Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

༼ つ ◕_◕ ༽つ Give VOLTA

/s

(#2) Televan74


Televan74
nagyúr

Biztosra veszem hogy a Volta fogja a GPU -k közül legelőször alkalmazni.AMD -nek esélye sincs vásárolni belőle.GDDR5X -el sem látunk AMD kártyát.A Vega csak kínlódik a HBM2 -vel. Drága tőle a kártya és keveset is tudnak a piacra dobni! Egyre jobban várom a 256bites Voltát,16GB GDDR6 -os memóriával. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) DonaldJames


DonaldJames
tag

Na erre kiváncsi leszek. :C

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#4) #74018560


#74018560
törölt tag

Nem késő ez már picit a Volta-hoz? :F Vagy csak simán rápattintják, aztán megy? :F

(#5) Z10N


Z10N
veterán

"ami egészetn"

"Ehhez a teljesítményhez 1,35 V-os feszültségre van szüksége,. és Eez nem meglepő, hiszen a szabványban is ennyi van előírva, de az előző generációs GDDR5-ös 1,5 V-hoz képest előrelépésnek számít."

Az arak lesznek majd az erdekesek.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#7) Segal válasza #74018560 (#4) üzenetére


Segal
veterán

Az hogy velunk ma tudatta a Samsung nem azt jelenti hogy a partnerekkel is ma tudatta. Ok mar honapok ota tudhatjak a pontos parametereket csak nem beszelhettek rola. Mar csak ossze kell rakni az eddig papiron letezo kartyat es finomhangolni meg szoftvert irni hozza. Siman rajta lesz ez a Voltan:))

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#8) t72killer válasza #74018560 (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Reméljük nem... Nvidiára ráfér némi sávszélbővítés, eléggé ki vannak centizve sajnos.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) bindike01


bindike01
aktív tag

Úgy látom 3-4 év és alap lesz a 4K felbontás az átlag felhasználónak is játékban.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#10) t72killer válasza bindike01 (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

SzVSz megjelenik a használható VR, 5-6év múlvára tömegesen el is terjed.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) bindike01


bindike01
aktív tag

Remélem :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#12) kolopele válasza bindike01 (#9) üzenetére


kolopele
nagyúr

Éppen itt lenne már az ideje, ne kelljen már kínlódni egy 1080 Ti - vel 4K-n amikor lassan 2018 - at írunk. Én remélem hamarabb eljön mint ahogy te jósolod.

(#13) Lord Dragon


Lord Dragon
senior tag

"Nagyobb tempó, nagyobb kapacitás és kisebb üzemfeszültség jellemzi az újdonságot."

>>>> Ki gondolta volna.... épp úgy van most is mint az előző 5 váltásnál :Y :C ! A szarabb időzítés valszeg nem rúg annyira labdába a VGA memóriáknál úgyhogy az lemaradt a szokásos felsorolásból, de valószínűleg ilyen téren is változatlan a tendencia. :R

kolopele : Hú de sajnállak, hogy egy "szaros 1080 Ti-vel" kell kínlódnod, miközben más ember örül, ha egy komplett gépre rá tud szánni 120K-t. :C (Amúgy no offense! csak azé na....)

[ Szerkesztve ]

(#14) dSERiES válasza kolopele (#12) üzenetére


dSERiES
senior tag

Miért, kínlódás a Ti-vel a 4K?

⊿sff⊿

(#15) kolopele válasza Lord Dragon (#13) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szerinted miért vesz az ember 1080 Ti - t? Nem azért hogy FHD - ban játsszon. Az SLI meg nem tökéletes, ezt megtapasztaltam 1080 esetében már, a skálázódás sokszor nem volt tökéletes. Egyébként meg kéretik saját véleménynek tekinteni, itt nem azon van a hangsúly hogy ki mit tud megvenni.

(#16) kolopele válasza dSERiES (#14) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az újabb címeknél van hogy medium beállítást kell alkalmazni a 60 fps - hez, ami nem éppen a legjobb. A G-sync ugyan segít valamennyit, de akkor sem tökéletes az összkép. Kellene már egy olyan kártya amelyik ugyanúgy hozná a 4K szintjét mint mondjuk az 1070 a FHD - jét.

