Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hokuszpk válasza nonsen5e (#13) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hm. sajna eloben nemlattam ; voltak hírek ilyen 3Ghz+ órajelekről, vagy az nem az NV ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#52) fatal` válasza Hopkins95 (#49) üzenetére


fatal`
titán

Meglepődnék, ha $500 lenne a 4070, az $800-as 3080-ból lett $1000 :D

(#53) 1dude válasza Hopkins95 (#49) üzenetére


1dude
aktív tag

Az optimizmus ott kezdődik, hogy a 4060 lesz 500 $ :D

(#54) Chaser válasza Hopkins95 (#49) üzenetére


Chaser
titán

és ezeket optimistán számold ki a 400ft-os usd-vel és 27%- áfával ;]
a 4070 lenne 260e fe verzióban, egy jobb custom 300e körül
HA tényleg 500 usd lenne a 4070
mondjuk ahogy állunk, mire azok kijönnek lehet majd 430-440ft-tal is számolni

szerk:
az rdna3 az vághat ezeken az árakon, majd meglátjuk
ha ütős lesz akkor nv mellé áraznak úgyis

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#55) Raymond válasza tasiadam (#47) üzenetére


Raymond
félisten

A DLSS ugyanaz mindkettonel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#56) Raymond válasza hokuszpk (#51) üzenetére


Raymond
félisten

3Ghz+ az NV-nel volt a laborban.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#57) tasiadam válasza Raymond (#55) üzenetére


tasiadam
veterán

De a fejlettebb tensor mag tobb FPS-t hoz ki, ugy tudom.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#58) Televan74 válasza vakablak93 (#45) üzenetére


Televan74
nagyúr

De konzolon. :DDD

Nem értem mi ez a sírás. Belépő szint nincs, Közép 500€, akinek meg top gép kell annak a csillagos ég. Használt piacon meg rengeted a ex bányász. Lehet válogatni. Nekem is hiányzik a 250€ közé kategória, de az a hajó már elment. ;)

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#59) vakablak93 válasza Televan74 (#58) üzenetére


vakablak93
őstag

Akkor inkább nem játtszok... :U

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#60) Raymond válasza tasiadam (#57) üzenetére


Raymond
félisten

A 3060 a gyakorlatban olyan 7-10%-al gyorsabb, de ennek semmi koze a DLSS-hez vagy a Tansor magokhoz. DLSS nelkul gyorsabb annyival. A DLSS pedig annyira keves eroforrast igenyel mindkettonel hogy DLSS hasznalata mellett sincs szamottvo difi, a 3060 kb ugyanannyival gyorsabb mint nelkule.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#61) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Ahogy azt a PH-n megszokhattuk sikerült egy rendkívül szűkszavú cikket közölni az új szériáról és architektúráról, pedig ennél nagyságrendekkel több információ áll rendelkezésre, de ezen már a legkisebb mértékben sem lepődök meg (sajnos).

Akit részletesebben érdekel az új arch képességei, a DLSS 3, RTX Remix, Dual AV1 enkóder, egyéb infók, van még mit olvasni:

GeForce RTX 40 Series Graphics Cards

Over 35 Games And Apps Adding NVIDIA DLSS 3

NVIDIA RTX Remix

Teljes specifikációs táblázat

Szerintem sok hasznos fejlesztést kapott az Ada, nekem főleg a DLSS 3, az RTX Remix és a Dual AV1 enkóder tetszik, de leginkább DLSS 3, a Optical Multi Frame Generation miatt, nagyon kíváncsi leszek hogyan fog teljesíteni a gyakorlatban.

"NVIDIA’s newest GPU architecture, Ada, features up to 3x NVENC. Paired with Split Frame Encoding, which utilizes 2x NVENC simultaneously, Video Codec SDK supports real-time 8k60 encoding for AV1 and HEVC formats." (Forrás)

" GeForce Experience can now record gameplay at up to 8K 60 FPS in HDR. For creators, NVIDIA Broadcast, a free NVIDIA Studio app that eliminates microphone background noise and enhances your camera for video calls and streams, applies effects up to 2X faster than prior gen."

"Each GeForce RTX 40 Series Founders Edition graphics card reduces cable clutter by leveraging the new standard GPU power input of next-gen ATX 3.0 power supplies, the PCIe Gen-5 16-pin Connector." - Ez sem rossz újítás.

A 8. gen enkóder nagyon masszív fejlesztést kapott, ami bizony nagyon kellett, ez mondhatni kötelező lépés volt miután az Intel ARC-ban is van. :) DLSS 3-al már jöhetnek a 8K60fps gameplay videók (akik megtehetik).

Sajnos az ár horribilis, extrém mértékben túl van árazva, a 12 GB-os 4080 egy vicc, azt már annyira megvágták, hogy az 1000 euró kimeríti a pofátlanság fogalmát.
Ezek után nem tudom mire számítsak később, hogy egyáltalán lesz-e valaha 4070 és 4060.

