Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23) sutszi válasza vtommy (#21) üzenetére


sutszi
veterán

Szerintem nagyon rövid távon gondolkodsz és nem összefüggéseiben látod a dolgot. Van egy alig kétéves géped. Még van rá garancia is... Nem érzed még a súlyát, hogy probléma lehet van védőháló...

De garancia után 1 héttel vagy fél évvel ha betojik a memória akkor mit fogsz csinálni? Vagy kifizeted a szerviznek az alaplapcserét vagy veszel egy másik gépet. Na ezt hívják úgy, hogy gazdasági totálkár. Míg másoknak elég ha cseréltetik / cserélik a rossz modult. Egy esetben van kivétel ha tiltható az alaplapra forrasztott memória... Akkor még tudod használni arról az egy modulról... Van most ilyen opció a biosban?
Itt jön a második probléma. Pont annyi memória volt a gépedben ami a feladatod elvégzéséhez kellett. A kieső mennyiség miatt most problémába ütközöl. Ráadásul a cserélhető modul felső határát is elérted... Na akkor megint ott vagy, hogy nem tudsz dolgozni mert lesántult a gép... Vehetsz donorgépet, vagy újat... vagy anyagi lehetőségeidhez mérten valamit... De elég ha csak nagyobb erőforrás igényű alkalmazást kell használnod hirtelen. Elérted a bővítés határát. Veszel egy új gépet? Mert mást nem nagyon tehetsz...

A processzoroknál már korábban is volt ilyen, de ott relatíve kicsi a meghibásodási arány. Azt hiszem nem kell bemutatni az Nvidia-s T61-es problémakört. Amikor minden gépe egy időzített bomba volt. Volt ami 2-3 évig bírta, volt amelyik 5-öt is megért...
Nézzük kicsit mi lesz a jövőben. A memória chipek kapacitása egyre sűrűbb lesz. Így oda jutunk, hogy eleve forrasztott memória lesz csak, és nem lesz slot. Nincs rugalmas utólagos bővítés. A vásárláskor kicsengeted már előre a későbbi bővítés árát. Ami általában mindig jó nagy összeg lesz lehúzással. Mindezt lehet indokolni a vékonyítással, csak az a gond, hogy egyelőre a fizikát próbálják megerőszakolni. Nem állnak azon a szinten a hűtési megoldások, hogy vékonyabb gépet építsenek. Már most is throttlingolnak a gépek... Érted már ez önmagában is nevetséges, hogy vettél egy processzort, és nem tudod használni mert alultervezett a hűtés...Szóval eleve hibás az érvelés, hogy a vékonyabb gépek miatt nem tesznek két foglalatot, hiszen már a mostani gépvastagság is problémás...
Akkor most gondolj arra, hogy a jövőben egy ilyen géped rohad le egy fontos munka kellős közepén.

Egyébként a gépek összetettsége fokozódik a méretek csökkentésével. Nem lesz egyszerűbb a konstrukció. Ezt nem tudom miből vetted.

Abszolút nem értem ezt az érvelést a régi gépek ellen. Vegyek egy gépet ahhoz ami egyszerű érzékszervek és gondolkodás útján is megállapítható?! Mész az autópályán és jön egy kanyar. Ki tudod találni mi lesz ha nem fordítod a kormányt? Na, ugye...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.