Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

"Az lap nyomtatott áramköre a manapság már szinte ritkaságnak számító, hagyományos zöld színezést kapta." ez jó.
Ha jó áron jön akkor besztbúj. miért vannak rajta régi fajta kondik? :U

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) nbg válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


nbg
senior tag

Igen, a zold szin miatt mar ra is mondanam, hogy retro... :)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#3) 14adam válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


14adam
addikt

mert jóval olcsóbb mint a szilárd elektrolitos

(#4) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Fura a lap elrendezése. Az IDE portot azért még hiányolom.
Viszont kinézetre olyan régi ACORP "fílingje" van. Számomra nem bizalomkeltő.
Ha durván akarok fogalmazni, akkor a mai trendet figyelembe véve ez ez nagyon ronda lap!

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#5) Dr. Romano válasza Picturemaker (#4) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Lehet hogy ronda, de ez pont nem az az alkatrész, amit sűrűn lát az ember használat közben.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#6) huszar90


huszar90
aktív tag

"akár 6 magos processzort is fogad"

:DDD valszeg azok ilyen lapba raknák xD
amúgy elég rondácska és egyáltalán nem bizalom gerjesztő

(#7) Pubszon


Pubszon
veterán

Nekem volt ECS lapom 2 is és nagyon meg voltam velük elégedve az árukhoz képest. :K

PH-s fiuk, légyszí figyeljetek oda a helyesírása és a fogalmazásra, azért ez még is csak egy cikk és nem egy hsz. :B
-...két PCI kapott helyet kapott....
-...sorakozik rajt, így...
Tegnap is javítani kellett az egyik cikk címét, és szerintem ez se normális vagy pedig én nem értem. :D
-A zajban a zajban, nem hallom a csöndet!

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#8) Sicilian


Sicilian
addikt

Ez de szegényesen néz ki !!

nothing is true everything is permitted..

(#9) FRENK1988 válasza 14adam (#3) üzenetére


FRENK1988
veterán

Azért annyira nem dobná meg az alaplap árát:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10) #19617792 válasza FRENK1988 (#9) üzenetére


#19617792
törölt tag

Lehet, de volt/van olyan eset, hogy a szilárd elkós kondis lap miatt cicergett a táp és egy másik, nem elkós kondis lappal meg nem. Nem dobná meg az árát, de különösebb előnye nincsen, ha nem a proci, RAM tápellátásra van használva, mert akkor nincs kitéve nagy terhelésnek, magas hőmérsékletnek.

(#11) Eddie141


Eddie141
senior tag

Maga a lap igen átlagos, de ezzel a színnel nem túl bizalomgerjesztő számomra :) Bennem már kialakult egy olyan sztereotípia, hogy a zöld színű lapok nem jók :D

(#12) #65675776 válasza 14adam (#3) üzenetére


#65675776
törölt tag

Illetve a legtöbb paraméterében jobb is...

Az NB-en az a borda nagyon nem bizalomgerjesztő. Bár ha ez is csak annyira melegedik mint a 690G...

Egész letisztult design egyébként. Csak a PS/2-k rondítanak ebbe bele.

(#13) #19617792 válasza #65675776 (#12) üzenetére


#19617792
törölt tag

Szerintem nem baj az, ha van rajta PS/2, pl nekem is még csak PS/2 billentyűzetem van. Jó pár embernek lehet még PS/2 klavija. :)

Tényleg elég letisztult kinézetű és végre nem tucatnyi fázissal szórták tele, hanem "csak" 3+1-gyel. 5 SATA-t látom, de az eSATA-t nem, hol van rajta? SB850 már alapból kezeli a SATA3-at? Ha jól látom, akkor ez sem 8+8-as CrossFire-t tud, hanem 16+4 módút.

[ Szerkesztve ]

(#14) #65675776 válasza #19617792 (#13) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak tudod ez olyan, hogy amíg ott van a lapon a csatlakozó, addig nem is fog kiszorulni. Pedig ideje lenne már elfelejteni minden SuperIO eszköz lapra integrálását. Csak emiatt fenntartani az LPC buszt a lapokon feleslegesen bonyolítja az egészet.

Az eSATA-t én sem látom rajta...

A lapon viszont elfért volna még 2-3 ventilátorcsatlakozó. Érdekes egyébként, hogy a SYS_FAN láthatóan lehetne akár négytűs is, mégis csak háromtűs csatlakozót kapott.

[ Szerkesztve ]

(#15) FRENK1988 válasza #19617792 (#10) üzenetére


FRENK1988
veterán

Ez igaz. Nincs forró helyen így nem is okoz semmi fennakadást

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#16) #19617792 válasza #65675776 (#14) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ebben igazad lehet. :K

Most tűnt fel nekem is, hogy lehetne PWM-es a SYS_FAN is.

(#17) McCoy20


McCoy20
tag

retró kinézet:)

nekem is volt már ECS-lapom, és teljesen meg voltam vele elégedve, amire kitalálták arra teljesen megfelelt...

