Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Nincs is régi gépen, de év végére elavult lesz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Lehet,hogy én is kiszállok a mokuskerékből,meguntam az állando gépujitgatást.
Persze ez engem nem érint,nem szeretnék 8 magos rendszert.
Rosszul emlékszek,hogy régebben ha kijött az uj tokozás akkor már a nem lehetett kapni a kettővel régebbit?
Kiváncsi vagyok lesz-e még 775 tokozás amikor ez bejön....

(#3) Bj Brooklyn


Bj Brooklyn
aktív tag

Remélem erre fog épülni az EVGA Classified SR-3; ha lesz egyáltalán :DDD !

Azért elnézegetnék egy olyan Hybrid rendszert is, ahol a "nagyteljesítményű" alaplapra egy agyonintegrál Atom procis, vagy valamilyen hasonló "kisfogyasztású" cucc is van, ami között "dinamikusan" vált a rendszer a terheléstől függően. Ilyen 2in1 alaplapot mint a DFI Hybrid P45-ION-T2A2 , csak mostani "modern" kiszerelésben :DDD !

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#4) Enclave


Enclave
aktív tag

Valaki esetleg nem talált a neten ezekből a fotókból nem cenzúrázott változatot, ahol jól látszik minden?

(kíváncsi lennék pár dologra a lapon: pl. jól látom,h. a DIMM modulok száma 2x2 azaz a cpu foglalat jobb és bal oldalán vannak? A források eddig quad-channel-t írtak, akkor nem 2x4 DIMM foglalatnak kellene lennie a lapon? Vajon mennyi sata port lesz rajta ami az alaplapi chipset-hez tartozik és nem külső gyártó chipjéhez csatlakozik ? Mekkora hűtő fog a chipsetre kerülni? stb...Tudom, ez még nagy eséllyel csak mintapéldány, nem végleges lap... )

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#5) .mf


.mf
veterán

LGA2011? Tehát mostantól évente fogják cserélni? ;]

Monstrum. Alig férnek el tőle a normál ATX lapon.
Kicsit életlen a kép, de ti is úgy látjátok, hogy a proci két oldalán lesz két-két memóriafoglalat?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) Tomcat


Tomcat
őstag

Ha jól értelmezem akkor ez az LGA2011 az LGA1366 leváltására jött létre. Bár már olvastam korábban hogy új foglalat lesz a leggyorsabb Intel CPU-k számára, ezzel újból az lett a véleményem ami korábban is, azaz az Intel előre eldönteti a kedves vásárlóval hogy melyik aktuális foglalatba teszi a pénzét, mert átmenet az nincs közöttük.
Értem én hogy ez a csúcskategória méregdrága komponensekkel amiket ismételten egytől-egyig be kell szereznie annak aki ilyet akar, de ez nem túl vevő és pénztárcabarát így. :)

Enclave #4: Biztos 4*1 csatorna lesz amihez 4 foglalat lesz a kiosztás (2*2db), mert rájöttek hogy 8db egyforma minőségi RAM modult még a legjobban eleresztett vásárlók sem engedhetnek meg maguknak. De az is lehet hogy normál ATX méretben el sem férne az alaplapon 8db RAM foglalat úgy hogy a többi integrált cuccnak is maradjon elég hely. :)

[ Szerkesztve ]

Tomcat

(#7) .mf válasza Bj Brooklyn (#3) üzenetére


.mf
veterán

Tudtommal azon a lapon a két konfiguráció egymástól teljesen független volt, és nem volt semmilyen dinamikus váltás a terhelés függvényében.

Leslieke: papíron már az én konfigomat is lehet elavultnak nevezni, viszont számomra nem az a lényeg, hogy jött-e valami csili-vili újdonság, hanem hogy engem, és a feladatokat, amire használom, még kiszolgálja-e.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nagyszerű, remélem utána pár hónappal már jön is a 1155 utódja is.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#9) BobChemistry


BobChemistry
őstag

Akkor most az LGA2011-es foglalat lesz a csúcskategória, az LGA1155 pedig a középmezőny?
A maradék 3-at szép lassan kifuttatják?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#10) Bj Brooklyn válasza .mf (#7) üzenetére


Bj Brooklyn
aktív tag

Tudom, ezért is írtam, hogy ilyen dinamikusan váltó rendszer kellene!!!

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#11) [CS]Blade2 válasza Enclave (#4) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Szerintem lehetne 8 DIMM-el is szerelni a lapokat, kérdés, hogy van-e értelme. A P67-es lap is kezel 32GB memóriát, így nem nehéz kitalálni, hogy ennek sem fog gondot okozni.

