Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hito


hito
nagyúr

Nem lehet, hogy az erősödéshez a desktop módok elterjedése is hozzájárul? Csak magamból indulok ki. Amíg egy felfújt telefonnal volt számomra egyenértékű a tablet, ugyanazzal a felhasználói felülettel, mint az adott gyártó készüléke, hányni tudtam volna a tabletektől.

De amióta kapott a Samsung Dex személyében egy tök jól használható, csinos felületet, megint elkezdett érdekelni a dolog. A Huawei is megcsinálta a saját desktop felületét az Emui desktoppal, az is teljesen rendben van pofára. A desktop módok óta használhatóságban sokat fejlődtek a tabletek számomra. Lehet, hogy ezt más is észrevette? :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2) atike


atike
nagyúr

......lefelé....? :U

:P

(#3) Noukoum válasza hito (#1) üzenetére


Noukoum
veterán

Szerintem nem:) Csak az Apple kidobott 2 új tablagépet, amik nem is tragikusak. Erre lépett a Huawei, és a Samsung is.
Nameg még mindig toronymagasan ipadbol kell több, amire nincs ilyen asztali dolog.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#4) hito válasza Noukoum (#3) üzenetére


hito
nagyúr

Nincs, mert annak alapból gusztusos(abb) a felülete. De arra is ráférne a kozmetika.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5) joey04 válasza hito (#4) üzenetére


joey04
titán

Igen, jön is a külön OS neki, elindultak ebbe az irányba.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6) Noukoum válasza hito (#4) üzenetére


Noukoum
veterán

Meg akkor kivenne olcsó imacet?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#7) hito válasza joey04 (#5) üzenetére


hito
nagyúr

Jó dolgok történnek mostanában a tech világban. Mintha egyre többen mozdulnának ki a komfortzónájukból :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8) joey04 válasza hito (#7) üzenetére


joey04
titán

Becsüllek, hogy ilyen optimista vagy! :D

Szerintem rohadt unalmas évek óta a piac. Semmi értékelhető újdonság. Már mobilos szemszögből.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) hito válasza joey04 (#8) üzenetére


hito
nagyúr

Igen, azt a kivételes időszakot élem, amikor elégedett vagyok ezen a téren :D Pont olyan újítások vannak és jönnek, amik nekem jók.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#10) sid87


sid87
senior tag

Amióta megvettem az ipad pro 10.5-öt, hozzá billentyűzetes tokot és a tollat, kb be sem kapcsoltam az asztali / noti gépem. Elképesztően jó.

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#11) *Mukeey* válasza sid87 (#10) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Én így vagyok, mióta okostelóm van. Csak célirányosan, adott programok miatt kapcsolom be a gépem.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#12) Zeki


Zeki
nagyúr

A telók nőnek, erősödnek, egyre jobb a kamerájuk. A tabletek meg csak drágák.
Most gyorsan ránéztem a hardverapró 10-25 ezres tabletjeire, van amit anno olcsóbban vettem újonnan, mint amennyiért ma adja kéz alól 3-4 évesen. Ott fog rárohadni, mert gyenge már.

(#13) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Jó lenne ha a kisebb gyártók is több tabletet ontanának a közönségnek, mert pl a mai napig nincs ellenfele számomra a Cube Iplay 10-nek (kemény 25 000 Ft volt anno), mint olcsó netezős, filmnézős tabletnek. Kéne már egy hasonló utód, frissebb androiddal. Valahogy nem igazán törik magukat a kínai feltörekvő gyártók.

(#14) troviko


troviko
senior tag

Ekkora fellendülésre számítani szerintem esztelenség. Én már azt is kétlem, hogy az iSheep-ek tolonganának majd az új ipadért, de azért valamekkora növekedésre lehet számítani. Ugyanakkor ez közel sem lesz 19%-os, az fix. A többi szereplő pedig - szerintem - rohadtul nem fog nőni semmit, még annak is örülhetnek, ha nem csökkennek tovább az eladások.

Az emberek kezdenek rájönni, hogy a tabletek nem képesek alternatívái lenni a notebookoknak. Valahogy úgy érzem a gyártók sem akarják ezt, és az Apple-t leszámítva látványosan tesznek az egész kategóriára, semmit nem fejlesztenek, az Apple meg fejleszt, cserébe ők szoftveresen ölik meg a tableteket, nehogy kanibalizálni kezdjék a macbookokat.
Szóval igazából a tablet még mindig ott tart, ahol a megjelenésük napján, egy nagy, színes képregényolvasó, semmi másra nem alkalmas kompromisszumok nélkül. (Még az ipadre rámondom, hogy el lehet rajta rajzolgatni, jegyzetelgetni, de ennyi). Erre pedig felesleges egy drága tablet, erre egy olcsó is megteszi, amit 5 évente lecserél az ember egy másik olcsóra.

Nem értem amúgy, hogy miért csodálkoznak a gyártók, hogy nem pörög a biznisz, ha nem teszik az eszközöket használhatóvá. Cserébe jó drágák.

https://www.oldtech.hu/

(#15) *Mukeey* válasza troviko (#14) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Azért az új ipad os eléggé jol sikerült, ez is közre fog játszani kicsit...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#16) Hank18 válasza troviko (#14) üzenetére


Hank18
csendes tag

A tablettek nem alternativai a notebooknak, sokkal jobbak annal!!! Csak nem ott ahol Te elsz/dolgozol (nem sertesnek szanom). Kulfoldon dolgozom mar jo ideje, veszik is a cegek szazaval az ipadeket. Pikkpakk rafejlesztenek olyan ceges belsos appot amit csak akarnak. Millio felhasznalasi terulete van raktaraktol gyarakon at repterekig. Konnyu, kicsi, van kameraja igy azonnal csatolok barmilyen kepek, leolvasok barcode-ot, sot felismeri a termeket a fenykep alapjan, beolvasok vele beszallo kartyat stb... Szinte vegtelen a felhasznalasi terulete. Persze mondhatod, hogy a telefon is tudja ezt, de probalj meg rajta irni egy 2 oldalas riportot.

Hank18

(#17) gusthy


gusthy
veterán

Tabletpiac egy szó.

(#18) gusthy válasza Hank18 (#16) üzenetére


gusthy
veterán

Azért azt nehezen tudnám elképzelni, hogy egy irodában miért sz.pnának tabletekkel.
Azt meg elárulom neked, hogy terepi munkához itt se asztali munkaállomást hordanak talicskával.
A vasúti kalauz meg hótziher hogy nem tabletet visz, legalább is én még nem láttam olyat, pedig jártam külföldön is.
(Meg villany is van Magyarországon.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.