Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szmörlock007


szmörlock007
aktív tag

Abu! Én eddig minden oldalról azt az információt hallom, olvasom, hogy a Sapphire Rapids az 10nm-es termék lesz, te viszont említetted már többször is a 7nm-t. Ez az infó honnan van, valami speckó belső csatorna? :DDD
Mert hivatalosan az első 7nm-es termék a szerver gpu lesz 2021 végén, a Sapphire Rapids pedig előtte jön. Illetve az Exascale-es hpc 19 konferencián is a Gpu-nál kiemelték, hogy a vadiúj 7nm-es fejlesztést használja, míg a Sapphire Rapids-ra nem mondtak semmi ilyet amiből megint nem a 7nm-t következtetném.

[ Szerkesztve ]

(#2) Abu85 válasza szmörlock007 (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem tudni pontosan. Több dia van, és szerepelt már 7, illetve 10 nm-esként is. Ezért nem írtam most oda, hogy min készül.

Egyébként annyira ez nem lényeges kérdés. 10 nm-en is lehet jó. Valószínűleg a Milan ellen elég erős lesz, a kérdés, hogy a Genoát üti-e.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Évek óta az első értelmes lépésük. :R

Kiszállnak az Uhedt után ebből is hiszen meg se tudják közelíteni a konkurenciát.
Inkább az erre fordított pénzt öljék valami értelmes fejlesztésbe, pl ne fingreszeljenek....

Mikor bejelentették készítik, rengetegen megmondtuk ez egy halva született csecsemő, viszont meglepő hogy belátta az intel is. :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#4) szmörlock007 válasza Abu85 (#2) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Rendben, köszi!
Hát épp a Genoa miatt (ami már 5nm ugye), én az Amd beérésére a 22-es Granite Rapids-t várom, az már 7nm lesz Intelnél. Meg ugye a Sapphire Rapids az Willow Cove uarch-ra fog épülni, a Granite meg már a Golden Cove-ra, amire megint nagyobb IPC növekedést mondtak.

[ Szerkesztve ]

(#5) Abu85 válasza szmörlock007 (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Lehet, hogy az kell hozzá. Egyelőre zavaros a dolog sajnos. Meg az a baj, hogy ezek túl messze vannak. Nem tudni mi lesz bennük. A Milan esetében is van egy érdekes pletyi, majd lehozom nemsoká, csak kérdezek még valamit.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) Duck663 válasza Abu85 (#5) üzenetére


Duck663
őstag

Mint Columbo, "csak még valami"... :D

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#7) arn


arn
félisten

ideje lenne vmi radikalisan ujat csinalni, mert komoly foldbeallas lesz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8) Duck663 válasza arn (#7) üzenetére


Duck663
őstag

Az AMD-nek is évek kellettek hozzá. Az Intelnél meg volt egy stratégia azt követték aztán jött a kapkodás. A radikális változtatáshoz előbb fel kell ismeri annak szükségességét, aztán jön az érdemi munka, ami évek, és nem tudod addig a konkurencia hova jut, plusz, hogy a piac hogyan változik. Szóval mire itt valami komoly valami lesz az Inteltől, még a mai naphoz képest is évek. Bár már mutattak ezt-azt, pl: foveros, Xe GPU, de még nem igazán látni, hogy mire mennek majd ezekkel.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#9) Cifu válasza arn (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az Ice Lake-SP már radikális, hiszen vele jön az első generációs 3D FOVEROS, a PCI-Express 4.0-ás csati és a 8 csatornás memóriavezérlő, illetve a Barlow Pass kódnevű, második generációs optane DIMM.

A baj vele az, hogy késik. Tavaly nyáron még úgy volt, hogy 2020 Q2-ben érkezik, ezt tavaly év végére Q3-ra módosították. Szóval a Whitley-re várni kell Q3-ig úgy, hogy közben már jön az AMD Milan (Zen3), és a tavalyi diák szerint az is Q3-ban fog érkezni.

