Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szp1


szp1
addikt

A 14"-os tetszene...nekem pont elég a Brazos2.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#2) erdoke


erdoke
titán

Bizonyára konzervatív vagyok, de számomra az üzleti még mindig azt jelenti, hogy dokkolható. Ez egy gyászhuszár kinézetű, belépő szintű consumer notebook (netbook?).

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#3) Tikakukac


Tikakukac
titán

110k-ba ha kijön akkor a Fuji A532 lesz az elvi ellenfele. Kíváncsian várjuk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#4) stifi válasza erdoke (#2) üzenetére


stifi
senior tag

részemről attól még lehet valami üzleti hogy nem dokkolható, de abban egyetértünk hogy ez a gép elég távol áll tőle.
hogy kire szeretné a gyártó rásózni, az más kérdés. nyilván robbantani akarnak a vállalati szegmensben is ahol csak az ár számít. ez még mindig egy jobb eszköz mint az 1000 éves asztali tákolt konfigok...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#5) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Elbír ez egy MKV-val :F

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#6) lujó55


lujó55
őstag

piros csikló (vagy mi a neve a bill középén a track pointernek) hiányzik?

(#7) Abu85 válasza pusszycat (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Amikor megjelent az E-350-es, akkor a H.264-es, 40 Mbps-os, Full HD-s Killa sample hiba nélkül tekert rajta. Ezek alapján nagy gond nem lehet.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) solfilo válasza pusszycat (#5) üzenetére


solfilo
veterán

Igen. :)

mod: hopsz, Abu beelőzött! :B

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#9) Tikakukac válasza pusszycat (#5) üzenetére


Tikakukac
titán

Tesóm 1,5 éves 1ghz-es 2 magos Brazosa is reggelire eszik mkv-t. Kicsit olvass utána a dolgoknak, pont a grafikus rész volt a hatalmas előrelépés az AMD-től az Atommal szemben.

lujó55: Pöcökegér nélkül adják az alsóbb modelleket. Ennek a rétegnek szerintem úgy sem jönne be.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

OK. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#11) Bogyó bá' válasza Tikakukac (#9) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Azért érdekes filozófia: az "üzleti" gépen nincs, a "lenézett netbookon" (e125, e325) meg van.... ...mondjuk én nem szeretem használni, maradok a bluetooth-egérnél... :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#12) Normi™


Normi™
őstag

Jónak tűnik ennyiért. :K

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#13) banhammer


banhammer
veterán

A dokkoló kimaradt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#14) Tikakukac válasza Bogyó bá' (#11) üzenetére


Tikakukac
titán

A Lenovo már csinált rendes üzleti gépet. Aztán butított üzleti gépet. Most meg még egyet. Én sem értem, hogy most akkor kinek melyiket szánják pontosan. Minősége ha üti a szintet, és mernének rá adni 3 év garit (nem fognak) akkor megérheti. Egyébként nem látom, hogy ki venne ilyet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15) Abu85 válasza Tikakukac (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Valószínű, hogy keresik azt a terméket, amivel robbantani lehet. Ha azt nézzük, hogy a mai vállalatok mennyire érzékenyek a költségekre, akkor egy próbát mindenképpen megér a hírben szereplő gép. Maximum az lesz a sorsa, ami a többinek, lesz rá egy átlagos kereslet és ennyi. Igazából a vesztenivaló minimális, de nyerni már sokat lehet.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16) Raucher válasza Abu85 (#15) üzenetére


Raucher
tag

Na ja.
De ez a üzleti kategória fogalom eróziójához vezet. Ezt már eljátszották egyszer a gamer szóval. Ami gyakorlatilag eladhatatlan, az eddig a gamer jelzőt kapta, hogy vegyék. Most az üzleti jelzőt ragasztják rá.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#17) Ringman


Ringman
nagyúr

ez meglepően sovány :( még úgy is, hogy ez nem a thinkpad szériát "erősíti"

remélem a gigabit lan is lemaradt.

ha meg "üzleti", akkor mit keres ott a hdmi a displayport helyén? :)

(#18) AxBattler


AxBattler
félisten

Én inkább az Ivy-s, vagy Pentium B970-es B470-re leszek kíváncsi!
Egyébként aki látott már ilyet az előző generácóból, az leírná a véleményét a B-szériáról? A zsanérja jobb, mint mondjuk a G470/570-nek?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#19) Tikakukac válasza Abu85 (#15) üzenetére


Tikakukac
titán

De minek még egy ilyen üzleties korcs? Thinkpad Edge pont erre való. Ezért kérdeztem, hogy igazándiból ezt akkor mi helyett/mellett akarják tolni.

