Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) opr


opr
veterán

Nem ugy volt, hogy az usb4 ujratervezesre szorul, mert a tb3-ra epitett, amiben meg brutalis biztonsagi resek vannak? Ez hogy all ilyen szempontbol? Hogy lehet usb4 kompatibilis, ha meg maga az usb4 szabvany sincs veglegesitve, pont azert, mert a biztonsagi hibakat javitani kell, ami viszont elvileg nagyon nem trivialis, alapjaiban kell megvaltoztatni a mukodest?

Valami nekem itt nagyon nem kerek, tehat az a tippem, hogy valamilyen informaciom rossz/elavult/lyukas/rosszul emlekszem.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2) Csandi


Csandi
őstag

Tehát akkor a laptopok amik elkezdenek megjelenni ~augusztustól és legfrisebb intel procival lesznek ellátva már tudni fogják a TB4-et?

(#3) Dr. Akula válasza Csandi (#2) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Persze, annyira mint az Iris Prot. ;]

(#4) moleculez válasza opr (#1) üzenetére


moleculez
veterán

Várjuk meg King Uniquet, Ô az USB tudományok mestere. :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#5) Predatorr válasza opr (#1) üzenetére


Predatorr
őstag

Intelnél szarnak a biztonságra.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#6) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Az Anandtech elkezdett utána nyomozni,
vajon lesz-e AMD-s TB4 támogatás .. mert hogy:
" Intel initially stated that this requires Intel VT-d technology, which raised questions about Thunderbolt 4 being limited to Intel only systems."

még nem lehet tudni, de annyit finomított az Intel a kommunikációján, hogy "TALÁN" ...

"
AnandTech:When we asked Intel to confirm if AMD-Vi met the requirements for TB4's DMA protection, we were given the following quote:

Intel:Thunderbolt is open to non-Intel-based systems. Like any other system, devices must pass Thunderbolt certification and end-to-end testing conducted by third-party labs. Thunderbolt 4 requirements include Intel VT-d based or an equivalent DMA protection technology that provides IO virtualization (often referred to as IO Memory Management Unit or IOMMU), as well as OS implementation support. If the equivalent technology supports prevention against physical attacks, then that should meet the requirement.
"
https://www.anandtech.com/show/15902/intel-thunderbolt-4-update-controllers-and-tiger-lake-in-2020

Mottó: "A verseny jó!"

(#7) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

jajj ... :R törölve ...

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#8) Malák


Malák
aktív tag

Egy kis sebességnövekedés jöhetett volna, de PCIe-n megvan, szóval kiváncsi leszek, hogy ezzel milyen sebességeket lehet majd lehozni :)

Ja meg ha nem teszik bele a következő Surfacekbe, akkor termékcsaládot váltok és az emlékét is behintem sóval :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.