Egyébként én azt hittem, hogy az Ice Lake-SP-t fogják elkaszákni, mivel a Copper Lake-SP megjelenését nem tolták el, és az Ice Lake-SP megjelenése elég közel van a Sapphire Rapids-SP-hez, szóval azt a pár hónapot, fél évet inkább kihúzzák a Copper Lake-SP-vel, és a Sapphire Rapids-SP-re koncetrálnak inkább. Erre a Copper Lake-SP-t kaszálták el... Ami csak azért érdekes, mert az Ice Lake-SP csúcsa is 270W körüli lesz...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) jedis válasza arn (#7) üzenetére


jedis
senior tag

Bealudtak, mint a Nokia . Azért remélem ők nem fognak úgy járni, mint a "néhai" mobilos félisten. :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#11) kenwood


kenwood
veterán

". A változással az Intel rövidebb távon lemondott az AMD üldözéséről a szerverpiacon. "

Ez kb. olyan, mintha azt irnad, hogy A Samsung es a Huwei lemondott az Elephone uldozeserol az androidos mobilok piacan .
Feladtak a remenytelennek tuno harcot gigantikus ellenfeluk ellen. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#12) Cassi


Cassi
senior tag

Mindig ezek a mortalkombatos címadások :U "Lelőtte a Xeont az Intel", "Kivégezte a flash üzletágát az Intel". Jövő héten várható: "Megfojtotta a Celeront az Intel."

(#13) Watchdog válasza Cassi (#12) üzenetére


Watchdog
aktív tag

Inkább kiherélte... :DDD

(#14) nyisziati válasza arn (#7) üzenetére


nyisziati
veterán

Én is ettől tartok. Valamiért nagyobb cégek mostanában durván bealszanak. A piac meg büntet, lásd Nokia meg WinMobile.

(#15) Carlos Padre válasza kenwood (#11) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Az a múlt. Itt a jelenről és a jövőről van szó. Fentebb írták a Nokiás hasonlatot. Értsd.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#16) opr válasza nyisziati (#14) üzenetére


opr
veterán

Kizart, az AMD 10 evet elt tul ugy, hogy bevetele gyakorlatilag csak a radeonokbol meg a konzolpiacbol volt, az intelnek meg tavaly rekordbevetele volt. Piacot fog vesziteni az intel, igen, de meg mostantol szamitva evekig (~4-5) kene balfaszkodnia ahhoz is, hogy 50-50% korul legyen a piaci reszesedes. Nem lesz itt gond, helyette remelhetoleg lesz meg a mostaninal is kemenyebb verseny, aztan johet az uj aranykor par evig. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#17) tom_tol válasza Carlos Padre (#15) üzenetére


tom_tol
addikt

Mindig a Nokia a példa csak nem értem miért? Samsung, Huwei komoly hátterű cégek.

(#18) arty válasza opr (#16) üzenetére


arty
veterán

még ezt is kétlem... :(

sok brand, sok géptipusát még 1-2+ évig nem lehet amd-vel rendelni - mire lehetne, valszeg magára talál az intel egyébként is
biztonsági gondok -> HT off -> mégtöbb intelest kell vennünk
nincs elég sok mag -> mégtöbb (inteles) gépet kell vennünk
:(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#19) Stan648 válasza arty (#18) üzenetére


Stan648
tag

A sok biztonsági ficsőr, a modern gyártástchnológia, a remek fogyasztás és még fene tudja mennyi minden extra jár már az Intel procikhoz amit az elmúlt 3 évben találtak fel. Nem is csodálkozom, hogy az Intel nem tud belőle eleget gyártani, a piacnak több kéne a 101+1 ficsőrős procikból. ;]

7600X + A620 + 32GB DDR5 + RX 6700 XT

(#20) hardzsi2 válasza Duck663 (#8) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Az Intelnél meg volt egy stratégia azt követték aztán jött a kapkodás.