(#12) leslieke válasza .mf (#7) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem se az lényeg, hogy csili-vili legyen. Meg tisztában is vagyok, hogy az IT gyorsan fejlődik. Csak egy megjegyzés volt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13) Воланд válasza .mf (#5) üzenetére


Воланд
titán

Igen, én is úgy látom.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14) Abu85 válasza Bj Brooklyn (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Olyat nem tudsz csinálni egy operációs rendszerrel. Esetleg virtualizációval, de az is nagyon kérdéses.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) Angel1981


Angel1981
veterán

Erre már tényleg csak egy szűk réteg lesz vevő. (Persze ettől még van létjogosultsága.)
1. Az otthoni felhasználási területek 90%-ra feleslegesen erős
2. Valszeg tényleg nagyon drága lesz, még drágább mint az 1366-os rendszer

(#16) misx


misx
senior tag

Na most aki lecserélte a jó öreg négymagos LGA775-ös rendszerét ilyen kórájhetes csodákra most jól megszívja. :D Ezért mondtam én mindig, hogyha megfelel a gép az igényeknek, vagyis aktuell minden játékot faszán visz natív felbontásban - mint nálam - akkor mi a büdös francért cseréljem a fél gépet????? Igen büszke vagyok rá hogy az "ócska" 2,5 éve vásárolt 3870-em a mai napig mindent visz röhögve, szerintem még FullHD-ban is megbírkózna egy-két cuccal. Most perpillanat 1 évnél újabb játék nincs is fenn a gépemen. Jelenleg van 4magom, húzható CPU-val, 4GB RAM, bőven elég. Az alaplap be lesz betonozva jövő év végéig nálam az tuti, esetleg kártya megy bele, ha kell, a sok pénz meg marad jobb dolgokra. :B
Tudom tetű Intel meg minden, de az alaptörvény az a mai napig él: akármi szart sóznak rád, nem kötelező megvenni. Nekem sincs érintőképernyős telóm és nem is lesz. ;]

(#17) Cane


Cane
őstag

Ez meg minek?! Már az lga1366-nál is rengeteg "RSVD" (reserved) pin maradt. :F

Slot átalakítót a népnek! :D

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#18) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Szégyellem magam, de bavallom őszintén most hallottam először az LGA2011 foglalatról. Szépen lassan ott leszünk már a DIY kategóriában is, hogy egyáltalán nem lesz értelme komponensenként fejleszteni hanem mindig az egész platformot cserélni kell. Persze akinek van most egy Core I5/I7 rendszere annak nem nagyon látok okot a tűzoltás-szerű azonnali cserére.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#19) adamssss


adamssss
veterán

Még a mai 4-6 magos procik sincsenek kihasználva... minek új? - Bár a kérdésre tudjuk a választ :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20) Robb202 válasza M@trixfan (#18) üzenetére


Robb202
tag

Szerintem biztosan nagyon jó lesz és nagyon gyors is. Főleg aki 3d tervező és grafikai programokkal szórakozik.

Értelemszerűen ez nem annak van aki esténként végig tól egy Indie játékot vagy aztán megnézi a leveleket és utána be is fejezte.
Ez Hardcore usereknek van :)

Minden másra ott az LGA1155 illetve a mobil kütyük. Ez annak éri meg aki írtó jó gépet akar és nem akar kompromisszumokat mint egy táblánál vagy nettopnál, hogy ez akad az akad etc... hanem több alkalmazás nyitva van mégis röccenés mentesen tud ablakok szoftverek között váltogatni akár 3 monitoron is egyszerre. Természetesen egy ilyen konfigon az ember munka mellet szívesen játszik is és ezt is mind kompromisszum mentesen.

Annó 2008 decemberében a Core i7 920-as procival alaplappal és 6gb ramal kijött, úgy 210-230 ezerből. Szerintem nem lesz ez sem jóval drágább.

Azért nézzük meg, hogy mennyibe kerül egy Iphone4 vagy egy Ipad vagy egyéb táblagépek amik inkább játékszerek mint komoly munka illetve játék eszközök. Mégis csomóan meg veszik. Egy ilyen gép szinte mindenre használható.

Tehát röviden annyit, hogy mindenkinek van választása mire költi a pénzét. Felesleges azt mondani, hogy drága meg minek ez.

[ Szerkesztve ]

(#21) LackoMester


LackoMester
addikt

Ez már vicc amit az Intel csinál. :DD
Pedig én a LGA 1366 alapú gépem leváltását még egy- másfél évig nemtervezem.

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#22) Paul119 válasza LackoMester (#21) üzenetére


Paul119
addikt

én is igy vagyok ezzel :DDD i7920 as proci még biztos jó darabig bőven elég lesz :P

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#23) golya87


golya87
őstag

Az AMD tervezi a szerver cuccainak az otthonokba hozását? (G32, quad channel, mcm)

(#24) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Az MSI mérnökei nagyon megdizájnolták a foglalatot.