[ Szerkesztve ]

(#17) TTomax válasza kolopele (#16) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ahhoz jelenleg 2 1080Ti körüli teljesitményre lenne szükség,és mivel a gépigények folyamatosan növekednek,én ugy gondolom hogy még legalább 3 gen kell hozzá.Feltéve ha marad a jelenlegi növekedés ami elég necces.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#18) kolopele válasza TTomax (#17) üzenetére


kolopele
nagyúr

Valószínűleg igazad van mindenben, de nem kell még egy SLI. Néha azon filózom visszamegyek WQHD - ig, azon tud brillírozni azért egy 1080 Ti magas-nagyon magas beállítások mellett is, utána meg majd látjuk mi lesz. Egyébként sokszor azt gondolom nem a játékok gépigénye az ami növekszik, hanem a félkész, optimalizálatlan játékok kiadása halmozódott fel.

[ Szerkesztve ]

(#19) pengwin válasza #74018560 (#4) üzenetére


pengwin
addikt

Gondolom mivel a szabvány már korábban készen volt így a Volta memóriavezérlője fel lett rá készítve. Ez meg csak egy termék egy gyártótól.
GDDR5-ből is lehet Samsung, Micron, Elpida, stb. memória ugyanolyan típusú GPU mellett.

(#8) t72killer
Az nVidia nem csak a memóriát centizi ki, hanem már a csipjeik felépítését is, de meg kell hagyni jól csinálják. Ettől is ilyen jók fogyasztásban.

(#12) kolopele
Senki sem kényszerített arra, hogy 4K-n játsszál... :P
Igen, a 4K most még a csúcskártyákkal is kompromisszumos, de én pl. nem is nagyon értem, hogy milyen pluszt ad játékban a magas felbontás. Sokkal fontosabb, hogy legyen G-Sync/FreeSync, meg szép egyenletes teljesítmény, sőt, még a magas FPS és egy 144Hz-es monitor is előrébb való szerintem, mint a nyomorult 4K. Szerintem a 4K munkához való, ha meg azon akarsz játszani, netán az általam írt dolgok valamelyikét vagy mindegyikét élvezni szeretnéd még mellé, akkor bizony még mélyebben a zsebedbe kell nyúlni... ez van, ha mindent akarsz.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#20) NandoXXL válasza kolopele (#15) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Messze távoli múltban vettem top kártyát, igaz multihoz. Akkor is kurva gáz volt hogy nem hozta pár játéknál az elvártat. Egyet értek veled.

(#21) pengwin válasza kolopele (#15) üzenetére


pengwin
addikt

&& (#20) NandoXXL
Ne haragudjatok, de szerintem itt nem a top kártyákkal van a baj, hanem a marketinggépezetek által gerjesztett túlzott elvárásokkal.
Szerintem realista emberek nem álmodtak 4K játékról ezzel a generációval a GTX 1080 teljesítményének és a pacalos titán specifikációjának ismeretében. Lehetett tudni, hogy sajnos ez még nem lesz elég.

A 4K játékot tolják a marketingesek, mert több, tehát jobb is kell legyen. De csak egy mókuskereket raknak az arra fogékony emberek alá, ami még kitart 1-2 kártyageneráción át.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#22) NandoXXL válasza Lord Dragon (#13) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Ki mit vehet meg arról a magyarok tehetnek, más országok tudnak fejlődni. Mi nem. Lásd informatikát gddr5 gddr6, 1080ti, Ryzen, országoknál lengyelek, szlovákok, románok. Itt meg megy szarrágás. A lapcsalád is ilyen bulváros fórum lett, mint amiről beszélünk. Jó lenne, ha legalább a fórumozók fejlesztenék magukat, és nem maradnának edo ram szintjén :DDD Én örülök a fejlődésnek, nagyobb teljesítmény, jó fogyasztás, csupa jó dolog.

(#21) pengwin válasza kolopele (#15) üzenetére

Bocs, tervasztalon se volt 4k mikor én hardcore multit toltam, és top kártyám volt.