A helyes sorrend: volt egy működő stratégia amit követtek, aztán jött Krzanich, aztán jött a kapkodás ;]

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#21) Darmol


Darmol
senior tag

Az Intel piaci kapitalizációja jelenleg 4,5x nagyobb mint az AMD-é, és sok lábon áll, bebetonozott szállításai vannak és a piaci erőfölénye nyilvánvaló (van is gondjuk a visszaéléseik miatt). Most hogy minden kékbögrés megnyugodott lépjünk hátra.
Alig három éve az Intel piaci kapitalizációja 20x-osa volt az AMD-nek, az elmúlt években sorra válik meg egész üzletágaktól, és stratégiai szerződések jutottak az AMD-nek az Intel helyett. Gyakorlatilag az összes OEM partnerük haragszik rájuk valamiért, és erősen repedezik az a beton. Lassan több fejlesztésüket lövik le, mint ahány megvalósul, és ami van valójában az sem versenyképes. Csak azért nem álltak még a földbe, mert a legtöbb informatikus lusta a rendszerszintű átálláshoz, a főnökeik pedig változatos okok miatt nem tesznek a cégük versenyképességének javításáért és beletörődnek, abba amit mondnak nekik.
Az AMD technológiai előnye viszont jelen állás szerint minimum 3 év, és ennyi idő elég ahhoz, hogy azok a cégek akik meglépik az AMD-re átállást versenyelőnybe kerüljenek másokhoz képest. Valóban 3 év múlva átlagban az AMD a piaci részesedés 50%-át érheti el a piac lassú átállása miatt, de ha nem alszik be, 4 év múlva 60%, 5 év múlva 70%.
Lenne, ha nem jelentkeznének addigra új versenytársak, de ők már most látszanak.
A Nokia már csak azért is jó hasonlat, mert nekik is rekord bevételük volt mielőtt a béka segge alá kerültek. Hozzátenném, nem tűntek el, ahogy az Intel sem fog. De jelen állás szerint az Intel fel fog kerülni a meglehetősen népes "szebb napokat is látott" cégek listájára.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#22) Alogonomus válasza opr (#16) üzenetére


Alogonomus
őstag

Nagy különbség, hogy az AMD a szűk évek előtti viszonylag kényelmesebb évek alatt sem vált egy 100+ ezer fős monstrummá, akiket a szűk évek alatt is el kellett volna tartania. Az AMD a maga 5000 körüli létszámát simán eltartotta abból a jobban futó dVGA és konzol üzletágból, miközben a CPU üzletág kifejlesztette a Ryzen családot.
Intel viszont a szűk évek alatt is kénytelen lesz eltartani a 100+ ezer alkalmazottját. Intel nem véletlenül számolja föl sorban több fejlesztési irányát is. Már most el kell kezdenie spórolni, viszont a munkavállalók nem szeretik a megszorításokat, és sokan átmehetnek - és a fejükben vihetik a kutatási tapasztalatokat - esetleg pont az AMD-hez, ahol jó fizetést kaphatnak, mert az AMD szereke most nagyon fut, és az előrejelzések alapján csak egyre jobban be fog gyorsulni a következő 1-2 évben.

(#23) libit válasza Abu85 (#5) üzenetére


libit
tag

eddig is ilyen volt a cikkeid nyelvezete? vagy csak nekem furcsa valamiert ?

"előfizetéshez van kötve" - elofizeteshez kotott
"nem fog megvalósulni" - nem valosul meg
"nem lesz kiadva" - nem adjak ki

(#24) MittuDomain_ válasza Darmol (#21) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ez teljesen igaz. A Qualcomm mindkettejük tökét elkaphatja a comsumer piacon ~10év múlva.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#25) MittuDomain_ válasza libit (#23) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Sok volt a német meg a Passive. ;]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#26) Cassi válasza Darmol (#21) üzenetére


Cassi
senior tag

Most olyan helyzet van, hogy a kapitalizáció kb. semmit sem jelent. Az Nvidia 40%-kal kevesebbet ér, mint 1 hónapja! Az általános PC-piacon abszurd visszaesés jön egész biztosan, viszont a játék mint speciális terület talán megússza, mert a digitális szórakozásra nagyobb az igény, mint valaha.

