamu-kamu hátán, ígéretek, végül egy kupac fos. 2 éve nincs Dell moncsim, azóta bajom se, kopp-kopp. És nem 10 fillér volt a 27" UltraSharp sohasem, nekem pedig csak az volt 4-5-6 évig.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29) Downsampling válasza Tikakukac (#28) üzenetére


Downsampling
senior tag

Nálam pont a Dell cselekedett nagyon elegánsan, és semmit sem kérdezve a karácsonyi időszak ellenére meglehetősen gyorsan, pedig nem lett volna kötelességük, mivel egy összetört monitor nem igazán a garanciás kategóri. A Lenovónak viszont addig voltunk "kiemelt ügyfelei", amíg el nem vertünk náluk több mint félmillát, utána két nappal már csak leráztak bennünket a hibás SSD miatt...

(#30) Tikakukac válasza Downsampling (#29) üzenetére


Tikakukac
titán

Sztorihoz nem tettem hozzá, hogy nekem "háznál" van a Dell gari :DDD Csak úgy, mellesleg. Mikor hív a görög központ és kell az indiaival angolul csacsogni, hogy miért van itt egy üres UPS-es csomagszám és hasonlók, na akkor kezdett elpukkanni az agy. Pixelcsíkos moncsit, pixelhibásokra cserélgetni majd végül felvizezett kartondobozba küldeni a csikargatott refurbot :P Mennyei, mennyei.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31) kromatika válasza hallador (#23) üzenetére


kromatika
veterán

+1 :K

Légy jó mind halálig.

(#32) hallador válasza Downsampling (#26) üzenetére


hallador
addikt

Sajnos Legújabb Lenovo-knál ez az opció már nem él, talán csak a W/P szériánál.

(#27) Downsampling

Mi is ezt tapasztaljuk, Lenovo-nak semmi köze a régi IBM support-hoz nálam a Lenovo az ASUS, és az ACER üzleti vonalába van bedrótozva. Azaz visszaesett egy szintet a tényleg Business vonalhoz képest.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#33) gecsoz


gecsoz
aktív tag

Akkor a sok panaszkodó, de "új" ThinkPad -et használó kedvéért megint leírom a saját valós tapasztalataimat.

Jelenleg T450 -et hazsnálok lassan 1,5 éve.
Előtte volt T420, T400, T41.

Semmi baj nincs a T450 -el, és szerintem a T470 -el sem lesz.

A T400-asomban volt duál VGA alaplapi+nvidia. Soha nem használtam. Miért is használnám? Ez nem játék gép, ez munkaeszköz.. játékra nem ezt veszi senki.. egy garfikus sem ezt veszi, mert neki nagyobb kijelző kell.. ezeket a gépeket olyanok veszik, akik dolgoznak vele egy irodában, esetleg programozók. Nekik nem kell külön vga.. nem fog hiányozni a piacról..

Merevséggel semmi baj. Valóban nem olyan merev mint mondjuk a T41 volt.
De egyenlőre ugyanolyan stabil. Ugyan olyan körülmények között használom, és bírja, nem sérül, nem törik.
Tudjátok ez olyan mint az autóknál.. régen sokkal erősebb acélt használtak, ránézésre sokkal masszívabbak voltak az autók, mégis a mai "puha" autók sokkal jobban vizsgáznak a törésteszteken.
Nem mindíg az a strapabíróbb, ami "keményebb". Sokszor jobb ha egy anyag hajlik, deformálódik, mintha merev lenne. Ez szimpla fizika.

Nem megy bele m2? mi a tökömnek bele? Benne van egy 256GB -os SSD és nem is hiányzik bele más. Nem filmnézésre használjuk, nem torrentezésre, ez egy munkagép! mi a tökömnek bele több terrás HDD/SSD?! Az ember dolgozik vele, használja, mikor meg dokkolón van, akkor automatán készül a mentés a szerverre.. mi az amire nem elég nektek 256 vagy 512 GB?