[ Szerkesztve ]

(#23) kolopele válasza pengwin (#19) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem a zsebbenyúlás a probléma itt, hanem egyrészt a már említett 1080 SLI anomáliák, ill. több fórumon is problémákról számoltak be az 1080 Ti SLI kapcsán is, de vannak videók is fenn ahol lehet látni a framerate eséseket. Mivel tudja a G-syncet a monitorom, én is látom a minőségbeli különbséget, de a tökéletes 4K élményről még le kell mondani. Ez van, hátha még megérem hogy egyszer tökéletes lesz :)

(#24) kolopele válasza NandoXXL (#20) üzenetére


kolopele
nagyúr

:R

(#25) Sinesol válasza t72killer (#10) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem sosem fog túlságosan széles körben elterjedni a VR, mivel még optimális megvalósítás esetén is legalább annyi kényelmetlenséggel jár, mint haszonnal. Szerintem sokkal nagyobb lehetőségek vannak az AR-ben, mivel az nem kirekeszti, hanem kiegészíti, plusz tartalmat ad a valós világhoz.

Az AR esetén el tudom képzelni, hogy egy idő után a mindennapi élet elengedhetetlen részévé válik, 24/7 ben használja majd mindenki, viszont a VR maximum réteg igényekre lehet jó, alkalmanként használva.

[ Szerkesztve ]

(#26) TTomax válasza pengwin (#19) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem olyan nyomorult az a 4K.Lassan már a telefonok is komolyabb felbontással birnak mint az átlag pc monitor.Igencsak lehet látni,de nem is kell messze menni amikor az uj xbox konzol is jóval szebb képet tol még FHDban is.Bizony jövöre már jönnek az elsö 4K 120/144Hzes monitorok is.Mondhat bárki bármit a látvány nagyon sokszor hatalmast tud dobni a játékélményen.Persze nem minden ,és nem mindig de azért szerves része.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#27) TTomax


TTomax
nagyúr

Tehát akkor ugy jövö nyár elejéig senki se várjon Voltat....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#28) snecy20 válasza TTomax (#17) üzenetére


snecy20
veterán

"Ahhoz jelenleg 2 1080Ti körüli teljesitményre lenne szükség,és mivel a gépigények folyamatosan növekednek,én ugy gondolom hogy még legalább 3 gen kell hozzá.Feltéve ha marad a jelenlegi növekedés ami elég necces."

Annyi nem. A Volta csúcskártya szerintem már tűrhetően elboldogulhat a 4K-val, a rákövetkező generációnak pedig már ujjgyakorlat lehet. Persze attól függ hogy nőnek a gépigények...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#29) Vigilante válasza kolopele (#23) üzenetére


Vigilante
őstag

Hát az a vicc, hogy én full HD-ba használom az 1080 Ti-met, és pl egy Deus-ex alatt már nem tudja maxon a 144 FPS-t a 144 Hz mellé, amit elvárnék és előfordul ilyen FPS is... Vicc! :DDD Pedig azért a legtöbb AAA-s game is megy maxon 120+ FPS-el, ami azért nagyon jól jön egy 144 Hz-es monitoron. Biztos a sok Quake Champions teszi, de nekem nagyon számít az FPS egy single player game-ben is. Persze MAX beállítások mellett. :R

Nekem is kéne egy 2560x1440-es 144/165Hz-es monitor a mostani full HD helyett. A Galaxy S7-emnek nagyobb a felbontása, mint a PC-mnek. :DDD Csak már fáj költeni a masinára, főleg ha 7végente elbulizok egy kész vagyont. :P Egy bizonyos szint fölött nem szabad nézni az árakat, csak a megszállottság vezérelheti az ember fiát. :D Egy drága hobbinak kell ezt kezelni. :DDD

[ Szerkesztve ]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#30) TTomax válasza snecy20 (#28) üzenetére


TTomax
nagyúr

Majd meglátjuk,de a stabil 60fpshez elég sok hiányzik még 4Kn.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#31) TTomax válasza Vigilante (#29) üzenetére


TTomax
nagyúr

Jó lenne látni a vga power limitet is,mert ez igy akármilyen limit is lehet.Amugy én lehet inkább DX11ben futtatnám. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#32) Sinesol válasza Vigilante (#29) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát ha Max beállításokkal futtatod akkor meg is érdemled. :B

Kb. csak vga benchmark szempontból van értelme a maxnak, mivel sok beállítás gyakorlatilag semmit sem tesz hozzá a látványhoz, csak zabálja az erőforrást.

(#33) snecy20 válasza TTomax (#30) üzenetére


snecy20
veterán

Egyelőre még nagyon játéka válogatja, 4K@Ultra - Ghost Recon Wildlands-hez valószínűleg kell még további VGA generáció a 60+ FPS-hez, viszont a Doom-ot vagy Wolfenstein: NC-t már most sem problémás 4K-n futtatni.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#34) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

GTA5@4K-hoz is nagyon alsóhangon elég csak az 1080 SLI.