(#27) Egon válasza Darmol (#21) üzenetére


Egon
nagyúr

Elolvastam az aláírásod, így már látom, hova kell tennem ezt kis megnyilatkozásod: álom, álom, édes álom... ;] :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#28) hallador válasza Darmol (#21) üzenetére


hallador
addikt

Mondjuk van egy kicsi probléma az elméleteddel.
Mi az, hogy informatikus, meg a főnöke. Szerinted kb a forájdzsi szinten működik egy olyan multi ahol 10 - 15000 fő dolgozik, mint ahogy leírod?
A nokiás példa azért sántít nagyon, mert a nokia mellett volt még 8 - 10 mocskos erős szereplő. Az Ericsson kiszállt 2001-ben a mobiltelefon piacról, ma a legerősebb mobilkommunikációs cég a Nokiával egyetemben. Csak nem a konzumer piacon, hanem a telco provider-eknél.
A másik, hogy a rendszerek kb 90 %-ában Intel van de még a Power 5,6,7,8,9 is elterjedtebb, mint az AMD, pedig ott az ár már nem az x86-os piac szintén mozognak árban, meg elterjedségben.

Szóval értem a hurráoptimizmust, meg a mindent megdöntünk, mert meg, de nem egészen van így.

Szerinted melyikből fognak eladni többet, egy 6128, 6132, 6152-es kategóriás intel-ből vagy egy 64 core-os AMD EPYC 7742-ből. Amire pl a Vmware is dupla licencet számít fel... De nem csak ők. Szóval értem én, hogy mennyire frankó ez a termék, csak állítom, hogy a PH még képen sem láttak ilyet, de nem is fognak.

Erődemonstrációnak nagyon fasza, de semmi másra nem lesz elterjedt.

Már most borítékolható, hogy az Epyc 7300, 7400 esetleg, de az már határeset, 7500-as szériák lesznek a legkelendőbbek.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#29) kenwood válasza hallador (#28) üzenetére


kenwood
veterán

Meg ugye itt meg csak a cpu-rol volt szo,azert egy szerver picit tobb komponensbol all.
Engem teljesen hidegen hagy, hogy az intel, vagy az amd lesz x ev mulva a piacvezeto,egyiknel sincs reszvenyem,racionalis ember vagyok,nem fanboy.
Ha jobb ar-ertek aranyu egy amd gep, egyertelmuen azt veszem meg, asztaliba most szinte biztosan ryzent vennek, ha barmire keves lenne az i5 4460-am.

Az viszont nevetseges, amikor valaki olyat leir,hogy egy kozel 90% os piaci reszesedesu ceg szalad a 10%-os utan.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#30) Busterftw válasza kenwood (#29) üzenetére


Busterftw
veterán

Igy van, itt nem a reszvenyekrol es a fanboysagrol van szo, hanem az olyan allitasokkal, mint pl az "AMD rarugta az ajtot az Intelre a szerverpiacon" es hasonlo kijelentesekkel, mikozben pont a te, racionalis es objektiv szemmel nezve nagyon nem ez tortent.

Mint ahogy a "strategiai szerzodesek" is nem masnak jok, mint presztizs es marketing hirek max. Ez jo duma, aki meg racionalitast es objektivitast keres, az meg ranez a top500-as listara.

Vagy amikor valaki az ecseteli az interneten, hogy naluk a cegnel 6 darab Threadripperre valtottak Intelek helyett, ami nala azzal egyenlo, hogy a vilagon minden ceg TR-re valt.
Aztan amikor linkelem a friss, kijozanito market sharet, akkor meg jon a fanboy duma.

[ Szerkesztve ]

(#31) Tanisz válasza libit (#23) üzenetére


Tanisz
senior tag

Abu BAZ megyéből származik? :)

Ott használjak a magyarban nem is ismert passzívot :)

Én is szoktam, születési ártalom :D

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.