:DDD

(#25) Nippon válasza LackoMester (#21) üzenetére


Nippon
őstag

Ez nem vicc, ez Tick-Tock... :)

[ Szerkesztve ]

(#26) lorenzen válasza LackoMester (#21) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Az LGA 775 mennyivel volt jobb?
Hiába nem változott a foglalat, a régi alaplapokban nem működtek az újabb processzorok.

De más oldalról közelítve, a gyakori foglalat váltás csak a mókuskerekezőket érinti. Az átlag vásárló megvesz egy gépet és használja. Nem akarja folyamatosan upgrade-elni. (Ha mégis gépet újíttat azt könnyebben megérti, hogy az processzor más foglalatú, mint azt, hogy a foglalat stimmel, de mégse lehet.)

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#27) Abu85 válasza golya87 (#23) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem, de a Bulldozer egy szerverarchitektúra. Az lesz lehozva egy kevésbé költséges foglalatba.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Ez nevetséges. Magyarul lesarkítva az intel magasról tesz az asztali piacra, éppen hogy csak annyit csinál, hogy tojik valamit az asztali piacra, ami marha drága, és kb 0.5%-nak fog kelleni, ahelyett hogy normálisan csinálnának valamit az asztali piacra is, mert az 1155 szerintem nem lesz olyan szinten mint amit az AMD csinál. Egyre unszimpatikusabb ez a cég számomra. :W

[ Szerkesztve ]

PS4

(#29) Nippon válasza mrhitoshi (#28) üzenetére


Nippon
őstag

El vagy tévedve... :)

(#30) Vicoo válasza misx (#16) üzenetére


Vicoo
senior tag

Oh, megnyugodtam hogy nem olyan gyenge a 3870-em , és a proci fogy el ezek szerint a játékok alatt. Na nem baj, gépcsere lesz hamarosan:)

(#31) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Intelék robognak.
Néhány emberkének: attól, hogy kijön egy új foglalat, neked még nem muszáj cserélned, nem kényszerít rá pisztollyal a zintel.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#32) kenwood3


kenwood3
őstag

Az Intel a bélt is kihúzná az emberekből ha tudná :((( ! Én mindig is Intel fan voltam :K de amit mostanában csinálnak , azért 1általán nem vagyok oda :N !

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#33) Angel1981 válasza mrhitoshi (#28) üzenetére


Angel1981
veterán

Bocsi, de szerintem nem jól látod.
Az 1155 is kielégíti az asztali PC-s igények 95%-át - persze lehet, hogy az AMD megoldása még jobb lesz.
Arról van szó, hogy már annyira nem hangsúlyos az asztali szegmens, mint 2-4-6 évvel ezelőtt, és jobban el akarják különíteni az asztali csúcskategóriát a középkategóriától.

(#34) M@trixfan válasza Robb202 (#20) üzenetére


M@trixfan
addikt

Majdnem teljesen egyet értek csak érdekes volt szembesülni azzal, hogy otthoni fronton sincs már nagyon értelme komponenseket cserélgetni a GPU-n kívül.

A "majdnem" az a vége miatt van. Teljesen fölösleges keverni a kategóriákat. Ha tabletről prezentálok üzletet szerezve akkor mondjam azt, hogy ezek a nagy desktop gépek csak játszani jók és komoly munkavégzésre teljesen alkalmatlan? Mindent az alkalmazás helyén kell kezelni.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#35) LackoMester válasza lorenzen (#26) üzenetére


LackoMester
addikt

Na azért s. 1366-nál biztosan jobb volt, és s.1156-ról nem is beszélve.

Nippon rájöttem. :DDD

Paul 119 simán elég lesz, még 1-2 évig. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#36) DEJVID


DEJVID
őstag

Ilyenem lösz.

(#37) adyz.


adyz.
aktív tag

Nesze neked, LGA2011...Én meg le vagyok maradva a Socket 754-nél...

De k*rva gyorsan fejlődnek ezek a cuccok. :D

(#38) Abu85 válasza Angel1981 (#33) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát, ha nem is akarják jobban elkülöníteni, konkrétan asztali piacra tervezett fejlesztés már nem lesz. Mindkét cégnél úgy lesz megoldva, hogy a mobil platformnak lesz megemelve a teljesítménye és itt veszi át a fonalat a szerverbe fejlesztett megoldás valamelyik árszinten. Az Intel tervei szerint ez a szint 400-500 dollár lehet, míg az AMD-nél 250-300 dollár.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#40) Boxi88 válasza Cane (#17) üzenetére


Boxi88
őstag

Hogy aki megvette a 1366-os foglalattal szerelt gépet, az se érezze felsőrendűnek a gépét egy percig sem...