(#35) Dr. Akula válasza Vigilante (#29) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Majd lesz 4K-ban is 120 Hz, amint kijönnek végre az első DP 1.3-as monitorok.

(#36) #52588800 válasza bindike01 (#9) üzenetére


#52588800
törölt tag

Nyugodtan megszorozhatod 2-vel.

(#37) #74018560 válasza pengwin (#19) üzenetére


#74018560
törölt tag

Gondolom mivel a szabvány már korábban készen volt így a Volta memóriavezérlője fel lett rá készítve.

Csak ugye kérdés, hogy a szabvány megjelenésével volt-e működő chip is, amivel tudott volna tesztelni az NV. Ha meg nem volt, akkor fel tudták-e ennek ellenére rá készíteni a kártyát, illetve az is kérdés ezt egyáltalán megtehették-e mert mi van ha nem kerül gyártásba az új memória, mint ahogy ők számítottak rá :F

(#38) snecy20 válasza Dr. Akula (#35) üzenetére


snecy20
veterán

Minden lesz egyszer , a 8k-ra sem mondanám hogy olyan nagyon távoli jövő lenne...mondjuk a 4k után a 8k megmozgatása már nem lesz egy egyszerű dolog hardveres szinten, szóval x év múlva majd megint ott leszünk, hogy a 4k az adott VGA-generációnak rutinból menni fog, de 8k-n már összefossa magát. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#39) #74018560 válasza snecy20 (#38) üzenetére


#74018560
törölt tag

Az már tényleg a hót felesleges kategória szvsz.

(#40) #52588800 válasza #74018560 (#39) üzenetére


#52588800
törölt tag

Nézőpont kérdése. Szvsz játékra, filmezésre már a 4k is felesleges.
Jöhetnek a kövek ;]

(#41) Tigerclaw válasza Televan74 (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Hacsak nem alacsony kapacitással gyártják gondolom ugyanolyan eséllyel vehet az AMD is, mint az Nvidia. A HBM -et ők sem használják minden szegmensben és ha ez mondjuk jobb teljesítményt ad a prémium kategóriában, mint a jelenleg használt akkor ott is válthatnak.

Az mondjuk igaz, hogy ha nem arra volt kifejlesztve egy chip, akkor nem fogját áttervezni emiatt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42) kalmani válasza #52588800 (#40) üzenetére


kalmani
tag

Igazad van! Minek ez a rohanás?
Én is 640x480-ban használom a 1080-at. :)

(#43) #52588800 válasza kalmani (#42) üzenetére


#52588800
törölt tag

Elhiszem, mivel 4k -ban max passziánsz menne rajta ;]

[ Szerkesztve ]

(#44) t72killer válasza Sinesol (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha elterjednek a 802.11ad wifi megoldások, akkor majd nem kell drótokkal táncolni. A VR minden porcikája komoly fejlesztésre szorul - viszont, ha ezeket a fejlesztéseket rendesen végigviszik, akkor sztem robbani fog.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45) GodGamer5 válasza Televan74 (#2) üzenetére


GodGamer5
addikt

Az Amd nem is akar váltani a Hbm-ről, mert HBC-módban kb100 százalékos a memória kihasználtság ellenben a gddr-el.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#46) hokuszpk válasza Televan74 (#2) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

szerintem a samu kepes annyit termelni, hogy jusson az amdnek is, mintha a gddr5x -el azert lett volna mennyisegi problema, mert azt csak a micron gyartja,

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#47) akoska07


akoska07
nagyúr

ami egészet ütőképesnek tűnik.

ami egészetn ütőképesnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#48) carl18


carl18
addikt

Azért nem semmi, ha ezzel jön egy videókártya. :D A GTX 2070/2080 is ezt kapja. De még lehet a volta titán is ezt kapja.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#49) Televan74 válasza GodGamer5 (#45) üzenetére


Televan74
nagyúr

Persze technológiailag jobb a HBM -m,de üzletileg nem a legtökéletesebb megoldás.Nem hinném hogy egy játékos kártyán annyira erőltetni kellene.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#50) Dr. Akula válasza snecy20 (#38) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Jó, de a DP 1.3-at konkrétan őszre ígérgették, az más kérdés hogy nem nagyon jött be.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.