Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) Petykemano válasza kalimist (#10) üzenetére


Petykemano
veterán

Szerintem az A55 nem nagyon lesz már fejlesztve.
Az A55 a kiterjedés-teljesítmény-energia háromszög egy meghatározott pontján helyezkedik el. A teljesítmény növelése onnan való elmozdulást jelentené a kiterjedés és energiahatékonyság kárára. Teljesítményből viszont nem kell több, mert arra ott vannak a nagyobb magok. Az energiahatékonyságot pedig megoldják a kisebb csíkszélességek.

Ugyanez fog történni az A7_ sorozattal is. Vagyis már ez történik, mert az A78 már csak csekély előrelépést jelent az A77-hez képest. Inkább afféle csiszolás csupán.

Én arra számítok, hogy az X1 utódai tovább fognak menni a magasabb teljesítmény nagyobb energia és kiterjedés árán úton. Míg az A7_ vonal nagyjából marad helyben, de legalábbis lelassít. A komolyabb Armos designok meg úgy fognak kinézni, hogy az itt látható kirinben a magasabb frekvencián járó A77 mag nem A7_ lesz, hanem X_

Az A5_ vonalat szerintem akkor fogják csak frissíteni, ha jön valami új utasításkészlet. A big.LITTLE/DinamiQ miatt ez fontos, nehogy belefussanak olyan pofonba, mint az intel.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.