(ismerősömnek még ma is egy K7S5A üzemel gond nélkül, kb 8éve :DDD )

(#18) eziskamu válasza #65675776 (#14) üzenetére


eziskamu
addikt

De nem az LPC buszon van a BIOS chip is? Vagy mintha régebben ott lett volna.
Vagy már van egy újabb interfész hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#19) #65675776 válasza eziskamu (#18) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az egy dolog, hogy a BIOS is azon lógna. Az viszont ott van a SB közvetlen közelében, szóval nagyon nem bonyolítja a PCB-t. Viszont amikor ezt a buszt keresztül kell húznod a lapon annak a túlsó sarkába, na az már neccesebb.

Mondjuk nem tudom miért nem lehet magát a flash memóriát egy az egyben beleintegrálni a SB-be...

(#20) eziskamu válasza #65675776 (#19) üzenetére


eziskamu
addikt

Az de szép lenne, ha kimulna a flash, kuka a lapnak ;] Tudom nem eszik olyan forrón, Dualbios, meg a többiek :) , bár az inkább Vér István és az áramszünet ellen van, nem hardverhiba miatt, és már a BIOS chippet se cserélné ki csak aki elveteműlt.
Akkor legyen a soros port tüskesora is a déli hídnál, majd kivezetjük szalagkábelen mint régen. Nekem még jól jön a soros port :)
Az USB-s átalakítókat meg nem tudom mennyire tudják pótolni a soros portot, legalább Windows alatt. (DOS alatt gondolom már semennyire, de akkor ne ilyen gépet használjak)

[ Szerkesztve ]

(#21) #65675776 válasza eziskamu (#20) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miért is halna meg a flash? Egy mp3 lejátszó esetén messze többet vannak írva, mégsem halnak el rendszeresen.

Nem USB-s átalakítót kell használni, hanem portkártyát. Az működik DOS alatt is.

(#22) eziskamu válasza #65675776 (#21) üzenetére


eziskamu
addikt

Ami elromolhat :) ... Cégnél ma mult ki egy fél éves XD kártya.
Ja láttam már képen olyan portkártyát PCI Expressben is :)

[ Szerkesztve ]

(#23) SLacus


SLacus
csendes tag

eléggé szellősnek tűnik... Másik alaplappal összehasonlítva még puritánnak is néz ki (mondjuk egy GIGA 785GT-vel összevetve), talán az ára is ezzel összhangban lesz és nem éri el a magyarországi bruttó 20 ezret. Szerintem többet kár lenne érte adni...

(#24) #65675776 válasza eziskamu (#22) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ennyi erővel magának a procinak vagy a SB-nek is ezernyi apró, külön cserélhető chipből kellene állnia...

(#25) eziskamu válasza #65675776 (#24) üzenetére


eziskamu
addikt

Hej! A régi szép idők! ;]

[ Szerkesztve ]

(#26) Killer01


Killer01
őstag

Óóó, ezer éve nem találkoztam zöld színű nyákkal :DDD
Bezzeg az én időmben..... :D :D

(#27) szuper-t


szuper-t
senior tag

Kicsit gagyin néz ki de örömmel látom h elektrolit kondik vannak rajta és nem azok a fos szilárdak :W
:)

(#28) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

elég puritán...

Aurea mediocritas

(#29) #40731136


#40731136
törölt tag

Elég "érdekes" színösszeállítás, az biztos. :D

[ Szerkesztve ]

(#30) Chaser


Chaser
titán

Ritka randa...zöld pcb színes slotokkal :N Tudom nem ez egy lap legfontosabb tulajdonsága, de nekem ez is számít...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) Puma K


Puma K
veterán

Jó rég volt ECS lapom. Talán 2004-ben. A doboza meg van még abba tartok mindenféle kelléket (csavarok, szorítók, ventik, stb...), AMD Athlon XP 2200+ volt benne. Szerettem azt a gépet. Volt viszont egy furcsaság... valamiért downclock-olta magát :F Nem tudom, hogy de egyszer egy indításnál 1.8Ghz helyett csak 1.6Ghz-cen ment a proci :U Hiába mentettem el BIOS-ban, mindig vissza esett az órajel indításnál...

Amúgy azt hittem, hogy megszűnt már rég az ECS.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#32) Probber válasza Puma K (#31) üzenetére


Probber
őstag

Egyik ismerősömnél is volt ilyen régi ECS & AMD kombináció, ami neki is ugyanezt csinálta. :K
Viszont nekem is volt anno egy ECS P4VXASD2+ alaplapom egy 1.7GHz-s procival, ami mind a mai napig jó szolgálatot tesz egyik ismerősöm húgánál. :)

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#34) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jó kis "retro" lap :) Nekem tetszik ez a zöld szín! A többi gyártó újra felfedezhetné :)
Én is azt hittem, hogy az ECS már nem gyárt alaplapokat, meg úgy általában semmit. Örülök, hogy felbukkantak a színen.