Gyenge az alap kijelző? Igen az. és ki veszi azzal? Senki. Erről ennyit. Nézd meg az árkülönbséget az "alap" kijelző, és a jó kijelző között. Nem éri meg alappal venni, nem is teszi senki. Valószínűleg azért hozzák ki gyengébb kijelzővel is, mert vannak olyan alkalmazási területek, ahol nem jó a nagy felbontású kijelző, mert túl apró rajta minden. Mindenki olyannal veszi, amivel akarja.. ez kb olyan téma mint a mac gépek 4K kijelzője. Gyakorlati hazsna nem igazán van.. vagány dolog pár hétig a vásárlás után, utána meg idegesítően kicsi rajta minden..

2 memóriamodul? szuper. De minek is? 8GB -os gépem van, munkára ez tökéletes. De akinek több kell, belerakott egy 16GB -osat. Egy modulban. Mi a baj ezzel?
De most örülhetnek a fanyalgók, van két modul hely.. kíváncsi leszek ki fogja használni?!
Jah, tudom. Aki majd megveszi 5 év múlva, kb. 60e Ft -ért, és akkor már tényleg kevés lesz a 8GB, és belerak mellé még egy 8GB -os modult 2000ft -ért. De egy új gépbe tök felesleges az a plusz memória foglalat... ez üzleti gép, munkára.. megvesszük olyan konfiggal, amivel szeretnénk, majd a 3 év gari lejártakor cseréljük. Nem bővítünk benne memóriá, sem SSD-t, semmit.. a többség szét sincs szedve soha.

Szervíz. Hát a sima Lenovo gépek szervíze tényleg szar. De a ThinkPad -eket eddig nem nagyon kelett szervizeltetnünk, de ha igen, akkor az teljesen zökkenőmentes volt. Valóben nincs az a hozom-viszem, mint a DELL -nél, ezt valóban behozhatnák, de szerencsére eddig egyszer volt szükségem a Lenovo szervízre a 4 ThinkPad alatt, de akkor nem jelentett nagy megterhelést bevinni, majd 2 nap múlva elhozni..

Szóval fanyalogjatok, irigykedjetek, aztán majd ha egyszer vesztek magatoknak egyet, és elkezditek használni, akkor rá fogtok jönni, hogy nincs semmi baj a T szériával továbbrasem :)

:)

(#34) Tikakukac válasza gecsoz (#33) üzenetére


Tikakukac
titán

Darabokra tudnám robbantani ezt az írást, memsávszél, anyagismeret (az a rész azért ott elég facepalmos) és kit érdekel az NV, mert azzal nem volt eddig sem baj témakörben.

De örülök, hogy született egy "irigyek csendbe legyetek" írás ismét :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35) gecsoz válasza Tikakukac (#34) üzenetére


gecsoz
aktív tag

használd, és utána írj véleményt :) ennyi.

(#36) Tikakukac válasza gecsoz (#35) üzenetére


Tikakukac
titán

Tehát ha kikérem tesztre, leírom ezt, mert ez bizony így van akárhogy pörgünk a szőnyegen, akkor jobb lesz? Apple logika, ott odáig jutottunk, hogy 3. szifonom volt, mire a végén mikor már semmi kapaszkodó nem maradt, akkor szimpla hülye lettem. Előtte ez ment. Használd. Aztán vedd meg. Aztán az rossz, másikat, az is. End of story: nem a teló rossz, hanem az ember :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#37) PrometheusX válasza gecsoz (#33) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Tényleg nem kötözködésből, de van néhány dolog amit például én máshogy látok illetve máshogy tapasztaltam...

>Nem megy bele m2? mi a tökömnek bele? Benne van egy 256GB -os SSD és nem is hiányzik bele más. Nem filmnézésre használjuk, nem torrentezésre, ez egy munkagép! mi a tökömnek bele több terrás HDD/SSD?! Az ember dolgozik vele, használja, mikor meg dokkolón van, akkor automatán készül a mentés a szerverre.. mi az amire nem elég nektek 256 vagy 512 GB?