Már lassan tényleg évente adnak ki új foglalatot... nem éri meg mindig a legújabbat venni! :(

(#41) Paul119 válasza LackoMester (#35) üzenetére


Paul119
addikt

2.6 celeronnal is elvoltam vagy 4 évig :DDD feltekertem 3600ig aztán ámen :C

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#42) Zso2 válasza Abu85 (#38) üzenetére


Zso2
őstag

ez a lehet szó igen bizonytalan :) . Az mondjuk tuti, hogy az 500 dodós Intel biztos erősebb lesz a 300 dolláros AMd-nél(mert mindig is gyorsabb volt) szóval felesleges itt dobálózni az árakkal. Aki a legjobbat akarja az a legtöbbet fogja fizetni, ennyi.

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#43) Zso2 válasza Boxi88 (#40) üzenetére


Zso2
őstag

Ez nem számít semmit()hacsak nem akarja a farkát valaki avval állítgatni,hogy neki van a legújabb) :) , nagyon is jók 1366 és 1156 -osak is és nem kevés kakaó lesz bennük,mikor megjelennek a 2011-esek. Gondolj bele egy csúcs 775-ős még bőven megállja a helyét most is. Mi a probléma nem értem?
Én nem bánnám,ha megjelennének 10Gigás cpu-k akár :) , akinek kellene az megvenné és kész.
Melyik hard jatékos nem cserél itt a Ph-n alaplapot 1-2 évente (nem mondok keveset, van aki 3-4 havonta cserél szerintem) Én pl 1 éve vettem kb alapot, de már gondolkodtam a cseréjén...

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#44) mrhitoshi válasza Nippon (#29) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Az lehet, de attól még nekem nem fog szimpatikusabb lenni az Intel. ;] :DDD

(#33) Angel1981: erre csak annyi a véleményem, hogy sajnos... :K

PS4

(#45) Abu85 válasza Zso2 (#42) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nyilván az ellen majd lesz 500 doláros AMD is. Itt a váltásról van szó, ahol a mobilra tervezett rendszer összeér a szervere tervezettel. Az árakat úgyis belövik a gyártók.

Hát most a legjobb nem mindig lesz a legjobb. Például ha játékról van szó, akkor egy OpenCL 1.1-et támogató IGP-s proci átvállalhatja a fizika számítását, és akkor a megfelelő IGP nélküli procik el vannak kenve. Ilyen helyzetek elő fognák állni 2011-ben.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#46) schwartz


schwartz
addikt

Abu, lassan minden hirben benne lesz ez az agymosas a desktop piac hanyatlasarol? Rendszerszintu ingracio, nagy cucc... az eszaki hidba integralt gagyi VGA atkerul a prociba. Eddig sem erdekeltek az ilyen megoldasok, ezutan sem fognak. Mi lesz majd ha eltunik a fix funkcios futoszalag s atveszi a helyet a szoftver render meg a ray tracing? Vagy az az ido igy mar sosem jon el? :) Vagy olyan uber teljesitmenyu lesz a prociba integralt grafikus reszegyseg?

If he dies, he dies.

(#47) Abu85 válasza schwartz (#46) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A desktop piac nem hanyatlik csak az igények alakulnak át. A gyártók ezeket az igényeket próbálják kielégíteni. Sandy Bridge, Fusion, sőt az NV is bejelentette az elmúlt héten, hogy platformot fejlesztenek az ARM magra épülő Denver processzorral. Megnő a kisméretű PC-kre az igény, természetesen a nagyméretűek hátrányára. Ezért fejlesztenek a gyártók ilyen irányba.
Megmarad a hagyományos megoldás is, csak a tömeg nem ilyet szeretne, tehát nem lehet elvárni, hogy a gyártók az igényekkel szembe menjenek.
Az még odébb van, de a szoftver render alapfeltétele a komolyabb integráció. A mostaninál még komolyabb kell.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#49) Zso2 válasza Abu85 (#45) üzenetére


Zso2
őstag

2011 kevés lesz még hozzá ,hogy elkenjen egy erős cpu - vga kombót az igp-s egybeolvasztás.. Nem hiszem hogy valaha is jobb lesz erőben egy különálló vga-nal ahol gyakorlatilag nincs fizikai határ... vagy qva nagy procik lesznek előbb utóbb, akkor meg ugyanott vagyunk ahonnan elindúltunk :)

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#50) Abu85 válasza Zso2 (#49) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Elég ha az IGP átveszi a fizikát. Így a VGA-nak már nem kell azzal foglalkoznia.

A CPU-VGA-nál az a probléma, amiről az NV beszélt. A köztük lévő busz annyira lassú, hogy a jövőben a hatékony feladatmegosztás lehetetlen lesz. Ők is ezért csinálják a Denver CPU-t, mert az integráció az egyetlen hosszútávú megoldás.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.