#62 Duree: Ott az adatlapon. Sok mindenről nem beszélt Jensen a videóban, mert nem ezen volt a fókusz, a részleteket belinkeltem fentebb.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#62) Duree


Duree
veterán

A fogyasztásról senki sem beszélt, mert nem mernek.

duree54

(#63) vakablak93 válasza Televan74 (#58) üzenetére


vakablak93
őstag

Nem értettél, én ha kell kifizetem, csak szerintem ez a trend tesz majd róla hogy ne legyen mit futtani ahardverrel mert ezeket a többség nem fogja megfizetni....

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#64) 1dude válasza Televan74 (#58) üzenetére


1dude
aktív tag

Még itt az a hajó, csak nem nekünk :D

(#65) arn


arn
félisten

hatmillio watt, fake msrp arak... es az is idalis esetben 1100 euro, ket konzol ara. koszi nem. ha nem lesz banyaszlaz, nem fogjak a profitot a tulzasba vinni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66) fatal` válasza Duree (#62) üzenetére


fatal`
titán

Mármint ki az a senki? Benne van a specifikációkban.

4080 12GB TGP: 285W
4080 16GB TGP: 320W
4090 TGP: 450W

Semmivel nem magasabb, mint az előző gen.

[ Szerkesztve ]

(#67) hokuszpk válasza tasiadam (#57) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

sőt ! játszik helyetted ! ;]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#68) fanti


fanti
addikt

Na, vegyétek csak ezt a sok szemetet...

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#69) carl18 válasza fanti (#68) üzenetére


carl18
addikt

+1 Igen mondjuk az vicces hogy 5 év múlva már semmit se fog érni mert addigra már jön a RTX 6080 :K 2024 :-RTX 5080 2026:-RTX 6080.

#33Yutani
Úgy értettem a sima RTX 4080 olyan drága 1200 dollárért, hogy megéri a több vram és 60%-al több cuda meg 1600 dollárért. Erre értettem hogy az Nvidia a kisebb modelleket nagyon túlárazta. Meg a 12 gigás 4080 nagyon meg van nyírva, szerintem átlagba 20-30% lassabb lesz mint a 16 gigás társa.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#70) tasiadam válasza hokuszpk (#67) üzenetére


tasiadam
veterán

Sima :D a doom menne rajta

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#71) lemusz


lemusz
addikt

Tudom soktényezős dolog, de azért az rohadt elszomorító szerintem, hogy 2022-ben odáig jutottunk, hogy egy aktuálisan megjelenő új generációs kártyákat csak messziről nézegethet egy átlag magyar, mert megvennie hitelfelvétel/vesekivétel nélkül semmi esélye. Ebben a sanyarú sorsban meg még azzal vígasztalja magát, hogy jobb is ez így, mert úgyis sokat fogyasztana...

(#72) DudeHUN válasza b. (#10) üzenetére


DudeHUN
senior tag

De ugyan úgy csak két frame közé kreál egy újat, hogy a hatás folyamatosabb legyen. Csak a metódus jobb. Nyilván a hardver is pöppet jobb. A renderelés attól még úgy működik, mint az eddigi DLSS esetében.
Kíváncsi leszek rá élőben. Amúgy csomó esetben tök jól hangzik. Pl. fix 60fps játékok esetén a kép mégis simább lehet.
Plusz így érdekes lesz az fps mérés is, mert több lesz, de igazából mégsem.
Vagy valamit nem értek jól.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#73) arn válasza fatal` (#66) üzenetére


arn
félisten

az elozo is sok volt, es mindezt n4en, ha tenyleg ekkora ugras lesz teljesitmenyben, johetett volna 200 wattal, alig lassabban, es nem kellene hozza draga tapresz, hutes.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#74) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Gyönyörű bányász árak. Most nem promózták hogy ez kizárólag gémereknek szól, mert nekik a gémerek fontosak?

Ott tartunk hogy a középkategóriás xx70 ára nettó 900 euró + áfa, és ez még a forró, hangos, alacsony órajelű founders.

(#75) Balu77


Balu77
őstag

Drága, drága és megint csak drága. Már csak abban lehet halvány remény hogy a pirosak valamit jobb árazással fel tudnak mutatni, vagy talán a kékek, de azoknak még erősen bizonyítani kell.

izé

(#76) b. válasza DudeHUN (#72) üzenetére


b.
félisten

Én úgy értelmeztem, hogy 2 frame közül az egyik fut át a CPU-n és az egész szalagon és kerül valóban kiszámolásra .Tehát nem illeszt be közé újat csak egyszerűen az algoritmus a GPU ban bent tárolt frameből és mozgásadatokból kilegózza a következőt mint ha teljes folyamaton lemenne, és ezt megteszi minden második FPS nél így csökkenti a CPu terhelését és a válaszidőt és növeli sebességet. Lehet tévedek és igazad van, nekem sem világos, lehet tulajdonképpen ugyan azt írjuk.
Ami érdekes hogy DF előzetese szerint rátolja az élesítő szűrőket és simításokat is egyben a mozgásvektorokkal, tehát a gyorsabb FPS mellé baromi éles, szellemkép mentes kép is társul.