Vesztenivaló meg szerintem van. Elég sok Edge van/volt egyetemen, és totál le volt akadva 1-2 ember, hogy erre reszel minden ThinkPad fan? És meg kellett nekik mutatni egy T61-et vagy mondjuk az x200s-em. Na utána már normalizálódtak a dolgok. Csak így alakulnak ki az urban legendek, amiből így is van épp elég...

szerk.: Igen, van benne valami. Csak rossz ezt látni. Az okosok ezt biztosan kiszámolták, meg lefedték a piacot stb. csak szépen lassan belefolynak a buta ötletek a felsőbb részbe is, az meg semmi jót nem csinál. Mindegy, majd kiderül. Ha a kisebb Lifebookot beéri, akkor legalább lesz 1 plusz gép amit lehet ajánlani az alsóbb szegmense püfölgetni.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20) Abu85 válasza Tikakukac (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Főleg a reklám miatt. Az, hogy már létezik hasonló gép, nem kelti fel a média figyelmét, mert jó eséllyel már tesztelték is. Egy bejelentést a média megír, és ezzel jóval több figyelmet kap, mint a régi termékek. Na meg azért is, mert a platform módosult, amire úgyis új gép kell. Ha felújítják a régit, az kevésbé előnyös a reklám szempontjából.

A hírnévből élni nehéz, mert aki korábban vett xy gépet és elégedett volt, az úgyis ugyanattól a gyártótól veszi a következő xy gépet. Ezek a felhasználók viszont már állandó vásárlók, ám a cégeknek új vásárló kell.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

110-ért szerintem jó Brazosos társai is ilyen árban vannak, ás akkor már inkább lenovo-t veszek.. :)

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#22) Blindmouse válasza Abu85 (#20) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Miért, ha vettél egy Thinkpadet, az nem jó örökké? :K

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#23) Prof


Prof
addikt

Ejnye hol vannak a Trinity-s új Lenovok már :(((
Mindenhol ez az AMD brazos aztán i5-i7 ivy gépek. Ezek közti nagy árrést bekéne tömni már.

[ Szerkesztve ]

(#24) stifi válasza Tikakukac (#19) üzenetére


stifi
senior tag

110ért senki nem ad "ülzeti" gépet. a Lenovo azt mondja ő igen. de vajon megeszi a vevőkör?
ha nem, akkor majd eladják konzumer piacon (ott sok a hasonló gép), tényleg nincs vesztenivalójuk.

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#25) glutamin válasza erdoke (#2) üzenetére


glutamin
őstag

Nekem is. Ha munkára kell, akkor alap a külső bill, egér és egy monitor is. Ha meg noti, akkor azt bizony az ember hozza viszi, úgyhogy nem lenne jó alkalmanként 4-5 kábelt ki-be dugdosni.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#26) Tikakukac válasza stifi (#24) üzenetére


Tikakukac
titán

Persze, egy A531-es sem az az üzleti. De korrekt a műanyag, a zsanér, a billentyűzet és jár hozzá 3 év gari. Kisebb helyekre ezt már mondanám belépő üzleti gépnek.
Más kérdés, hogy erre mit lép a Lenovo. Mert ha már csak ugyanezt hozzák, de kevesebb garival, akkor már nincsenek pozícióban.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#28) Prof válasza #32839680 (#27) üzenetére


Prof
addikt

Szerintem meg ULV Trinity-vel ütött volna, na persze matt kijelző és 14" az alap :)

[ Szerkesztve ]

(#29) yknarf


yknarf
tag

gart nem olvastam, hogy mennyi, de ha 2 év megvan, akkor jó vételnek tűnik

http://steamcommunity.com/id/yknarf

(#30) VaniliásRönk válasza Abu85 (#15) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nyerni egy olyan géppel lehetne sokat, ami kiszolgálja az igényeket. 15"-os asztallapokkal rogyásig vannak az üzletek, normális méretű és árú gép meg nincs, mert azok mind horror árú üzleti gépek vagy luxuskategóriás rétegtermékek. Ez is csak újabb elvetélt próbálkozás, ugyanazt a szemetet próbálják eladni, mint az összes többi.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#31) Prof válasza VaniliásRönk (#30) üzenetére


Prof
addikt

+1 Pont így látom én is, megnyugodtam nem vagyok egyedül :)
Kicsit olyan érzésem van mintha még mindig vasfüggöny mögött lennénk.

Ha adnának olcsón 13-14 colos gépeket matt képernyővel, rendes low voltage procival (nem netbook proci- i5 ivy vagy trinity) abból lehetne k**va sokat eladni. Nem venné senki a 15 colos tükörtepsit.