[ Szerkesztve ]

(#35) audi100td válasza ^Clown (#34) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nekem is tetszik :K , jobban bejönnek az ilyen egyszerű "puritán" lapok. :)

Mondjuk azért 4+1 fázis nem ártott volna, meg a FET-ekre egy borda.

Egyébként nem tűntek el a piacról, csak itthon nem igen lehet beszerezni, a 700-as chipkészletekre is kiadtak jó pár lapot: [link]

[ Szerkesztve ]

(#36) D.Orion


D.Orion
veterán

Elég költséghatékony lap lesz. Ha jó áron adják, akkor lesz piaca.

(#37) Tockos25


Tockos25
tag

Nekem egyáltalán nem jön be! Nagyon fura a színösszeállítás! Hiányzik az IDE - nem hagynám ki a slot-in-es Pioneer DVD-m.

AMD, ATI - the BEST

(#38) Ste válasza #65675776 (#12) üzenetére


Ste
addikt

Nekem eléggé aggasztó volt a 690G északi hídjának melegedése, így nem nevezném hűvős fejűnek integrált vga használata mellett. Közvetlen légárammal vált csak kézzel tapizhatóvá.

Nem cska puritán a kinézet, hanem szokatlan az elrendezés is. Most került hozzám egy régi S939-es via csipszetes Abit lap, nah az néz ki nagyon hasonlóan. Arrébb helyezett északi híd, oldalra tolt proci foglalat, stb.
A dfi csinált még hasonlót a szintén S939-es Ultra-D személyében

(#39) #65675776 válasza #32839680 (#33) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kiszáradnak a szilárdelektrolitosak is, de jóval lassabban. Viszont ez az egyetlen előnyük van. Minden egyéb paraméterben rosszabbak, mint a hagyományos nedveselektrolitosak. Utóbbiak élettartamával sincs baj, ha nem túlzottan alacsony hőmérséklet tűrésűt alkalmaznak.

audi100td: A VRM mellett ott vannak a borda rögzítőfuratai.

Ste: A passzív hűtés is csak akkor hatékony ha kellő légáramlatot kap a borda valahonnan.

(#40) House M.D


House M.D
tag

óh yeah van usb 3.0 :)

"A zenészek nem mennek nyugdíjba, egyszerűen abbahagyják, ha már nincs bennük több zene." /Louis Amstrong/

(#41) Chaser válasza Ste (#38) üzenetére


Chaser
titán

Az még tán 80nm-es volt nem? Az a "dolga", hogy melegedjen, a g31 meg 90nm-es, melegszik az is. Ha egy kicsit belegondolunk a gyári hűtők kialakítása nem véletlenül olyan amilyen, szellőztetik az NB-t, ramokat, feteket is. 1ébként a 740/760/780g-k is melegszenek, azok meg már úgy tudom 55nm-esek.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#42) krystman


krystman
őstag

Nekem most is ECS lapom van, és teljesen meg vagyok elégedve. Szinte minden van rajta, és olcsó lap volt. Csak nekem 780G-és van.

(#43) #19617792 válasza audi100td (#35) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ahogy látom, ezen a lapon van hely a fet bordának, rögzítési lyukak ott vannak, lehet levették a bordát.

(#44) audi100td válasza #19617792 (#43) üzenetére


audi100td
nagyúr

Olcsóbb lapoknál gyakran kialakítanak furatokat de végül nem kerül rá borda. Persze, lehet, hogy a fotó csak a prototípusról készült, vagy levették a bordát...

(#45) Komplikato válasza eziskamu (#18) üzenetére


Komplikato
veterán

"De nem az LPC buszon van a BIOS chip is? "
Aprópó, 6 éve hallgatom, hogy a Bios-nak vége mint a botnak, mert itt az EFI. Mi az oka, hogy azóta is alig van EFI-s alaplap? Néztem egyszer a CoreBoot leírását és hát az a Bios dolog állatira lassítja a gép indulását, az XT időszakban még nem volt gáz, de most? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#46) Komplikato


Komplikato
veterán

Puritán? Randa Zöld? Nincs borda? ;]
Mivel adják el a Black Editiont, ha az alapmodell "mindent tud"? :DDD

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#47) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

USB 3.0-t nehéz lett volna már rábiggyeszteni...

⭐ Stella

(#48) Komplikato válasza Komplikato (#46) üzenetére


Komplikato
veterán

Tessék ilyen egy ECS lap, ami fullos: ECS A890GXM AU "From A to A+" - video ;]
Természetesen Black Series.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#49) hito


hito
nagyúr

Én szeressem az ECSÉT :C

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#50) audi100td válasza Komplikato (#48) üzenetére


audi100td
nagyúr

A videó enyhén szólva LOL :D , de a lapot elfogadnám. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.