------------

Az RTx 4080 azért nem 4070, mert ugyan arra a GPu ra épülmint a 4080. valójában 4070Ti-nek kellene hívni csak úgy nem lehetne érte kérni 900 dollárt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#77) laposonly11 válasza arn (#65) üzenetére


laposonly11
senior tag

Nézz híreket, 2-4 napja megszűnt (majdnem)minden bánya mivel, az ethereum átment proof of workból proof of stakbe, a többi coint, meg nem éri meg bányászni, annyira gyenge. Szóval bányászlázról már ne beszéljetek, mert pár napja már itt a vége fuss el véle.

Ordo est anima rerum.

(#78) laposonly11 válasza Balu77 (#75) üzenetére


laposonly11
senior tag

Az AMD 250% os teljesítménynövekedést ígér, mondjuk az egy hónapos cikk, szeptember 15 ről szól, ami már lassan elmúlt, a boltok pedig üresek: [link]

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#79) joysefke válasza laposonly11 (#78) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

AMD november 3-at nevezte meg a bemutató napjának

(#80) huskydog17 válasza b. (#76) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Szerintem elég egyértelműen fogalmaz az NV:

"Building upon DLSS Super Resolution, DLSS 3 adds Optical Multi Frame Generation to generate entirely new frames"

Teljesen új képkockákat számol, és azokat meglévő képkockák közé illeszti be, azaz ez interpoláció.

További technikai részletek a működéséről itt.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#81) Yeffy


Yeffy
veterán

kanyarintottak am arakat rotfl :N

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#82) b. válasza huskydog17 (#80) üzenetére


b.
félisten

Ez nem kimeneti képösszehasonlításon alapul és beszúr közé a meglévő képek alapján egy újat , hanem egy egy teljesen új képkockát generál az AI mozgásvektorokból és árnyékokból fényekből. tehát nem nevezhető hagyományos módon interpolációnak igazából, olyasmi ,de nem az.
Ezt az Nvidia egy ezen dolgozó emberkéje [link] írta le délután. [link]
Mozgásvektorokból generál teljesen önállóan egy új képkockát az AI, mint ha a teljes pipeline a CPU val tenné meg. Illetve az 1/ 8-ad része interpolálva van .
Ezért hozták példának a Flight SImulatort, mert az CPU igényes és így tehermentesíti a DLSS 3.0.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#83) kurta9999


kurta9999
tag

A DisplayPort2.0 hiánya engem eléggé flbsz, főleg ha az AMD hozni fogja, nV meg kihagyja - árazást meg inkább hagyjuk :D Elvagyok a 3070-emmel szerintem egy jó darabig.

(#84) Semplar


Semplar
őstag

Látom nem okoztak csalódást. ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#85) fLeSs válasza laceszgamer (#11) üzenetére


fLeSs
nagyúr

608.4 mm2, kisebb mint a GA102.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#86) Hopkins95 válasza Chaser (#54) üzenetére


Hopkins95
addikt

Mondjuk ez engem szerencsére nem érint, mert euróban kapom a fizetésem ill. északi szomszédban lakom, de átérzem a helyzetetek.

Amúgy szerintem az RDNA3 nem fog vágni ezeken az árakon, mert már az RDNA ás az RDNA2 is az Nvidia áraihoz igazodott, szóval én nem várok sokat az AMDtől ilyen téren.

#52 fatal` Ha a kevesebb Vrammal rendelkező RTX 4080-at nézzük, akkor 900 $. Aztán ott van, hogy a kisebb kategóriában mindig árérzékenyebb a felhasználó. Legalábbis én az vagyok.

#53 1dude Ha annyi lesz egy RTX 4060, akkor a középkategóriát is meg lehet baltázni. :(

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#87) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Btw végignéztem a prezentációt és Jensen gyakorlatilag beismerte, hogy az előző RTX-ek nem voltak elég gyorsak ray-tracinghez. :D :C "they were not fast enough" vagy vmi hasonlóképpen fogalmazott.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#88) fatal` válasza Hopkins95 (#86) üzenetére


fatal`
titán

De a kevesebb VRAM-os RTX 4080 az inkább az RTX 4070 (esetleg Ti), csak nem volt pofájuk kiadni ilyen néven, nagyobb árcédulával, mint amennyiért a 3080 rajtolt. Nem csak a VRAM tér el, egész más GPU, mint a 16-os.