[ Szerkesztve ]

(#32) VaniliásRönk válasza Prof (#31) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Én azt se bánnám, ha netbook platform lenne benne, csak legyen használható méretű. A netbook kategória is direkt úgy lett kitalálva, hogy véletlenül se legyen alternatívája a subnotiknak.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#33) Prof válasza VaniliásRönk (#32) üzenetére


Prof
addikt

Azért vannak 12 colos netbookok mind lenovo-tól, mind az asustól.

(#34) AxBattler válasza VaniliásRönk (#32) üzenetére


AxBattler
félisten

Lenovo E325?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#35) VaniliásRönk válasza Prof (#33) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Elméletileg, gyakorlatilag maximum a gyártótól tudod megrendelni itt is. De pl. testreszabni már itt sem lehet őket, az csak a bunkó amcsiknak jár.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#36) blueMerle


blueMerle
veterán

Ilyet vettem asszonypajtimnak netezni, filmeket nézni, erre tökéletes, de hogy üzleti? Muhahahahahahaha ez még viccnek is brutálisan erős. Ez egy tucat-consumer cucc, semmi más. Bár, előnyére legyen mondva hogy piszok olcsó volt és ahhoz képest jobban össze van rakva mint az árban hasonszőrű Acer, PB és MSI társai :K

(#37) Bohus


Bohus
aktív tag

Ilyet vettem anyósnak netezni, de már bánom. Abszolút konzumer cucc, bosszantó részletekkel. A jobb oldali USB portba komoly erőfeszítést igényel betuszkolni egy pendrive-ot, kivenni még nehezebb volt, többet a pendrive épsége érdekében nem kockáztatok. (talán fixen ReadyBoost-nak szánták?!). Fn gomb funkciók nem működtek, ezt bios frissítéssel szándékoztam orvosolni, azóta el sem indul az o.s., se CD/DVD boot, halál...

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#38) Bohus válasza Bohus (#37) üzenetére


Bohus
aktív tag

Három hetes (karácsonyi időszakot is magába ölelő) utazás után hazaért a noti a Lenovo lengyelországi szervízéből. A javítási lapon 2 rublika van be-x-elve, az egyik, hogy már sérülésekkel vették át a gépet (ez nem igaz), egy másik pedig az alaplapcsere mellett. A noti egyébként még mindig karcmentes, kivéve azt az öt db alsó fedlapot rögzítő M2x3-as csavart, aminek a philips fejeit a szakszervízes kollégák szarrá darálták.
Jó hír, hogy a gép újra boot-képes, azaz használható. Félig megszűntek az Fn key problémák, lehet hangot állítani, fényerősséget ezzel szemben nem, a WiFi vegyes: ki-be kapcsolható, de a visszajelző LED minderre nem utal. A legújabb felfedezésünk, hogy a WiFI térerő igen gyenge, hatótáv kb. fele a lakásban más laptopokhoz képest. Ez a Lenovo már nem az a Lenovo amit jó pár évvel ezelőtt megismertem, senkinek sem tudom ajánlani. A cég vezetése is érzi ezt, a minap reppent fel a hír, hogy a jövőben két felé válik a cég. Sok sikert nekik, én vásárlóként nem fogom támogatni őket.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#39) Bohus válasza Bohus (#38) üzenetére


Bohus
aktív tag

UPDATE: Ubuntu-ról Win7-re váltással megszűntek a gyenge WiFi és funkcióbillentyű problémák. Fn billentyűkhöz driver telepítés után OSD is tökéletes.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#40) FatMonster


FatMonster
tag

Sziasztok,
teljesen elégedett vagyok a laptoppal, egyetlen dolgot kivéve, az pedig a HDD. Rettentő lassú, hihetetlen mennyit kell rá várni. A proci néha-néha megmoccan, de nincs mit csinálnia, mert nem kap hozzá anyagot. Abban kérnék segítséget, hogy milyen SSD-t vegyek bele. Mivel még nem volt dolgom SSD-vel semmilyen formában, ezért fogalmam sincs, milyet kéne bele vennem. SATA csatoló pipa, de azon felül tanácstalan vagyok. Csak arra van használva a lapos, amire elég az ereje (netezés, filmezés, indie játékok). Beépítő keret kell-e hozzá és minek a helyére szereljem, HDD vagy ODD? Melyik esetben milyen keret kell? Adnak ilyet az SSD-vel együtt avagy külön beszerzendő tételt képez?

[ Szerkesztve ]

A hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#41) jimmy74


jimmy74
őstag

: Beer2:

WoT:jimmbo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.