Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) NathanCullen


NathanCullen
senior tag

Elfért volna még pár kép a telefonról. Köszi a cikket.

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#2) dave666


dave666
aktív tag

Köszi a bemutatást :R
Kíváncsi vagyok A65-re is :)

Dave666

(#3) Geller72


Geller72
veterán

Ugye nem adtál ezért te 180-at? Nyugtass meg..:DDD.

(#4) hackeeeee válasza Geller72 (#3) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jogos a kérdés! :D

Véleményem szubjektív...

(#5) korion


korion
senior tag

ahoz képest,h Lenovo elég gyenge...(hardverügyileg)
ahogy a A65 is gyenge
Gigabyte féle telcsiket utánozza!
de köszi a tesztet! :R
most már tudom,h van Lenovo telefon is...

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#6) kofy válasza Geller72 (#3) üzenetére


kofy
tag

De igen... 2011. szeptemberében... Akkoriban jó ajánlat volt. Ma már nagyon nem.

(#7) kofy válasza NathanCullen (#1) üzenetére


kofy
tag

Igen, valóban ez egy hiányosság. Sajnos már több képet nem tudok róla csinálni, mivel - ahogy írtam - már eladtam. De a következő kütyüről (ami szintén kínai és szintén különleges) több kép lesz! Stay tuned!!!

(#8) kofy válasza dave666 (#2) üzenetére


kofy
tag

Az A65-ről sajnos nem lesz teszt, de más telefonról még elképzelhető :))

(#9) XtremLor


XtremLor
őstag

40e nem tudom adtam volna e erte, az eleg sok, es a telefon eleg gyenge hozza.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#10) tomio


tomio
tag

Nem ismerem úgy általában sem a dual SIM-megoldásokat. De mi a helyzet az android + dual SIM-mel? Elolvasva az írást ez igazán hiányzik belőle. Csak annyi, hogy ez és ez van; az újabbakban meg ezt és ezt már javították...
De mi a helyzet úgy bővebben? Azonos v különböző gmail esetén hogy funkcionál? Mindkét számhoz külön-külön fiók? Egyet is beállíthatok? :B

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#11) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Érdekes :) Simán kéne.

Mutogatni való hater díszpinty

(#12) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A Lenovo kár hogy egy ilyen silány telefonhoz adta a nevét... Csak magát járatja le...
Ez tény csak a low-end vonal kiszolgálására elegendő, és csak a jól követett kínai sémát követi... MTK processzor, dual-sim megfejelve a droiddal, bumm

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) kofy válasza XtremLor (#9) üzenetére


kofy
tag

Minden viszonyítás kérdése. Ha elfog a "birtoklási vágy", hogy nekem MOST ilyen kütyü kell (márpedig sokunknál sokszor megesik ez), akkor az ár is relativizálódik. Akkoriban (hangsúlyozom 2011 őszéről van szó) droidos dualsim telefon csak a Gigabyte volt "hivatalos" forgalmazásban itthon, rosszabb specifikációval 60-70 ezer forintért. Ahhoz képest jó vétel volt. Ma már ez valóban low-end telefon, de az utód ára is csak 120$, ami barátibb. És mi kapható Magyarországon? A Gigabyte mellett a Galaxy Y Duos, rosszabb felbontással 40 ezerért. Az Alcatel 918D-t is csak egy-két helyen kapni...

(#14) kofy válasza tomio (#10) üzenetére


kofy
tag

Nem akartam túl terjengős lenni, ezért néhány dolgot kihagytam.
A telefon úgy működik mint egy normál droidos telefon, azzal a különbséggel, hogy két számról indulhat (jöhet be) hívás. A google fiók számának a dulasimhez nincs köze, nekem is csak egy google fiókom van, azzal "simán" elment.
A két telefonszámom közül csak az egyikhez tartozik mobilnet, így értelemszerűen azt tettem be a SIM1-be (3G miatt), a másik maradt "normál" telefon. A menüben beállítottam, hogy a SIM1 legyen a netkapcsolatért felelős.
Amit még szerettem benne: az autóban korábban probléma volt, melyik telefonomat párosítsam a kihangosítóval (egyszerre egyet lehet), ez a dualsimes telefonnal már nem jelentett nehézséget, mivel bármelyik kártyáról jött a hívás, kihangosította...

(#15) kofy válasza Graphics (#12) üzenetére


kofy
tag

Azért nem volt olyan rossz az. Apósomnak Galaxy Minijét minden szempontból überelte.

(#16) hackeeeee válasza kofy (#15) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Miben is?

Az a +50MHz kétlem, hogy olyan egetverő nagy különbséget eredményezne alaphelyzetben. A Mini is már manapság a 2.3.5, 2.3.6-os rommal szépen teszi a dolgát.

Na meg, ez volt akkor 180k, a Mini meg volt max ~50-60k körül új árban, sőt, feltöltőkártyásként ~40k körül indult.. Tehát ha ezt nézzük, nem nagyon jó viszonyítási alap.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#17) pmikloska válasza hackeeeee (#16) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Hahó, nem 180 000 Ft volt, hanem 180 dollár, ha jól olvastam! Az még 40e Ft sem volt akkoriban, ha jól emlékszem, akkor tavaly nyáron még csak 180 Ft volt a dollár, azaz a cuccnak inkább harmincezer felé tartott az ára. Igenis megérte, a processzora akkor modernnek számított, sőt, ma is jobb(?), mint az MSM7227, amit olyan előszeretettel használnak még mindig.