(#89) PuMbA válasza fLeSs (#87) üzenetére


PuMbA
titán

Ezek se azok, mert beszélt arról most is, hogy az RT annyira számításigényes, hogy a DLSS (3.0) nagyon fontos technológia ;]

[ Szerkesztve ]

(#90) Dark Archon válasza vakablak93 (#59) üzenetére


Dark Archon
addikt

Bármi más hobbi sem olcsó, én bringázásra költöttem már egy csúcsgép árát legalább... de én már el vagyok az RTX 3070-nel (igaz, kettő VGA-val ezelőtt is ezt mondtam), annyira nincs már játék, ami leköt.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#91) sakal83 válasza nonsen5e (#13) üzenetére


sakal83
addikt

Azt sem tartom elkepzelhetetlennek hogy ez a 4060 4070 4080 csak az ara miatt 2ot toltak rajta. Nem csodalom hogy az EVGA nem keszit ilyen vgakat. Errol az arrol lehet pofara esni igazan, akar RMAban is

Gyalazatosan draga lesz minden ami usdben van merve. Lasd iphone. Nem vennek Nvidia reszvenyt sem...

(#92) Egon válasza fanti (#68) üzenetére


Egon
nagyúr

Mondja ezt az, akinek tele van szeméttel a gépháza... ;] :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#93) vargazk


vargazk
csendes tag

Azok után, amit ez a patkány Huang a múltkor beharangozott a részvényeseknek, tőlem rárohadhat az nvidiára az összes lomja. Vissza fogja tartani ez a féreg a készleteket, csak hogy továbbra is lehessen magasan tartani a kártyák árát, persze azért sír a szája, hogy csökkennek az eladások a gamer szegmensben.
Ha nem lesz se AMD, se Intel kártya értelmes áron, akkor max konzolra váltok, ha meghal az öreg 1070-es, egy közepes laptopon meg elmaszatolok minden mással.

https://www.youtube.com/watch?v=15FX4pez1dw

(#94) #52931072 válasza vargazk (#93) üzenetére


#52931072
törölt tag

Ez kb olyan mintha az új csúcs qadrókat jelentette volna be. Asszem az elérhető legdrágább tsmc sorokon készülnek és a legdrágább vrammal szerelik, ebből szerintem még középkategóriás sem lesz, nemhogy belépőszint. Középre jönnek a szétfurkált 3-asok, belépőre meg vegyél intelt. :DDD
Az amd sem hoz különb árakat, legfeljebb egy picivel alájuk áraz, mert nincsenek hárman a porondon. Kb ugyanazokkal a költségekkel gyártat mindkettő, ezért hasonló árak várható. Ráadásul mindkettő éhes, az amd hízni akar, az nv meg nem szeretne fogyni.

[ Szerkesztve ]

(#95) Hopkins95 válasza fatal` (#88) üzenetére


Hopkins95
addikt

Már látom, szóval a drágább RTX 4080 több Cuda coret kapott. Mégis hogy hívhatják ugyanúgy?? Ez gáz! Akkor ez valójában tényleg egy RTX 4070...ha ehhez igazodnak a középkategória árai, akkor elég lesz nekem az RTX 4050 is... :U

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#96) Glaz-dozfhut


Glaz-dozfhut
őstag

Volt már efféle predesztináció; ezzel teszik csábítóbbá a 3000-es szériát. Azért engem is undorít ez a fajta hozzáálás.
Viszont a 4090-el kapcsolatban. Ha Titán Lambda-nak hívnák vagy valamilyen megkülönböztető besorolás, akkor könnyebb átlépnének rajta az emberek. Ez előtt is volt Titán széria, mindenek felett és valami 1000 dollár volt akkor is. Ahhoz képest sokszorosan erősebb az aktuális generáció. Közönséges játszásra nincs is szükség rá, amit a 3090 ne tudna. Vagy a 3080 ti.

- Glaz-doz-fhut -

(#97) korner83


korner83
tag

Előrendelhető itthon már valahol?

(#98) sasa134 válasza vargazk (#93) üzenetére


sasa134
addikt

Egészen elképesztő, hogy pénzt akar keresni, és sikeres céget vezetni, valamint elégedett részvényeseket maga mögött tudni. Egyszerűen döbbenet.

Avanti Roma

(#99) Dark Archon válasza sasa134 (#98) üzenetére


Dark Archon
addikt

:DD

Bizonyára, aki így nyilatkozik, ha a világ rákattanna arra, amit gyárt / szolgáltat, biztosan nem húzna belőle hasznot. :W

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#100) fatal` válasza Hopkins95 (#95) üzenetére


fatal`
titán

A több CUDA core mellett a memória sem csak mennyiségben tér el és eltér a memóriabusz is. Szerintem vagy 20% különbség biztos lesz a kettő között tempóban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.