Itt nem feltétlen M.2 portra gondolok esetemben, hanem mSATA-ra. Nálam példálul az volt a helyzet, hogy az E7440-be amit kaptam, csak 128 GB-os SSD fért bele budget miatt. Ezen a ponton például jó volt hogy volt benne egy mSATA port, mert az SSD eredetileg SATA -> mSATA átalakítóval volt berakva. Na SSD ment az mSATA helyre, és később kaptam a rendes SATA helyre egy HDD-t.
Miért? Mert vannak olyan alkalmak, hogy a munkám miatt sokszor kell rohangálnom nagy fájlokkal (10-20-30 GB / fájl akár), és nagyon szűkösen vagyok az SSD-n. Felteheted a kérdést hogy miért nem vettünk bele egy nagyobb SSD-t? A válasz szimpla: egyrészt egy 256 GB-os SSD kevés lett volna, 512 GB-ra nem lett volna budget, így jó hogy volt mSATA + SATA port a gépekben, mert viszonylag pénztárcabarát módon tudtunk venni egy HDD-t a SATA portba. Ugyanez a helyzet az M.2 porttal - jó ha van a bővíthetőség miatt. Szóval igen, vannak olyan munkakörű emberek, akik sokat rohangálnak nagy fájlokkal, ezért kell nekik a könnyebb súlyú business gép + a nagy háttértár. :)

>2 memóriamodul? szuper. De minek is? 8GB -os gépem van, munkára ez tökéletes. De akinek több kell, belerakott egy 16GB -osat. Egy modulban. Mi a baj ezzel?

Mert valakinek kifejezetten jól esik ha 32 GB áll rendelkezésre. Nekem sem szükséges 8 / 16 GB-nál több memória, viszont van olyan munkatársam akinek jól jön. Szóval ilyenkor szintén pozitívum hogy beletud rakni 16+16 GB RAM-ot, sokkal alkalmasabb lesz a munkájához illetve időtállóbb a gépe.

>Szervíz. Hát a sima Lenovo gépek szervíze tényleg szar. De a ThinkPad -eket eddig nem nagyon kelett szervizeltetnünk, de ha igen, akkor az teljesen zökkenőmentes volt. Valóben nincs az a hozom-viszem, mint a DELL -nél, ezt valóban behozhatnák, ...

Nem tudom, nálunk a Dell gépek (Latitude E5xxx, E6xxx, E7xxx széria) szervizeléséhez nem is kell a hozom-viszem módszer, hanem NBD garanciával működik: első nap bejelentjük a hibát, második nap jön ki a szervizes és cseréli a meghibásodott alkatrészeket. Sőt, azt kell hogy mondjam ugyanez a szervizes (akik nagyon jók a munkájukban btw) már vállal Lenovo gépeket is, szóval ugyanilyen NBD garanciával szervizelik őket, ami szerintem tök jó. Azelőtt persze macerás volt a szervizelés folyamata Lenovo gépeknél. Szóval nálunk jó irányba mozdult el ez az egész, úgy érzem.

>... majd a 3 év gari lejártakor cseréljük. Nem bővítünk benne memóriá, sem SSD-t, semmit.. a többség szét sincs szedve soha.

Bárcsak lehetne garanciát hosszabbítani. :O Imádom a 7440-esemet, nem cserélném le most semmire. Persze egyetértek, nálunk is az a policy, hogy 3 év lejárta után cseréljük a gépeket. Mindenesetre én már bővítettem HDD-vel, egy kis extra RAM-mal, és nagyobb méretű SSD-vel a gépemet a 3 év során. Tényleg nincs indok hogy lecseréljem, a garancián kívül.

Mindenesetre örülök ennek a gépnek, nagyon kellemes business laptopnak tűnik. Lehet hogy jövőre ilyet kérek magamnak, eléggé szimpatikus (kivéve néhány részletét, de lehet hogy addigra nem is lesz szükségem olyan dolgokra mint amire most szükségem van).

Ú és úgy látom Thunderboltos + normál dokkolásra is képes. :) Király!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.