(#18) hackeeeee válasza pmikloska (#17) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, akkor aztat benéztem. :D Csak a 180at olvastam. :DDD

Öhm, >=800MHz-n már elég jó az a proci is abban a kategóriában, ahová szánják... persze van olyana gyártó, aki olyan helyre próbálja "beszűrni" ahová nem kéne...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19) hcl válasza pmikloska (#17) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Másrészt 30 ropiért akkor is jó, ha nem egy nagy durranás a proci.

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) Graphics válasza hackeeeee (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De gondolom a főzött ROM-mal nem 650-es alapórajelen ketyeg a masina.

a cikk írójának: CPU sebesség állítására van lehetőség? milyen ROM került rá, mit lehet róla tudni?

De jobb lenne tényleg az új procival látni, mit is tud a masina.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) hackeeeee válasza Graphics (#20) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hehe, jogos az észrevétel.

Véleményem szubjektív...

(#22) kofy válasza hackeeeee (#18) üzenetére


kofy
tag

180 dollár volt, akkoriban olyan 35-36 ezer forint (nem emlékszem pontosan az árfolyamra). 180kHUF-ot nem adok telefonért. Semmilyenért.

(#23) hackeeeee válasza kofy (#22) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mint írtam is, félreértettem a "180-at"... :)

Véleményem szubjektív...

(#24) kofy válasza Graphics (#20) üzenetére


kofy
tag

Nem vagyok nagy tweak-elő, de úgy emlékszem, hogy az oroszok (ahonnan a főzött ROM származott) nem húzták meg az órajelet (és én sem próbáltam). A lényeg (nekik) az orosz nyelv és a Google szolgáltatások hozzáadása volt, valamint a felesleges kínai programok eltávolítása, valamint néhány egyéb optimalizáció. Ezzel jelentősen gyorsult a telefon.

(#25) Graphics válasza kofy (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De nincs extra beállítás a menüben, mint mondjuk a Cyanogenmod-os ROM-ok esetében?
de elvileg ha root-olt, akkor egy CPU órajel állító programmal kicsit lehetne húzni, a sebességre is hatással lenne picit, szerintem ha a 7227-es procik elszaladgálnak a Blade-ben stabilan 710-en, akkor ennek a procinak is tudnia kéne egy kis növelést.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) ArchElf


ArchElf
addikt

Kollégámnál volt egy másik fajta kínai piacos HTC (gyártmányú) dual-sim cucc. Kinézetre és használhatóságra jó teló volt, de ott is komoly kihívás a net prioritása bejövő hívással szemben - teljesen "véletlenszerűen" nem engedi a be a bejövő hívást az éppen folyó szinkronizáció miatt. Emiatt vált meg kolléga a telefontól viszonylag hamar.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#27) Graphics válasza ArchElf (#26) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Típusa? :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) kofy válasza Graphics (#25) üzenetére


kofy
tag

Menüben nem volt beállítási lehetőség. De mivel rootolt volt, ezért biztos lehetett volna húzni megfelelő programokkal....

(#29) randras


randras
veterán

Érdekelt volna a rootolás, customolás menete, folyamata, illetve úgy kompletten érdekelt volna kicsit részletesebben a cucc.

Magyar nyelvre morelocale2! ;]

(#30) pmikloska válasza kofy (#7) üzenetére


pmikloska
aktív tag

De a következő kütyüről (ami szintén kínai és szintén különleges) több kép lesz!

Elárulod, hogy melyik lesz az? :))

(#31) kofy válasza ArchElf (#26) üzenetére


kofy
tag

Ha a telefon legnagyobb hátrányát kellett volna említenem, én is ezt mondtam volna. Az újabbaknál állítólag ezt már kiküszöbölték.

(#32) kofy válasza randras (#29) üzenetére


kofy
tag

Rootolás, ROM-ok:

[link]

Az első hozzászólásnál a "Vsze o proshivkah" menüpont alatt vannak a ROM-ok és a leírások. (google translate ajánlott, ha nem tudsz oroszul). A "how to flash" alatt videós segítség a rootoláshoz (én is így csináltam).

(#33) kofy válasza pmikloska (#30) üzenetére


kofy
tag

A pontos típusa legyen titok (hét végére várhatóan készen leszek a cikkel, remélem jövő héten meg tud jelenni). Annyi infót azért elárulok, hogy egy kínai tabletről van szó, aminek van egy különleges tulajdonsága. Ezzel világelsőnek tekinthető...

(#34) JanFe


JanFe
aktív tag

Koszi a bemutatot :)

"There is nothing permanent except change"

(#35) randras válasza kofy (#32) üzenetére


randras
veterán

Köszi. ;] Miért te tudsz? Gondoltam, hogy valami hasonlóan populáris oldalról jöhetett, mert XDA-n nincs semmi. Anélkül én nem mertem volna belevágni, akármilyen nyelven is tudnék. :(

[ Szerkesztve ]

(#36) ernestino válasza kofy (#6) üzenetére


ernestino
csendes tag

Szerintem már akkor sem volt ez jó ajánlat! Az SII akkoriban 110e körül mozogott!

ernestino.mgsfld@gmail.com / PRIVÁTÜZENETRE ILLIK VÁLASZT ÍRNI!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.